AVB представляє...


Чужа Україна?

[ Настрій: ]
[ Заняття: Працюю Шось троха творю Працюю Шось троха творю ]


Троха занадто називати цю стрічку серйозним документальним чи музично-поетичним фільмом. Скажу зразу, я не планував його створення, отже і до авторства я нічого не маю. Все, що я зробив, це змонтував до купи відео і аудіо матеріял, який був зовсім не професійної якості. У фільмі використано відео з моєї домашньої колекції та надано іншими заробітчанами в Португалії, також є уривки з телезапису. Стосовно аудіотреку, то тут так само намішано як пісні вже відомих виконавців, так і деякі мої "шедеври Home Studio" . Те, що записано мною, робилось "від нічого робити". Тобто, на звичайну Sony Digital 8 та звичайний примітивний PC-мікрофончик. І оброблялось так само в домашніх умовах без використання будь-яких хочаби напів-нормальних студійних засобів. З інструментів сопілка, гітара, горнятка і чайні ложки! , ну і ше пара готових семплів і ритмів.

Під відомими співаками я мав на увазі:
Оксана Маліцька (Київ) - Мамо, повертайсь!
Петро Радейко (Львівська Консерваторія) - І знов летять у вирій журавлі
Вірші читали:
Дмитро Каршневич (Золочів, Львівський театр ім. Заньковецької)
Тихонова Катерина (Золочів, літ. студія "Проба пера")
Ну і ше мої рідні зі мною включно (я не читав )

Кому цікаво поспілкуватись з автором фільму, прошу писати на ukgazeta@rambler.ru (Volodymyr)

Чому "Чужа"? А чия ж вона? Моя Україна - це вишите полотно на місцевий манер, це відгомін сопілки поміж Вороняцькими горбами, це медовий літній запах молока і кусня Сновицького хліба в обідньому затінку біля льодяного струмка, це весела коляда і смак забави в морозяному нічному повітрі. І в той самий час існує інша Україна, так само наша, але вона ніби тягар минулих гріхів, який безсилий скинути. Він давить на волю, почуття, бажання, свідомість. Від цього протирічча кожен восьмий українець не витримує і насильно позбавляє себе тої доброї України, натомість шукаючи легшого життя, а на додачу знаходить чужий, незвичний, нерідний, але добрий притулок. Ці люди переконують себе, що батьківщина там, де вони є зараз, кажуть, що нічого не відчувають до України, дурять себе, що це все тимчасово. Кому вдається вирватися назад, усвідомлюють, що повернулися не в свою рідну, а в зовсім чужу батьківщину. І це не тому, що здавалось би стільки змінилось довкола. Ні. Насправді тут все по старому. Просто людина по інакшому розуміє любов держави до своїх громадян і таке ставлення, як в Україні, яка колись була найріднішою, розцінюють як ненависть. А сама Батьківщина перетворюється ніби на злу мачуху, яку вже не можливо сприймати інакше, як "Чужу".

Проблематика стрічки починає вирізнятися лишень після "читання поміж рядками", оскільки задіяно не документальний стиль викладення матеріялу, а музично-поетичний. Хто "не встиг прочитати" і хотів би детальніше переглянути фільм, можете написати мені, вишлю DVD.

Завантажити з торент-трекеру ГУРТОМ