Vol's blog


Львівська облрада не дала 12 млн грн на зарплати чиновникам

Львівська облрада не затвердила Програму підтримки органів виконавчої влади, якою передбачалося виділити майже 12 млн грн з обласного бюджету на підвищення зарплат чиновникам Львівської ОДА.
«За» це рішення проголосували 54 депутатів – для його прийняття забракло п’ять голосів.

Це питання виносилося на сесію облради вже вдруге.

Як зазначається у пояснювальній записці до проекту рішення, у державному бюджеті на утримання 803 працівників апарату ЛОДА та структурних підрозділів у 2015 році передбачено 39,8 млн грн. Витрати на утримання підрозділів у 2015 році зменшені, порівняно з 2013 роком, на 10,8%. Прийняття програми мало підвищити фонд оплати праці працівників апарату ЛОДА та її структурних підрозділів в середньому на 27,9% та збільшити видатки на поточне утримання (оплата послуг зв’язку, доступу до Інтернету, придбання канцтоварів тощо).

Як пояснив заступник голови Львівської облради Валерій П’ятак, це рішення – вимушене, оскільки держава зараз не має коштів на підвищення зарплат чиновників ОДА.

«Голодний чиновник може принести тільки шкоду державі», – аргументував голова ЛОДА Олег Синютка.

У той час голова фракції «Свобода» у Львівській облраді Йосиф Ситник наголосив, що фракція не підтримує рішення про виділення коштів з обласного бюджету, оскільки це відповідальність держави і персонально Уряду Яценюка. Він запропонував скерувати кошти на підтримку демобілізованих воїнів АТО.

«Якщо піднімати зарплати і пенсії – то потрібно піднімати всім, а доцільніше віддати кошти на АТО», – додав депутат-свободівель Юрій Зірченко.

Раніше проти прийняття цього рішення виступала фракція ВО «Свобода». Під час обговорення цього питання на сесії 16 червня голова фракції Йосиф Ситник та голова ЛОДА Олег Синютка публічно обмінялися низкою неприємних звинувачень.