Золочів Плюс
Форум міста Золочів

Традиції. Шана предкам?

Автор Повідомлення
Традиції. Шана предкам?
Багато хто з людей підтримує традиції прадідів. На Купала на річках-озерах бавляться і стрибають через вогнище, на Різдвяні свята і ялинки ставлять і ще й запозичують з-за кордону дещо, всякі там вінки на двері і т. д., на Пасху ідуть з кошиками святити пасочки, малюють крашанки і слухають літургії в церкві споглядаючи хто в шо одягнутий. Власне питання: як ви відноситесь до "старих" традицій і до змін у них? Чи правильно людині віруючій в нинішній час святкувати свята так, як святкували їх раніше наші бабусі і дідусі?
st.fergi пише:
Чи правильно людині віруючій в нинішній час святкувати свята так, як святкували їх раніше наші бабусі і дідусі?

Чесно кажучи, не цілком зрозуміло поставлено питання. Якщо, скажімо, людина святкує Різдво Івана Христителя, то вона не піде на "річки-озера бавитись і через вогонь скакаки", а от Івана-Купала це вже інше... Хоча я не цілком компетентний в подібному питанні, але нвскільки мені відомо досить багато християнських свят часово повязані з поганськими -- напевно в духовному світі це має відчутний вплив.
kalef_f пише:
скажімо, людина святкує Різдво Івана Христителя, то вона не піде на "річки-озера бавитись і через вогонь скакаки

як на твою думку святкується свято
kalef_f пише:
Різдво Івана Христителя,
?
Будь яке християнське свято (так як, доречі, і кожна неділя -- День Господній) -- йдеться до Церкви, проводиться в молитві, подяці... Час, щоб зупинитися в повсякденній біганині і згадати Бога, і про Його значимість в наших життях.
Багато молодих людей зранку до церкви ідуть і моляться а потім на озеро женуть ночуватиОт із-за таких спостережень і тому подібних я і цікавлюся вищепоставленими запитаннями
Не можу цитати пригадати, але щось йдеться про незнання істини, як причину загибелі багатьох.
kalef_f пише:
кожна неділя -- День Господній

субота кажись-день Господній
kalef_f пише:
Час, щоб зупинитися в повсякденній біганині і згадати Бога, і про Його значимість в наших життях.

тобі не здається, що про Бога треба згадувати частіше чим раз в тиждень?
Ти до якої деномінації християн належиш? Чи може ти жидівського роду
st.fergi пише:
тобі не здається, що про Бога треба згадувати частіше чим раз в тиждень?

Взагалі-то згадувати про Бога напевно є гріхом -- про Нього забуватись не повинно.
kalef_f пише:
Взагалі-то згадувати про Бога

ну то взагалі -то твої слова про згадку Бога
а чи жидівка я.... а то не твоя справа
kalef_f скільки ти сторінок біблії в день читаєш, скільки часу ти думаєш про Бога, скільки часу ти з ним розмовляєш(молишся) на день ?
st.fergi пише:
а чи жидівка я.... а то не твоя справа

Інтригуюче...
Маю багато жидівської християнської музики -- наслухатись не можу. Не цікавишся. Тільки не треба моє повідомлення в інакший розділ перекидати

додано через 1 хвилину 20 секунд:

astrolik пише:
kalef_f скільки ти сторінок біблії в день читаєш, скільки часу ти думаєш про Бога, скільки часу ти з ним розмовляєш(молишся) на день ?

Не повіриш
повірю, бо мене нічим не здивуєш
kalef_f пише:
Маю багато жидівської християнської музики -- наслухатись не можу. Не цікавишся

нєа, не цікавлюся
Давай розказуй як ти відносишся до традицій, які мають наші церкви і не відхиляйся від теми
astrolik пише:

astrolik страшно відхилятись від теми, бо є певні особи, які полюбляють вирішувати, де про що треба писати (гумор в мене такий) Може сам щось напишеш
st.fergi пише:
Давай розказуй як ти відносишся до традицій, які мають наші церкви і не відхиляйся від теми Very Happy

До традицій, як от скакання через вогонь чи ночування на озерах-річках відверто негативно. Ялинка на Різдво, хоч це і пов"язано з поганством (дідух), якщо не помиляюсь -- зараз символізує дерево життя -- чому б і не прийняти? Які ще традиції маєш на увазі?
Калєф так дідух то дідух, а ялинка то ялинка От ти сам кажеш шо ЗАРАЗ ЦЕ СИМВОЛІЗУЄ ДЕРЕВО ЖИТТЯ, тобто змінилося уже сприйняття того ж дідуха чи тої ялинки. Але все рівно поганство чи не так, по твоїх же словах? Яка різниця ж коли дідух як оберіг чи ялинка як дерево життя? Візьметься і ше шось зміниться., наприклад в тих же стрибаннях через вогонь і скажуть шо то ше там якась новинка і ти будеш потім говорити
kalef_f пише:
чому б і не прийняти
?
НЕПОВТОРНА, яка твоя думка з цього приводу. І ще будь-ласка скажи, до якої Церкви належиж ти, бо от для протестанських церков проблема традицій є особливо болючою.
kalef_f пише:
до якої Церкви належиж ти

не належу до жодної із церков, хоч немовлям і хрестив православний священник вдома бо тоді було заборонено, а родичі мої ходять в греко-католицьку церквуДля мене
kalef_f пише:
проблема традицій

не є проблемою зовсімТо є звичайне запитання до форумчан, так як мені дуже цікаво хто і що думає про це питання
st.fergi пише:
То є звичайне запитання до форумчан, так як мені дуже цікаво хто і що думає про це питання

Так де ж твоя думка?
st.fergi пише:
хрестив православний священник вдома

На скільки я знаю по хатах хрестили греко-католицькі священники.
st.fergi пише:
Калєф так дідух то дідух, а ялинка то ялинка

Звичайно, але ми ж не відкидаємо, скажімо, Старого заповіту, через те, що тепер є Новий, який дав багатьом речам нове тлумачення і наповнив новим змістом. Якщо наші предки колись оскверняли свої оселі дідухами, то хіба не логічно розірвати ці прокляття деревом життя.
kalef_f пише:

ага, особливо в східних областях
kalef_f пише:

незнаю шо ти знаєш, але мене хрестив в хаті саме православнийНу то таке.
Моя думка: до церкви не ходжу, до жодної так точніше, вірю що є Бог і що є Диявол, вірю що Ісус викупив людей і їхні гріхи, вірю в те що зараз багато вчень на світі і вірю в те, що світом правлять гроші тому і багато тих кому вигідні ці вчення, вдома стоїть ялинка і я не вважаю її деревом життя бо там так хтось її назвав, вона стоїть бо мені вона просто-напросто подобається і гірлянди подобаються. Якщо комусь подобається вводити інші традиції в свої то немаю проти того нічого, вводьте собі що хочете. Святкую Різдво як добре гарне свято, лишній раз згадаючи що народився мій Спаситель, я тішуся з того, навіть якшо ніде і не сказано шо треба то свято святкувати. Не напиваюсь і не б"юсь, не нападаю і не хуліганю в свята і в будніРоблю людям добро незалежно від святДумайте собі самі
st.fergi пише:
Думайте собі самі Mr. Green

Дуже мудро!!!
st.fergi пише:
вводьте собі що хочете
Ага, бо так чи інакше я не можу відповісти за всіх людей. У кожного своє життя і своє переконання
st.fergi пише:
Моя думка: до церкви не ходжу, до жодної так точніше, вірю що є Бог і що є Диявол, вірю що Ісус викупив людей і їхні гріхи, вірю в те що зараз багато вчень на світі і вірю в те, що світом правлять гроші тому і багато тих кому вигідні ці вчення, вдома стоїть ялинка і я не вважаю її деревом життя бо там так хтось її назвав, вона стоїть бо мені вона просто-напросто подобається і гірлянди подобаються. Якщо комусь подобається вводити інші традиції в свої то немаю проти того нічого, вводьте собі що хочете. Святкую Різдво як добре гарне свято, лишній раз згадаючи що народився мій Спаситель, я тішуся з того, навіть якшо ніде і не сказано шо треба то свято святкувати. Не напиваюсь і не б"юсь, не нападаю і не хуліганю в свята і в будніSmileРоблю людям добро незалежно від святSmileДумайте собі самі Mr. Green

Тебе щось роздратувало?
Ого, а з чого такі висновки?
Я не роздратована аніскілечки
st.fergi пише:
слухають літургії в церкві споглядаючи хто в шо одягнутий

Це ти також відносиш до традицій. Саме через подібні речі ти не ходиш до церкви?
Ага, оце справжня традиція наших людей які ходять до церквисамому одягнутися у все супернове і дивитися хто в чому прийшов. Ні, Калєф, не тільки через це. Є багато нюансів які форумчани обговорюють в іншій темі

ПИСИ. То не я витираю чи переношу теми
st.fergi пише:
Є багато нюансів які форумчани обговорюють в іншій теміSmile

В якій?
Особисто мені подобаються наші традиції. Захоплюючі, цікаві, і взагалі подобаються, тому що мають під собою сенс, відображають менталітет тих часів, коли були впроваджені (чим жили наші діди і баби). Це наша історія.
Щодо запозичених традицій - незнаю. Але подобається мені новорічна ялинка, відчуття свята, приємні пережиття. Думаю позитив не шкідливий.

додано через 4 хвилини 16 секунд:

st.fergi пише:
Чи правильно людині віруючій в нинішній час святкувати свята так, як святкували їх раніше наші бабусі і дідусі?

Можливо чогось незнаю, але хіба є такі традиції наших предків, які релігія опротестувала або заборонила?
Взагалі то особисто я трохи відчуваю шо з традиціями які б вони зараз не були шось не так, читаючи біблію( а на цьому місці зараз Василько улибнеться )бачу шо шось не так має бути. От. Мені було б цікаво почути думку Тимофія і АстролікаІ тих, хто читав біблію

А щодо Тіниного питаня. Тін, ну нприклад, та ж традиція стрибати через вогнище. Вона ж і зараз є, погодься.
Вгадала, чєртовка
знала, шалунішка
st.fergi пише:
традиція стрибати через вогнище. Вона ж і зараз є,

Я про те ж саме. Вона є, і не заборонена релігією, тобто якщо ми на купала стрибаємо через вогнище, це ж не означає що ми грішні, бо так робили наші пра пра родичі, чи не так?
Я думаю що в давніх традиціях такі речі, як пускання вінка на воду з метою пошуку своєї половинки, не має трактуватися як ворожба чи відмування якесь. Просто таким чином дівчина, плетучи вінок, ніби вкладала "всю себе" у нього, демонструюючи вміння своїх рук і душі; а хлопець вже вибирав той який йому сподобався найбільше, так би мовити припав до душі, і починав пошуки цієї майстрині. Нічого протирелігійного.
А ну ясно, то те ж саме шо у випадку з ялинкою. Якщо стрибати через вогнище означало очищення людини від злих духів, всього поганого, болячок там всяких, спалювали ще ярила(ляльку)а в деяких районах білоруського Подніпров"я ще в ніч спалювали вогняне колесо, яке символізувало собою сонце якому поклонялися язичники-пращури, то тепер це називається як? Я все розумію, шо традиції не хочеться відкидати, і тому їх ЗМІНЮЮТЬ І ПЕРЕНАЗИВАЮТЬ, але яке саме джерело в тої традиції ми самі можем побачити. Те, саме можна і копнути і про інші свята.

додано через 3 хвилини 48 секунд:

А на рахунок плетіння віночків і тому подібне я вважаю чистої води ворожіння. То є то саме шо на Андрія дівчата збираються і кидають чобіт за ворота і в яку сторону він впаде носом то звідти і чекати нареченого.

додано через 3 хвилини 22 секунди:

Цитата:
Направление движения венка указывало девушке, куда она выйдет замуж, утонувший венок или погасшая свеча предвещали ей смерть и т. п. Пуская свой венок по воде, девушка как бы вверяла свою судьбу течению времени, символом которого выступала река, находящаяся в вечном движении.
ворожба короче була.

додано через 10 хвилин 6 секунд:

Tin@ пише:
Нічого протирелігійного.

а то ти про яку релігію зараз сказала? Бо якщо брати християнство то ворожба і гадання всякі строго-настрого ЗАБОРОНЕНІ
st.fergi пише:
ЗАБОРОНЕНІ

скоріше "ЗАБОРОНЕНІ"
Ну та то я писала , шо прочитала в Біблії (Ваааасииииииилю! ), а ти сказав як є насправді в світі
st.fergi пише:
Направление движения венка
..... і т. д, звідки така цитата? А в принципі це для мене не важливо, тому що у мене своє трактування стародавніх традицій, те що колись називалось життям у гармонії з природою, зараз називають ворожінням...
st.fergi пише:
сонце якому поклонялися язичники-пращури,

всі ці наші припущення щодо тодішніх язичників, я не вважаю доведеним фактом, це всього лиш припущення археологів і науковців.

додано через 1 хвилину 34 секунди:

От звідки ми знаєм, що стрибання
st.fergi пише:
через вогнище означало очищення людини від злих духів
, з інтернету? Чи з розповідей вчителів у школі, яких виховала система?
Tin@ пише:
те що колись називалось життям у гармонії з природою, зараз називають ворожінням...

соррі але ворожіння на Андрія то аж ніяк не життя у гармонії з природою
Tin@ пише:
всі ці наші припущення щодо тодішніх язичників

Тін, ти читала коли-небудь ІСТОРІЮ?
st.fergi пише:
якщо брати християнство то ворожба і гадання всякі строго-настрого ЗАБОРОНЕНІ

Повторююсь, я наші традиції за ворожбу і відмування не вважаю! І взагалі не вірю в існування цього всього.. Якесь там поробили, врікли..
Tin@ пише:
всі ці наші припущення щодо тодішніх язичників, я не вважаю доведеним фактом, це всього лиш припущення археологів і науковців.

да і якщо це недоведеним рахуєш, то чи не правильно буде порахувати що і твої гармонії теж є НЕДОВЕДЕНИМ?

додано через 1 хвилину 41 секунду:

Ок, розкажи, будь добра, як для тебе називається те, що дівчатка збираються вечором на Андрія і займаються тим шо ти не рахуєш ворожбою?
st.fergi пише:
ти читала коли-небудь ІСТОРІЮ?

Читала, Ферджі, і правди там невідчула. Історія писалась вже після того періоду життя(язичництво). І здається мені що писали її так, щоб ми зараз тут сиділи і думали що наші діди прадіди були тупарилими мавпами, які палили вогонь і бігали навколо нього, що чогось там позбутись. Ця історія змусила нас зріктися нашого родоводу, а пізнали ми із неї тільки війни. От і живем так як собі зробили, по системі. Родилась... вивчилась в школі... і т. д., а справжньої історії так і непізнала

додано через 4 хвилини 13 секунд:

st.fergi пише:
вечором на Андрія

Тут треба починати з часу виникнення цього празника... В часи язичництва його не було...
ти скажи як на сьогоднішній день називаєш то дійство, бо зараз воно є
як на мене, то дійсно католики та православні поєднали в собі язичницькі обряди. Це пов"язано з тим, що наші прапраотці не дуже то і хотіли ось так раптово покинути всі свої обряди, і щоб якось полегшити перехід в іншу релігію, католики та православні інтегрували язичницькі обряди в свої обряди. Прикладів можна навести сотні.
st.fergi пише:
на сьогоднішній день
я лягаючи спати з в ніч на Андрія переживаю, щоб зранку прокинувшись двері не були помальовані, і загорожа не була знятя, а то маладьож развлекаєтся, а нам потім в бабоси вилітати треба... А взагалі то це велике свято я повязую з іменинами брата.
Ше правда колись в школі ми на листочках писали імена пацанів, клали під подушку, але не надавала значення тим дуростям, от всі так робили і я пробувала... Думаю кожна через це пройшла, але значення релігійних свят і наслідування традицій наших прабатьків, почала розрізняти і усвідомлювати значно пізніше.
То все зрозуміло. Я питаю як називається саме дійство ВОРОЖІННЯ для тебе? А не з чим ти пов"язуєш саме святечко Андрія
st.fergi пише:
Я питаю як називається саме дійство ВОРОЖІННЯ для тебе

Сатанізм?

П. с. напевно хтось зараз дістане
Для мене ворожіння немає, тому ніяк я його і не називаю
massimo пише:
то дійсно католики та православні поєднали в собі язичницькі обряди

звичайно, понаплітати віночків не тільки на воду на Купала, а і поробити собі до церкви на спаса яблучка+букетики всякі шоб посвятити,+позамаювати хати+посвятити воду в церкві на Водохреща+освятити свічку на Стрітення.... Стільки тих освячень всяких..... І тільки священник може це зробити.... Ну блін, без тих дійств священникових рахуйте всьо, капєц. І шо б дехто робив без тих священників?...
st.fergi пише:
яблучка+букетики всякі шоб посвятити,+позамаювати хати+посвятити воду в церкві на Водохреща+освятити свічку на Стрітення

Як-не-як людина є також і матеріальна істота, тому їй потрібно, щось потримати, десь покропити... Не заперечую, що для великої більшості це відіграє величезну роль, а користі приносить мало (в розумінні вічного спасіння), але ж ніде не сказано, що спасуться всі -- більше того, говориться "багато покликаних, але мало вірних". тому осуджувати нема за що -- жаліти треба.
То правда. Не осуджувати.
Tin@ пише:
Для мене ворожіння немає, тому ніяк я його і не називаю Smile

Ти вважаєш, що різного роду бабки -- просто шахрайки, а їхнє ремесло не несе жодної загрози для "сучасної здоровомислячої людини?"