Золочів Плюс
Форум міста Золочів

Українська газета в Італії

Автор Повідомлення
Українська газета в Італії
Заснована видавничим домом "Іноземці в Італії" уже два роки тому, виходить у світ, об'єднуючи українську громаду, "Українська газета в Італії" – незалежне інформаційно-аналітичне видання. Вона встигла перетворитися на справжнього інтелектуального провідника для громади, адже це україномовна газета, яка розповсюджується по усій території Італії накладом 20 000 примірників.
На своїх сторінках "Українська газета в Італії" висвітлює події політики, культури та спорту в Україні, відводить шпальти видатним особистостям та забутим сторінкам української історії, аби у заробітчан не переривався зв'язок з материнською державою у рубриках "Вістi з України", "Спорт", "Віхи історії", "У хвилини дозвілля", "Постаті" тощо. Велику увагу приділено життю української діаспори і діяльніості українських організацій у рубриці "Українська Італія".
Крім того, газета має ще одну надзвичайно важливу міссію, яка виходить за рамки інформативних функцій. У редакції нерідко лунають дзвінки земляків, які потрапили у скрутне становище, яких застигла хвороба чи нещастя, коли нема до кого звернутись за порадою, та численних нелегальних іммігрантів, які шукають виходу із зачарованого кола свого соціального стану. Потрапляючи у чужу країну, люди не надто знаються на її законах, тому метою "Української газети" є сприяння освіченості читачів, а, отже, допомога у процесі суспільної інтеграцїї.
У співпраці із мерією Рима редакція видала україномовний "Довідник для домашніх працівників, путівник для тих, хто працює і тих, хто приймає на роботу", де зібрано закони та їх роз'яснення, що регулюють робочі стосунки між роботодавцем та домашнім працівником. Довідник є надзвичайно корисним для українців, враховуючи те, що 80% від загальної кількості наших краян працюють у секторі домашнього господарства.
Редакція налагодила співпрацю із міністерством внутрішніх справ Італії. Результатом стала публікація одинадцяти статей, розділених у два номери, підготовлених експертами міністерства, та перекладеними на українську, з нормативів що регулюють життя іноземців в Італії.
Зараз, у співпраці із українськими перевізниками, редакція проводить збір підписів під відкритим листом до Президента, МЗС, Посольства України в Італії із проханням пришвидшити підписання з Італією угоди про визнання українських прав.
Над виданням працюють Маріанна Сороневич та Ігор Гулик, а також численні дописувачі, які розповідають про життя українців у різних провінціях.
- У створенні газети ми, незважаючи на обмежений редакційний склад, керуємося принципом поваги до читача, намагаємось робити газету живою, максимально наближеною до потреб громади, наповненою оригінальними авторськими статтями. Ми пишемо для людей і про людей, котрі живуть в Італії, але постійно залишаються українцями. Тому отримуємо сотні листів від читачів, які дякують за справжнє українське слово, – розповідає головний редактор та графік видання Маріанна Сороневич.
Крім того видання приймає активну у часть у житті громади. За його підтримки було проведено ряд культурних заходів у Римі. Серед них: гастрольні концерти вокально-хореографічного гурту "Шумка" Київського національного університету імені Тараса Шевченка, ІІІ Фестиваль української народної творчості "Гілка калини", діяльності українського фольклорного театру "Берегиня", А також доклалася до презентації України на "Святі народів", організованому вікаріатом Риму.
"Українська газета" розповсюджуться безкоштовно у посольстві України в Італії, консульствах у Римі та Мілані, пунктах грошових переказів, продається ж в газетних кіосках та деяких українських громадських асоціаціях. Електронну версію газети можна знайти на веб-сторінці www.stranieriinitalia.it, охочі можуть оформити річну передплату.
Ми намагаємося згуртувати українців, які волею долі опинилися на Апеннінах, підтримати розгублених у чужій країні, розповісти про актуальне в Італії та Україні, – додає п. Сороневич.