Золочів Плюс
Форум міста Золочів

Гроші для жебраків

Автор Повідомлення
Гроші для жебраків
Чи кидаєте ви гроші людям, прохаючим про допомогу? Що для вас означає кинути їм милостиню?
st.fergi пише:
Чи кидаєте ви гроші людям, прохаючим про допомогу?

Так, звичайно!
st.fergi пише:
Що для вас означає кинути їм милостиню?

На жаль, це все, чим можу їм допомогти...
Ленхен і тобі все одно куди ці гроші ідуть(чи кому)?
Чесно кажучи над цим якось не задумувалась . Просто якщо людині потрібна допомога, то допомагаю чим можу... і все.
а циганам? чи малим циганятам?

додано через 6 хвилин 33 секунди:

Я , якщо чесно, раніше завжди кидала. От поступала так, що одна рука незнала скільки дає інша. Одна жіночка у нас в місті завжди (десь рік) просила дитинці грошей на молочко, і то при тому так викрикувала капєц, мол, поможіть хто чим може і люди кидали їй капєц. А потім одного разу я побачила її в другому районі міста і вона там просила грошей на якусь там операцію комусь там. І тоді я задумалася вперше над тим кому і шо я даю. Так можна собі назбирати грошенят і взагалі не іти працювати. А сьогодні на золочівському базарі побачила 4-рьох прохаючих, маму з немовлям! , якогось хлопчинку-калічку , тіпа бомжика, і дорослого чоловіка з хлопчиком.
В більшості випадків я не кидаю.

Кидаю тоді, коли вважаю, що ця людина дійсно потребує підтримки, це переважно старенькі бабусі і дідусі. В цьому випадку мені нешкода навіть декілька гривень.

Не кидаю коли це піяк, нарік, або людина, яка може, але не хоче заробити ці гроші. В цьому випадку думаю кращим варіантом всетаки буде порадити піти цій людині десь попроцювати, або ж навіть сказати де.
st.fergi пише:
а циганам? чи малим циганятам?

А їх стараюсь обминати, особливо після однієї не приємної історії, яка сталась з моєю подругої. Заморочили бідній дитині голову і обібрали як липку, а сума в неї з собою на ті часи була не мала(на базар до Тернополя, на закупи їздила). Та й скільки подібних історій в газетах читала...
Завжди стараюсь дати милостиню, людям які просять. Знаю, що багато з них є шахраями, але це таке, це вже їхнє, Бог є на Землі і Він все бачить.
Вже другий день в один із наших місцевих магазинів, в якому мені доводилося бути, заходить хлопчина років 17-ти... говорить якось незрозуміло... думала хоче шось купити, підійшла запитала... а він каже "Дайте будь-ласка шось поїсти". Благо ми обідали якраз, дали поїсти малому. Розумієте - вже сама колись собі сказала, шо не буду давати нікому, бо гроші йдуть переважно на "погашення труб", траву, сигарети чи нові джинси мамаші "бідолахи-інваліда"... а тут дитина можна сказати, не просить ні грошей, ні сигарети, просто хоче їсти... бачили би ви, він не дочекався навіть шоб на двір вийти.. прямо по дорозі почав їсти. Страшно стало... аж сльози навертаються, а скільки тих дітей всього ходить і нікому вони не потрібні, ніхто їх не любить. Сьогодні знов прийшов... хотів хліба - дали хліба, ше пару копійок... хто-зна, може йому якраз їх і бракує до пляшки води... Спитала звідки він - казав з Закарпаття, а тут з бабцею... невже і бабця голодна ходить?
Оксанка пише:
хлопчина років 17-ти

так це ж не
Оксанка пише:
дитина
st.fergi, ну так не дитина... в нас тепер такі діти самі дітей бавлять. Але чиясь же ж дитина, і хоче їсти, і видно шо хвора. Написала
Оксанка пише:
дитина

, відправила, а потім подумала - чисто українська натура
Оксанка пише:
і видно шо хвора

Оксанка, а по чому було видно шо хвора?17-річні так звані діти уже пробують самі на себе заробити а не ходити просити їсти. Взагалі то є файно:тут поїв, там поїв...
Та й всі вони кажуть шо із Закарпаття, в того хата згоріла, того затопило...
Нехай рука того, хто дає, та не збідніє. Така моя думка. Бачу калік, нема мови, не шкода дати ні мідяків ні кілька гривень, цигани трохи нервують, але що ж, така їхня нація. Якщо якась дівка з брудними дитинчам ходить на жебри, ну то ж життя таке їхнє. Згадайте відношення наших сусідів до нас, те ж саме і наше до них, трохи в іншій формі.
Якщо ви готові купити собі морозиво, а комусь то хай не врятує життя, але голод втамує, чи полізе морозиво в горло? Якщо час від часу справжнім бідолахам допомагати, то можна совість трохи приструнчити.
Такий в мене принцип:
Я нічого нікому не зобов'язаний давати, але колись давно, коли мій заробіток був 120грн в місяць, я сказав собі - "Нехай від того що я отримую шляхом своїх розумових та фізичних здібностей, якась частина піде для того, щоб інші могли отримати можливість заробляти більше". Якщо зможуть використати то для збільшення прибутку то вже добре, як ні, то для мене то все одно надто мізерна втрата щоб хвилюватись, але принаймні комусь від того стало краще.
Я даю гроші подекуди і навіть циганам. А мій батько взагалі часто давав
милостиню і відносно багато. Та один раз, як він побачив, як цигани, які збирали гроші заказували собі в барі коньяк, то після того він їм перестав давати!
Доречі десь зустрічав досить цікаві негативні факти, відносно того, як жебраки отримували велику подачку через добрий, неплановий жест багатія, в результаті чого смерть. Виглядало це так, одному багатію не було де діти пару сотень баксів, згадав про десятину , він взяв і віддав першому бідному. А бомж ніколи не тримаючи такі гроші в руках, не зрозумів що з ними робити, його все свідоме життя було біля метро у цій якості. Він спочатку накупляв поїсти (досхочу як останній раз), одягу і т. д. і в результаті вмер від щастя, інфаркт - серце не витримало такої різкої зміни, як кажуть "во щастя привалило".
Тому висновок зробив теж для себе, подати милостиню це по Божому, віддати і Вам додасться, але і мати мірку, думати кому і скільки дати. Циганам і копійчини шкода, а для дитини на операцію дав би все. Все відносно.
romashcaa пише:
а для дитини на операцію дав би все.

Ну нашо ту ті красівиє слова? Ну то дай:таких дітей тисячі Нашо словами розкидатись?

Я на вулиці не даю ніколи нікому. Бо це замкнене коло-чим більше ми подаєм, тим менше шансів(та й бажання) у жебрака вернутись до нормального життя.
в міру сил стараюсь допомагати іншими способами
ага памятаю часи коли поХатам ходили, хавчик, шмотки просили... дивні вони люди на них собаки дуже злі були то я добре памятаю, і крадуть всьо шо криво лежить...
чесно скажу на вулиці тож шось вони ніяких емоцій не викликають погляд фальшивий, то про мальдавашок і циганів. Але от коли побачив білу людину при чому на колінах так одразу рука найшла залізяки в кишені...
хоча хто зна
Я даю милостиню і чим можу допомагаю.
Часом варто, щоб та милостиня зіпріла в руці перед тим як комусь її подамо... А то можуть зловжити іноді нашою добротою - просити гроші нібито на їжу чи операцію, а потім купити за них горілку...
Васілій (Бо це замкнене коло-чим більше ми подаєм, тим менше шансів(та й бажання) у жебрака вернутись до нормального життя.) Погоджуюсь, це для них, як робота, але на ній нічого не робиш, а касу маєш.
краще подати вудочку, чим рибу
astrolik +1
Але є такі що не в стані піти й заробити.
Таких, що не встані заробити - одиниці.

Ех! Мені би зара з вудочкою посидіти...
AVB пише:
Ех! Мені би зара з вудочкою посидіти...

Що без роботи зарас?
Ага.
Ліпше тут без роботи отримувати свою законну "рибу" від держави, чим там ночами не спати, думаючи кого би і як вдень надурити.
Правду кажеш