Золочів Плюс
Форум міста Золочів

Націоналізм чи патріотизм?

Автор Повідомлення
Націоналізм чи патріотизм?
Я хочу спитати в Вас шановні форумчани, чим відрізняється такі речі як націоналізм і патріотизм, тобто росіянин який живе в Росії і каже що Росія для росіян тобто має бути одна мова є патріотом своєї держави, а українець який то каже що Україна для українців є націоналістом і нам нав"язують ще одну мову російську, як державну, чому так? Поясніть мені різницю між націоналізмом і патріотизмом? Чому нас все наже життя казали що ми націоналісти, а не патріоти?
НАЦІОНАЛІЗМ, -у, ч. 1. Ідеологія й політика, яка проповідує зверхність національних інтересів над загальнолюдськими, панування однієї нації за рахунок пригнічення іншої, розпалює національну ворожнечу. 2. Рух, спрямований на боротьбу за незалежність нації, народу проти іноземних гнобителів. 3. Рух за збереження і розвиток національних традицій, культури, мови, літератури, мистецтва і т. ін.; патріотизм.
ПАТРІОТИЗМ, -у, ч. Любов до Батьківщини, до свого народу. // перен. Відданість чому-небудь, любов до чогось.
Націоналізм, - то голи ти готовий вмерти за свою націю, так як Тягнибок, а патріотизм - за владу, так як всі політики наші
Не перестаю дивуватись...
При чому тут влада до патріотизму?
Читай пост Массімо... Там всьо написано так як є...

Дуже не люблю коли хтось починає викаблучуватись і розказує який він патріот, націоналіст... Така людина в мене зразу викликає недовіру і неповагу.
Шоколадка, звідки такі дані про визначення націоналізму і патріотизму? Власне припущення?

додано через 2 хвилини 25 секунд:

ПИСИ. Тобі невідомі думки Тягнибока.
Shokoladka22 пише:
Націоналізм, - то коли ти готовий вмерти як Тягнибок- за владу, так як всі політики наші
думаю тпк би було правильніше
Шоб розбиратись в цьому питанні, спочатку треба визначитись з такими поняттями, як глобалізація і всесвітня культура.
От дивіться. Нібито ми прагнемо до об'єднання з іншими країнами (хоча і відмежовуємось від інших). Інші угруповування держав поєднуються багатьма зв'язками з іншими угруповуваннями, утворюючи глобальні структури. З іншого боку ми спостерігаємо узагальнення місцевих культур до загальносвітової, що відбувається поглинанням менш практичних традиційних схем більш простішими в культурній мегаплощині, хоча і зберігаються деякі корисні для неї елементи. Це відбувається ГЛОБАЛІЗАЦІЯ.

А тепер візьмемо для прикладу націоналізм. В українському контексті це рух за збереження, відновлення і піднесення національних цінностей, як загальнонаціональних. ВСІХ цінностей. Припустімо, якимось страшенним чудом нам вдасться відновити їх. Далі йде запитання: а для чого? Щоб ці наші здобутки були затерті світовими аналогами при уніфікаційному наступі глобальної культури? З такими темпами років за 50-100 Україна стане такою ж самою, як, скажімо, Ірландія біля Великобританії, різницю в культурах яких зараз можна побачити тільки в спеціалізованих показових акціях якихось етнографічних установ.

Такщо в такому історичному контексті фанатичний націоналізм є абсурдним. В кращому випадку буде дуже добре, якщо хочаби 95% населення буде цінувати українську культуру, яку досі толком ніхто так і не відновлює.

А патріотизм, це справа невинна і персональна. Від неї ні холодно ні тепло. Це кому шо подобається. Так і назвати патріотизм можна пасивним націоналізмом. Я розцінюю його, як надання переваги етнічним здобуткам, які зовсім не обов'язково мають бути національними цінностями.
AVB, знаєш мені ГЛОБАЛІЗАЦІЯ нагадує шось таке "15 республік , 15 сестер", але в більш глобальнішому маштабі! А на рахунок політиків, їх напевно ще довго не буде, ні один розумний політик не буде кидатися ідеями яких не можливо реалізувати, тому що ті "гасла" все були для дураків, які не розуміють взагалі що читають! Таким вже нас "кормили" "гаслами" і ідеями і що з того вийшло? І тепер далі хочуть "годувати"!

P.S. Інтресно хто фінансує тих патріотів?
Та ні, Олеже. Це вже не такий концтабір, до всі "по струнці", крок вліво-вправо - злочин. Ні. Глобалізація поширюється якраз за рахунок зовсім протилежниж устроїв, це переважна лібералізація свобод і принципів. Тут основними взаєминами є співпраця і конкуренція, а не режим, який діяв за часів союзу.
Розкажу про свою дитячу мрію на цю тему. Житель Золочева вирішує проблему гравітації і отримання енергії напряму з матеріі згідно теорії Ейнштейна Е=М*С*С. Реєструє винахід і будує купу підприємств навколо міста, робота яких напряму впливає на економічну, політичну і індустріальну світову еволюцію. На роботу наймаються лише україномовні працівники, мінімальна зарплата-20000Eur за місяць. Відрахування податків державі-мільярди $. Йде постійне фінансування Української музики, літератури, україномовної освіти на рівні Гарварда.
По-моєму лише така науково-фантастична фігня врятує нашу націю від поглинання кацапською "культурою"
ПеСе Я не пю і не колюся
Lucifer пише:
ПеСе Я не пю і не колюся Very Happy

що і насторожує