Золочів Плюс
Форум міста Золочів

Бісер

Автор Повідомлення
Бісер
Як ви відноситесь до такого виду мистецтва? Може маєте якісь схемки або фотки, поділіться.
Колись дуже захоплювалась бісероплетінням. Могла б шось і показати, але все залишилось... дома.
А взагалі-то Лайфова в нас по цьому виду мистецтва-спец . Вона мені на іменини таку чудову штучку на шию виплела! Правда, замочок до цієї "чудо-штучки" ніяк не можу підшукати...
Виготовлення прикрас із бісеру не вимагає тривалого навчання та складного обладнання. Але, як усяке ремесло, має свої секрети та маленькі хитрощі. У першу чергу потрібне бажання, терпіння і трішки фантазії.
А ще слід підготувати всі необхідні матеріали: бісер різних кольорів і намистинки, спеціальні голки (№ 0), капронові нитки (у жодному разі не волосінь, яка дуже швидко пересихає і тріскається, що призводить до псування виробу та вашого настрою), гострі ножиці, схему візерунку. Під час роботи бісер розкладають куди кому зручно: в маленькі розетки або на ворсисту тканину. Якщо немає тонкої голки, то можна нанизувати ниткою, змочивши її кінці клеєм або лаком для нігтів.
Тепер майже все приготовано для нанизування ажурних візерунків. Але слід запам’ятати ще кілька правил.

Нитка, на яку набирають бісеринки і нанизують виріб, називається робочою.
Бісеринки, в яких схрещуються робочі нитки, називають зв'язкою. Вони повинні мати великі отвори. щоб голка з ниткою могла пройти крізь них двічі або й тричі.
Для роботи слід підбирати бісеринки однакового розміру. Якщо ж у роботі використовується бісер різного розміру, то більші бісеринки мають бути у зв'язці.
Для того, щоб виріб мав гарний вигляд, треба ретельно стежити за натягом нитки. Бісеринки не повинні провисати на нитках, а щільно лягати одна коло одної. Але не можна і затягувати нитку, щоб виріб не зморщувався. Це дуже важливий етап у роботі, і тут потрібен чималий досвід.
На нитку слід набирати стільки бісеринок, скільки вимагає візерунок.
Перед початком роботи уважно роздивіться схему, на якій стрілками і цифрами вказано послідовність операцій.

А тепер познайомимося з виготовленням найпростіших ланцюжків. Залежно від призначення виробу і візерунка ланцюжки можуть бути вузькими і не дуже, короткими і довгими, однотонними і різноколірними.
Найбільш простим у роботі є однорядний ланцюжок „у хрестик" (схема 1). Для роботи беремо нитку подвійної довжини з голками на обох кінцях. На середину нитки наберіть 4 бісеринки одного кольору (або різноколірні — на ваш смак). Позначимо для зручності голки цифрами І і II. Притримайте бісеринки однією рукою. Другою рукою просильте голку 1 крізь першу бісеринку назустріч нитці ІІ так, щоб вони схрестилися. Потягніть нитки — і отримаєте перше кільце у вигляді хрестика з першою бісеринкою-зв'язкою і нитками по обидва боки. Тепер зробіть наступне кільце: наберіть на голку II дві бісеринки, на І — одну і пропустіть голку 1 назустріч нитці ІІ. Притягніть нитки і продовжуйте роботу у такій самій послідовності до закінчення ланцюжка (схема 1).

Використовуючи цю техніку та бісер різної форми, можна робити різноманітні прикраси (схема 2).

Не менш привабливий ланцюжок „квітка" також дуже простий у виконанні. Для цього нам потрібна одна нитка з однією голкою, бісер одного або двох кольорів. На нитку набираємо перший ряд з п'яти бісеринок (1—5) і просилюємо голку крізь першу бісеринку. Притягуємо голку. Потім набираємо ще дві (6 і 7) і просилюємо голку з ниткою крізь 4-ту бісеринку першого ряду. Якщо п'яту бісеринку взяти іншого кольору, то отримаємо „квітку" з шістьма „пелюстками". Далі набираємо три бісеринки (8, 9, 10) і просилюємо голку крізь 7-му бісеринку. Із 7-ї бісеринки набираємо ще дві (11 і 12) і просилюємо голку крізь 9-ту бісеринку, 10-ту бісеринку і всі наступні, номер яких ділиться на п'ять, можна брати іншого кольору або взагалі різноколірні. Далі продовжуємо в такому ж порядку, набираючи почергово 3 або 2 бісеринки (схема 3).

Цю схему можна трішечки ускладнити. Для цього беремо бісер трьох кольорів. Бажано, щоб серед них були білий і жовтий. Крапелька фантазії — і на вашій шиї або руці розквітнуть такі милі кожному дівочому серцю ніжні ромашки (схема 4). Увага: для білої квіточки набираємо (див. 4 в) три білі і одну жовту бісеринки; потім (4 г) — три білі бісеринки, далі — знову за звичною схемою.

Моя сестра плела колись із бісера. Навіть дуже не погано...
Прикольно. Вже передерли з нашого форуму собі на сайт!
А що... дівчинка молодець. Я тоже колись тим увлікалась...
Дурна натура правда... лінь і відсутність такого терпіння... закинула те діло...
Моя мама веде гурток бісероплетіння в ЦДЮТ (БТШ).
Часто робить картини з бісеру на замовлення і ше багато чого різного.
в мене теж мама в БТШ працює тоже вчить бісер
ха-ха-ха

То знаєте мен анекдот нагадує....
Приходить чоловік в бар, перечипається за ногу іншого, що сидить за барною стойкою, а той вибачається:
- Ой, вибачте, я не хотів...
- Ну та шо ви.... Я сам винен. під ноги треба дивитись....
- та ні, то я.... розкинувся тут.... Давайте я вас пригощу віскі
- а давайте! А ви звідки?
- Я? Та я з Лондона...
- О! І я з Лондона... Давайте за Лондон!
- Давайте. А ви шо закінчили?
- Я? Та я закінчив *****
-Та ну? І я! За то треба випити....
- Давайте! А в якому році ви закінчили?
- В 89-му....
-Нічого собі! І я в 89-му.... А ви який факультет?
- Та я юридичний...
- Бути такого не може!!! І я юридичний....

Заходить тут один клієнт в бар. Питається бармена шо в них нового, а той відповідає:
-Та от... Близнюки знов напились....
Вгадала
Моя сестра плете з бісеру досить хороші вироби і в мене до користувачів питання:чи маєте ви схеми виробів з орнаментами притаманних тільки Львівській області або Західному регіону України? Наперед спасибі!
Я колись багато плела - малювала схеми кожного разу різні, і навіть не думала зберігати. Взагалі в такій справі тут трохи пофантазувати - і ніякі чужі схеми вже шукати не треба
Бісер
Тепер багато вишивають бісером. Хотіла б таку вишиванку. Вишиваю хрестиком, а бісером складніше? Поділіться досвідом, пліз!
обожнюю вироби з бісеру.

додано через 32 секунди:

обожнюю вироби з бісеру.