Золочів Плюс
Форум міста Золочів

Біблія

БІБЛІЯ
слово, сказане Богом 76%   23
книга, придумана людьми 23%   7
Всього голосів: 30
Автор Повідомлення
Біблія
Винесно в окрему тему через систематичний офтоп інших споріднених тем.
Обговорення, ставлення, цікаві спостереження і досдідження будемо раді бачити тут.
З Біблії мені найбільше подобається книга Еклезіаста.

Суета сует, сказал Екклесиаст, суета сует, - всё суета!

Мені здається що Біблію краще читати на російській мові, бо рос. мова більш змістовніша в цьому випадку.

Є такі місця, які без оригінального тексту досить важко зрозуміти правильно. От наприклад книга буття про створення світу: И был вечер, и было утро: день... - чув і таке, що насправді це не є 1 день, а період в мільйони років, на протязі яких йшла еволюція (думка еволюціоністів про це місце) в оригіналі, як і в перекладах ж чітко і ясно сказано що це 1 день. Наскільки я знаю, еволюція - це суцільна казочка від початку і до самісінького кінця. І помістити її в таку книгу, як Біблія - діло рук самих еволюціоністів.
astrolik пише:
Мені здається що Біблію краще читати на російській мові, бо рос. мова більш змістовніша в цьому випадку.

astrolik пише:
Є такі місця, які без оригінального тексту досить важко зрозуміти правильно.

Ти хоч думаєш, шо ти пишеш? Російська мова НІКОЛИ не була оригінальною мовою написання біблії!
Ще одне, чим являється біблія? Це книга переказів, тобто автори біблії збирали історії в різних людей, деякі факти, записані в ній і самі бачили і записували їх в одну книгу, згодом вона була названа БІБЛІЯ, біблія поділяється на 2 частини - Старий завіт і Новий завіт, його ще називають Євангеліє (що означає - Добра новина). На рахунок порівняння еволюції і біблії, справді, в біблії сказано все образно, бо ніхто не був свідком створення світу, окрім самого Творця, а розписано образно, як пояснювали самі теологи, кожен день створення світу, може рівнятись до певного періоду еволюції, кільком міліонам років. Візьмем Адама і Єву - сказано образно, насправді це могли бути 2 раси, або Каїн та Авель, сказано, що Каїн вбив Авеля, насправді малось на увазі, що один народ знищав інший народ. І так можна порівняти ще дуже багато різних моментів з біблії.
vaymut пише:
в біблії сказано все образно

Думаючи так, можна додуматись до зовсім парадоксальних речей. Насправді Біблія дуже конкретна книга. Написано ж - Адам, Єва. Де тут говориться про дві раси? Виходить Бог створив не одного Адама, а цілу купу людей, а потім ше цілу купу Єв?
Щодо еволюції, то варто переглянути дослідження Кента Ховінда, щоб мати інформацію від обох сторін цієї супуречки. От тоді і можна робити якісь висновки.
От мені дуже цікаво все шо написано в біблії.
Новий Завіт зрозуміло.
А от старий...
Адам і Єва коли згрішили, то прикрили свої інтимні частини тіла, зрозумівши шо то соромно їм так ходити. Питання:
-Як могли вони взнати шо таке сором якщо його взагалі не було? Для чого Бог його(сором чи встид)створив? Ходили собі голі то нехай би собі і ходили, благо краї теплі.... Чи є ймовірність того, що ДО НИХ сором уже хтось пізнав?

Каїн убивши Авеля пішов в другі краї і там собі взяв за дружину одну кобіту. Питання:
-Звідки взялася та кобіта? Якщо окрім цієї купки людей(Адама, Єви, Каїна , Авеля, ще одного сина...)нікого не було створено і народжено з іншої сім"ї так сказати...

додано через 9 хвилин 58 секунд:

vaymut пише:
Ти хоч думаєш, шо ти пишеш? Російська мова НІКОЛИ не була оригінальною мовою написання біблії!

Ваймут, так Астролік такого і не казавНу подобається людині читати її на рос. мові то нехай собі читає , що ж тут такого?
st.fergi пише:
Звідки взялася та кобіта?

Не в обіду нашим жінкам, але в ті часи, коли писалась Біблія, не було прийнято рахувати жінок. Згадайте, як написано в Матвія 14.21? П"ять тисяч, не рахуючи жінок і дітей. Так що можливо в Старому Завіті описані тільки сини Адама і Єви, а дочки - ні.
vaymut пише:
Візьмем Адама і Єву - сказано образно, насправді це могли бути 2 раси, або Каїн та Авель, сказано, що Каїн вбив Авеля, насправді малось на увазі, що один народ знищав інший народ.

я думаю що то мова не про 2 народи а про 2 людей. Якщо Каїн міг піти і взяти собі жінку то не означає шо пішов народ з мужчин і взяли собі жінок з другого народу бо значить(на мою думку) уже були люди(народ) крім Адама і Єви ще десь, таке виходить. Конкретно сказано що "каїн пізнав свою жінку", якщо вона не була створена Богом то мала б мати якогось тата і маму, відповідно ті теж мали звідкись взятися....

додано через 1 хвилину 59 секунд:

mops пише:
Не в обіду нашим жінкам, але в ті часи, коли писалась Біблія, не було прийнято рахувати жінок. Згадайте, як написано в Матвія 14.21? П"ять тисяч, не рахуючи жінок і дітей. Так що можливо в Старому Завіті описані тільки сини Адама і Єви, а дочки - ні.

згідна.
Але чому тоді не сказано, що Каїн пішов з кимось, що може привів її (свою сестру) до себе(де жив), губиться щось тут....

додано через 7 хвилин 27 секунд:

Чомусь у мене при читанні старого завіту "мелькала" така думка шо Бог тут представляє себе як "жаждущий крови" Я знаю що Бог-то любов, але бачу те що читаю: війни, благословенні богом, вбивства, кровопролиття(якщо він сам того захоче), муки на фараона(навіть якщо то інша релігія),"поощрение" брехні Мойсея(коли той відрікся від Сари, сказавши шо вона його сестра),"поощрение" брехні Ісака, коли той надурив вмираючого тата свого і той таким чином передав йому своє благословення а старший брат залишився з нічим(бог не сказав шо той поступив неправильно)....
vaymut пише:

А ти хоч читаєш шо тут написано ?

vaymut Ти або замало знаєш, або забагато думаєш
Біблія це є Богом натхнена книга записана пророками.

mops пише:
Насправді Біблія дуже конкретна книга

абсолютно з тобою згідний.

На рахунок Кента Ховінда, то я маю один з його семінарів по еволюції на 7и дисках. Семінар дуууже цікавий. Я його за вечір весь переглянув, потім ше паро раз дивився. Хто хоче можу поділитись.
У мене він теж є, 5 семінарів з семи, от тільки вчора переписав. Подивитись ще не встиг, але дещо бачив. Дуже сподобалась таблиця, в якій порівнюється мозок бджоли і суперкомп"ютер по багатьом параметрам: вага, енергоспоживання, швидкодія, ціна і т. д. причому суперкомп програє мозку бджоли по всім параметрам! А в кінці таблиці графа "Походження": суперкомп - створений, а мозок бджоли- виник сам по собі. Відразу впадає в очі абсурдність цих тверджень.
Хлопці, я б хотіла подивитися, прошу допомогти
Мені з цього семінару сподобалось те, що теорія еволюції це ж насправді кругова аргументація.

- з чого ви визначаєте вік викопних рештків ?
- ми дивимось на шар грунту де ці рештки були...
...
- а як ви взнаєте вік грунту ?
- а це дуже просто. Ми дивимось що за викопні рештки там були, і так визначаємо вік.

Це ж великі вчені дослідили...
І багато хто над цим просто не замислюється.
Чого ж ви хочете від дітей, коли ви вчите їх тому, що вони пішли від мавпи ?

Абсурд в тому, що ця вікова таблиця є тільки в музеї , тому що в природі їй нема місця.

додано через 1 хвилину 12 секунд:

st.fergi давай я тобі якось їх передам, бо я незнаю ссилки в інеті.
st.fergi пише:
"поощрение" брехні Мойсея(коли той відрікся від Сари, сказавши шо вона його сестра)

Аврама. Сара була його сестрою по батькові.
st.fergi пише:
муки на фараона(навіть якщо то інша релігія)

Звіняюсь, а хто такий фараон? Це людина, яка називала себе напів-богом! За таке муки - то ше дуже велика поблажка.
mops пише:
За таке муки - то ше дуже велика поблажка
чисто по людськи це може і так, на мою думку старий завіт і новий це дві зовсім різні книжки, які в багатьох питаннях суперечать одна одній, от візьмемо конкретно фараона і його муки, і слова Ісуса про люббов до ворога, вдарили по одній щоці - підстав другу, якось не в"яжеться це у біблії. В старому завіті Бог промовляв до людей через
пророків і це записано у старому завіті, в новому від імені Бога промовляв Ісус, при чому заперечував слова з старого завіту - виходить, що в якомусь випадку хтось бреше або Бог, або пророки, або Ісус.
Вибачаюся, Авраама але Сара була жінкою уже тоді його а не тільки сестрою. Він скрив що вона його жінка щоб його самого не замочили і віддав її фараону

додано через 3 хвилини 2 секунди:

Як на мене, то муки і на дітей фараонових і на людей під ним то є неправильно, оці всі моровиці, винищення перворідних...... діти не повинні відповідати за гріхи батьків, однозначно., і все покоління наступне від Адама до нашого часу не повинно відповідати бо реально люди ж невинні.
Шо ти зробиш... Йому видніше. Проти Нього не попреш. А як попреш - то начувайся (див. Армагеддон).
massimo пише:
і слова Ісуса про люббов до ворога, вдарили по одній щоці - підстав другу, якось не в"яжеться це у біблії.

Ворог - це наприклад сусід, собака якого твою курку загриз. А фараон і подібні - це ті, хто приписує собі Божу славу, це зовсім різні речі. "Бог своєї слави нікому не віддасть"
massimo пише:
в новому від імені Бога промовляв Ісус, при чому заперечував слова з старого завіту - виходить, що в якомусь випадку хтось бреше або Бог, або пророки, або Ісус.

На твоє питання тобі відповідає Ісус Христос. Матвія 5.17. "Не подумайте, ніби Я руйнувати Закон чи Пророків прийшов, Я не руйнувати прийшов, але виконати "
st.fergi пише:
діти не повинні відповідати за гріхи батьків, однозначно., і все покоління наступне від Адама до нашого часу не повинно відповідати бо реально люди ж невинні.

Ну тоді прямо напиши "Бог не правий, він робить неправильно".

З. І. Якщо тобі Ховінд сподобається, скажеш, і я тобі його запишу
Так, пише шо прийшов не руйнувати але виконати, але закон Мойсея каже: око за око і зуб за зуб, а Ісус каже:прощайте і підставляйте другу щоку якщо хтось вдарив в одну. Я не бачу тут виконання закону Мойсеєвого, але бачу новий закон по якому мають жити люди. Тобто, колись дозволялося одне а тепер воно заборонене але є інше, зовсім протилежне. Мопс, виходить що закон порушується....

додано через 4 хвилини 14 секунд:

mops пише:
Ну тоді прямо напиши "Бог не правий, він робить неправильно".

я не сказала шо він неправий я хочу пізнати правду і бога і я вважаю що бог мене не осудить за те, що я пробую розібратися в тому я хочу знати під якою підставою справедливий бог зробив так щоб всі покоління відповідали за гріхи 2 людей, і чому саме через смерть Ісусову (бог-любов) ми дістали прощення

писи. може маєш ссилочку Ховінда?
А шо таке "Армагедон"? - "Зброю (руки) на землю!" ?
Армагедон-то є гора Мегідо
st.fergi пише:
Я не бачу тут виконання закону Мойсеєвого, але бачу новий закон по якому мають жити люди

На твоє питання відповідає апостол Павло. Римлян 7.4 "Так, браття мої, і ви вмерли для Закону через тіло Христове, що належити вам іншому, Воскреслому з мертвих, щоб приносити плід Богові. Бо коли ми жили за тілом, то пристрасті гріховні, що походять від Закону, діяли в наших членах, щоб приностит плід смерті. А тепер ми звільнились від Закону, умерши для того, чим були зв"язанф, щоб служити нам обновленням духа, а не старістю букви. " і далі по тексту.

st.fergi пише:
я хочу знати під якою підставою справедливий бог зробив так щоб всі покоління відповідали за гріхи 2 людей, і чому саме через смерть Ісусову (бог-любов) ми дістали прощення

Тут же, 5.17 і далі. Ось "Ось тому, як через переступ одного на всіх людей прийшов осуд, так і через праведність Одного прийшло виправдання для життя на всіх людей"
Адам згрішив і був вигнаний з раю. У нього народились діти. Що з ними робити? Назад в Рай пускати, чи як? Якщо гени передаються по спадковості, то чому не може гріх передаватись? А чи можна пускати грішників назад? Думаю що ні. За гріх треба заплатити. Хто заплатить, хто принесе себе в жертву? Якась людина? Не піде, така жертва нічого не варта, бо написано "Нема праведного ані одного". І тоді Бог посилає свого Сина, який народився як людина, жив як людина тільки на ньому не було ЖОДНОГО гріха. Він повністю добровільно приносить себе в жертву за кожного, хто визнає його Господом.
то виходить, що час від часу закони Божі змінюються, то значить, що те що ми зараз вважаємо законом то за 1000 років це вже буде зовсім протилежний закон? На мою думку закони біблії писалися для людей які жили за часів написання біблії, і до теперішніх людей він не зовсім підходить.
Ні, Ісус приходив тільки раз, наступного разу прийде аж на Великий Суд. Це суспільна мораль весь час змінюється - вчора не можна було носити короткі спідниці, сьогодні можна; вчора не можна було жити разом без шлюбу - сьогодні можна. А Бог завжди той самий.
mops пише:
На твоє питання відповідає апостол Павло. Римлян 7.4 "Так, браття мої, і ви вмерли для Закону через тіло Христове, що належити вам іншому, Воскреслому з мертвих, щоб приносити плід Богові. Бо коли ми жили за тілом, то пристрасті гріховні, що походять від Закону, діяли в наших членах, щоб приностит плід смерті. А тепер ми звільнились від Закону, умерши для того, чим були зв"язанф, щоб служити нам обновленням духа, а не старістю букви. " і далі по тексту.

правильно, апостоли жили по закону Мойсея, а коли прийшов Христос і вніс поправочки немаленькі то відповідно
mops пише:
ми жили за тілом, то пристрасті гріховні, що походять від Закону, діяли в наших членах, щоб приностит плід смерті. А тепер ми звільнились від Закону, умерши для того, чим були зв"язанф, щоб служити нам обновленням духа, а не старістю букви. " і далі по тексту.
обновленням духа-це якраз бути вищим за закон Мойсея де око за око, а вміти пробачати і не ненавидіти своїх ближніх, не іти на них війнами і т. д.
Тримаюся своєї думки наразі, так як не побачила "одинаковості закону" і його виконання, бо побачила виконання нового закону даного Ісусом і який підхватили апостоли

додано через 2 хвилини 24 секунди:

mops пише:
наступного разу прийде аж на Великий Суд.

на великому суді судитиме а він весь час з нами, він не зник з останньої сторінки Іванового євангеліє, він є з нами відтоді аж по цей день
Закон був даний як рамки, в яких ходили люди, відбиваючись то від однієї межі то від іншої. Ісус же да чіткий і прямий шлях, яким треба іти. Він єдиний, хто повністю виконав закон.
Стоп, а чого це ми про закон заговорили? Не вже хтось не знає, як правильно зробити - простити чи відімстити?
mops пише:
Він єдиний, хто повністю виконав закон.

повністю погоджуюся єдиний хто робив усе з любові, один-єдиний ....

додано через 9 хвилин 51 секунду:

mops пише:
Стоп, а чого це ми про закон заговорили? Не вже хтось не знає, як правильно зробити - простити чи відімстити?

заговорили бо якщо справді подивитися, то так і було що у Мойсея:око за око(бог нормально відносився до того, тіпа якщо люди так поступають бо не можуть інакше, бо легше в морду здачу дати чим перетерпіти і простити то чому і не ухвалити що то можна таке зробити?) і у Ісуса(підставте щоку другу, тіпа, вже був безпрєдєл у стосунках людських і треба було то все стримати , значить треба простити того хто образив і піти собі не тронувши його)

писи. биття то образно, мала на увазі як поводитися людям між собою взагалі.
st.fergi пише:
Я не бачу тут виконання закону Мойсеєвого, але бачу новий закон по якому мають жити люди

Якщо комусь зраджує пам'ять, то я нагадаю, на чому грунтувався Мойсеїв закон. На 10 заповідях Божих. "Око за око..." - то вже наслідок у випадку їх порушення. Хто сказав, що Ісус їх не виконав?
Ісус же дав таку заповідь (наводжу не дослівно): "люби ближнього свого...". Заповідь геніальна і універсальна.
Та ні-не зраджує
Ісус суперово виконав заповіді божі, я не оспорюю це
Але він їх виконав без :
tymofiy пише:
Око за око..." - то вже наслідок у випадку їх порушення.
значить наслідок дозволявся раніше,
, давши :
tymofiy пише:
люби ближнього свого...".
, повністю заперечивши око за око От шо я "хлті" сказати
Вай, шо за коботи пішли, доки їй лопець не пояснить - не заспокоїться.
Лхті би тобі привести такі аналогії:
1) На опорі високовольтної лінії електропередач висить табличка: "не лізь - вб'є!". Чатаєш. Не погоджуєшся. Лізеш. Вбиває.
st.fergi пише:
значить наслідок дозволявся раніше
- спитаєш ти? То шо, метою енергокомпанії було тебе вбити чи може комусь світло засвітити? Як думаєш?
2) Буття 2.17: "Але з дерева знання добра й зла - не їж від нього, бо в день їди твоєї від нього ти напевно помреш". Ну, я не думаю, що Бог створив людину для того шоб вона померла, але грунтовно пояснив, що можна, а чого не можна робити.
А от на рахунок
st.fergi пише:
повністю заперечивши око за око
- то через то, що час показав, що не змогли люди судити справедливо.
Я тебе нічого не просила пояснювати взагалі-то. Те, що люди створені були щоб жити собі без смерті то я знаю, І ЩО ЇМ ДАНИЙ БУВ ВИБІР ще з саду , і що не послухавшися вони вирішили самі приймати рішення, і шо сатана спокусивши людей таким чином пішов проти суверенітету божого, то все мені відомо, але на жаль, ми з тобою не розуміємося зараз по постах "про закон", бо я хочу донести тобі одне а ти мені говориш про інше. Нічого. Кожен залишився при своїй думці.
tymofiy пише:
то через то, що час показав, що не змогли люди судити справедливо.

не змогли судити справедливо бо запанувала людина над людиною на лихо для неї але моє твердження
st.fergi пише:
був безпрєдєл у стосунках людських і треба було то все стримати

вірне.

додано через 1 хвилину 58 секунд:

tymofiy пише:
Лхті би тобі привести такі аналогії

таке знайоме.......
з тобою свідки часом бесіди не проводять?
massimo пише:
то виходить, що час від часу закони Божі змінюються, то значить, що те що ми зараз вважаємо законом то за 1000 років це вже буде зовсім протилежний закон? На мою думку закони біблії писалися для людей які жили за часів написання біблії, і до теперішніх людей він не зовсім підходить.

Ти правий Біблія перепесувалась, дописувалась багато раз, і то проходило по певним так званим Епохам, тобто до певної епохи вона підходила з певним текстом, але до іншої епохи вона дописувалась. Але та книжка построєна на трьох складових: Вірі, Надії, Любові. Тобто то є основними складовими нашого суспільства, як то кажуть в ідеалі. Без тих трьох складових все буде рушитись. Я веду до того, що ми маємо розуміти те що ми є люди. Зараз в нас час є дуже велике накопичення інформації і в більшості негативної, тобто людина, яка дивиться телевізор. чи слухає радіо, вона сприймає то, але є одне но. Людська думка має здатність сприймвати більше негативну інформацію як "губка", чим позитивну і та інформація діє на здоров"я людини з того ми маємо інсульти, інфаркти і т. д. (ти думаєш постійно про ті негаразди життя), тобто треба скидати той так званий "НЕГАТИВ", а полягає все в тому що душа людська має прощати все зле, тим самим вона зкидає той інформаційний негатив з себе, і ти стаєш людиною так званої"вільної думки", тебе нічого не "загружає" інформаційно, ти простив свого ворога і став вільним. Тог є ще одною складовою розвитку суспільства ПРОЩЕННЯ.
st.fergi пише:
бо запанувала людина над людиною на лихо для неї
Соломон.
st.fergi пише:
з тобою свідки часом бесіди не проводять?

Троха не так. Я з ними бесіди проводжу. Тобто спілкуюсь дуже часто.
Не СОЛОМОН, а Еклезіаст 8:9

додано через 46 секунд:

tymofiy пише:
Я з ними бесіди проводжу

впізнаю їхній почерк в твоїх анологіях
st.fergi пише:
Не СОЛОМОН, а Еклезіаст 8:9

А хто ж тоді такий по-твоєму Еклезіаст?
st.fergi пише:
впізнаю їхній почерк в твоїх анологіях

От не нада ля-ля, букви якраз у всіх однакові.
А приклади я навожу не із чужого записничка.
Не дивуйся так, я дала 8:9 не тому що не вважаю Соломона Еклезіастом а тому що та фраза про панування людини записана в Еклезіаста а не в приповістях Соломонових
Що приклади наводиш не з чужого записничка, я щиро надіюся
"Хай не зводить ніхто сам себе. Як кому з вас здається, що він мудрий в цім віці, нехай стане нерозумним, щоб бути премудрим. Цьогосвітня бо мудрість у Бога глупота, бо написано: "Він ловить премудрих у хитрощах їхніх""
"А від нерозумних та від невчених змагань ухиляйся, знавши, що вони родять сварки. А раб господній не повинен сваритись, але бути привітним до всіх, навчальним, до лиха терплячим. Що навчав би противників із лагідністю, чи Бог їм не дасть покаяння, щоб правду пізнали!"
Ніколи себе не потрібно возвеличувати, треба бути людиною по житті. Я тут собі провів таку "лінію": "хто буде себе возвеличувати, той буде приниженим, а принижений буде возвеличиним" і згадав собі текст радянського гімну "кто был ничем, тот будет всем". І та радянська ідеологія була построєна на такому принципі також! Інтересна штука вимальовується?
Є така мудрість:
Можна купити дім,
Але не сімейний затишок;
Можна купити ліжко,
Але не сон;
Можна купити годинник,
Але не час;
Можна купити книжку,
Але не знання;
Можна купити посаду,
Але не повагу;
Можна заплатити за лікаря,
Але не за здоров"я;
Можна купити душу,
Але не життя;
Можна купити секс,
Але не любов.
Олеже, ............... (тобто, мир тобі). Тут ніби вказана тема...
Але раз
st.fergi пише:
раб господній не повинен сваритись, але бути привітним до всіх
, то добре.
Мене дуже цікавить таке питання.
Як попали люди на інші континенти , як переплили океан або море, немаючи такої техніки "сильної"(маю на увазі в той час коли був Мойсей , наприклад, або Ісус). По історичних даних на той час паралельно на інших континентах вже також були люди але вони незнали про християнство. Може хто на основі Біблії скаже, як вони туди потрапили?

І ще одне. Якщо рай був цілком реальним на землі(а на це вказується в Біблії місце його розташування), то куди він зник відколи Бог вигнав перших людей? Якось так зі сторінок Біблії взяв і зник...... Хотілося б знати

Ага, ще одне наразі
Куди зник Ковчег Завіту? Де він подівся зі сторінок Біблії також? Його сховали кудись чи спалили, чи ще щось?
Я трохи відхилився від теми, але Біблія то є та книжка яка в собі несе мудрість віків, людина є рабом Божим, тобто коли ти себе свідомо будеш принижувати і казати що ти є перед Богом ніким, ти будеш вчитися все життя тій Мудрості віків і тобі все буде даватися певна порція мудрості, яка є не збагненна і є не осяжною, гроші в житті не головне, головне те, коли ти виходиш на подвірря і видихаєш повітря і кажеш що ти в тебе душа твоя чиста, тобто тобі стає легко на душі, от той Біблійний текст я бачу в молитві "Отче Наш", в тих декількох словах є з концентрована мудрість Біблії, саме головне то спокій душі людини і тоді приходить гармонія тіла. Прости своїх ворогів і ти скинеш з себе той негативний вантаж енегрії, який діє погано на твою душу і здоров"я.
st.fergi пише:
куди він зник відколи Бог вигнав перших людей

Так, є точний географічний опис місця розташування Едену. І люди його знали за багато часу по тому (Мойсей не висмоктав пальця).
Не знаю я. Допускаю, що зруйнований або ізольований. А який сенс його утримувати.
Хоча, якщо надивитись фільму "Фонтан"...
st.fergi пише:
Куди зник Ковчег Завіту?

Попробую найти.
Який сенс утримувати? Ну хоча б для того, щоб потім все з нього наново і почати....
Те, що люди знали я читала, і про ослицю читала яка стала ступором біля місця розташування. Але ж точного інфо немає, куди він подівся, правда?
Фільм не бачила. Тимофію, а люди як попали на інші континенти, знаєш?
Шукатиму. Та знаєш, настільки цікаво читати, і багато шо можна знайти. У всякому разі, якщо дійсно шукати...
На рахунок ковчега: 2 останні старозавітні згадки:

2-а Хронік 6
10 І сповнив Господь слово Своє, що Він говорив: І став я замість батька свого Давида та й сів на Ізраїлевому троні, як говорив був Господь, і я збудував оцей храм для Ймення Господа, Бога Ізраїлевого.
11 І поставив я там ковчег, що в ньому заповіт, якого Він склав з Ізраїлевими синами.

Єремії 3:16
І буде, коли ви розмножитесь та розплодитеся на землі за цих днів - говорить Господь, - не скажуть уже: "ковчег заповіту Господнього", і він вже не прийде на серце, і його пам'ятати не будуть, і більше не буде він зроблений... (в іншому перекладі - "... і його вже не буде...")
Так, читала.
Капєц, а може ж таке бути що він реально зараз в когось є в наявності? Сама та "скринька", так сказати, яку носили під стінами Єрихону, мусила кудись подітися..... Якщо більше не буде зроблений значить вєрняк кудись зник...

додано через 56 хвилин 49 секунд:

Питання: Чому Бог вибрав саме ізраїльський народ своїм народом?(з самого початку)

додано через 3 хвилини 9 секунд:

Ісус сказав Петру що той відречеться від нього три раза. Чи можна з того припустити, що Бог все-таки знає наперед , хто з нас і що зробить?

додано через 14 хвилин 1 секунду:

Читаючи , я бачу, що Ісус насамперед був посланий до євреїв а не до всіх людей одночасно. У Матвія 15:22-28 сказано що Ісус казав: -Я посланий тільки до овечок загинулих дому Ізраїлевого", а взагалі досить цікава як на мене ця історія зцілення дочки хананеянки, бо тут одні люди прирівнюються до "дітей" а інші до "щенят".

додано через 2 хвилини 16 секунд:

Цікаво, чим займався Бог до створення ангелів і світу?
tymofiy, а може тим "ковчегом заповіту Господнього", є людська душа де капітаном є Віра в, якому вона пливе по житті і має виплисти в правильному місці? То може є все віртуально пояснено нам, що людина має плисти в правильному, такому собі човні і виплисти в правильному напрямку, до поєднання з чимось вічним і розумним? І то має бути Бог!
Олег, той ковчег заповіту існував в реалі і його можна було побачити, то не було щось невидиме!
st.fergi думку людини і душу і також в те що вона вірить не можна побачити візуально! То той світ який нам не є видимий!