Золочів Плюс
Форум міста Золочів

Біблія

БІБЛІЯ
слово, сказане Богом 76%   23
книга, придумана людьми 23%   7
Всього голосів: 30
Автор Повідомлення
Правильно, книгу писали люди. А якшо хтось любить висловлюватись алегоріями, то так на нього і треба реагувати.
Robin пише:
1. Навіщо церковники запровадили святкування Різдва у грудні-січні, якщо Ісус народився у травні, або на зламі травень-червень?
2. Чому так міцно вкоренилася хибна думка, що Ісуса розіп’яли у 33 роки, якщо, і це річ очевидна, до 41 року Він не дожив місяців два або три?

Васілій пише:
А це звідки? зцилою не поділитесь?

tymofiy пише:
асобєнно по пункту 2

Robin пише:
Перепис населення не міг відбутися в грудні.
1. Навіть в Ізраїлі взимку, а ще вночі овець на пасовищі не тримають.
2. Август помер 19 серпня 767 року від заснування Риму (14 рік Християнської ери). 28 вересня відбулося засідання сенату, під час якого сенатори милостиво просили Тиберія очолити Римську імперію. Тиберій погодився, а згодом і видав розпорядження розпочати перепис. Навіть фізично не можливо було організувати його до грудня. Де Рим, а де Єрусалим.
3. Взимку дороги Палестини дуже складні для подорожі. Римляни, як вправні адміністратори, обрали інший час для перепису.

Цитата:
А це звідки? зцилою не поділитесь?

tymofiy пише:
асобєнно по пункту 2
Тимофію, це питання до мене, чи лише констатація моїх висловлювань?
по пунктах №2 кожного висловлювання попрошу прояснити. Мені так думається, шо шось напутано...
Звичайно, що наплутано. Це я просто "вкинув" інфу, хотів побачити, чи хтось зверне увагу.
Звернув лише ти один.
Васілій тоже звернув, тіко відповіді не дочекався
ну то покажи, шо наплутано цікаво ж...
Значить двоє звернули увагу. Щось я Васілія прогавив. А наплутано те, що кончина Августа не має безпосереднього відношення до Різдва Христового. Ця дата є лише допоміжною для визначення періоду правління Тиберія.
Вiд Луки 2

1 І трапилося тими днями, вийшов наказ царя Августа переписати всю землю.

додано через 33 секунди:

а як щодо віку Ісуса?

додано через 3 хвилини 13 секунд:

ти ету гіпотізу мені повідай, а я завтріва почитаю. Добраніч.
Паралельно був на трьох форумах, тож перепрошую, Тимофію, за невчасну відповідь.
Повторю ще раз.
1. Кончина Августа не має безпосереднього відношення до Різдва Христового (це ж не його указ про перепис).
2. Дата кончини Августа є допоміжною для визначення періоду правління Тиберія.
3. Початок правління Тиберія є визначальним для обчислення початку Богоявлення і періоду Ісусового проповідництва, звідси - і розп’яття.
4. Згідно "моєї" гіпотези (врешті, не лише моєї, хоча прихильників - мізер) Ісус завершив проповідувати Євангелію між 40 і 41 роком свого земного життя.
5. Чи ця гіпотеза, навіть, якщо вона - найдостовірніша, дасть практичну користь для духовного розвитку? Не знаю.
6. Зараз переглядаю форуми Франківська, Тернополя, Львова, Луцька. Якщо знайду форум з більш демократичними нравами і гарантією, що підняті теми просто так не зникатимуть, перейду туди і викладу цю гіпотези більш грунтовно (з євангельськими цитатами та достовірними історичними датами), якщо аудиторія матиме в цьому потребу.
Це все.
Robin пише:
Зараз переглядаю форуми Франківська, Тернополя, Львова, Луцька

Дивно. Якщо хочеш говорити серьйозно про релігію, ну то тре шукати якісь релігійні форуми. а так виглядаєш, як тіво всякі на вокзалах шо сі чипляють до людей
Robin пише:
4. Згідно "моєї" гіпотези (врешті, не лише моєї, хоча прихильників - мізер) Ісус завершив проповідувати Євангелію між 40 і 41 роком свого земного життя.

Ну, це відносно легко перевірити: Береш Євангелію від Луки 3й розділ
і вірші 1-4 (згідно твоїх слів перший рік правління Тіберія 14, додамо 15=в 29 році), 21, 23 (... мав років 30). Тепер треба порахувати, скільки разів ходив до Єрусалиму святкувати Песах. Останній Песах і був днем Його смерті. То звісно, можна ше перевірити по лінії Анни, Каяфи, Пилата, Ірода Агріпи і т. д. Відкрита нива, відповіді на поверхні, головне - шукати.
tymofiy пише:
Відкрита нива, відповіді на поверхні, головне - шукати.

Погоджуюсь, що нива відкрита. Що відповіді на поверхні, ще питання. Але справді, головне – шукати.

Август помер 19 серпня 14 року Хр. ери.
17 вересня відбулося засідання сенату, під час якого сенатори покірно благали Тиберія посісти трон.
18 вересня Тиберій дав згоду.
Отже, 15 рік правління Тиберія – 18.09.28 – 18.09.29 року.

Коли було слово Боже до Йоана – у 28 чи 29 році?
Скільки часу Йоан проповідував, аж поки Ісус прийшов над Йордан? Місяць, два, рік, півтора?
Скільки разів Ісус ходив в Єрусалим на свято Песах – 3 чи 4 рази?
Відповіді залежать від того, як читати Євангелію.

Наприклад.
«Сам же Ісус, коли розпочинав, мав яких років зо тридцять».
Це скільки – 31, 33, 36 років?
«Шостого місяця ангел Гавриїл був посланий Богом у місто в Галилеї...»
Шостого місяця з часу явлення ангела Захарії в храмі Єрусалиму, чи шостого місяця юдейського календаря?
«І ось одного разу, коли Захарія за порядком своєї черги служив перед Богом...»
Черга Захарії була восьма, але як її рахувати: за двотижневим циклом служіння у храмі, чи за тижневим?

Гіпотеза, яку я поділяю, така: Христос народився у травні-червні 7-го року до Хр. ери, а був розп’ятий 23 квітня 34 року Хр. ери.
Ну, гіпотез є багато... Читав таку гіпотезу, що при укладанні літочислення від народження Христа в середні віки помилились на 4 роки... Знову ж, гіпотеза.
А звідки взяв
Robin пише:
у травні-червні
?
Щодо прикладів:
І може, незпроста Лука, однозначно маючи таку інформацію, не вказав її в Євангелії? Може, навмисне?
Те, що скитський монах Діонізій Малий (наш земляк, до речі) помилився при укладанні літочислення, вже не гіпотеза, а встановлений факт. Цього тепер ніхто не заперечує.
Стосовно травня-червня.
Для мене більше прийнятно, що Лука таки мав на увазі шостий місяць юдейського календаря - Еул (приблизно 15.08-15.09). Додамо ще 9 місяців і отримаємо дату, про яку кажу.
Вирахувати точніше - нереально. Юдейський календар неможливо збагнути нормальною логікою. Крім того, вони користувалися не сонячним, а місячним каландарем. Рахували його з часу виходу з єгипетської неволі, за 19-річним циклом. У цьому циклі були високосні роки, які припадали на 3, 5, 8 і ще там якісь роки без зрозумілої послідовності. Тоді до місяця Адар (лютий) вони додавали Адар-2.
Я прочитав з десяток праць різних науковців, які намагалися розібратися з методикою юдейського літочислення, і в усіх опускалися руки.