Золочів Плюс
Форум міста Золочів

Проблема сміття в місті

Автор Повідомлення
Проблема сміття в місті
Чому неможна потавити смітники , доки наше місто буде нечистим??
А не буде і все. Були смітники, їх закидали тоннами сміття - не вивозили вчасно. Забрали - люди залишають сміття на вулиці. Висновок - комунальні служби не справляються із покладеними на них обов'язками.
Та то саме краще би було, якби біля кожного будинку поставили по 2-3 контейнери, так як є наприклад у Львові. І машина кожного дня би те сміття вивозила. А то зараз багато людей не чекають на машину, а кидають це все на купу, і получаються звалища прямо на наших подвір'ях.
А потім ще й обурюються - "ой як брудно навколо, от свинота!!!"
Ну шо, годинники перевели, і машина вже приїздить в темноті! Тепер точно усе сміття буде викидатись просто на подвір'я.
Я думаю ще трохи в нас справа , ми самі виноваті в тому що смітимо. Привикли так, якщо воно не моє то можна робити що хотіти і смітити як хотіти.
Просто не треба лінитися і ДОНОСИТИ СВОЕ СМІТТЯ САМЕ ДО КОНТЕЙНЕРА !
До якого КОНТЕЙНЕРА?
Ми, напевне, вже не тільки наздогнали Европу, а й просунулись значно вперед! . оскільки не перейняли сучасної технології сміттєзбору, а почали суміщати виніс сміття з ранковою пробіжкою за крутим надновітнім сміттєвозом. . Ну і хіба не виглядаємо ми як якась худоба?! А самі ж в цьому і винні !
Мені сьогодні підкинули цікаву ідею - в знак протесту викидати сміття біля входу в міську раду. Як вам?
mops
Класно!!! То коли починаєм?
Поки ми не збиремось великою громадою можна діяти двома методами:
1. Партизанський. Пізно ввечері, коли народу вже нема, підкласти сміття під двері ратуші. Сміття можна навіть не нести з дому, а підібрати десь на вулиці, благо зараз люди викидають його у пакетах
Недоліки цього методу: треба чекати до вечора.
Переваги: конфіденційність
2. Нагло-показовий. Серед білого дня завалити до Зубара в кабінет, висипати сміття на стіл і висловити йому все, що думаєш про нього. Недолік цього методу: можуть забрати в міліцію за дрібне хуліганство.
Переваги: можна прославитись як смілива і принципова людина
В зубара є'криша'. Ющенко заступився за місцеву владу, пояснивши, шо сміття - це не їхня проблема, зіславшись на те, шо держава у цьому питанні ніколи не була компетентна і шо її діяльність в даній галузі ніколи не відрізнялась особливими успіхами . Натомість він зазначив, шо сміття - справа рук посередніх орґанізацій.
Отже тепер, висипаючи сміття на стіл Зубару, треба вимагати сприяння створенню відповідної фірми, а не ліквідації контейнерів і перетворенню людей на стадо із відрами зі сміттям, шо бігає по годинах за сміттєвозом!
На рівненському сайті надибав такий розрахунок прибутку з вивозу сміття (мова ориґіналу збережена, автор Кондыбас).

Машина выезжает со свалки, собирает мусор и возвращается на свалку. Это один рейс. За один рейс вывозится 12 баков мусора - с трех помоек по 4 бака, каждая из которых обслуживает 4-5 домов. В день делается 6 рейсов. Набегает 6 рейсов * 3 помойки *4 дома * 50 квартир = 3600 квартир-плательщиков на машину. Но каждая помойка вывозится через день, то-есть одна машина сегодня на одном участке, а завтра на другом. И с жильцов каждого берется ежемесячная плата. То-есть 7200 квартир платят за работу одной машины, вывозящей мусор.
Тариф на вывоз мусора составляет примерно 15% от суммы квартплаты, и это никак не меньше 3-4 гривен в месяц с квартиры в среднем. Получаем вилку дохода с одного мусоровоза в 21600-28800 грн/месяц. Ну, пусть я ошибся в два раза. Пусть это будет 10000-15000 грн в месяц, или 2-3 тысячи баксов. Это если я ошибся. А если не ошибся, то 4-5 тысяч баксов в месяц. В городе всего около 50 тыс квартир не считая частного сектора. Это четверть миллиона гривен в месяц, которые платятся только за вывоз мусора - не за уборку территории, а только за вывоз.

Економісти, це реальні цифри?
Я не економіст, та мені здається, шо цифри реальні, гірше того, це є мізерні суми! Я згоден платити по 30 еврів в місяць за весь комплекс домообслуговування при умові, шо це обслуговування буде на европейському рівні як відповідно і моя зарплатня.
А давайте думати логічно. Хто такий мер? Це людина, обрана мешканцями міста для того, щоб представляти інтереси цих самих мешканців.
Дивимось далі. Місто завалене сміттям, його мешканці, висолопивши язики, бігають по графіку за сміттєвозом, а мер і вус не дує!
Питання: що це за мер такий і які дурні його обрали?
Бабусі-пенсіонерки, mops
Слухайте казочку. В далекому-далекому місті-королівстві жив-був собі бургомістр, і не простий бургомістр, а обраний народом на чесних-пречесних виборах. І був в тому місті-королівстві купець, який возив товари із заморських країн.

Вирішив цей купець збудувати у своєму місті-королівстві крамницю, щоб товари заморські чесному люду продавати. Та в такому місці збудувати, щоб люд чесний ну ніяк не міг мимо цієї крамниці пройти. Нагледів він собі таке місце. все добре - і тракт мощений поруч, і стоянка для залізних коней під боком, і багатоповерхові замки, де чесний люд мешкає, за два кроки. Одна біда – стоять там смітники, куди увесь непотріб викидають, і ніде їх не подінеш.

Пішов тоді купець до бургомістра, вдарив чолом перед ним і каже: «О всемогутній пане Іклович! Задумав я добре діло зробити – крамницю збудувати, та ось смердючі смітники мені на заваді стали! Змилуйся, допоможи в біді! А це ось прийми від мене дари – дукати золоті, напої заморські». Подумав-подумав Іклович, поворушив вусами, і каже:»Що ж, раб ти вірний, мито сплачуєш справно, чого ж не допомогти тобі? Та й напої заморські мені дуже до смаку, а дукати – й поготів! Ну а люд чесний у нас терпеливий, викидатиме своє сміття на залізного коня, що зранку приїжджатиме. Хоч той кінь і прудкий надто, та то не біда – хай люд спортом займається, зранку пробіжки за залізним конем йому тільки на користь будуть». Забрав бургомістр дари, а купця відпустив з Богом – мовляв іди і роби, що задумав.

Пішов купець дуже втішений, бо вже передчував величезні прибутки від тої крамниці. Почав він усі необхідні грамоти і бумаги збирати, аж тут бац! а один сотник йому бумагу і не підписує, печатку гербову не ставить! Купець до нього:»Пане, що ж воно таке? Сам бургомістр Іклович мені дозвіл дав! А чи і ти покладення дарів вимагаєш?» А сотник йому на те:»Ти дурень, і бургомістр наш дурень, і дурні ті, що його обрали. Не можна там крамницю будувати, там у підземеллі є колектор газовий, по якому паливо блакитне тече до замків людських. Іди звідси, не заважай мені, я думу думаю!»

Дуже засмутився купець і, похнюпивши, голову, пішов собі геть. Сидить він тепер в чорній журбі та й гадає, як йому бути: чи йти до бургомістра вимагати свої дари повернути, чи піднести ще багатший дар сотнику, щоб той бумагу підписав? А ви як думаєте, як наш купець вчинить?

Казка – брехня, але сюжет побудовано на реальних фактах.
mops пише:
Дуже засмутився купець і, похнюпивши, голову, пішов собі геть. Сидить він тепер в чорній журбі та й гадає, як йому бути: чи йти до бургомістра вимагати свої дари повернути, чи піднести ще багатший дар сотнику, щоб той бумагу підписав?

думаю друге, вгадала?
Ви тут пишете проблема мусору, а в чому проблема, проблема в тому, що мусор вивозить державна організація і в тому вся проблема, а внашої влади про шось питати то тосаме шо питати в хворого здоров"я. якшо я неправий то вправте мене
А там де були колись смітники, вже росте "чудо-крамниця з товаром заморським". Навіть взимку. Бо гроші топлять і землю промерзлу і черстві серця можновладців.

Arti пише:
що мусор вивозить державна організація і в тому вся проблема,
Це, напевне, така політика влади. Довкола існуючих смітників розводити срач, навмисне необслуговуючи смітники належно. А потім, зсилаючись на будь-що прийде в голову (неефективність контейнерів...), спихають земельні ділянки тим, хто більше дасть!
Які смітники щезнуть з нашого міста наступними? Може тут, за автобусною? Підприємці! Не прогавте ласий шматочок!
Яка краса
Ніяк не виправдовуюю владу, але погодьтеся, що чисто не там де прибирають, а там де не смітять.
Виглядає на те, що тут у нас повиний паритет. І смітять і не прибирають
Найцікавіше те, що сміття починає з"являтись навіть там, де його раніше не було. І буде воно лежати аж до великодніх свят...
То скорше би сніг випав...
AVB пише:
Це, напевне, така політика влади. Довкола існуючих смітників розводити срач, навмисне необслуговуючи смітники належно. А потім, зсилаючись на будь-що прийде в голову (неефективність контейнерів...), спихають земельні ділянки тим, хто більше дасть!
Які смітники щезнуть з нашого міста наступними? Може тут, за автобусною? Підприємці! Не прогавте ласий шматочок!

AVB, а може допомогти владі? Принаймі зловити на фотоапарат пару моментів жителів міста, які свідомо висипають сміття куди попало. І розмітити "героїв" на цьому форумі чи на інших золочівських форумах. Народ повинен знати їх в обличчя!
Так. Люди причетні до цього, але не винні.

Доречі, там де вчора я виклав знимку позаду автобусної, сьогодні пройшло капітальне прибирання. Все вилизано граблями до паперчика. ПРОГРЕС!!!
Останнє "Народне слово" хтось читав. Там є цікавий матеріал - Проект Програми благоустрою м. Золочева. Не знаю, хто це писав - але круто!
Стоять рівненько. Почищені. За ними доглядають "смітникарі". А за "результатами" недбальства в їхній роботі хто буде слідкувати? Шо, невже ше більше податків треба платити? А поруч лікарня! Там має бути все чисто і стерильно...

AVB пише:
позаду автобусної, сьогодні пройшло капітальне прибирання. Все вилизано граблями до паперчика. ПРОГРЕС!!

Не знаю, як там було, але сьогодні я туди заглядав - сміття повно!
Інтересно де ті сміттеві баки які прийшли гуманітарною допомогою?
Як де? Перетворились на мерседеси!
AVB пише:
Як де? Перетворились на мерседеси!

Чиї мерседеси?
Ще одна не виконана обіцянка мера. Думаю тут без коментарів патріотизм видно.
Олег пише:
сміттеві баки які прийшли гуманітарною допомогою

Що за гум. допомога така, від кого?
Знаєте, йду я якось по вулиці а там на третьому поверсі відкривається вікно... вилазить така тітонька на підвіконник... перевертає мусорне відро і все те сміття так гарнесенько падає вниз... а вітерець тоді був якраз такий як треба... і всьо то порозносив навколо... а там між іншим люди ходять...
bam

Крім ЧЕКа і Іскаріота
Бог створив ще ПАТРІОТА

Шось ніхто непідримав моєї думмки про приватні фірми по вивозу мусору. всі так впевнені в нашій владі?
Arti, ти не правильно зрозумів. Приватний сміттєвивіз це було би найкращим варіянтом. Проблема в тому, КУДИ вивозити сміття! Я, наприклад, не настільки свинський і безвідповідальний громадянин, шоб не перейматись куди далі з машини потрапить моє сміття. Адже налагоджений сміттєсервіс, це не тільки вчасно, зручно і культурно обслуговувати населення в місті. Це лишень половина справи. Я не хочу, шоб кожен другий власник вантажівки почав займатись забиранням сміття в населення і загаджувати території прекрасної природи довкола нашого міста. Я говорю про СМІТТЄПЕРЕРОБНЕ ПІДПРИЄМСТВО, а це - кошти вже наведені, і тут без якогось істотного фінансового вливання із зовні не варто навіть перейматися такими радикальними питаннями для Золочева.
kvartyrant пише:
Принаймі зловити на фотоапарат пару моментів жителів міста, які свідомо висипають сміття

Ото нарешті знайшли винуватого. Виявляється винуваті мешканці в тому, що сміття викидають на вулицю. Кругом створені для них умови:смітники на кожному кроці (8 ), море контейнерів в місті (1 місце в центрі), а вони:такі-сякі.
kvartyrant пише:
AVB, а може допомогти владі?

Дійсно, ото суттєва допомога.
Я думаю, що ви зрозуміли мій саркастичний настрій, з яким я це писала.
Arti пише:
Шось ніхто непідримав моєї думмки про приватні фірми по вивозу мусору. всі так впевнені в нашій владі?
Доречі тут хлопці домагалися дозволу відкрити сміттепереробляючий завод, наша влада їм в тому відмовила???
Щоб з"ясувати, чому всюди стільки сміття, достатньо глянути, ЩО ЦЕ ЗА СМІТТЯ. Відсотків на 90 це упаковки з-під
1. Випивону
2. Запивону
3. Закусону
4. Закурону

Отже джерелом засмічення є випиваючі курці, причому ті, які закусують, є більшими забруднювачами довкілля

mops пише:
4. Закурону

шановний мопс, звідки ви знаєте таке слово?
Я наприклад ніколи не кидаю сміття на вулиці, навіть коли немає смітника, ви не повірете, я несу до дому або якщо побачу подорозі смітник аж тоді викидаю!
Pliocen, повірю бо сама так роблю. ще будучи малою дівчинкою і викинувши від морозива папірчик на дорогу мама мене так взула привселюдно що мені до сих пір встидно, як нагадаю. якщо маю з собою якісь фантіки від цукерок чи шоколадок- в сумку і додому або до ближнього мусорника
Добре, що Ви такі чемні... От якби всі так робили, то проблеми б тої не існувало. Це виказує рівень культури або бидляцтва людини. Хто до кого себе відносить - той так і поступає. Тут ще доля вини комунальних служб, які, деколи, дуже невчасно вивозять сміття. Настільки невчасно, що аж утворюються Джомолунгми над смітниками.
i я як бовдур-все з повними кiшенями фантiкiв, коркiв,i. т. п.
з пляшками(сiк, пиво) проблематичнiше-де коли приходиться iх культурно залишати.

Posted from a Nokia mobile phone
За кордоном вже давно займаються сортуванням сміття: пластик, папір, скло, метал. В визначені дні тижня забирають тільки сміття одного типу. Але і в них теж є проблема, але вже з вивозом сміття - його вже немає куди дівати. І часто теж з'являються купи сміття біля смітників, вздовж доріг. Значить тут теж не всі св'яті... що вже тоді говорити про відсталу Україну
Таяк говорять: Добрий господар несе все додому!
Ми не за кордоном. І таке враження, що в нас взагалі ніхто нічим не займається.