Золочів Плюс
Форум міста Золочів

Русизми

Автор Повідомлення
Русизми
Де в нашому місті і на яких рекламних "щитах" чи "вівісках" зустрічаються так звані русизми?
Олег, а як називається та мова якою ти пишеш?
Твої "вівіски" - це явно не українська, щити пишуться без лапок, русизми навпаки міг би й взяти в лапки, особливо якщо вони так звані
Невже так важко почесному жителю осилити рідну мову?
Мені не тяжко, а от декому так. Прошу звернути увагу на магазин біля Мерії, мережа магазинів "АЛЛО"? І як має правильно писати ТОРГОВЕЛЬНА чи ТОРГІВЕЛЬНА? Торговля чи торгівля???????
Не знаю, як там пише, завтра(тобто вже сьогодні) гляну, але точно має бути - торгівля.
Або ще пишуть: тут оформляється розстрочка!, а не кредит!!!
Або: "Бакал пива - коштує стільки то"
А мене дуже дратують русизми в нашій рекламі, по телевізору, як рекламують якісь-там пральні порошки і так вже ту мову коверкають нещадно, що просто слухати не можливо !
Ага! Та зубна лікачка каже: "... сок, фрукти...!" Повбивав би!
От СТБ - молодці! Впроваджують класику: етер, Европа, инші, спеціяльно,...
Філологія
Олег пише:
Торговля чи торгівля

кандидат філологічних наук Ожигова Оксана Віталіївна пише:
У сучасній українській мові обидва слова є нормативними. Вони не розрізняються за значенням та сполучуваністю. Окрім того, до них також можна приєднати третє слово – торговий. Отже: торговельний / торгівельний / торговий майданчик, торговельна / торгівельна / торгова марка тощо.

Хоча в цьму випадку більше б пасувала торгівля, з одної сторони ми намагаємся відчуджуватися від впливу російськомовних слів, але...
залишимо це філологам на разі.
Я думаю, ожигова нам не консультант. Тут краще в Фаріон запитати.
Альонка пише:
Або: "Бакал пива - коштує стільки то"

За таке треба гальбою по голові...