Золочів Плюс
Форум міста Золочів

Насильство батьків над дітьми

Автор Повідомлення
Насильство батьків над дітьми
Почитавши тему "Чужа дитина", а саме пости Олега, виникнула нова тема, на моє переконання, досить поширена в українських сім'ях. Довго думав, де її притулити, та все ж вирішив, шо тут буде найкраще.
Так от, як сміють батьки піднімати руку на свою дитину, хто дав їм таке право? Чому в сім'ях існує стереотип, ніби поки не вдариш дитину, до неї не дійде, шо те чи інше погане, чому беруться за ремінь, коли дитина не слухняна, одиниці пробують поговорити з дитиною на рівні і пояснити їй суть проблеми. Як викорінити з нашого життя насильство?
гм....
дитина-особистість, навіть якщо маленька ще.
я вважаю, якщо дитина робить свідомо одну і ту саму шкоду пару раз, після того як сказано що не можна "того" робити( на зло батькам ) то від мене по дупі заробить.
цигани б"ють дітей наперед, поки ті ще нічого не зробили
особистість не треба бити, а якщо і треба то тоді, коли справді заслужила, а не тоді, як, наприклад, деякі мами луплять своїх чад одразу ж як нечаянно кружка впала на підлогу і розлився чай
в Америці дітей не б"ють бо там дитина має право в суд подати на батьків
я думаю, дітей б"ють батьки, діти яких є небажаними насправді

додано через 1 хвилину 26 секунд:

st.fergi пише:
я думаю, дітей б"ють батьки, діти яких є небажаними насправді

тут мова про те, якщо б"ють для профілактики, або просто за ніщо.
Бити дитину взагалі не припустимо.
А от хляпнути по дупі деколи тре. Але якщо дитина до 4-5 рочків не сформувалась в "ващого" нащадка , то тут вже дійсно ніц не поможе, і биття дійсно є неправомірним насильством.

Ну і ще є величезна різниця від кого з батьків то нечемнятко дістане по дупі. Якщо це дівчинка, то це має бути від мами. І навпаки.

Про Америку взагалі мовчу. Це сама відстала держава в плані культури і традицій, збіговисько перекотиполе без роду-племені.
Бити треба, бо "битье определяет сознание". Але...

1. Тільки за конкретну провину і тільки у тому випадку, коли дитина знала, шо це не можна робити.

2. Бити своїх дітей мають право тільки ті батьки, які самі відповідають тим вимогам і принципам, які вони висувають до дитини. Якщо мама замість того, щоб приготувати обід, дивилась серіали, то яке вона має право бити дитину за незроблені уроки?
Думаю, якшо дитина добре вихована, то не знадобиться до неї силу прикладати. Це ідеал, але цілком реальний.
І ще одне (я вже то ніби писала?): сказати "НЕ МОЖНА!" - це не сказати нічого. Треба сказати ЧОМУ це не можна, і шоб пояснення були наближені до практики і до свідомості дитини в конкретному віці.
Дуже важлива річ - розмова. Сама пам"ятаю випадки, коли слова справляли на мене більше враження, ніж "пляцок" по дупі. Биття -це для лінивих і недбалих батьків
Наведу два приклади

1. Маленький Ромчик бігає по подвірю як скажений. На накази мами "Ромчик, не бігай, бо впадеш і буде буба" не реагує. Результат - Ромчик таки падає і розбиває коліна до крові. Крик, плач і т. д. Що в цій ситуації має робити його мама? Я думаю, що найпедагогічніше було б сказати "Бачиш, що буває, коли маму не слухаєш?", відвести додому, помастити рани зеленкою (і дезинфекція і додатковий "виховний" захід) і не пускати більше Ромчика в цей день на двір (куди його з побитими колінами?). З цієї історії Ромчик зробить висновок: якщо не слухатись маму то буде боляче, буде пекти зеленка і гуляти не пустять.

2. Івасик вирішив побавитись сірниками. Пішов в кімнату де нікого не було і там собі втіхаря "зажигав". За цим заняттям його і застукали батьки. Що треба робити батькам у цьому випадку? Пояснювати "Івасику, не можна, могла квартира згоріти і навіть ми всі могли загинути!"? Такого поняттья як "пожежа", "смерть" і "вірогідність" для 3-ох річної дитини не існує взагалі і цих повчань вона просто не зрозуміє . Так що треба сказати просто "Івасику, так не можна робити" і різкою по ногам.
mops повністю погоджуюся і підпишуся під кожним словом, все вірно пояснено і розкладено по поличках
Не повірите, але по другму пункту я виховував свого пса. Правда сірниками він не бавився... Вдалося на 5 з плюсом. Пес був не зашуганй, а розумів чого від нього хочуть і що можна, а що ні.
massacra пише:
Не повірите, але по другму пункту я виховував свого пса. Правда

Я думаю що теж бити потрібно, але за зроблене і після того пояснити за що він чи вона "дістав(ла)", без пояснення та справа нічого не варта.
mops пише:
2. Івасик вирішив побавитись сірниками. Пішов в кімнату де нікого не було і там собі втіхаря "зажигав". За цим заняттям його і застукали батьки. Що треба робити батькам у цьому випадку? Пояснювати "Івасику, не можна, могла квартира згоріти і навіть ми всі могли загинути!"? Такого поняття як "пожежа", "смерть" і "вірогідність" для 3-ох річної дитини не існує взагалі і цих повчань вона просто не зрозуміє . Так що треба сказати просто "Івасику, так не можна робити" і різкою по ногам.

Який відсоток того, шо він зрозуміє такі пояснення?
mops пише:
і різкою по ногам

А може просто наступного разу він позажигає так, шоб вже точно ніхто не бачив?
І чи не краще просто заховати сірники подалі?
Треба постійно спілкуватися з дитиною. Пояснювати все, що його цікавить але на рівні дитини. Ніколи не ставити себе вище за дитину, бути просто другом, а не вихователем. Я вважаю, що піднімати руку на дитину просто не допустимо.
дитину треба бити обов"язково, бо для людини є тільки два фактора яку можуть на неї вплинути - кнут і пряник, і нікуди від цього не дітися. А небиті діти в 85% коли виростають таке починають робити що ого - го.
Говорити про те чи треба чи ні бити дітей, можна лише після того, як уже є свої діти.
massimo пише:
Говорити про те чи треба чи ні бити дітей, можна лише після того, як уже є свої діти.

Діти є. І часом вона теж получає, але дуже рідко. І мені після цього дуже боляче і не приємно. Я почуваю себе винною, хоя мене мама била і не просто рукою, а такою тріпачкою з лози.
massimo пише:
небиті діти в 85% коли виростають таке починають робити що ого - го.

Насмішив А деякі биті виростають і починають всіх навколо лупасити: "от мене, тіпа, лупили, чо я собі такого не можу дозволити"? Не бити - це зовсім не значить розпускати.
А про кнут/прянік. Ти "кнут" зрозумів тільки дослівно?

додано через 1 хвилину 1 секунду:

massimo пише:

Говорити можна, якшо є шо сказати.
дітей били, б"ють і будуть бити, і це правильно, бо часто густо людина на певній стадії свого розвитку не можуть осягнути деяких речей своєю свідомістю, то страх болю перешкоджає робити певні вчинки, непотрібність яких свідомістю пояснити неможливо.
Хм...
massimo пише:
дітей били, б"ють і будуть бити і це правильно

Звиняй, ну я тут ніяк не можу погодитись. І це зовсім не аргумент, шо раз це робиться весь час - значить це добре.
Той вік, коли на малечу впливає тільки страх болю - дуже малий. Ти як, будеш бити дитину, яка ше навіть говорити толком не вміє?
Потім вона цілком нормально сприймає мову. Але пояснювати "чому-так-не-можна" тре
VIA пише:
на рівні дитини.
В свідомому віці завжди можна знайти спосіб впливу БЕЗ рукоприкладства.
В крайньому випадку хіба її обмежити в чомусь, шоб знала. Це ок. Але боляче бити... Ні!
дитину треба бити і пояснювати за що вона получає, я не кажу що дитину треба мастити до "посиніння", а так разок по задниці хляпнути.
MUBa пише:
Ти "кнут" зрозумів тільки дослівно
тільки в дослівному розумінні кнут приносить користь, як можна дитині пояснити що таке - гаряче, не інакше як дитина попечеться, і ти хоть цілий рік, цілими днями пояснюй дитині що воно таке та вона всеодно цього не зрозуміє. дитина часто не може передбачити наслідок своїх дій або бездіянь. Дитина не може наприклад зрозуміти, що коли вона буде гратися сірниками то може згоріти квартира, чи коли з"їсти якусь таблетку то можна отруїтися, таких прикладів можна навести безліч.
MUBa пише:
В свідомому віці
то який вік?

додано через 22 хвилини 30 секунд:

VIA пише:
мене мама била і не просто рукою, а такою тріпачкою з лози

VIA а ти так постійно ходиш і думаєш
MUBa пише:
"от мене, тіпа, лупили, чо я собі такого не можу дозволити"
чи може ходиш
MUBa пише:
всіх навколо лупасиш
Ну якшо обпеклася сама - то сама і винна. Краще най вже сама попечеться легенько, то вже точно буде знати. Це як з тими побитими колінами (див. вище). З тим я повністю згідна, хто ж не пікся в молоді роки? Але тут ніби про биття мова не йшла.
А про таблетки... Коли я була мала, то почула, як мама розказувала комусь (при мені) історію про одного хлопця, який напхався таблеток, бо вони були в солодкій оболонці, а потім попав в лікарню, і як йому там шлунок промивали, шлангом, і як його відкачували (з дуже неприємними подробицями!!) Я до тепер ту історію пам"ятаю, вона мені так в голову засіла, шо я до ліків навіть заглядати боялася. Можна було, значить, обійтися без биття?
І ще, де ти бачив, шо ліки тримають в доступному місці?
А свідомий вік - це десь приблизно від садочку. Коли кіндер розуміє, шо до нього говорять, відповідає логічно. Може "свідомий" не найкраще слово. Але я мала на увазі десь 4-6 років.
MUBa видно ти була дуже велика розумничка раз
MUBa пише:
до ліків навіть заглядати боялася
.
Як на твою думку пояснити наприклад двох річній дитині що ручки на газовій плитці розкручувати не можна, бо можна задихнутися, або може статися вибух, чи може плитку треба ховати на шафу, чи кухню закривати на ключ?
То в мене мама розумна.
Як можна пояснити? Мімікою, жестами. Або, як я вже казала, в чомусь обмежити. Якось налякати. Бабайки нашо?
MUBa пише:
в чомусь обмежити
в чому можна обмежити 2-ох річну дитину ,
MUBa пише:
Якось налякати. Бабайки нашо
тобто дитині не можна включати газ бо прийде бабай
MUBa пише:
Мімікою, жестами
я собі уявляю як ти то робиш а хто такий бабай тоже жестами пояснювати
MUBa то все що ти пишеш теоретична казочка, яка нічого не має спільного з реаліями життя. Дай Бог щоб твої діти розуміли жестами чому не можна включати газ
А ти впевнений, шо коли ти її лупнеш, вона до газу більше не полізе? Якшо так, то на скільки?

додано через 2 хвилини 26 секунд:

А ше мені цікаво дізнатися, як дворічного малюка можна лишати самого в кухні? Бо якшо за ним уважно дивитися - з газом буде все окей.
MUBa не можу говорити за 100 % дітей. Моя дитина до ручок газової плитки взагалі перестала підходити після 3-4 процесів виховання, тобто на протязі 2-3 тижнів получила 3-4 рази по дупі і о чудо!

додано через 1 хвилину 57 секунд:

MUBa будеш мати дітей то і будеш знати як то буває в житті (таке дурнувате запитання аж зло бере).

додано через 1 хвилину 18 секунд:

MUBa віповідай на питання
massimo пише:
в чому можна обмежити 2-ох річну дитину

massimo пише:
хто такий бабай тоже жестами пояснювати

[/b]
Та не злися, я ж не хотіла тебе грузити. Мені просто цікаво.

додано через 4 хвилини 36 секунд:

Відповідаю.
massimo пише:
в чому можна обмежити 2-ох річну дитину

Для прикладу - заходити в ту ж кухню кілька днів, мультики день не показати.
massimo пише:
хто такий бабай

Чому жестами? Але якшо є талант, то можеш і жестами...
MUBa пише:
Для прикладу - заходити в ту ж кухню кілька днів
а дитина буде їсти в коридорі чи в ванні
MUBa пише:
мультики день не показати
дитині в 2 роки шо є мультики шо нема - однаково.
Поясни МЕНІ хто такий бабай.
MUBa пише:
тебе грузити

то зовсім не груз то шо ти пишеш, а білібірда, ти пишеш в темі про яку не маєш ніякого поняття, з аналогічним успіхом ти можеш писати в форумах про ремонт автомобілів
Бити дітей, вважаю просто варварством, методом ще первіснообщинного суспільства. Значно ефективнішими є інші речі. Дитини-розумна істота, вона прекрасно розуміє, чи її вчинком батьКИ ЗАДОВОЛЕНІ ЧИ НІ, звичайно вона випробовує, як далеко вона може зайти, де в батьків поставлена границя. Значно розумнішим є дитині дати альтернативу: ти можеш позбирати іграшки в кімнаті, а можеш залишити, вдягнути тапочки, чи ні, але в іншому випадку я також не піду тобі на зустріч і ми не підемо на площадку чи в кафе, тим самим дитя вчиться приймати самостійні рішення і нести за них відповідальність ще змалечку. І погодіться пройтися мимо кафе значно прикріше ніж дістати одни тумаком більше чи менше.
ajrina Як на твою думку пояснити наприклад двох річній дитині що ручки на газовій плитці розкручувати не можна, бо можна задихнутися, або може статися вибух

думаєш 2-х річні дитині дуже хочеться в кафе.
А я рахую варварством наказувати дитину сьогодні за те що вона зробила вчора, чи годину назад
А на такі речі є різні технічні забезпечення, особливо німці люблять надійність і мають таких прибамбасів цілий сет , на розетки, для плитки, шаф і т. д., навіть якщо вона в твоїй присутності туди не підходить, це не є гарантом що вона туди не забіжить, коли ти в іншій кімнаті. (Сама любила розетки- і вже в чотирьохрічному віці досліджувала, як далеко залізе сотка-цвях в дирку, хоча прекрасно знала, що як мама застане, то -то буде)
я не питаюся як запобігти.
ти пишеш
ajrina пише:
Дитини-розумна істота, вона прекрасно розуміє, чи її вчинком батьКИ ЗАДОВОЛЕНІ ЧИ НІ
і
ajrina пише:
Значно розумнішим є дитині дати альтернативу
, я питаюся як їй пояснити.
То дуже добре що у них є
ajrina пише:
цілий сет
але у нас цього не має, але з плиткою це був один приклад, таких речей в процесі виховання є безліч, і далеко не на всі випадки життя є
ajrina пише:
прибамбасів цілий сет

ajrina пише:
навіть якщо вона в твоїй присутності туди не підходить, це не є гарантом що вона туди не забіжить, коли ти в іншій кімнаті.
це також я розумію і навіть пробував це пояснити МУБі
Доречі. за моїми спостереженням, діти, яких били в дитинстві виростають закомплексованими, невпевненими в собі, і вони стараються "відплатити" за це тим ж, що в свою чергу розпускають руки потім при кожній нагоді в школі, на диско, на жінку і ж звичайно на своїх дітей.

В порівнянні бачу на прикладі свого племінника і дитину їхніх сусідів : виховання іде і без ... пацання. Сусідського хлопчика, вже з дитячого садка "звільнили", за що - за агресивність по відношенню до дітей, а прикладу набрався вдома, що найменше - крик, Флоріан, зараз дістанеш і пац-пац.
Діти - як бумеранг, все що послеш - дістаєш назад.
massimo пише:
це також я розумію

Точно?
MUBa пише:
Бабайки нашо?

MUBa, невже дитині "краще" боятися якогось вигаданого бабая, якого дитина реально не бачить і незнає на собі що бабай принесе якусь кару?

додано через 1 хвилину 59 секунд:

MUBa пише:
Ну якшо обпеклася сама - то сама і винна.

Невже ти чекатимеш коли дитина засуне пальчик в гарячий чай чи вилиє його на себе, щоб ПІЗНАТИ НА СОБІ що то ПЕЧЕ?
massimo пише:
таких речей в процесі виховання є безліч

залежно які речі, одні, які матимуь катастрофічні наслідки (таблетки, плитка) крім пояснення потрібно все ж таки ще додатково підстраховувати ( таблетки в недоступному місці, для плитки - решітку), а решта на то вони і БАТьКИ, аби пояснювати і одночасно берегти своє чадо до певного віку.
Маленькій дитині НЕМОЖЛИВО пояснити що чогось не можна робити тому що... І ні кафе, ні мультики не допоможуть.
Дитина маленька не робитиме шкоди тоді , коли знатиме що може отримати по дупі за скоєне недозволене. Коли доросла-не спорю, коли вона може думати і РОЗДУМУВАТИ НАД ЗРОБЛЕНОЮ ШКОДОЮ, тоді пора обходитися без биття.
MUBa те що я пишу, я здобув власним досвідом на практиці. А не теоретично розмірковую.
ajrina я бачив небитих дітей які в 5 років плювала в маму, казала, що ненавидить її і т. д(це дівчинка)., до неї навіть голос ніколи не підвищували, мені вже шкода її батьків, коли їй буде років 15.
ajrina пише:
підстраховувати
не завжди можливо це зробити
ajrina пише:
діти, яких били в дитинстві виростають закомплексованими, невпевненими в собі, і вони стараються "відплатити" за це тим ж, що в свою чергу розпускають руки потім при кожній нагоді в школі, на диско, на жінку і ж звичайно на своїх дітей.
98% моїх знайомих були луплені в дитинстві і я за ними всього цього не спостерігаю.
Людина так влаштована, що вона повинна чогось боятися, на цьому навіть побудована християнська церква, і є моменти коли дитина може боятися лише болю
st.fergi
Я виходжу з думки, шо бояться того, хто страшний. Коли страшна якась чужа істота, хай навіть вигадана, - це нормально. Але коли страшні батьки чи принаймні один із них - це вже ненормально.

Дитина все одно попечеться, як і всі. Бо всі печуться, всі падають і б"ють коліна. На противагу ж є тільки один варіант, і він мені не подобається - спочатку вдарити, а потім вона все одно попечеться. Подвійний біль?
MUBa пише:
а потім вона все одно попечеться

хто зна, чи попечеться?
Та й в такому разі, для чого тоді говорити їй , пояснювати щось, якщо
MUBa пише:
Бо всі печуться, всі падають і б"ють коліна

додано через 3 хвилини 3 секунди:

MUBa пише:
Я виходжу з думки, шо бояться того, хто страшний. Коли страшна якась чужа істота, хай навіть вигадана, - це нормально

ну як? як маленькому пояснити що є БАБАЙ та ше він і СТРАШНИЙ?
Я була карана за зроблену шкоду, коли на зло робила, карана була ще раз, але третій раз я не робила шкоди бо знала шо зароблю ще раз а от як дуже не хотілося ще раз бути битоююю..... тому і не робила того, що не подобалося батькам, бо знала що зароблю по дупі ( окрім того, пояснювали звичайно , чому не можна чогось там робити, але дитина є дитина)

додано через 1 хвилину 43 секунди:

На все свій час. Є час і для ласки а є і для "виховання".
massimo
Ти просто айрінину фразу зрозумів погано. А в твоєму досвіді я не сумніваюся. Просто мене і багатьох знайомих виховували не так і результати досить непогані і без биття
st.fergi
Чому ж, попередження має бути. Але дитини, яка об праску не пеклася чи колін не била (тим більше завдяки биттю) я ше не бачила. Це вже ЇЇ досвід, а він сильніший за биття.
MUBa пише:
Я виходжу з думки, шо бояться того, хто страшний. Коли страшна якась чужа істота, хай навіть вигадана, - це нормально. Але коли страшні батьки чи принаймні один із них - це вже ненормально.

пояснити 2 річні дитині шо то таке бабай те саме, що пояснити сліпому з народження що таке зелений колір. Я думаю, що розмовами про якогось бабая можна розвинути в дитини хворобливі фантазії
massimo пише:
я бачив небитих дітей які в 5 років плювала в маму, казала, що ненавидить її і т. д(це дівчинка)., до неї навіть голос ніколи не підвищували, мені вже шкода її батьків, коли їй буде років 15.

Повторюся - не бити це не те саме, шо розпускати. Розпускати - це йти на всі поступки. А небиття не виключає інших виховних заходів.
massimo пише:
в 5 років плювала в маму, казала, що ненавидить її і т. д

Значить батьки не виховували свого часу, а толерували таку поведінку , тішились (воно напевно весело дивитися, як така мала істота може корчити такі злі міни), а в 5 вже давно запізно.
Мій племінник не насмілився б чимсь мене образити, навіть якщо я йому речі забороняю.
Діти повинні мати респект перед батьками, старшими а не боятися їх.
MUBa пише:
попередження має бути

скажи мені, яке має бути попередження для маленької дитини?
Якщо твоє попередження словесно не діє, і та дитинка все ж печеться, то невже ти думаєш, шо вона запам"ятає той досвід, і на скільки його вистачить?
Тоді половина чарівних казок має розвинути в дітей хворобливу уяву! Там же дофіга персонажів, яких вони ніколи не бачили і не побачать.
ajrina відомо з давніх давен - боїшся значить поважаєш, і не важно яка то повага, але вона є!
ajrina пише:
Значить батьки не виховували свого часу
то питання філософське, для мене не бити дитину це також відсутність виховання
MUBa пише:
половина чарівних казок має розвинути в дітей хворобливу уяву
саме так і є, з цих казок потім появляються фобії, боязнь цвинтаря, темноти, лісу і т. д., люди бояться того чого в дійсності нема.
А також малюють якісь радісні плани на життя - лицар на білому коні, чарівний поцілунок, жива і мертва вода і т. д.
massimo пише:
саме так і є

не можу знати
Змія-Горинича не боялася, і лісу не боялася, і цвинтаря...
А дитячі мрії і радісні плани абсолютно мені не зашкодили. У мене вдома завжди була творча атмосфера.
MUBa пише:
Змія-Горинича не боялася

то хто ж бабая буде боятися?

додано через 2 хвилини 39 секунд:

MUBa пише:
У мене вдома завжди була творча атмосфера

у мене вдома теж не підвал каторг , я писала вже-на все свій час. І виховання різне теж на конкретний вік дитини.
Так Змій в казці, а бабай - в духовці.

додано через 7 хвилин 1 секунду:

st.fergi пише:
І виховання різне теж на конкретний вік дитини.

Сагласна.
Всьо, йду писати курсову.
MUBa пише:
не можу знати
в міру свого невеликого життєвого досвіду в плані вихованя дітей, багатьох речей,

Твої пости на форумі в багатьох випадках наповнені райдужними кольорами і ідеалізують дуже багато речей, насправді життя не таке райдужне і ідеальне, з часом, коли ти по справжньому зіткнешся з дорослим життям ти це зрозумієш.

Навіть у святі книзі усіх християн, Біблії сказано:
"хто стримує різку свою, той ненавидить сина свого, хто ж кохає його, той шукає для нього картання"
Книга приповістей Соломонових 13:24
massimo пише:
в міру свого невеликого життєвого досвіду

Не згідна з тим, що коли не маєш досвіду з власними дітьми - "не сунься". Всі ми добре памятаємо, як поступали батьки з нами, і що було в кінцевому результаті - "скутечним", а що себе не оправдало.