Золочів Плюс
Форум міста Золочів

Випускний - свято чи спосіб виманювання грошей?

Автор Повідомлення
Випускний - свято чи спосіб виманювання грошей?
Чому починаю цю тему? Та тому, шо бачу, на що перетворили свято випускників у школах, що мене справді зачіпає.
Так от, колись випускний вечір святкували лише 11-ті, а ще раніше 10-ті класи. А зараз? Садок закінчує дитина - випускний, 3 клас закінчує - випускний, 9 клас закінчує - випускний, 11 клас - знову випускний. (Якщо десь помилився, прошу мене виправити). Але це була б не проблема, ну подумаєш, зібралися дітки з вчительою, з'їли канапочку, тістечко, тортік, попили чаю чи сочку, потанцювали собі, позабавлялись і розійшлись, АЛЕ кожного разу батькам доводиться думати, мудрувати, що ж тій вчительці подарувати, чи нову золоту підвіску з ланцюжком, чи золоті кульчики (добре, що хоч без діамантів), чи то новий столовий набір на 12 персон в чюмодані (який собі не дозволить пересічна сім'я придбати), а що буде далі, коли всі все передарують? Прийдеться батькам скидатись на нового мерседеси вчителям, а далі - на нові квартири? ... І називається це не інакше, як подяка за труд! Шановні, яка подяка? За який труд? Ці люди виконують свою роботу і отримують за неї зарплату! Школу перетворили на чортзна-шо. Якшо хтось зі мною не погоджується, і скаже, шо це не правда, викладайте аргументи, можливо і переконаєте мене в протилежному.
vaymut пише:
Школу перетворили на чортзна-шо
скільки себе пам"ятаю, стільки таке було, і видно таке булоще і до мене , так що твої страхи на рахунок
vaymut пише:
мерседеси вчителям, а далі - на нові квартири
безпідставні
vaymut
коли я вчилася, теж таке було. і коли прощалися з одною вчителькою(бо йшла в декрет)теж дарували подарунки, коли день народження вчителів(які у нас викладали наприклад в 11 класі)теж скидалися як має бути. Пам"ятаю, коли мав бути випускний в 11 класі а моя сім"я не мала мені грошей ні на сукню, ні на баль, ні на подарунки вчителям , які нас вивчили, короче був депресняк(хоч чудово і розуміла що нема звідки взяти ті гроші). в останній момент все ж таки попала на випускний і з сукнею і з касою, яку треба здати, так що все закінчилося благополучно, але той напряг, який тоді був надовго мені запам"ятався, так що тема болюча vaymut не тільки для тебе
Я не знаю коли ви вчилися, а за мого школярства в моїй школі такого НЕ БУЛО. Ці всі "подачки" - така паскудність. Це вже з дитинства виховується поламана психологія суспільних відносин. Я розумію, що тим вчителям офіційно нараховують мізерну платню, і бітьки прагнуть хоч якось повпливати на покращення рівня знань своїх дітей. Але робити зі школи балаган перевертнів - це дурка. Якщо вже так хочуть віддячуватись, і щоб це дійсно йшло на користь ОСВІТИ, нехай би створювали при школах, ба, чи навіть при окремих класах фонди матеріяльної підтримки, куди би перераховувались кошти так сильно бажаючих поділитися. А фондом вже можна більш-менш культурно керувати. Але ні. "Несвідоме стадо преться до городу"
А ми наприклд випускний в 9 класі відсвяткували на природі. І то нас тільки 7 з 30 було.
Ну то я розумію, нормально собі своєю маленькою компанією відмітили.
То як кому покишені і ще трохи наша українська натура, а впринципі я не буду спорити ні з ким, тому що як кому досмаку, хочеш йдеш, хочеш не йдеш.
vaymut пише:
Випускний - свято, чи спосіб виманювання грошей?
насправді грошей ніхто не виманює бо в основному у всяких свєрхторжествах ініціаторами виступають батьки а не вчителі. А школьнікам шо треба : вино, водка, папіроска, однокласниця на колінах і найголовніше ніяких дорослих
massimo пише:
насправді грошей ніхто не виманює бо в основному у всяких свєрхторжествах ініціаторами виступають батьки а не вчителі. А школьнікам шо треба : вино, водка, папіроска, однокласниця на колінах і найголовніше ніяких дорослих

Повністю підтримую! Не знаю як в кого, а за час мого навчання ще жоден вчитель не вимагав від дітей грошей. Батьки самі вирішують що купувати, скільки на що грошей тратити.
Як я ше вчилась в 2-гій школі то в мене була така вчителька яка не любила як ми їй якісь подарки робили... Раз на своє день народження ми їй подарували подарок, вона впиралася, а потім пішла і вернулася з величезним ящиком морозива для нас всіх. А як в когось з нас було день народження то вона все шось дарувала. Класна була вчителька, дуже добра...
Щодо випускних, то так. І в садочку, і в третьому класі, і в дев"ятому, і в одинадцятому... То перебор....
Про садочок я вже не пам"ятаю, та й шо там пам"ятати... То шо для дітей треба було то всьо? В третьому класі ми бігали купкою кругом наших "випивших" батьків і вчителів, які плакали і співали пісні... Я пам"ятаю як наша вчителька разів з шість заставляла нас всім класом співати одну і ту ж саму пісню про випускний. Я весь вечір тільки і думала, як я хочу додому піти, знати те дурнувате платтячко і поспати, а не зривати собі горло дивлячись як старші ревуть (причини їхнього плачу я не розуміла). В 9 класі я на випускний не пішла, по власній волі. А чого мені туда йти? По горло вистачало милуватись моїми однокласниками в школі. Серед них в мене друзів не багато по причині занадто різних характерів і пріоритетів. А на їх п"яні рожі дивитись бажання не було зовсім, бо такого "щастя" я не витримаю точно. Крім того погодка була не дуже і я мала досить хорошу альтернативу трати часу і грошей.
Випускний 11-го класу ше попереду. Навіть не хочу за нього думати... Особливо за ті всі заморочки....

додано через 1 хвилину 44 секунди:

Вибачайте за таке скептичне ставлення але так воно є....
Я теж на випускні не ходив і по тій самій причині - не мав бажання дивитись на п"яні рожі.
На день народження скидався один раз - кілька учнів і я в тому числі купили подарунок і святкувати пішли до вчительки додому.
mops пише:
На день народження скидався один раз - кілька учнів і я в тому числі купили подарунок і святкувати пішли до вчительки додому.

А в якому класі то було?
Вже і не пам"ятаю добре, давно то було. Клас 7-8 мабуть.
І такого "безпрєдєлу" як зараз теж не пам"ятаю. Ми кожного року, починаючи з 7 класу, здавали екзамени і ніколи не скидались "за екзамен". Накривали стіл з канапками, тоді це було офіційно дозволено, і все. А ось зараз ці "столи" заборонили, мовляв хабар і все таке інше. Моя колєжанка, яка закінчує 11 клас, розповідає, що весь клас (крім неї) скидається викладачам "на екзамен", щоб оцінки хороші були.
А так і далі буде. Хабарі за закінчення школи, хабарі за вступ у ВУЗ, хабарі протягом навчання, хабарі за диплом... І так все життя. А потім дивуються, чому в країні нема справедливості.
а я на випускному не пив нічого, у нас була дуже прикольна група, та і весь випуск, були танци, приколи - було весело без водки, може і були
mops пише:
п"яні рожі
, але я їх не бачив(певно бухали по закамарках), коли на випускному 90 чоловік і більшість з них тверезі, то рожі губляться в толпі.
Для більшості випускний не був дуже великим святом, так як вчитися було прикольно і весело

додано через 17 хвилин 3 секунди:

mops пише:
хабарі за диплом.
З державними екзаменами получилося в нас прикольно, всі роки перед нами випускний курс збирався по 20 у. е. на державні екзамени, а перед самими екзаменами у вуз приїхала група по боротьбі з корупцією і ніхто грошей не брав, а що гроші уже додому назад не повезеш, в кожного на кармані по 100 у. е. залишилося, і пішли ті гроші на паті після випуску - клуб, віскі, джин, мартін, коктелі віп зал і т. д. за 3000 у. е. в 2001 році вКиєві, ще багато собі чого можна було позволити
пам"ятаю вчительку, яка замовила батьківському комітету(голові) подарунок-білу сумочку, так от, так сталося що вийшла сварка між деякими членами того комітету і подарунок купили інший-якісь там стаканчики)))представте картину- приходить вчителька в школу, в білому костюмі, з білими кліпсами, в білих мештах і з чорною сумочкою( в надії що додому піде з білою ) а тут такий облом)))дають їй той пакунок(не видно що саме) і кажуть: обережно, не побийте))))бачили б ви її лице)))
ТО все дурниця, але які гарні в Золочеві дівчата! Вчора був "парад планет", тобто наші випускниці були найгарніші і плаття в них були один наперед одного гарніші , одним словом всі гарні були!
ну плаття, як на мене, симпатичні були, але шоб аж таке якесь.... то не бачила...
Плаття рідко бувають ексклюзивними, переважно одне і теж тільки кольори і дівчатка змінюються
Ага... замітила вчора 2 однакових плаття...
Одне було на знайомій, а інше на дівчинці з 3-ї школи...
Але таки сумочка, причоска, взуття, букетик і прикраси роблять своє діло...
Коли у мене був випускний, то одна дівчинка мала синє плаття таке легке що на вітрі роздувалося коротеньке і у волоссі заколки у формі квіточок синіх а в руках ну просто величезний букет синіх волошок. Скажу тобі, це була річ
Вірю... Саме по собі плаття не так цікаве як той вже готовий образ...

От я вже з тим набавлюсь...
Скажи хоч якого кольору плануєш платтячко?Бо розумію що описувати туточки не станеш
Навіть не знаю якщо чесно... взагалі люблю чорний, і червоний ( а краще вишневий) і ше казали що пасує темно синій... Словом потім вирішу...
Але точно знаю що воно не буде:
Пишне в якому я йти не зможу...
золотистого чи сріблястого якогось страшнючого кольору
без величнезних бантів і тому подібних речей...

Кортоше хочу просте, стильне, елегантне плаття... яке б МЕНІ пасувало, а не манекену в магазині...

От питання постає що робити з волоссям... то таки дійсно проблема...
Не люблю ті башти на головіЛюблю щоб було просто помите і блискуче від бальзаму а не від лакуКучеряві ті фффсякі такі теж не люблю, що в перукарнях однаково поробили на головах
Вот вот... я тоже не люблю... в мене ж нормально волосся... на другий рік то взагалі буде трошки нижче пояса, то я собі підрівняю щоб було так як зараз... і піду з прямим без всяких причосок... хіба якусь заколку вчеплю..
Але от маман буде незадоволена страшно...

Вчора йшла то перед мною в центрі йшла дівчина, а ззаді доганяли батьки... Вона на них кричала, а вони возмущались... щоб не гнала, бо ше чого каблуки зламає... Ото почалось свято в неї...
Pangea пише:
ззаді доганяли батьки

угу, взяли і зіпсували дитині випускнийтреба такі речі обговорити зараня а не гнати потім як сумашедші за неюа є ще батьки що контролюють дітей на випускному вечоріу мене на випускному одна мамаша(тьотя під 2 метри ростом і так же в ширину)))сказала своїй дочці при мені: будеш виносити хавчик на вулицю знайомим -уб"ю"

Ото вона собі дала.... Я взагалі якось тяжко то уявляю.... як то? При батьках?!
Я тоже кажу що батькам нема що робити на випускному
І тим дітям тоже
Особливо пацанам присвячується...
Ше північ не пробила, а вже всіх не стало...
Пам-пам пабам парарара парарам...

А взагалі то має бути просто, красиво і романтично.
І не тре паяти з себе куклу лише для того, шоб показатися позіхальникам вулиці Шашкевича!
tymofiy пише:
а вже всіх не стало...

та чого так одразу? є пацани яким випивка до одного місця на випускний, принаймі на першому місці дешо інше
tymofiy пише:
не тре паяти з себе куклу

не треба але кожна дєвочка хоче бути першою красавіцою, тому і стараються вона і її мамочка щоб так і було. Тільки ті дівчата, які усвідомлюють що їм того не треба бо вони і так "першими красавіцами" не будуть збиваються з тої тєми ще при науці Але кожна би хотіла
tymofiy пише:
шоб показатися позіхальникам вулиці Шашкевича!

ну а як же інакше??? тоді свято наполовину втратило свій сенс!!!
Категорично не згоден з думкою vaymut!
Навіщо всі шишки валити на бідних вчителів?!
Випускний, в першу чергу, потрібен батькам та діткам. Треба ж себе показати, та й погульбанити всі раді, щоб було що згадувати. Ніхто нікого не заставляє. А що до подарунків, то це традиція зі старих добрих часів, коли учні добре вчилися, любили та поважали своїх вчителів! Дарували щось на згадку, наприклад рідкісні книги. Чому зараз дарують усілякий непотріб, як ті шклянки, замість обіцяної сумки- це взагалі вважаю убогістю, класе що таке вчинив-ганьба вам, справа батьків, а не вчителів!!! Даруйте щось на пам, ять і від щирого серця!
Ні, краще нічого не даруйте. Вчитель від вашої подачки не розбагатіє. Тай канапочки вашої, слава Богу, вже не є жадний.
Добре, що я не вчитель!!! Не вдячна це професія.
Nag пише:
та й погульбанити всі раді, щоб було що згадувати

отже випускний всім потрібний. Знаю тільки пару вчителів які не були на випускному вечорі в мене і це тільки тому, що в одної вчительки дуже сильно була хвора дочка тоді, а другий впився ще на початку того всього і його повезли додому.
Nag пише:
рідкісні книги
не спорю, це колись вважалося престижно навіть подарувати якусь цікаву книжку але тепер..... хотіла б я подивитися на обличчя того вчителя якому подарували книжку(незнаю яка вона вже має бути щоб вчитель справді був радий їй).
Nag пише:
від вашої подачки не розбагатіє
але ту подачку буде згадувати все своє життя( знаю одну таку викладачку на жаль)
Nag пише:
Не вдячна це професія
ОДНОЗНАЧНО
А у мене асоціація з випуском як з великою п’янкою. Памятаю бабла куча пішла на костюм, потім ще здавали і здавали. А як довелося до діла то жодної романтики. Сіли стали жерти, пити. Тьолки, правда були як модельки. Але то всьо фігня є хоч що згадати. А от у моєї дівчинки справи взагалі галімо. У них в бурсі не то шо випускного нема, а бабло на якусь там спонсорську допомогу збирають. А перед практикою взагалі вигнались, майстрова казала, роби що хочеш а на практиці маєш заробити 300 гриваків. Та і то фігня. В мене колега в універі як розказав тарифи то взагалі волося спочатку стало а потім осипалось. Шо сі роби в світі. Бабло править всім.
А в мене ніколи не було випускного, тому що не закінчувала української школи і це напевно добре, бо згідна з vaymut це проста трата грошей.
Наприклад тут (в Італії) перед екзаменами нікому в голову неприходить скидатись і дарувати щось вчителям, а вчителі і не взяли б нічого, тому що їм робоче місце дорожче від того подарунку.
Після закінчення школи тут організовують просту вечерю в ресторані з вчителями без батьків (вчителі платять за себе самі) .
Відносно одягу - чим простіше тим краще (джинси і футболка).
Щодо вчителів і хабарів: не всі однакові є такі що брали, беруть і будуть брати, а інші не брали, не беруть і ніколи не візьмуть.
stella пише:
А в мене ніколи не було випускного

але
stella пише:
згідна з vaymut це проста трата грошей.

"Нє чітал, но асуждаю"В житті майже все проста трата грошей і чи отримаєш ти задоволення від цієї дії залежить в першу чергу від тебе. Юріг сидів і чекав пока йому сдєлают празнік-тому й гроші потратив зря. Ти якщо візьмеш з нього приклад-то результат буде такий самий
stella пише:
Відносно одягу - чим простіше тим краще (джинси і футболка)

Та находишся ше в джинсах, аж стошнит! Не тре порівнювати "їх" і "нас". В нас так заведено, що свята святкують шумно і нехай на останні гроші, але весело. І якщо комусь скучно-то це він сам і винуватий в тому, тому шо каждий кузнєц свого випускного
А на рахунок грошей-силою їх ніхто не забирає
В мене питання до дівчат. От випускниця хоче всіх вразити своїм шикарним вечірнім платтям за 4200EUR від дуже відомого модельєра. Потім шо з ним робити? Глибоке декольте, виріз на спині до попи, камінці Сваровскі -до церкви точно не пустять, і на городі в ньому незручно
Люцифер,
Lucifer пише:
випускниця хоче всіх вразити своїм шикарним вечірнім платтям

це те саме, шо і наречена хоче вразити всіх да і себе саму своїм сногшибатєльним весільним платтям.
Lucifer пише:
Потім шо з ним робити? Глибоке декольте, виріз на спині до попи, камінці Сваровскі -до церкви точно не пустять, і на городі в ньому незручно

а шо робити з весільним купленим, а не взятим на прокат? Ти не розумієш, це ж пам"ятка на все своє життя, так само як і фоти, як і операторська зйомка на диску чи на касеті(як колись)... Хлопцям чужді такі "мєлочі", вони менш схильні на такі розтрати дівочі, зате вони розтрачають кошти по-іншому, так, як дівчина б не розтратила, і тоді питання
Lucifer пише:
шо з ним робити?
або шо з ЦИМ робити можуть поставити і дівчата. Суть в тому, шо якшо шикувати то шикувати, шоб це було красиво і шоб саме головне ДІВЧИНІ САМІЙ ЦЕ ПОДОБАЛОСЯ, а оті всі питання остальних: нашо то всьо, для чого.. і т. д. нехай хвилюють того хто питає
Lucifer пише:
От випускниця хоче всіх вразити своїм шикарним вечірнім платтям за 4200EUR від дуже відомого модельєра.

Не знаю як хто, але я не буду вражати вечірнім платтям, а тим більше за 4200EUR, і уж точно не від дуже відомого модельєра
аналогічно... не хочеться купляти дороге плаття, по якому потім як по поличках будуть розкладені салатики, закусочки і т. д. А без того ше ні одне плаття на випускному не обійшлося)
Христь, тут мова віриш, навіть не про дороге плаття. А про те, шо так чи інакше дівчина в мішку простому не захоче прийти на випускний вечір, а захоче прийти в красивому наряді, який навіть і коштуватиме недорого зовсім проте в ньому теж не вийде вона потім ні в центр гуляти, ні на пресловутий город. Але і шо з того, шо вона в ньому не зможе вийти більше нікуди? Шо з того? Якшо вона хоче бути прекрасною вже і сьогодні а не через якийсь там проміжок часу
а чому б і не на город?
дійсно... от вам мега-альтернативне вирішення того питання....
а якшо серйозно то мало шо в житті чекає... а вдруг треба буде того плаття.. чи ше шось... а ше його як не як можна продати... і не тримати дома, і не гризтися, шо такі гроші вивалили і плаття дома висить на вішалці.
Бляха, як класно шо я не дівчина, бо я в випускному костюмі і до церкви ходив і поступав
точняк достали то на те здать то на те а ще починабть казать шо нічого не рублю і клас розділили на кращих и умних
питав сьогодні дівчину про плаття на випускний, це ж жах, люди на смітниках в нас харчуються, а плаття на випускний від 1500 тисячі, якась філософія в нас неправильна
nf1234
Кількість пантів жителів міста обернено пропорційна розмірам самого міста