Як перемогти страх?

Автор Повідомлення
Як перемогти страх?
Кожен з нас шось в житті боїться. Хтось темряви, висоти, замкнутого простору, самотності, стоматолога і т. п. Але таке життя, що рано чи пізно ми стикаємось зі своїм страхом віч-на-віч. І тоді приходить розуміння, що цих речей не уникнути і треба з ними якось боротись. От мені дуже цікаво, як зі своїми страхами боретесь ви? Якими методами? Як побороти боязнь ?
Як кажуть: "клин клином потрібно вибивати". на мою думку зі страхом потрібно боротися, і керуватися принципом "Не такий страшний чорт, як його малюють". Люди так побудовані, що мають страх до чогось нового а коли стикаються з тим віч-на-віч, в більшості випадків розуміють, шо не так все страшно насправді.
vaymut пише:
Як кажуть: "клин клином потрібно вибивати"

Все це так, в теорії. А от на практці не завжди так виходить. Розкажу свою "страшну" таємницю(тільки дуже не смійтесь). Страшно і панічно боюсь... лікарів і все що з ними звязано. Та шо там казати! Просте здавання крові з пальця вводить мене в стан непритомноті . Просто розумію, що так не можна це сприймати, а зробити з собою ніц не можу. От хочу почути ваші коментарі, може щось і допоможе...
lenhen не хочу те розтроювати, але мені здається, щоті людські страхи можна побороти лише якщо дуже часто з ними стикатися

vaymut пише:
а коли стикаються з тим віч-на-віч, в більшості випадків розуміють, шо не так все страшно насправді.

думаю що воно трохи не так, навіть з власного життєвого досвіду можу сказати що страх перебороти досить важко.
Я розділяю два види страху: мотивований страх і ні. Так от думаю, що не мотивований страх побороти можна, і думаю, що це не так важко.
lenhen пише:
Просте здавання крові з пальця вводить мене в стан непритомноті

А ти тримай біля себе напоготові нашатир, і при першій же слабості понюхай, помагає. А взагалі страх перед лікарями, напевно, існує у всіх, в когось в більшій мірі, в когось в меншій, але Є. В мене свого часу був страх перед стоматологом (п. Олег тут ні до чого ), але коли мені вже зовсім було погано із зубами, і виходу не було, прийшлось забути всі страхи і терпляче сидіти в кріслі, після цього вже стоматологів не боюсь .
lenhen, а ти доооовго не відвідуй лікарів. Може страх і притупиться з часом, забудеться. Головне не акцентувати на тому уваги і старатися не думати Бо думка-матеріальна.
lenhen, скажу як vaymut, коли припече то тоді приходилося іти до лікаря, але скажу тобі таке ще: в юності ужасно просто боялася лікарів-гінекологів, і то не важливо жінок чи чоловіків, коли був в школі медогляд, і нам казали іти перевірятися(дівчаткам) до гінеколога, то в мене був просто панічний страх. так ставалося, що нас не перевіряли на кріслі ніколи, просто питалися там щось(про те, чи нічого не болить) в кабінеті, але на крісло не садили.
але, зібралися ми короче, з подружкою(яка теж ні разу не була в гінеколога) і думаємо, треба піти, скільки ж можна не ходити, більше цікаво стало чим страшно(хоча скарг не мали).
попали до лікаря-жінки, все пройшло пучком, головне зайти в кабінет а тепер, мені все одно до кого іти, чи до чоловіка чи до жінки-гінеколога, саме головне, що ти знаєш що ідеш до толкового спеціаліста а не до "рассмотрителя картинок" так що, не хвилюйся і не бійся, настрой себе на позитив, і все пройде гладко і без інсцесів(про здавання крові мовчу, так як в кожного своє просто несприйняття того процесу)в мене нормально, сідаю-і відвертаю голову
Ну от, сьогодні у мене страх перед походом на воєнкомат! А шо поробиш? Мушу йти. І справді там нема нічого страшного, піду, покажусь, поміряють мій рість, зважать мене, скажуть роздітись (напевно вони збоченці ), кожен шось напише і на тому кінець, нема нічого надзвичайного. Так-шо, зі страхом потрібно боротись.
vaymut пише:
Так-шо, зі страхом потрібно боротись.

Потрібно, тільки як?
VIA пише:
lenhen, а ти доооовго не відвідуй лікарів

Не вийде так . Вже на другий тиждень мушу відвідати самого страшнішого з них, самого жахливого... самого... СТОМАТОЛОГА. Я зараз тільки про це подумаю, то починає серце неприємно нити, а що ж буде там, коли прийду? Бою-усь просто страшенно. Цікаво, якщо наїстись валер'янки, то наркоз подіє чи ні?
vaymut пише:
А ти тримай біля себе напоготові нашатир, і при першій же слабості понюхай, помагає

Та тримаю, постійно, на всяк випадок. Ще б якось позбутись тої дурної манери непритомніти. А то прямо як "кисейная баришня", чуть-шо і все, гуд-бай !
lenhen пише:
Цікаво, якщо наїстись валер'янки, то наркоз подіє чи ні?

Якщо 2 пачки зїсти, або 2 бутилки випити, аж тоді подіє. Зараз є обезболюючі досить сильні, голову відріжуть не почуєш, так що до стоматолога не бійся ходити
Ну, Олег, дійсно втішив дівчину! Іди, lenhen, не бійся! Стоматолог тобі голову зовсім небольно відріже, чік - і готово!
AVB пише:
Стоматолог тобі голову зовсім небольно відріже, чік - і готово!

"Дуже смішно" А я переживаю, бо дома лікарі всі "свої" і походи в поліклініку не були такими страшними, а тут... Та ще й іншомовні...
Може і не в тему, нагадала мені прікол з "іноземними лікарями"
В Португалії знайомий потрапив в лікарню з болем в животі. Він не розумів пояснити ніц, так само був переляканий історіями з вирізаними таємно нирками в наших нелегалів. Так от, прооперували його, відкриває він очі, а над ним замість лікаря-португала стоїть чорний негр-лікар і говорить: "Здравствуйтє, как ви сєбя чувствуєтє?" !!! Той бідолаха подумав, шо вже на тому світі. Але все обійшлося доборе. Не бійся, lenhen
А чому ніхто тут не пише про свої страхи і про то, як з ними боряться? Чи тут тільки одні безстрашні на форумі ?
lenhen я ужасно боюся відкритої висоти, і змій, наразі перебороти їх не зміг
lenhen пише:
А чому ніхто тут не пише про свої страхи і про то, як з ними боряться? Чи тут тільки одні безстрашні на форумі ?

Чому ж безстрашні, от я написав про свої страхи, якщо постаратись, подумати, то можна ще знайти...
Я тоже висоти боюсь, раз впав з яблуні! Задниця синя була.
я боюся також висоти, відкритого моря(тільки при бережку похлюпаюся), змій не боюся а більше приджуся, фобій не маю, не люблю коли гримить і блискає, вечір і я сама вдома
Я боюсь собак і машин. Нагадаю, ще напишу.
Боюсь політичних переворотів, економічних потрясінь, глобальних катаклізмів і бабая!
AVB, в тебе страхи якісь неприродні. А простіші страхи якісь є? От я, наприклад, боюсь, коли миші гризуть вночі десь близенько, типу під ліжком, мені ввижається, що вона пргризе дзюрку і вилізе до менев ліжко. Фу, гидота.
Котячі страхи...
Машин боюсь я.
Кот да Винчи ходити біля них чи їздити в нх
massimo бути збитим машиною. Маю гарну фантазію. Тільки уявлю собі, як в мене влітає 600 мерседес... Гривка сторчки стає
страх то як зло. коли ти думаєш що ти пізнав його і переборов , він тут же приймає іншу форму.
Кот да Винчи пише:
Тільки уявлю собі, як в мене влітає 600 мерседес.
було б гірше(естетично)коли б влітав москвич

додано через 1 хвилину 28 секунд:

VIA пише:
От я, наприклад, боюсь, коли миші гризуть вночі десь близенько, типу під ліжком, мені ввижається, що вона пргризе дзюрку і вилізе до менев ліжко. Фу, гидота.

і вилізе не тільки на ліжко а і на тебе( маленька неопитна мишка ) і буде лазити і вусиками рухати, обнюхувати тебе і думати: а хто це в нас тут лежииииить
Фобії.
Знайшов список фобій. Зізнавайтеся, якщо хтось має:

• СКОПОФОБІЯ - побоювання віглядаті смішним
  • РІПОФОБІЯ - боязнь грязі нечистот
  • НОЗОФОБІЯ - нав'язливий страх, що виражається в боязні захворіти
  • НІКТОФОБІЯ - нав'язливий страх боязні темноти.
  • НЕОФОБІЯ - нав'язливий страх боязні нового (зміни роботи, навколишнього оточення і т. д.)
  • НЕКРОФОБІЯ - нав'язливий страх боязні трупів і похоронного приладдя
  • МАНІОФОБІЯ - нав'язливий страх боязні психічного розладу.
  • ЛАЛОФОБІЯ - нав'язливий страх боязні вимовляти слова у зв'язку з побоюванням виникнення заїкання
  • ЛОГОФОБІЯ - нав'язливий страх боязні порушення здатності вимовляти потрібні слова
  • КЛІМАКТОФОБІЯ - нав'язливий страх боязні ходьби по сходах
  • КЛЕПТОФОБІЯ - нав'язливий страх боязні злодіїв
  • КЛАУСТРОФОБІЯ - нав'язливий страх боязні знаходження в закритих приміщеннях, замкнутому просторі
  • ЗООФОБІЯ - нав'язливий страх боязні тварин, частіше певного типа
  • КАЦЕРОФОБІЯ - нав'язливий страх боязні захворювання злоякісним новоутворенням
Кот да Винчи пише:
КАЦЕРОФОБІЯ

Може КаНцерофобія?

Якось в мене дивно зі страхами. То боялася, то вже не боюся...
страхи-страхи.
Ага, канцеро... обдруківка вийшла.
А в мене мабуть клептофобія. Часто на базарі здається, шо щось украдуть.
Ну та ясно, йдеш ти такий, білий-пухнастий, ану хто вкраде?
Кот да Винчи пише:
машин боюсь я.

І я боюсь... Мені постійно тяжко перейти дорогу... Всьо машини...
треба закрити очі і йти на помацки
для чого? вона ж напевно не хоче під машину попасти)
st.fergi пише:
для чого? вона ж напевно не хоче під машину попасти)
треба йти як танк, і всьо,
Я як йшов часом з пакунками з супермаркету, приходилось переходити пожвавлену трасу (то за кордоном було). Так там, щоб якось швидше перейти дорогу, я вичікував коли наблишається автівка, робив енергійний ривок в напрямку дороги грізно вимахуючи повними пакунками, але в останній момент різко зупинявся перед самою білою полосою. Водії від такої несподіванки від дивакуватого українця моментально гальмували шоковано витріщаючись, а я мав змогу в цей час спокійнісінько перейти дорогу. Потім вже в Україні пробував повторити нераз цей трюк на наших дорогах. Та де?! Наші водії при цьому навпаки приймають грізно-азартний вираз обличча і шосили тиснуть на газ, стараючись першими проскочити, нехай це відбувається навіть на пішохідному переході!
Сміхота.
AVB пише:
Я як йшов ...
... навіть на пішохідному переході!

Дуже потішна історія , тільки де в нас пішоходні переходи?
Так як білі смуги поновляють не так часто, то треба мати гарну память.
А є така фобія: боятися втратити пам'ять? Тоді можна дійсно боятися бути збитим машиною, бо забудеш де "білі лінії"!
Страхи-2
Нема такої...
Але знайшов ще деякі страхи, досить дивовижні:

• Фобофобія - страх страху
  • ерейтофобія - боязнь почервоніти
  • ситофобія - страх прийняття їжі
  • петофобія - страх суспільства
  • монофобія - боязнь самоти
  • маніофобія - страх божевілля
  • гипсофобія - боязнь висоти
  • гленофобія - боязнь погляду ляльки
  • дентофобія - боязнь зуболікарського втручання
Кот да Винчи пише:
гленофобія - боязнь погляду ляльки
я думала таке тільки в кіно буває))
Кот да Винчи пише:
ситофобія - страх прийняття їжі

і таке теж))
Іти йому на зустріч... Можливо спонтанність.
Вумний в гору не піде, вумний гору обійде...
Кот да Винчи пише:
ільки де в нас пішоходні переходи?
Так як білі смуги поновляють не так часто, то треба мати гарну память.

Сьогодні бачила, як їх малювали на Шевченка та на Лвівській.
А тчьом і рєчь ішла.
VIA, запамятай добре, де ті дядьки пензлями махали, бо через місяць-другий доведеться по памяті йти.
Знаєте як кажуть клин клином вибивається.
Допустим боїшся висоти, то більше часу проводь на високих місцях - звикнеш.
Пробую вибивати клин клином....

Тільки мало помагає.... особливо в випадку з машинами.... я навряд чи переживу зіткнення з авто... а по дорогах ходити люблю.... А як ше є хтось збоку хто вчасно мене висмикне практично з-під машини то взагалі жити можна...
ой.... я страшно боялася в темноті сама десь шастати.... а тепер в 12 ночі на Бенів з центру валю і нічого... вже не страшно... головне співати голосно
Тепер темноти на дворі не боюсь, так як повсюда ліхтарі і світло як дньом
Я колись дуже боялася темряви... мені здавалося, що коли я виключаю світло, то за мною хтось іде. Але одного чудового дня я вирішила, що з мене досить і набралась сміливості, злості і нахабства і почала ходити темними коридорами, аж доки не впевнилася, що там нікого нема. Приблизно в 8 років, я боялася висоти, проте коли треба було втікти, щоб не заробити, то страх кудись щез. А на даний момент в мене є 2 найбільших страхи: боюся залишитись самотньою і ще я боюсь, що коли помру, то ніхто за мною не заплаче - це те чого я боюся найбільше!
не такий страшний чорт як його малюють... Як то кажуть в страха очі великі...
Страх інакше як наступом не переможеш... Я як чогось починаю боятися то відразу це хочу випробувати... Недавно, хоч це і смішно, боялася на роліках кататися. Але завдяки одній хорошій людині страх переможений.
форум Золочів ПлюсСуспільство