Золочів Плюс
Форум міста Золочів

Порушення умов праці Золочів'ян

Автор Повідомлення
Порушення умов праці Золочів'ян
Де в і на яких підприємствах золочівщини найбільше порушуються умови працюючих? Наприклад стоматполіклініка, тут вже мабудь 15 років не мінялося обладнання для роботи зубних техніків, а якості роботи в нас вимагають при тому що 90 процентів якості роботи залежить від нас, а робити фактично не має чим. Це питання я неодноразово піднімав на зборах колективу, керівництво ігнорує мої запитання!

я думаю, у всіх
Чесно кажучи, ти Олег заставив серйозно задуматись чи взагалі десь є такі підприємства і не тільки на Золочівщині, а й взагалі по Україні, де не порушуються умови праці. tymofiy правий.
AVB пише:
есно кажучи, ти Олег заставив серйозно задуматись чи взагалі десь є такі підприємства і не тільки на Золочівщині, а й взагалі по Україні, де не порушуються умови праці. tymofiy правий

Я не маю наувазі Україну, а наш Золочів. І перший приклад я навів.
А най тебе.
Шось мені так здається, шо на державних підприємствах набагато масовіше практикується ігнорування особистості, аніж в приватників. Висновок - майбутнє в руках нас самих, допомоги не чекай.
Кот да Винчи пише:
майбутнє в руках нас самих, допомоги не чекай

Я тоже так думаю, і я думаю потрібно добиватись покращення виплати зарплати і умов праці!!!!
Ага, попробуй. Скажуть: не подобається - на вулиці таких, як ти, хоч греблю гати.
Я ше інакше скажу. В нас ставлення до роботи залишилось ще повністю СОВКОВЕ. Хто бачив як працюють трудяги в Европі, підтвердять. Не дивно, що віддача така сама.
Безперечно, їх підтримує закон. І тут ми далеко в ср.. (позаду ). Видно така вже доля України: потихеньку, крок за кроком виборювати своє. І триватиме це не одне десятиліття.
Чим думають наші профспілки? І де вони є? На папері хіба що, думають!
А чим реально зараз допомагають профспілки і КОМУ? Що треба зробити, щоб користь від профспілок БУЛА? і була вона для людей?
Поуки там стоять такі керівники В. І. Олива від профспілок не ватта нічого чекати!!!!
VIA пише:
Ага, попробуй. Скажуть: не подобається - на вулиці таких, як ти, хоч греблю гати.

А от що зараз реально може зробити профспілка, щоб захистити працівника від посягання на його права?
Щось я ніразу не чув жодного випадку, щоб профспілка комусь помогла втриматись на роботі чи взагалі покращила його становище. Та й про самі профспілки теж а ні звуку. Таке враження, що вони НЕ ІСНУЮТЬ, або "заморожені".
А може і не варто покладатись на сторонні організації у вирішенні своїх професійних проблем, а вирішувати їх краще самому особисто?
Чесно кажучи, я навіть не знав, що Олива пов'язаний з тою справою. Але це лише підтверджує, що профспілки НІЧОГО не роблять, бо такі пересічні золочів'яни, як я, навіть не чують ніяких звісток про їх діяльність, не те, що про якісь позитивні приклади. То для чого то всьо потрібно?
Олег пише:
Чим думають наші профспілки? І де вони є? На папері хіба що, думають!

Вони всі зараз в профспілкових відпустках в Трускавці. Сезон якраз.
Олег пише:
Поуки там стоять

Ти диви, дійсно рукою людини Бог керує! Цілковита правда. Самі ПОУКИ там засіли. Ну, в смислі, павуки.
Хлопці, і не соромно робити такі грубі помилки у заголовках?
Взагалі то профспілки невидають жодних путівок у Трускавець чи куда інде. Цим займається Соцстрах. А от як там механізми працюють - запитання до правоохоронних органів. Думаю якщо спитати 100 чоловік то більшість скаже, що без могорича путівки не отримаєш. До цього додайте липові документи від медиків в виявиться повний букет. Які люди така і держава. Починати треба з чебе.
bam пише:
Починати треба з чебе.

А де він живе той "чебе"? Він твій друх?
Цитата:
невидають пишеться окремо
Створена вільна первинна професійна
спілка працівників Золочівської
центральної районної лікарні
довідка за телефоном – 80964012899 Цоба Олег Петрович
Збоку адміністрації лікарні в особі Баландюка М. О. був вчинений противозаконні дії по відношенню до профспілки і подальші такі дії адміністрації будуть розцінювати, як незаконними і про такі дії буде повідомлена прокуратура Золочівського району.
Олег пише:
був вчинений противозаконні дії
А можна взнати, які саме дії?
Alexis пише:
А можна взнати, які саме дії?

Перешкоджання в росповсюдженні інформації про діЇпрофспілки, залякування членів профспілки, не виконання положень "колективної угоди", і т. д.

КОНФЕДЕРАЦІЯ ВІЛЬНИХ ПРОФСПІЛОК УКРАЇНИ
ВІЛЬНА ПРОФСПІЛКА МЕДИЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ УКРАЇНИ
Шановний Юрій Луценко!!!
Шановний Петро Симоненко!!!
Шановний Віктор Янукович!!!
Шановний Володимир Литвин!!!
Шановний Олександр Мороз!!!
Шановний Віктор Ющенко!!!
Шановна Юлія Володимирівна Тимошенко!!!
ЗВЕРНЕННЯ
Вільна профспілка медпрацівників закликає Вас осмислити ситуацію, що склалася в державі, в тому числі і в медицині. Знахабніла влада та політики відносяться до нас, як до непотрібної галузі, успішно лікуючись в Барселоні, Німеччині та інших розвинутих країнах. Про нас «згадують» лише при епідеміях туберкульозу, СНІДу, гепатитів, інших інфекційних захворюваннях.
Посткомуністична профспілка нездатна на будь-які акції внаслідок тотального контролю за ними адміністраціями та владою. Тільки з сильними профспілками та іншими громадськими організаціями можна побудувати здорове цивілізоване, демократичне суспільство.
Рівень зарплати медичних працівників не дозволяє нам вижити в даних умовах. Якщо лікарі перестануть брати хабарі, то їхні родини автоматично перейдуть на межу виживання. Вся свідома медична громада бажає звільнитись від цього ганебного явища, однак нас дивує, чому уряд України підняв зарплату митникам, міліції, суддям в значних розмірах, а медпрацівникам - нижче реального прожиткового рівня. Фактично Верховна Рада та уряд проявляють повне нерозуміння та неповагу до медиків. У всіх цивілізованих країнах медичні працівники отримують найвищі, достойні зарплати, як ознаку високої поваги і розуміння статусу лікарів та інших медпрацівників в суспільстві.
Вимагаємо від влади:
1. Негайно прийняти поправку до Законів України, яка дозволяла б медпрацівникам проводити страйки та інші форми протесту, оскільки на даний час Закони забороняють страйкувати медикам, що не заборонено у всіх цивілізованих країнах світу.
2. Негайно підняти мінімальну зарплатню лікарів до 3000 грн., а оперуючим лікарям хірургічного профілю до 5000 грн.
3. Відповідно медсестринському персоналу підняти мінімальну зарплатню до 1/3 від мінімальної зарплати лікаря, а молодшому медперсоналу до 1/4.
4. Негайно заборонити безготівковий автоматичний перерахунок профспілкових внесків в Україні у розмірі 1% від зарплати. Проводити сплату профспілкових внесків лише особисто, щомісячно.
5. Пропонуємо забезпечити всім, а не окремим громадянам України, можливість лікування в Барселоні та інших містах Євросоюзу за державний кошт, оскільки незабаром при такому стані системи охорони здоров’я, ніхто не зможе та не захоче лікуватися в наших умовах.
6. Виконання вимог акції протесту медпрацівників Львівської обласної лікарні (листопад 2005 року, м. Львів).
Просимо з розумінням віднестися до наших вимог, включити їх в програму Вашої партії та підтримати нас на державному рівні.
22.07.2007 року
З повагою,
Заступник Голови ВП МП України, Голова медичної секції Громадського Форуму м. Львова, Голова Об’єднання ВП МП Львіської Області Дмитро Репко
Обладнання в Діагностичному центрі вже давно застаріле лікарі які працюють за такими моніторами вже собі спортили зір, а на бугалтерію виділилися нові коп"ютери, наприклад приїхала скора, а носілки в них з 50-х років ще напевно!! Люди не получають доплат, які вказані в колективні угоді, якої дехто з них не бачили і навіть не чули за неї !!!!!!!!!

Наприклад
1. Проводити оплату чергувань лікарів по стаціонару в позаробочий час для забезпечення цілодобової медичної допомоги госпіталізованим в стаціонарі хворим і хворим, яких госпіталізовують в лікарню в позаробочий час (Розділ 5.2. Чергування в стаціонарі, Наказ МОЗ №308/519 від 05.10.2005 р).
2. Оплачувати чергування медпрацівників вдома в позаробочий час для надання цілодобової спеціалізованої медичної допомоги (Розділ 5.1. Чергування вдома, Наказ МОЗ 308/519 від 05.10.2005 р).
3. Своєчасно узгоджувати штатний розклад і посадові оклади працівників з діючими схемами на основі Єдиної тарифної сітки.
4. Розміри схемних посадових окладів (ставок), їх підвищення, окремі доплати, виплати працівникам в лікувально – профілактичному закладі проводити в порядку, визначеному діючим законодавством після попереднього узгодження з профкомом.
5. Своєчасно проводити уточнення тарифікації працівників у зв’язку із зміною освіти, присвоєння їм вченого ступеня, почесного звання, категорії за підсумками атестації.

4
6. Своєчасно ознайомлювати всіх працівників з умовами оплати праці. Про нові або зміни чинних умов оплати праці в бік погіршення, повідомляти працівників не пізніше, як за два місяці до їх запровадження (ст. 103 КЗ пП України).
7. Роботу у нічний час оплачувати у підвищеному розмірі, відповідно 35 % годинної тарифної ставки (посадового окладу) за кожну годину в нічний час, а працівникам зайнятим наданням екстреної швидкої та невідкладної медичної допомоги, працівникам пологових (акушерських) відділень 50 % (Розділ 3.2.1. Наказ МОЗ № 308/519 від 17.10.2005 року, додаток №6).
8. Виплачувати заробітну плату двічі на місяць 4-го та аванс 19-го числа. Заробітну плату працівникам за весь період щорічної відпустки виплачувати не пізніше ніж за три дні до початку відпустки (ст. 115 КЗ пП України).
9. При затримці виплати заробітної плати нараховану до виплати суму індексувати відповідно до Положення про порядок компенсації працівникам частини зарплати у зв’язку з порушенням термінів її виплати (Постанова Кабміну України від 20. 12. 1997 року № 1427).
10. При кожній виплаті заробітної плати повідомляти працівників про загальну суму нарахованої заробітної плати з роздруківкою за видами виплат, розмірами і підставами утримань і сумою, що належить до виплати.
11. При переведенні працівника на іншу роботу, оплату праці проводити відповідно до ст. 114 КЗ пП України.
12. Роботу в святкові та неробочі дні понад місячну норму робочого часу оплачувати у розмірі подвійної годинної або денної ставки понад оклад (ст. 106, 107 КЗ пП України).
13. Проводити індексацію грошових доходів працівників згідно Закону України від 06. 02. 2003 року №491 — ІV.
14. для проведення роботи з визначення посадових окладів працівників та розмірів доплат і надбавок створити за наказом головного лікаря постійно діючу тарифікаційну комісію у складі: заступник керівника з медичної частини, головний бухгалтер, начальник відділу кадрів, голови профспілкових комітетів та інші особи, які залучаються головним лікарем. Тарифікаційну комісію очолює головний лікар.
15. Виплачувати мінімальну заробітну плату. У разі коли працівникові, який виконав місячну (годинну) норму праці, нарахована заробітна плата нижче законодавчо встановленого розміру мінімальної заробітної плати установа проводить оплату до її рівня. Заробітна плата підлягає індексації в установленому законодавством порядку (ст. 95 КЗ пП. України).
16. Працівникам, які працюють з вірусом імунодефіциту встановити доплату у розмірі 60 % посадового окладу (тарифної ставки) згідно переліку посад (додаток №5) за Наказом МОЗ України №308/519 п.2.4.5 від 05.10.2005 р.
Олег пише:
Перешкоджання в росповсюдженні інформації про діЇпрофспілки, залякування членів профспілки, не виконання положень "колективної угоди", і т. д.

Не факт
Олег пише:
Перешкоджання в росповсюдженні інформації про діЇпрофспілки
А може ти йому агітку на двері повішав? Або на спину Або на роботі замість того щоб працювати ходиш і ляси точиш мішаючи іншим працювати? Смішно, але т. з. "розповсюдження" тоже бувають різні.
Олег пише:
залякування членів профспілки
"Я злой і страшний сєрий волк, я в парасятах знаю толк. Гррр...(с)" Параноїки до залякування можуть віднести будь-яку негативну фразу.
Олег пише:
не виконання положень "колективної угоди"
Тут питання шо собою являє ця "колективна угода", на кого розповсюджується і хто її взагалі зобовязаний дотримуватись?
Олег пише:
і т. д.
Ржунімагу А далі шо? Шиєм весь кримінальний кодекс?

Стандартні шаблонні нападки. Ти, вуйку, клєпаннями наклепів не дуже то увлєкайся - або пиши конкретно або закрий варєжку

додано через 1 хвилину 2 секунди:

Олег пише:
ЗВЕРНЕННЯ........
Поражаюсь некомпетентності ініціаторів. ІМХО, текст звернення не витримуює критики
Alexis пише:
Тут питання шо собою являє ця "колективна угода", на кого розповсюджується і хто її взагалі зобовязаний дотримуватись?


Колективний договір, угода укладаються на основі чинного
законодавства, прийнятих сторонами зобов'язань з метою
регулювання виробничих, трудових і соціально-економічних відносин
і узгодження інтересів трудящих, власників або уповноважених ними
органів. Колективний договір укладається між власником або
уповноваженим ним органом з однієї сторони і однією або кількома
профспілковими чи іншими уповноваженими на представництво трудовимколективом органами, а у разі відсутності таких органів -представниками трудящих, обраними і уповноваженими трудовим
колективом. Положення колективного договору поширюються на всіхпрацівників підприємств незалежно від того, чи є вони членами профспілки, і є обов'язковими як для власника або уповноваженогоним органу, так і для працівників підприємства. Положеннягенеральної, галузевої, регіональної угод діють безпосередньо і є обов'язковими для всіх суб'єктів, що перебувають у сфері дії сторін, які підписали угоду.
Alexis пише:
А може ти йому агітку на двері повішав? Або на спину Або на роботі замість того щоб працювати ходиш і ляси точиш мішаючи іншим працювати? Смішно, але т. з. "розповсюдження" тоже бувають різні.

Шо ти називаєш мішати працювати? Головному лікару мішати бугалтерії і всім хто відмивають гроші, згоден там мішається в "роботі", а медперсонал який живе на одну зарплату, то вчому їм можна помішати? Вони є найбільш незахищеними , закон є тільки для головного лікаря і його людей, що то за держава в якій медики мають найнижчі зарплати? Лікарі і середній медперсонал є просто в катастрофічному стані!!! На даний час коли ти приходиш лікуватися до лікаря, то спочатку думають що з тебе можна взяти, а потім, як тебе лічити. Чому то так? А причина в тому що лікар сам виживає, його влада поставила в такі умови що він не може думати, як лічити ту людину не взявши в неї хабар, його зарплата не дає йому змоги прогодувати сім"ю. От як можна прожити коли в тебе зарплата за рік часу 251 грн. !!!!!!!????? Alexis, от якраз того "розповсюдження" найбільше не хочуть адміністрації, їм вигідно щоб працівники не знали своїх прав і мовчали. Посткомуністична профспілка все була "шестьрою" адмініфстрації, і ніколи не відстоювала прав своїх членів. Умови колективного договору порушувалися, і люди які були членами профспілки ніколи толком незнали що там пишеться, дехто з них взагалі ніколи не чули про такий договір. В працівників є якийсь панічний страх перед тим що їх можуть вигнати чи скортити, поскомуністична профспілка своєю бездіяльністю якраз породила в працівників ту недовіру, яка потрібна керівництву.
на початку року на сесії райради приймається б"юджет в якому постатейно є закладені витрати на розвиток інфраструктури району, на розвиток освіти, медицтни, підприємництва і т. д.. Золочівська ЦРЛ, є під юрисдикцією РДА. Закладається кошторис ЦРЛ, де постатейно вказані всі витрати на розвиток районної медицини, колективний договір дає змогу врегульовувати всі питання по віддношенню до забезпечити ефективну діяльність установи, виходячи з фактичних обсягів фінансування, та раціональне використання бюджетних і позабюджетних коштів для підвищення результативності роботи установи;рішення про реорганізацію, ліквідацію, переоформлення установискорочення чисельності або штату працівників приймати лише після попереднього проведення переговорів з профкомом — не пізніше як за два місяці до здійснення цих заходів, протягом 3-х днів з часу одержання інформації доводити до відома членів трудового колективу нові нормативні документи стосовно трудових відносин організації праці, роз'яснювати їх зміст, права та обов'язки працівниківприйняття на роботу працівників при повному забезпеченні їх оплатою праці і належними умовами праці, сприянню адаптації молодих спеціалістів , підвищення кваліфікації працівників (раз на 5 років), у термін встановлений працівником за його власним бажанням розривати з НИМ трудовий договір в (т. ч. і строковий) якщо в установі не виконується законодавство про охорону праці, умови колективного договору з цих питань з виплатою відповідної вихідної допомоги (ст. 7 Закону України "Про охорону праці"), звільнення працівників за ініціативою адміністрації здійснювати за попереднім погодженням з профспілковим комітетом згідно з чинним законодавством, до укладання трудової угоди (при прийнятті на роботу) ознайомити працівника під розписку з Колективною угодою установи, роз'яснити його права, обов'язки, інформувати про умови праці, права на пільги і компенсації за роботу в особливих умовах відповідно чинного законодавства, застосовувати засоби матеріального і морального стимулювання якісної праці, раціонального використання наявного обладнання, технічних засобів.
Адміністрацією має бути проведений чіткий розподіл б"юджетних коштів згідно пунктів колективної угоди, самовільне порушення пунктів колективної угоди не можливе збоку адміністрації!! Будь які зміни в колективній угоді мають обговорюватися на профкомі і приймати рішення за згодою сторін. Багато праціників ЦРЛ навіть не чули про таку угоди!!! Що надає адміністрації безкарність в своїх діях?? Наприклад, зараз знята 100% доплата на оздоровлення виплачується 50%, я маю сумнів що адміністрація виносила на профком пропозицію, щодо зменншення доплати і на яких підставах ця доплата зменшується? Різниця коштів є неконпрольованою і дала змогу наприклад роздути штат працівників, що збільшило бюджет невідому кому? на мою думку такі порушення є масовими.
Олег пише:
Наприклад, зараз знята 100% доплата на оздоровлення виплачується 50%, я маю сумнів що адміністрація виносила на профком пропозицію, щодо зменншення доплати і на яких підставах ця доплата зменшується? Різниця коштів є неконпрольованою і дала змогу наприклад роздути штат працівників, що збільшило бюджет невідому кому? на мою думку такі порушення є масовими.

Тоді я собі уявляю які кошти йдуть на "ліво" і "переливаються" в кишені нашим чиновникам з РДА!!!?? І вони в своїх виступах "вішають макарон" людям, про "ДЕРЕБАН" б"юджетних коштів, при тому самі їх розкрадають, а які гроші йду на безкоштовну медицину про яку ми весь час слухаємо, і тих коштів ніколи немає, а може їх треба пошукати в приватних аптеках? Тоді інтересно чи має свої аптеки головний, ну наприклад у Львовіь ? Сильна профспілка на мою думку є гарантом законності для людей праці.
автор пише:
От як можна прожити коли в тебе зарплата за рік часу 251 грн.

Стаття 111*. Порядок оплати праці при невиконанні
норм виробітку

*Стаття 95*. Мінімальна заробітна плата. Індексація заробітної
плати

Мінімальна заробітна плата - це законодавчо встановлений
розмір заробітної плати за просту, некваліфіковану працю, нижче
якого не може провадитися оплата за виконану працівником місячну,
погодинну норму праці (обсяг робіт).
До мінімальної заробітної плати не включаються доплати,
надбавки, заохочувальні та компенсаційні виплати.
( Частину третю статті 95 виключено на підставі Закону
N 2190-IV ( 2190-15 <javascript:OpenDoc('2190-15');> ) від 18.11.2004 )
Розмір мінімальної заробітної плати встановлюється і
переглядається відповідно до статей 9 і 10 Закону України "Про
оплату праці".
Мінімальна заробітна плата є державною соціальною гарантією,
обов'язковою на всій території України для підприємств, установ,
організацій усіх форм власності і господарювання та фізичних осіб.
Заробітна плата підлягає індексації у встановленому
законодавством порядку.
( Стаття 95 із змінами, внесеними згідно із Законом N 871-12 <javascript:OpenDoc('871-12');> від
20.03.91; Декретами N 7-92 <javascript:OpenDoc('7-92');> від 09.12.92 - втратив чинність на
підставі Закону N 534/96-ВР <javascript:OpenDoc('534/96-вр');> від 21.11.96, N 23-92 <javascript:OpenDoc('23-92');> від 31.12.92; в
редакції Закону N 357/96-ВР <javascript:OpenDoc('357/96-вр');> від 10.09.96; із змінами, внесеними
згідно із Законами N 1766-III ( 1766-14 <javascript:OpenDoc('1766-14');> ) від 01.06.2000,
N 2190-IV ( 2190-15 <javascript:OpenDoc('2190-15');> ) від 18.11.2004 )
При невиконанні норм виробітку не з вини працівника оплата
провадиться за фактично виконану роботу. Місячна заробітна плата в
цьому разі не може бути нижчою від двох третин тарифної ставки
встановленого йому розряду (окладу). При невиконанні норм
виробітку з вини працівника оплата провадиться відповідно до
виконаної роботи.
*Стаття 95*. Мінімальна заробітна плата. Індексація заробітної
плати
Мінімальна заробітна плата - це законодавчо встановлений
розмір заробітної плати за просту, некваліфіковану працю, нижче
якого не може провадитися оплата за виконану працівником місячну,
погодинну норму праці (обсяг робіт).
До мінімальної заробітної плати не включаються доплати,
надбавки, заохочувальні та компенсаційні виплати.
*Стаття 165*. Видача мила та знешкоджуючих засобів
На роботах, зв'язаних з забрудненням, видається безплатно за
встановленими нормами мило. На роботах, де можливий вплив на шкіру
шкідливо діючих речовин, видаються безплатно за встановленими
нормами змиваючі та знешкоджуючі засоби.
Стаття 166*. Видача молока і лікувально-профілактичного
харчування
*Стаття 164*. Компенсаційні виплати за невиданий спеціальний
одяг і спеціальне взуття
В нас такого ніколи не було, а чи віділялися на то гроші?
На даний час госторою проблемою стоїть в нашій лікарні проблема чергування медперсоналу де зміні трива 24 год.(не тількі в нашій). Згідно нормативних актів дозволяється чергуваня Н А К А З 1 8.12.2 000 N 204-о МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ http://zakon.nau.ua/doc/?doc_id=228820,
Відповідно до ст. 61 Кодексу законів про працю України в закладах охорони здоров'я на роботах, пов'язаних із наданням медичної допомоги населенню, як правило, застосовується щомісячний облік робочого часу. В закладах охорони здоров'я тривалість нічної роботи дорівнює денній і становить до 12 годин у зміну. Призначати працівника на роботу протягом двох змін підряд забороняється. Графіки змінності доводяться до відома працівника, як правило, не пізніше ніж за один місяць до введення їх в дію. За рішенням трудового колективу дозволяється встановлювати тривалість робочої зміни до 24 годин (крім водіїв санітарного транспорту). У кожному конкретному випадку питання встановлення тому чи іншому працівнику тривалості робочої зміни до 24 годин має вирішуватись лише за згодою працівника і профспілкового органу заклади охорони здоров'я.
Адміністрація не хоче брати на себе відповідальності, але що робити людям, які працюють в лікарні? першою проблемою є транспортні умови, оскільки маршрутки припиняють рух по сільським населеним пункта післі 18 год, працівники добираються пішком понад 8 км., зимою лікарня перетворбюється на готель де ночують люди, які живуть у віддалених селах, працівники проїзджають в транспорті 30% зарплати. Сімейними проблемами є тоже причиною, не одноразово працівники зверталися до головного лікаря, адміністрація відмовляє працівника, мотивуючи що такого наказу немає і бути не може. А кому не подобається може щоб звільнявся. Нарахування відносно ліканяного листка, проводяться з того часу коли, працівник добирався з дому на роботу чи наоборо і з ним сталася якась непередбачена подія, яка завдала шкоди його здоров"ю. Хто буде брати тоді відповідальність коли людина попаде в аварію наприклад? А зимою то взагалі жах!!!
А хіба наше законодавство не передбачає оплату транспорту працівникам, що проживають у віддалених нас. пунктах?
Спеціально для massacra. Дякую за критику. Абсолютно згоден. Може станеш редактором форуму? А то коли людина пише на ходу з мобільного телефону, то ще і не таке напише Взагалі, на граматику при спілкуванні в мережі, особливо у асьці, ніхто не звиртає уаги.
А тепер по суті. Дійсно назва теми трошки відрізняється від змісту. Це вже до її автора або модератора. Щодо профспілок, то я дійсно щиро вірю у ці організації. Особисто коли на мене почали лити болото нізащо профспілка дефакто допомогла втриматись на роботі. Інша справа, чи поважав би я себе якби залишився на далі. З рештую профспілка це велика організація, система, провірений і дієвий інструмент захисту людей. Інша справа як колектив користується цим механізмом. Якщо люди усміхаються тобі в обличчя, а коли треба висловити думку ховаються від страху і тупо кивають головою. Зараз, коли я вже давно не в одній "лодці" мені масово зливають інформацію лише з однією метою щоб я помстився добряче її розхитавши. А я вважаю, що треба поступити як в історії про Мойсея. Почикати поки раби вимруть. І лише тоді з людьми нової генерації щось пробувати робити.
В лікарні існує таке форма оплати праці при, якій проходить (вдумайтесь в слова) ЕКОНОМІЯ заробітньої плати і так з року в рік, що то таке економія зарплати і якими нормативними документами керуються в нарахуванні зарплати я не знайшов? Тобто в КЗпП Україні такої статті немає, хтож і що для кого економить я нерозумію? Є так зване "державне замовлення", щото означає, є певна кількість тарифних ставок затверджується головний лікарем області і районної лікарні лікарні і все переходить через МОЗ де затверджується певна кількість ставок, на які виділино кошти, тобто згідно Колективного договору має проходити оплата праці і на всіх тих людей є гроші.
Привіт усім учасникам форуму. Мені прислали цікаву статтю, хоч трохи багато але раджк прочитати те що розміщаю нижче...

Манифест среднего класса Украины

16.12.2008 17:35 ___ Юрій Романенко, для УП.

Призрак бродит по Украине, призрак среднего класса.
В холодных квартирах вместе с маленькими детьми, под аккомпанемент
информационных помоев, миллионы украинцев с ужасом дожидаются нового
курса доллара на межбанке, очередной выплаты кредита за квартиру и
машину, а самые несчастные "ждут-не дождутся" в гости коллекторов и
оценщиков имущества.
Так, в кредитных муках, умирает украинская мечта о том, каждый, кто
умеет и хочет работать, способен достичь достатка и жить по-
человечески - в своей квартире, ездить на своей машине, иметь
разнообразный и качественный досуг, а отпуск и Новый год проводить в
Турции и Карпатах.
Миллионы людей поверили, что они могут жить по-человечески полагаясь
только на себя, "забив" на государство, которое, в свою очередь, давно
"забило" на них.
Впрочем, нет, государство "забило" на своих граждан только в том, что
касается его обязательств перед ними, но использовало и использует
любую возможность, чтобы выдоить последние соки из них.
В этом нет ничего удивительного.
Государство давно контролируют несколько десятков олигархических
семей. В 2004 году они переписали Конституцию Украины под себя.
Понарошку они разделились на синих, оранжевых, белых и серо-буро-
малиновых. Так проще управлять народом - принцип "разделяй и властвуй"
никто не отменял.
Поэтому в Украине еще много людей, которые верят, что между Виктором
Януковичем и Юлией Тимошенко есть какая-то разница. Тогда как разница
такая же, как между Coca-cola и Pepsi-cola, а суть - синтетика.
Такое же "поколение pepsi" сейчас у власти в Украине. Такое же
напускное и такое же синтетичное, а сущность его действий одна -
грабеж страны и народа.
Власть ими рассматривается как способ дерибана всего и вся. Народ -
как быдло, которое можно нагибать до бесконечности.
Все 17 лет упыри грабили страну, рассказывая сказки про "бедную
Украину". Но разве можно 17 лет грабить бедную страну? Нельзя.
Через сказки про бедную страну, они прикрывали то чудовищное
неравенство, которое из ниоткуда выросло в виде больших и малых "Конча-
Засп" по всей Украине. Они воровали, а мы умирали.
Только вдумайтесь - без войны население Украины сократилось на 6
миллионов человек! Мы впереди планеты всей по темпам вымирания
населения и западные исследователи уже называют Украину страной
"мальтузианского ада".
Наши "правители" словно в картине Питера Брейгеля-младшего "Слепые"
ведут нас в пропасть. Они слепые в своей алчности и не способны
остановиться. Тянется и тянется рука. Первый упал, второй, третий... а
мы покорно идем вслед за ними, словно стадо баранов.
Разве мы хотим умереть? Нет. Мы хотим жить. Мы даже чересчур любим
жизнь. Хотим рожать детей. Мечтаем о сильной и красивой стране, с
которой будут считаться соседи и не только они.
Разве мы бараны? Нет.
Многие из нас без связей, чьей либо поддержки, построили свою
маленькую успешную Украину. Без поддержки государства содержат
родителей. Вопреки государству дают хорошее образование своим детям.
Мы вообще живем вопреки этому государству. 70%(!) украинцев полагаются
только на свои силы!
Разве мы не видим, куда они ведут страну? Видим и даже очень хорошо.
Новини ТаблоID
Женя Тимошенко їздить на спортивному "Мерсі" за $100 тисяч
Голу Карлу Брюн? носять француженки
Білик влаштувала Дікусару італійські канікули й обзавелася
Dolce&Gabbana
У Могилевськоі порізали вени через Лободу, або Піар-самогубство?
"Міс Світу 2008" мала стати "Міс індія"?
Да и тяжело не увидеть, когда очередной мажор-убийца избегает суда.
Когда судья хвалится, что есть такая традиция - "посевать миллионами"
свою должность. Когда в Холодоморе мерзнет добрая половина страны, а
вторая половина с ужасом ждет увольнения.
Почему же мы идем как бараны за ними, если мы точно знаем, что мы не
бараны?
Сколько мы будем еще мириться с этой мерзостью, которая через свои
масс-медиа навязывает нам раздор, страх и бессилие?
Каждый день нам внушают, что "все пропало и ничего изменить нельзя".
Что мы должны смириться и... платить!
Платить за спекулятивные проделки нацбанковской банды Стельмаха и К!
Платить банкам, которые поднимают процентные ставки, когда доллар
падает, когда евро поднимается, когда валится цена на нефть или когда
у банкира просто возник зуд в левом полушарии.
Платить за большие и малые прорывы Юлии Тимошенко.
Платить за аппетиты олигархов Януковича.
Платить за больные фантазии Виктора Андреевича Ющенко.
Платить гаишникам. Платить пожарникам. Платить бандитам.
Платить придурочным мэрам.
Платить МВФ.
Платить России.
Платить за отсутствие тепла и воды. За глупую внешнюю и внутреннюю
политику.
Наконец, платить за имитацию того, что на самом деле уже давно не
существует в реальности - ГОСУДАРСТВА!
Да, ну их в пень! Зачем платить нам, если это их государство. Оно и
работает на них.
Они сами признают (и врут, как всегда, преуменьшая), что секунда
деятельности Кабмина стоит 60 докризисных коррупционных гривен. 3
тысячи 600 гривен - минута. 216 тысяч 000 - час. 5 миллионов 184
тысячи - сутки.
И так год за годом идет перекачка вечнозеленых гривен из наших
карманов в их... Мы платим налоги, а они покупают "Бентли".
Неэквивалентный обмен какой-то. Нерациональный.
Мы им 13% подоходного налога, они нам инфляцию. Мы им НДС, они 50%
рост курса доллара!
Они забыли, что мы нанимаем, а не они нас. Раз они забыли, пришло
время напомнить.
Еще лучше убрать их с дороги, пока они не убили всех нас окончательно.
Для этого нам нужно другое государство. Которое будет нашим и станет
действовать в наших интересах. Которое будет прислушиваться к нам и
десять раз думать, прежде чем поднимать курс гривны. Которое будет
помогать, а не мешать. Созидать, а не разрушать.
Нам нужно государство жизни, а не смерти. Где дети будут учиться тому,
как строить светлое будущее, а не рыдать над безнадежным прошлым. Где
будут праздновать победы, а не поражения.
Которое будет достаточно сильным, чтобы выбирать партнеров, а не чтобы
партнеры выбирали его. Которое будет просто эффективным. Наконец, в
котором порок и власть будут не синонимами, а антонимами.
Как, спросите вы, разве такое возможно, разве мы можем что-то
изменить? Разве что-то от нас зависит?
Не нойте!
В Греции полиция убила подростка. Две недели вся страна вздыблена из-
за протестов. В Украине за семнадцать лет убили 6 миллионов: холодом,
голодом, бандитизмом, коррупцией. В ответ только что смогли устроить
дискотеку на Майдане.
Опять таки, мы забыли, что не на дискотеках изменяется ход истории, а
в организованных действиях граждан. Гражданин - это тот, кто способен
осмыслить себя как часть общественного целого и защищать его, как
самого себя. Тот, кто этого не осмысливает, остается пушечной массой,
которую гоняют с синего майдана на оранжевый, а потом наоборот.
А Майдан - не есть форма защиты наших интересов. Скорее, это форма
выпуска нашего пара в свисток, который заботливо подсовывают сине-
оранжевые "пепсы".
Мы можем и должны защититься другими формами протеста. Он может иметь
выразиться по-разному - забастовки, блокирование и т. д., в том числе,
если этого требуют обстоятельства, с применением насилия.
Новини Життя
2008 рік може увійти в десятку найтепліших
Психоаналитик Андрей Куликов: "На войне неврозов не бывает"
За туфі, що летіли в Буша, пропонують мільйони доларів
Останні в блогах
Тарас Березовець:
У Києві ''разруха не в клозетах, а в головах!''
Віктор Уколов:
Віктор Ющенко знайшов достойне заняття - зайнявся захистом кажанів
Сергій Пантюк:
Україна залишається з Кучмою
Конечно же, нам с утра до вечера вбивают в голову, что украинцы "не
такие", что компромисс есть лучшая форма сосуществования... Но эти
господа лукавят! Какое может быть сосуществование там, где одна
сторона имеет все, а другой оставляют дурно пахнущие объедки?
Нас едят, а мы взываем к их благоразумию! Не кушайте нас, пожалуйста,
не поднимайте доллар, мы же жить хотим, у нас детки, а нам в ответ -
терпите, лохи, платите и вам воздастся....
Ну, нет уж! Нельзя взывать к благоразумию Людоеда, обращаясь к его
человеческим качествам - их у него просто нет!
Он вас не услышит, потому что у него другая система ценностей. Ваша
боль - это его радость. Ваша радость - это его боль.
Для вас падение курса гривны - это трагедия, для банкира - это еще 50%
прибыли на пустом месте. Нас вообще рассматривают в контексте
оптимизации их расходов-доходов.
Аж 46 миллионов голов - как скотину.
Упала, скажем, прибыль на метзаводе с 300% до 5% - непорядок! Вы -
слабое звено, подите прочь на улицу и подыхайте там голоду, а вечером,
если повезет, на ТВ о вас расскажут полный грусти сюжет.
Савик Шустер в графиках покажет почтенной публике, как зеленая и синяя
линии, словно собачки Павлова, рефлекторно реагируют на словесное
говно. Ну, и конечно, Ольга Герасимьюк вас оплачет. Спи, спокойно,
украинский средний класс.
Потому, раз стучаться к ним бесполезно, то, значит, нужно действовать.
Да, это требует усилий и даже риска, но альтернативы нет - или
действие, или бесконечная коалициада до двух часов ночи.
Не хотите смотреть? Отключат газ, а заодно и воду с электричеством.
Коммунальные катастрофы - обязательная составляющая их мегашоу.
С чего начать и что делать?
Начинать нужно с простого. Прежде всего, мы должны услышать друг
друга.
Бессилие и неверие порождается одиночеством. Человек - существо
социальное и требует коллективных действий. Именно благодаря
коллективу мы превратились в человека.
Наступило время вспомнить, что человек человеку - друг, товарищ и
брат. Мы должны сделать первый шаг, чтобы выйти из состояния
дезорганизации и апатии.
Для этого мы должны совершить одно простое действие. Назовем его
"ДОСТАЛИ!". Ровно в 12-00 в понедельник 22 декабря 2008 года нужно
нажать на клаксон своего автомобиля и подержать его три минуты.
В Киеве более миллиона авто, если одновременно нажмет хотя бы каждый
десятый - этот рев будет слышно по всему городу. Если это сделают в
других городах - услышит вся страна.
Если это произойдет одномоментно, как результат единения воль сотен
тысяч людей - это означает, что не все потеряно. Так родится первая
нота великолепной гражданской симфонии.
Для всей этой братии, что превратила Украину в европейское посмешище,
она будет носить похоронный характер. Пусть услышат вопль
изнасилованной страны и содрогнутся, потому что это и будет тот самый
колокол, который звонит для них.
Для нас это будет первый шаг к новой жизни. Этот шаг мы должны
использовать для того, чтобы сорганизоваться. Такая большая акция
требует доверия со стороны совершенно незнакомых людей. Ведь
отсутствие доверия есть именно то, от чего наше государство оказалось
на краю гибели.
Естественно, на этом все не закончится, а только начнется.
Власти мечтают, чтобы протесты начались весной. В этом есть своя
страшная логика. К марту-апрелю две трети должников по тяжелым
кредитам окажутся неспособными платить по своим кредитам. У них
попытаются забрать имущество, предварительно промыв мозги циничной
пропагандой, угрозами коллекторов и просто бандитским рэкетом.
Сотни тысяч людей выкинут на улицы с работы, и они будут цепляться за
любую копейку, лишь бы только накормить свои семьи. Вот она, лакомая
добыча, для новых майданмейкеров.
Поэтому, затягивать с моментом акций протеста нельзя. Каждый
потерянный день, ослабляет нас, поскольку у нас меньше запаса
прочности, чем у своры олигархов с их миллиардами.
Нужно начинать давить их здесь и сейчас. Как минимум одну акцию
протеста нужно провести перед Новым годом. Для этого нужно создавать
Комитеты Сопротивления по всей Украине.
Они должны заниматься организацией защиты наших интересов по самым
различным направлениям - начиная от ипотеки и невыплат по кредитам и
заканчивая организацией самообороны в случае необходимости.
Если банки перекладывают все кризисные риски на должников и не хотят
равномерно распределять потери, то значит, нужно перестать платить по
кредитам. В конце концов, большинство заемщиков оказались в тяжелой
ситуации не потому, что не хотели платить, а из-за финансовых
спекуляций с долларом (к которым имели отношение многие крупные
банки).
Во всем мире доллар падает, у нас по-сумашедшему растет. Где логика?
На момент начала кризиса официально у Украины было 38 миллиардов
долларов золотовалютных запасов. Где деньги?
Если банки не хотят входить в ситуацию заемщиков, то и они вправе
отказать банкам в их претензиях. Когда же банки попытаются забрать
имущество должников, значит, за него придется сражаться в прямом
смысле этого слова, в том числе, привлекая созданные отряды
самообороны.
Откуда они появятся? Из самоорганизации должников. Выхода у них все
равно нет.
Хорошо, если можно вернуться к родителям, а если нельзя? С детьми на
улицу только потому, что кто-то решил закосить за наш с вами счет еще
пару миллиардов долларов? В этой ситуации заемщикам терять нечего,
кроме кредитных цепей.
Итогом этой борьбы должно быть появление групп контрэлиты. Она
сформирует принципы нового украинского государства. Контрэлита не
должна быть причастна к позорному правящему режиму во всех его синих и
оранжевых проявлениях.
Ее главный принцип - никаких компромиссов с правящей "элитой". Любой
компромисс с ними будет формой продолжения агонии государства и в
сложившихся условиях приведет к его гибели.
В идеале, контрэлита должна будет создать партию, которая
сконцентрирует протестный потенциал на себе. В худшем случае, это
будет несколько партий, которые будут с разных флангов разрывать
полудохлое тело Второй полуреспублики. В развернувшейся между ними
борьбе и родится новый политический режим.
В этой борьбе мы можем выиграть, а можем и проиграть. Естественно,
никто нам не даст гарантию победы, да и сам поиск гарантий есть
оправдание своего страха перед изменениями.
И все же любая попытка вырваться из нынешней клоаки выглядит
предпочтительнее, чем безвольное мазохистское созерцание как рушится
то, что нам дорого.
В конце концов, судьба, будучи женщиной, любит сильных и отчаянных, но
для того, чтобы завоевать ее приязнь нужно действовать.
Юрий Романенко
P.S. Огромная просьба к журналистам, а также ко всем блоггерам,
форумщикам и вообще сетевикам. Распространите эту информацию по своему
усмотрению, чтобы она дала максимальный эффект. Давайте будем на связи
и посвятим немного личного времени ради общего дела.

Хочу сказати, вже вродіби люди втянулися в це все що робиться в країні, долар стабілізувався і тут на тобі "сніг на голову" знов проблеми з доларом. Що вони з тим народом роблять?
Олег пише:
Що вони з тим народом роблять?

з народом вони нічого не роблять, оскільки їм (палітікам) нас**ти на народ, вони просто себе роблять багатшими і більше нічого вони не роблять
bam
Ходять слухи, шо десь існує така штука, називається - ФОРМАТУВАННЯ тесту. Але ніхто не знає шо то таке і для чого..
Бам, якшо ти і в своїй бурсі ТАК викладав матеріал, то... ну ти мене поняв
І я навіть не сумніваюсь шо ця агітка має бути розміщена ІМЕННО в темі "Порушення умов праці Золочів'ян".. От навіть не сумніваюсь, прикинь
Ходять слухи, що у нашій країні форматують не лише текст, а й Верховну Раду, коаліцію, опозицію, уряд, економіку і все, що взагалі можна форматнути закінчуючи дискетами 3,5". Якщо вже ти знаєш, що я колись працював у ЗПЛ, то мабуть пригадаєш, що я там не викладав. А навіть якби викладав, то напруж уяву як викладач може застосувати методи форматування до усного мовлення, демонстрацій і т д. Думаю учневі класу так 5 зрозуміло, що текст просто перекинутий з електронної пошти без будьякого втручання у форму та зміст.
З приводу розміщення у "ІМЕННО" у цій темі скажу наступне- все просто... На той час вона була просто популярна. А якщо посуті, то у цій темі і у темах форуму взагалі, багато чого не так як треба, ПРИКИНЬ!
bam пише:
Думаю учневі класу так 5 зрозуміло, що текст просто перекинутий з електронної пошти без будьякого втручання у форму та зміст
Ну то хіба для 5-го класу.. Странно, но більшість "авторів" таки думають по іншому: гуглим по фразі "Манифест среднего класса Украины" і читаєм без напрягу.
А ше можна глянути тут, для ясності.
bam пише:
З приводу розміщення у "ІМЕННО" у цій темі скажу наступне- все просто... На той час вона була просто популярна. А якщо посуті, то у цій темі і у темах форуму взагалі, багато чого не так як треба, ПРИКИНЬ!
Прикинув Ходять тут, пишуть де попало, а потім "якось воно не так як треба"
Сама популярна тема про Підгірці (просто хіт сезону) отам і треба було то розміщувати, там таке вже привично, ніхто б і не замітив різниці.. А тут топік називається по-іншому.

Говориш, шо треба "шось міняти" а сам - "шо дали - тим і малюю"... (тільки не сприймати буквально)
Або у мене дежавю, або з окремих тем цього форуму зникають повыдомлення!!!!
Так точно зникають, регіструюсь у треттє, попередні повідомлення зникли.
Alexis пише:
Тут питання шо собою являє ця "колективна угода", на кого розповсюджується і хто її взагалі зобовязаний дотримуватись?

Кодексом України ” Про адміністративні правопорушення” передбачено:

Стаття 41-1 : Ухилення осіб, які представляють власників або уповноважені ними органи чи профспілки або інші уповноважені трудовим колективом органи, представників трудових колективів від участі в переговорах щодо укладення, зміни чи доповнення колективного договору, угоди, умисне порушення встановленого законодавством строку початку переговорів або незабезпечення роботи комісій з представників сторін чи примирних комісій у визначений сторонами переговорів строк - тягне за собою накладення штрафу від трьох до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Стаття 41-2: Порушення чи невиконання зобов'язань щодо колективного договору, угоди особами, які представляють власників або уповноважені ними органи чи профспілки або інші уповноважені трудовим колективом органи, чи представниками трудових колективів тягне за собою накладення штрафу від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Стаття 41-3 : Ненадання особами, які представляють власників або уповноважені ними органи чи профспілки або інші уповноважені трудовим колективом органи, представниками трудових колективів інформації, необхідної для ведення колективних переговорів і здійснення контролю за виконанням колективних договорів, угод, - тягне за собою накладення штрафу від одного до п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Щодо здіснення контролю за додержанням законодавства про працю.

Відповідно до статті 259 Кодексу законів про працю України нагляд і контроль за додержанням законодавства про працю здійснюють спеціально уповноважені на те органи та інспекції, які не залежать у своїй діяльності від власника або уповноваженого ним органу.
Центральні органи державної виконавчої влади здійснюють контроль за додержанням законодавства про працю на підприємствах, в установах і організаціях, що перебувають у їх функціональному підпорядкуванні
Вищий нагляд за додержанням і правильним застосуванням законодавства про працю здійснюється Генеральним прокурором України І підпорядкованими йому прокурорами.
Громадський контроль за додержанням законодавства про працю здійснюють професійні спілки та їх об'єднання
Статтею 21 Закону України "Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності" передбачено, що профспілки, їх об'єднання захищають право громадян па працю, беруть участь у розробленні та здійсненні державної політики у галузі трудових відносин, оплати праці, охорони праці, соціального захисту.
Проекти законів, які стосуються соціально-економічних відносин, подаються відповідними органами виконавчої влади з урахуванням пропозицій всеукраїнських профспілок, їх об'єднань,
Проекти нормативно-правових актів, які стосуються трудових відносин або соціального захисту громадян розглядаються органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування з урахуванням думки відповідних профспілок, об'єднань профспілок.
Профспілки, їх об'єднання мають право вносити пропозиції суб'єктам права законодавчої ініціативи і відповідним органам державної влади про прийняття або внесення змін до законів і Інших нормативно-правових актів, які стосуються соціально-трудової сфери.
Профспілки, їх об'єднання мають право брати участь у розгляді органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, а також роботодавцями, їх об'єднаннями, іншими об'єднаннями громадян своїх пропозицій.
Профспілки здійснюють громадський контроль за виплатою заробітної плати, додержанням законодавства про працю та про охорону праці, створенням безпечних і нешкідливих умов праці, належних виробничих та санітарно-побутових умов, забезпеченням працівників спецодягом, спецвзуттям. Іншими засобами Індивідуального та колективного захисту. У разі загрози життю або здоров'ю працівників профспілки мають право вимагати від роботодавця негайного припинення робіт на робочих місцях, виробничих дільницях, у цехах та інших структурних підрозділах або на підприємстві в цілому на час, необхідний для усунення загрози життю або здоров'ю працівників.
Статтею 41 Кодексу України ” Про адміністративні правопорушення” передбачено: ”Порушення встановлених термінів виплати пенсій, стипендій, заробітної плати, виплата її не в повному обсязі, а також інші порушення вимог законодавства про працю - тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій незалежно від форм власності та громадян - суб'єктів підприємницької діяльності від п'ятнадцяти до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян ”.
Покання щодо перешкоджання роботи профспілки передбачено, відповідно до ст. 170 Кримінального Кодексу України, навмисне перешкоджання діяльності профспілок, політичних партій та їх організацій карається: виправними роботами на строк до 2-х років . або позбавленням волі на строк до 3-х років із позбавленням права займати окремі посади та займатись окремою діяльністю на строк до З років.
Олег, вітаю! Швидкість твоєї реакції прямо таки поражає: сім місяців минуло - пінг стабільний
З цього часу більше ніяких проблем не виникало?