Золочів Плюс
Форум міста Золочів

Обслуговування та ремонт комп'ютерної та офісної техніки

Автор Повідомлення
Обслуговування та ремонт комп'ютерної та офісної техніки
Пропоную послуги по обслуговуванню, налаштуванню, модернізації та ремонту комп'ютерної та офісної техніки.
Робочі станції (Windows, Linux), Сервери ( Windows, *nix), прокладання мереж будь-якого рівня, обслуговування орг. техніки, підключення до Internet. Сприяння в покупці "заліза" (системні блоки, окремі комплектуючі, орг. техніка, мережеве обладнання і т. д.) та ліцензійного "софта" за доступними цінами.
Запрошуються до співпраці юридичні особи.

mailto : _jb_@mail.ru
icq: 306479682
mob1: (097) 9330518
mob2: (063) 8302594
Хто знає, чи є якісь автоматичні відсікачі мережевого кабеля на випадок грози? Чи якісь інші, зручніші за заземлення, способи захисту комп'ютера від влучання блискавки?
По-перше, оффтопік. Прошу модератора винести в окрему тему.

Далі мої (скромно так) рекомендації:

Від прямого влучання практично не існує захисту. Хіба ізолюватися у товстостінній металічній камері. Сам розряд блискавки легко випаровує метал товщиною в кілька сантиметрів і прошиває мармур, бетон, каміння, спричиняючи руйнацію і оплавлення. В околі 10-50 метрів від розряду вигорає все електрообладнання, в окремих випадках навіть відключене від електричної чи іншої мережі. Любий шматок дроту перетворюється на обмотку трансформатора і генерує сотні - тисячі вольт напруги.


Щоб не було таких страшних наслідків для житла,
необхідно правильно спроектувати і спорудити заземлення даху,
зробити металевий (зварний стальний) каркас у стінах будівлі і заземлити його по периметру.
Хорошим заземленням буде закопаний на глибину від 1 метра масивний металічний лист чи кілька забитих у землю та зварених між собою труб.

/*/*/*/

Якщо йдеться про захист від наведеної (вторинної) напруги, то тут є цілий комплекс заходів.

По-перше, треба взяти собі за правило вимикати під час грози все електрообладнання від усіх мереж.По-друге, необхідно заземлити корпуса електроприладів по можливості коротким і товстим
провідником у окремо зроблене заземлення.

По-третє:
- Для приладів, що живляться від електромережі використовувати високочастотний фільтр живлення.
- Для телефонної та комп'ютерної мережі використовувати пристрої захисту на основі швидкодіючих супрессорів (розрядників) або варисторів.
На рахунок заземлення одне практичне питання - як його зробити, якщо живу на останньому поверсі багатоквартирного будинку? Закопувати під будинком металевий лист?
Наскільки я знаю, його взагалі треба закопувати на глибину грунтових вод. Невже радянська електромережа не має заземлення?
Зазвичай в радянських будинках немає нормального заземлення. Мало того, всупереч елементарним заходам безпеки для побутових приладів навіть не передбачалося захисне заземлення.
Іноді робився елементарний захист по периметру багатоповерхівки і зварювавали армаатуру панелей панельного будинку.
Людське життя не цінилося і грошей на захист не виділялося. У розвинутих країнах про це давно подбали і ніхто не здасть в експлуатацію будинку без повноцінного захисту.

Дійсно, якщо живеш на останньому поверсі заземлитися складно. Подивися, як мобільщики заземляють базу. Трос з десятка цинкованих дротів діаметром по 2-3 мм кожний.
Для індивідуальних домашніх потреб піде ізольований мідний, алюмінієвий чи стальний цинкований прут діаметром 3-6 мм.
Стосовно грунтових вод. Це не обовязково і в багатьох випадках неможливо. Важливо "докопатися" до вологого грунту, а це в нас 40-150 см. Зазвичай достатньо викопати ямку в 70 см і забити туди до 1 метру товстої стальної труби. Для надійності зробити 3-6 таких заземлень на відстані 50 - 70 см одне від одного і зварити все це армаатурою докупи. Місце зварювання помалювати фарбою. Далі полити рясно всю кострукцію водою і закопати.

Взагалі, в даному випадку заземлення треба робити на цілий підїзд, але якісно. Усі провода заземлення мають йти окремо вниз і зварюються внизу, або міцно затискатися хомутами з наступною покраскою хомута до спільного товстого тросу (у випадку прута - зварка).
Чим товстіший провід, більше заліза під землею і чим глибше все це закопане тим ліпше
andry, дякую за детальне роз'яснення.
Ще би навів якісь промислові (ті, що можна купити готові)
andry пише:
пристрої захисту на основі швидкодіючих супрессорів (розрядників) або варисторів
Я ніде в продажу подібного не зустрічав ні в спеціалізованих крамницях, ні на радіоринку. Бо, погодься, весь час, коли гроза, чіпати ті штекера, то заняття тимчасове, яке рано чи пізно призведе в "ліпшому" випадку до потреби затиснути новий штекер, а гірше, коли гніздо в материнці почне вилазити "з м'ясом". Таки краще мати додатковий недорогий простий пристрій для тупого відсікання кабелю і ізолювання входу в PC.
AVB постав в домі диферинційні автомати з захистом від блискавок, краще не скупитися і купити АББ, Мольер, Лєгранд, дані автомати спрацьовують на КЗ (коротке замикання), "утєчку" току, і коли є на них намальований спеціальний значок то і від блискавок
massimo, то само собою! То підтримую і також всім раджу. Штука незамінна при електричних "приколах". Щоправда, в багатоповерхівках, які описав mops, без заземлення ці автомати ніц не варті.

Але чи є автомати для подібного захисту для мережевої лінії, телевізійної антени, антени радіотелефону?