Золочів Плюс
Форум міста Золочів

Вступні на магістратуру

питання до НЕ студентів: якби треба було взяти участь у пікеті на захист прав студентів, чи погодилися б Ви?
Так, без сумніву! 62%   5
Нашо мені воно, мене це не стосується. 37%   3
А я гребу?... 0%   0
Всього голосів: 8
Автор Повідомлення
Вступні на магістратуру
Наказ міністерства освіти України від 05.02 2007 говорить:
"Прийом до вищих навчальних закладів на всі освітньо-професійні програми підготовки молодшого спеціаліста, бакалавра, спеціаліста, магістра здійснюється за конкурсом на підставі результатів вступних випробувань незалежно від форми власності вищого навчального закладу та джерел фінансування навчання. " (пункт 5 наказу).
Це значить, що бакалаврам (в т. ч. мені) здавши в червні курсову, сесію, державні іспити, доведеться здавати ще й вступні іспити в магістратуру!!

Юридично обгрунтована дискваліфікація цього Наказу є на сайті громадської мережі ОПОРА -> http://www.opora.org.ua/news.php?news=1064&
Вчора на площі Франка перед Франковим університетом відбувся студентський страйк, в якому взяло участь близько 3000 студентів. Потім відбулася устріч з ректором, на якій Вакарчук заявив, що він просто державний службовець і не може не підпорядкуватися наказові з міністерства...
Ото халепа, вони не мають чого вчепитись! Нехай пан міністр краще візьметься за реформування середньої освіти, ато самі ж вчителі говорять, що програми надзвичайно складні, і вивчити дитині на день 5-6 предметів, принаймні на тверду 4 (перепрошую, говорю про 5-ти бальну шкалу оцінювання), не реально, а він ускладнюють життя студентам! Його б відправити на ті вступні іспити, і поцікавитись результатом...
У голосуванні участі не брав, бо написано:
MUBa пише:
питання до НЕ студентів
Я б пішла пікетувати! Була студенткою і знаю, як воно. 5,5 років провчилась на стаціонарі. Я вважаю, що в житті студента і так багато стресів. Це прсто жах, здавши одні екзамени, здавати інші- на бакалавра, спеціаліста, магістра. Це просто буде нова хвиля корупції.
Думаю, коли був студентом, проголосував би інакше - кому хочеться додаткові екзамени?!
А зараз - думаю, що відбір "для кращих" - то є стимул для того, щоб добре вчитися і цікавитися навчанням.
Але також є два "АЛЕ":
1) неправильно, що зміни стосуються тих, хто вже навчається
2) переважно про чесне визначення тих "кращих", хто має навчатись далі - можна тільки мріяти
Коли я вчився (Політех) - то в нас в магістратуру треба було здати іспит і
з 80 чоловік магістрами стали з 10
Я закінчив на рівні "спеціаліста" - і не шкодую - жодного разу мені в праці не задавали питань типу "а чому ти спеціаліст, а не магістр?"
persona_nihto пише:
А зараз - думаю, що відбір "для кращих" - то є стимул для того, щоб добре вчитися і цікавитися навчанням

Це працює трохи не так. Стимулом добре вчитися є якраз теперішній устрій. Тобто, якшо добре вчишся протягом 1, 2, 3, 4 курсів - потрапляєш в магістратуру, майже автоматично. А якшо буде вступний іспит - то вчися-не вчися - все одно. І магістром може стати як толковий студік, так і дурний. І де тут стимул?
> MUBa
Ок, згоден
Але головна проблема - як визначити, хто має далі вчитися на магістра, а хто - ні - залишається
До речі, скільки місць на магістратуру в порівнянні до кількості бакалаврів?
Хто не потрапив на магістратуру, має право вчитися на спеціаліста? - чи заодно "спеціалістів" зліквідували?
persona_nihto пише:
вчився (Політех)

Я теж Політех закінчила. А ти на якому факультеті вчився? Я на геодезії
Маю два диплома а третій буде з університету, тоже хочу в магістратуру.
> VIA
Я на електромеханічному факультеті вчився - деканат мав в Головному корпусі - та й пари на 90 % там же.
Потім - традиційні експерименти в системі освіти - з нашого факультету зробили Інститут енергетики і систем керування ІЕСК - об"єднали пару факультетів.
>Pliocen
Я теж вчився на 2-ій вищій освіті (платне навчання, ясно)- але не закінчив - надоїло - вчиш - вчиш до екзамену, а потім все одно вся група гроші здає
Думаю, кількість дипломів - не може бути головною ціллю.

А от - якщо вернутися до теми "Вступні в магістратуру" - то я вже писав, що магістрів фактично собі кафедра "сама собі вибрала" - хоча то були
переважно "зубрилки" науки.
Потім майже всі магістри (було з 10) поступили в аспірантуру.
А довчилися в аспірантурі ще менше - десь з 5
1 навіть кандидатську вже захистив - але то йому дорого коштувало - 5,5 років на першій парті на всіх лекціях - практичних....
persona_nihto пише:
Я теж вчився на 2-ій вищій освіті (платне навчання, ясно)- але не закінчив - надоїло - вчиш - вчиш до екзамену, а потім все одно вся група гроші здає

Те саме. Правда , другу вищу пробувала здобувати не в універі , і навіть не в політесі. На середині 2 курсу кинула, не прийшла на останній іспит - та ну їх...

додано через 2 хвилини 9 секунд:

Ага! Про спеціалістів не написала. Щоб поповнити групу спеціалістів, теж треба здати іспит. Цей уривок Наказу зацитовано в першому пості.

додано через 7 хвилин 43 секунди:

persona_nihto пише:
Але головна проблема - як визначити, хто має далі вчитися на магістра, а хто - ні - залишається

З нею прекрасно давали собі раду раніше. Вчишся на 4-5 - будеш магістром, на 3 - спеціалістом.
Стосовно місць. Про всі вузи не знаю, але на моїй кафедрі місця не були розбиті по кількості заздалегідь, це й логічно. Ось одного року було тільки троє чи четверо магістрів - решта специ, а наступного року магістрів було десь 15.
По-моєму, це мудрий підхід. Не розумію, як можна наперед визначати кількість місць, а вже тоді втискати в неї те, шо є. Якшо вся група вчиться на трійки, то які з них будуть магістри? То невисокий, але як-не-як науковий ступінь, і він до чогось таки зобов"язує.
Таки мудрий підхід - не визначати кількість майбутніх магістрів заздалегідь.
До речі, про вступні іспити при навчанні на платній основі - думаю, практично в всіх ВУЗах - це "для галочки" - з власного досвіду знаю.
Як зараз робиться. Хлопець(чи дівчина), яка не має клепки в голові, та грошей йде вчитись в галімий приватний вуз, де загроші б і тварин навчали. Як там йде навчання не має значення. Коли отримує там бакалавра, задумується "а нашо мені той диплом, який в Україні навіть не визнають?". Якщо гроші зявились (за 4 роки після школи), то мозна заплатити і вчитись рік на спеціаліста(магістра) в престижному державному чи приватному вузі. Так отримуєш диплом спеціаліста, який хоч десь тай визнають.

Якщо б міністерство освіти забезпечило чесність при здачі вступних іспитів на спеціаліста(магістра) то я б двома руками був би за таку реформу. А так... Ніколи. Треба на пікет, я прийду підтримати.

Тепер для роздумів... Кому це потрібно? А все просто. Вступні іспити в інститути(універи, академії і т. д.) відмінять (вступати будуть за тестуванням у школі). Хто втрачає лаве??? Правильно, викладачі, що займалися вступними іспитами. От і довелося бідненьким думати й гадати як гроші відбити. Респект. Знайшли.
MUBa пише:
на 3 - спеціалістом.

Ну ладно, я трохи трійок мала - тим не менше, я - магістр...
nat_tusja
Специфіка нашої спеціальності - вище навантаження - нижчий прохідний бал. Але я тя прошу, давай об тім не будем, сесія вже дааавно минула