Золочів Плюс
Форум міста Золочів

Хто рано встає – тому Бог дає?

Автор Повідомлення
Хто рано встає – тому Бог дає?
Цікавить така річ: як залежить самопочуття людини, її настрій від того, в якій годині вона прокинулась. Приклад із власного досвіду: якщо встаю в 9 годині, то день проходить зовсім не так, як він пройшов би, якби встав в 7 годині. Звичайно, є багато інших факторів, які впливають на те, як людина проведе свій день. Але одне я помітив точно: якщо затягнути із вранішнім пробудженням, то потім цілий день проявляю певну пасивність.
Люди звикли ділити себе на "сов" і "жайворонків". Але чи це правда? Раніше я був запеклою "совою". Але коли нужда притиснула, досить легко перекваліфікувався у "жайворонка"!
То може цей поділ тимчасовий і залежить від робочого режиму людини?
То як, о котрій годині найкраще вставати?
Чув, що сон триває циклічними фазами (не знаю як правильно висловитись). Тобто з певною періодичністю людина спить міцніше-слабше-міцніше-слабше. І якщо розбудити людину під час глибокого сну, це вплине на зменшення фізичної здатності до активності вдень. А краще прокидатись в період легкого сну.
Але хто ж знає який в нього зараз там стан сну? Було би файно мати в голові десь в кутику екрану системний годинничок з будильничком, який би слідкував за глибиною сну....
А до чого тут сон? Я ж не про те запитував!!!
mops пише:
Люди звикли ділити себе на "сов" і "жайворонків". Але чи це правда?

Думаю, що правда. От в мене є знайома, яка ніяк не може рано встати. Якщо таке "лихо" з нею і стається, то ходить цілий день як зомбі. А друга знайома зривається десь в 6 ранку і починає "бурхливу громадську діяльність", зато в 8 вечора її вже тяне "на банти". Хто як привик...
mops пише:
То може цей поділ тимчасовий і залежить від робочого режиму людини?

Може і так, хоча-а перемінюватись буде дуже тяжко
mops пише:
То як, о котрій годині найкраще вставати?

Це вже залежить від людини, від її "внутрішнього годинника"
У мене є знайома, яка так і робить - покладається на "внутрішній годинник". В результаті може проспати і до обіду. Я думаю, що якщо ти встаєш тоді, коли спати вже не хочеться, то це вже повний капут і торба - значить ти вже проспав! Вставати треба тоді, коли спати ще хочеться, хіба ні?
Ну і якщо ввечері лягати в 12 а то і в 1 годині, то звичайно, шо потім рано встати ДУЖЕ важко!
Як писав AVB
AVB пише:
Чув, що сон триває циклічними фазами

але ті фази не "міцніше-слабше" або "легше", а "швидкий сон" і "повільний сон".
В швидкому сні якраз і сняться всі сновидіння, які часом можна "бачити" дуже яскраво і натурально. А під час повільного сну сновидіння не запам'ятовуються. В цій фазі організм відпочиває на 100%. В цій фазі ритм серця може дуже сповільнюватися і можуть працювати тільки життєво необхідні функції.
Ці фази сну міняються приблизно через 3 години і в залежності в якій фазі прокинутися - такий стан і буде. Якщо в фазі "швидкого сну", то вставати легко і просто. Спати більше не хочеться і денного "бодуну" немає. А якщо прокинутись в повільному сні, то вставати тяжко, хочеться ще покімарити і потім пів дня ходиш, як варений.
Так що треба вибирати в якій годині треба лягати спати щоб прокинутись легко. Ось чому рекомендований час сну 7-8 годин.

Якщо пошукати в ГУГЛІ "фази сну" - то люди на тому навіть непогані гроші роблять - починаючи від ліків від безсоння - і закінчуючи будильниками, які будять людину саме під час фази "швидкого сну" (див. попередній пост).
Коли краще вставати? - думаю, цілком індивідуально.
Але - спати треба таки вночі - з особистого досвіду знаю - коли на роботі доводилось працювати в нічну зміну - з 22-00 до 8-00 - самопочуття зовсім погане - вдень повноцінно виспатися неможливо
persona_nihto пише:
спати треба таки вночі

Це точно. Мій одногрупник працює друкарем. Приходячи на пари після нічної зміни він казав: "Ночь есть для того, чтобы спать, а не для всякой фигни"
Як для мене, то себе гарно почуваю якщо лягаю о 12.00 - 01.00, та прокидаюсь о 7.00. Але помітив, шо то залежить він якихось інших факторів, і не тільки від втоми, може тиски якісь, або фази місяця.
Часом сплю по 4 години, і нормаль.
Але саме страшне, то змістити на кілька годин свій режим, пізно лягти і пізно прокинутись, то вже точно мізки скрутяться і буде зле цілий день.
А я вже i не пам\'ятаю коли останнiй раз лягав ранiше 00:00, а встаю 6:45, 7:00
i спати завжди хочу
а про фази чув-1.5години фаза.

Posted from a Nokia mobile phone
Було таке, що ліг спати десь по третій (Вінду ставив і всі проги), а рано встав скорше будильника і голова свіжа і спати не хочеться. Читав, що для відпочинку мозку достатньо 15-20 хв. сну, що такий режим в всяких там спецназів при виконанні особливих завдань, бойових діях. Може то і правда, але, думаю, що це вже екстрім і оверклокінг організму по максимуму. Але їм за це гроші платять і не малі...

А ще дуже погано привчити себе спати по багато годин на добу - режим збивається і виробляється привичка спати... Сам знаю...

Про 1,5 години не чув, читав давно, то здається, що по 3 години.
Році в 2001 чи 2002 у Львів заїзджав почитати лекції в Пороховій вежі такий собі один лама. Олє його звали, якийсь скандинав, але тусується в Тибеті. Повідали мені людиська, шо спить по пару годин на добу заходами по 20 хвилин.
А ше є теорія, шо людині достатньо 4 години сну, якщо вміти розподіляти по часу доби - 5 годин працюєш 1 годину спиш. Цікавенько.
mops пише:
У мене є знайома, яка так і робить - покладається на "внутрішній годинник". В результаті може проспати і до обіду

Значить, покладатись їй потрібно не на "внутрішній будильник", а на звичайний
mops пише:
Вставати треба тоді, коли спати ще хочеться, хіба ні?

Майже так, але все залежить від людини. Ну наприклад зі мною, якщо не досплю, взагалі нема про що говорити, бо роблюсь страшно лихою
мене краще взагалі не будити бо я агресивна роблюся як розбудять)) лягаю пізно і встаю зранку)))але маю одну із мрій щоб виспатися))
В мене була вдома робота, так то рай для твоєї мрії - спи скільки влізе, хоть всі 25 годин.

Мені вже навіть часом надоїдало стільки спати... А зараз би трошки там "попрацював".
Я ніяк не можу збитися з привички спати до 12 години дня , а засинати.... в 2-3 ночі.... Після нічних втикань - зранку встати це мішион імпосібл!
Хммм... Теорія, теорія... Я можу просто поділитися особистими спостереженнями: позавчора на 8.30 треба було бути в іншому кінці Львова, так шо встала раненько. Настрій - суперовий цілий день. Наступного дня був вихідний і я гниличилася десь до 11, ввесь день був такий нудний і мене вистачило хіба на те, шоб почитати книжку про наркоманію і ввечері полагодити деякі справи і піти на нет в клуб. Сьогодні знов підйом о 7 - і я знов свіженька як огірочок і взагалі енерджайзер. Ось і все. Висновок напрошується сам по собі
Хто рано встає, тому Бог дає, я розумію так. Чим раніше ти встала, тим більше часу є, щоб зробити більшу кількість справ. Наприклад, якщо в суботу встати о 11, попити кави,....., то вже на базар за сметаною і сиром нема чого пертися. Тобто сирника не буде і далі одне тягне інше...
%( нi один з вище дослiджених випадкiв не працюе...
як що добряче тяпнути улюбленого пива.
%(

подрихнути я могла за часів юнацтва свого, а тепер, подрихнути взагалі не вдається-маю маленького шибеника, який із нас трьох в сім"ї відмінно висипляється)))
Навіть не знаю, до кого себе віднести. Сиджу за компом до пізна, до години 2-3 ночі (багато-хто з форумчан міг це зауважити), встаю рано (відносно) о 8 годині і цілий день на ногах. Що таке поспати 10-12 годин, вже навіть і не пам'ятаю. Але це на краще, звик до навантажень (моральних). Сказати, що от того дня не доспав, а того дня забагато спав, НЕ можу, мені якось паралельно. Головне визначити для себе тривалість сну, після якого ви не будете злі і недобрі на цілий світ, і СТАРАТИСЬ стільки часу спати, не більше і не менше, от тоді все буде добре, і не будете ходити цілий день як мокрі курки.
VIA пише:
Тобто сирника не буде

Нннннда, то серйозний стимул!!
m@xxximus пише:
%( нi один з вище дослiджених випадкiв не працюе...
як що добряче тяпнути улюбленого пива.
%(

Да вчора... був якраз такий випадок.....
Пиво - зводить на нуль - закони пррироди
За пиво - то правда! Причому кожна наступна пляшка - це додаткова проспана година зранку, що так необхідна для відновлення рівноваги законів природи.
А я ото не п"ю, і встаю зранку легенько!
Ти напевно і футбол не любиш ..... а який футбол без пива....
А спати зранку хочецця
А от футбол я навапки люблю!!!
і комп без пива не працює! Beer Forever!
А ви пиво зранку пийте! Тоді ффсьо буде
Пиво зранку---це вже серйозно... А взагалі, якщо зранку вставати рано, то менше пити треба, а то погано буде...
>Раngеа
це треба було в забобонах написати

Пиво зранку - це нормально, особливо коли ввечері було шось міцніше. Інакше - вроді прокинувся, а мозги ше сплять
Нечасто таке буває, але всежтаки. Та й від організму це не в останню чергу залежить.
Не знаю як в кого, а на собі я вже перевірив - чим пізніше встаю тим гірший протягом дня настрій, тим менше фізичних сил і т. п. Чому це так пояснити не можу але факт.
Звичайно зранку досить важко вставати, особливо якщо спішити нікуди. Деколи навіть буває, шо спати вже зовсім не хочеться, але думаєш собі "Ше трішки полежу" і в результаті засинаєш знов.

сьогодні я встала рано... в 7, але ж лягла ше як вчора в 7 вечора
Альонка, тепер шукай Бога, щоб щось дав...
На разі нічого не треба... всьо шо необхідне, всьо маю.... як треба буде шось нове, буду вставати ше раніше
мені завжди треба рано ставати . а так хочеться поспати зранку
Кращої теми не знайшов, а нову заводити нема бажання.
Отож вже за кілька днів ми переведемо годинники на зимовий час. Ото благо скаже більшість із нас, особливо ті хто любить поспати.
Доречі а чи знаєте ви, що першою нацією, яка в Європі ввела літній час була Німеччина(у 1916 році) і її союзники в Першій світовій війні, з метою економії вугілля.
Проте на вулиці давно не 1916 рік, і економія електроенергії(головний аргумент переведення годинника) за рахунок переходу на літній час вже не актуальна. Хоча з іншої сторони вчені говорять, що в перші пять днів переходу на літній час виклики "Швидкої допомоги" збільшуються на 12%, самовбивства на 66%, від інфарктів гине на 75% більше людей. Приблизно на 1/3 збільшується число нещасних випадків. І лише вкінці третього тиждня показники повертаються до норми.
Для України зимовий час практично співпадає зі справжнім місцевим часом(невеликі відхилення є на крайньому сході та заході країни). Може ну його ті заморочки. Давайте спати довго, і так само довго жити
Хто рано встає тому Бог дає. Да б....., Не знав . А хоть що дае і скільки?
dies irae пише:
Хто рано встає тому Бог дає. Да б....., Не знав . А хоть що дае і скільки?

Якщо ви про пачку грошей, то недає, як і інші матеральні блага. Їх требе заробити. А таке знаєте: "На Бога надійся, а сам не плошай!". Божа благодать, коли сьогодні ваші справи ідуть на лад, і коханий проявляє свою любовь, і люди кругом ввічливі... Так розумію "Бог дає".