Золочів Плюс
Форум міста Золочів

Увіковічнимо пам'ять Білозора

Автор Повідомлення
Увіковічнимо пам'ять Білозора.

Наприкінці травня минулого року я через газету "Народне Слово" звернувся до громадськості Золочівщини з пропозицією присвоїти Народному дому "Просвіта" ім'я Ігора Білозора. Вдячний, що депутати міської ради на прикінці грудня позитивно вирішили це питання. Але, на мою думку, самого рішення міськради замало - треба матеріалізувати це рішення. Тому недавно зустрівся з директором Народного дому п. М. Стречиком і запропонував створити оргкомітет для виготовлення відповідної пам'ятної дошки та організації її урочистого встановлення. Бажано з цієї нагоди запросити до нашого палацу п. Оксану Білозір з концертом. Впевнений, що пані Оксана не відмовить нам в цьому. Готовий в будь-який спосіб долучитися до цієї важливої справи, підключитись до роботи оргкомітету, запросити до участі "Благодійний фонд сприяння розвитку українського мистецтва імені Ігора Білозора", керівниів якого добре знаю.

Володимир Бандура

http://forum.zl.lviv.ua/album_pic.php?pic_id=15
А що потрiбно вiд кожного особисто?
Я наприклад рублi можу якiсь дати (небагато)

Posted from a Nokia mobile phone
Volodymyr пише:

Напевно Білозіра
Напевно.
Ні, таки Білозора. Тут згідно правил української мови має бути чергування І/О. Це в російській такого чергування нема, і тому коли в російськомовних новинах почали говорити "Білозіра", то всі подумали, шо так має бути. А насправді не має.
А хiба е якiсь правила, що до прiзвiща? Просв\'ятiть.

А ти шо в школі з укр. мов. не вчив правил?
Якби було одне правило на всі прізвища - то це означало б, шо це - мова для тупих. Добре, шо наша -не така. Я тут взагалі-то навіть правилом не керувалася (ну не формалістка я, шо зроблю...), просто звучить воно якось... дикувато, не по нашому.
А якщо назвати будинок в честь Оксани... як буде звучати... РБК iм. Оксани Бiлоз...

Але ж його вже назвали в честь Ігора.

Як там з дошкою буде, не знаю. А от на концерт я би пішов із задоволенням.
Не розумію, кому потрібна та дошка? Що вона змінить? Тільки не кажіть, що вона підвищить культурний рівень пересічного золочів"янина. Вибачте за цинізм, але самому Білозору вона вже не допоможе, з нього хватило чотирьох дерев"яних дошок.
mops пише:
Тільки не кажіть, що вона підвищить культурний рівень пересічного золочів"янина.

Ок, питання до всіх. Складне, при чому. ЩО може підвищити культурний рівень пересічного золочів"янина???
MUBa
Може в Золочеві оперний театр забацати?
Khrystik пише:

А шо таке оперний театр?

mops пише:
Не розумію, кому потрібна та дошка? Що вона змінить?

Мені потрібна. Серйозно
В культурний рівень входить також зберігання в пам"яті імен визначних людей і того, чим вони спричинилися до розбудови тої ж культури. Так шо встановлення дошки - то ок. Тут можна хіба посперечатися про те, чи це найнагальніше завдання на сьогодні.
Васілій пише:
А шо таке оперний театр?

MUBa
бачу ти була права... Таки дійсно є потреба у підвищенні культурного рівня пересічного золочів"янина...
Khrystik пише:

Навіть, якшо знайдеться хтось, хто візьметься його забацати, то обов"язково хтось спробує його "прибацати".
MUBa пише:
ЩО може підвищити культурний рівень

В нашу культуру зараз входять "крутиє баєвікі", дзіскацєкі, "піва-водка, переспим" і розвиваючі "ігрушкі на кампютерє". Хіба потрібно ше підвищувати рівень такої культури?
Рівень культури? А по-моєму, смерть Білозора якраз і засвідчила про падіння цього рівня "нижче плінтуса". Згадайте, як і чому він помер? Його просто на вулиці до смерті побив один лобуряка, а приводом послугувала суперечка щодо російської музики у кафе. Пройшли роки, а нічого не змінилось. У кафешках далі грає та сама музика, а ми замість того, щоб кожного разу принаймні зробити зауваження бармену, коли той ставить НЕ НАШУ музику, спокійно сидимио і п"ємо пиво/каву, спокійно смакуємо морозиво і т. д. Так що кожен з нас в тій чи іншій мірі ВИНЕН у смерті Ігора. Тому на дошці треба дописати "Від вдячних вбивць"
AVB пише:
В нашу культуру зараз входять "крутиє баєвікі", дзіскацєкі, "піва-водка, переспим" і розвиваючі "ігрушкі на кампютерє". Хіба потрібно ше підвищувати рівень такої культури?

Тішить те, шо не для всіх це є способом життя. Значить ше не все втрачено. Просто вони розпорошені і тяжко уявити, яка тут кількісна пропорція між культурними (в традиційному розумінні) людьми і ні. От їхній попит і треба задовільняти по можливому максимуму. А тих, шо живуть "крутимі баєвікамі", "дзіскацєкамі" ітп вже не зміниш, ну і фіг з ними.
Я тільки за. Хоч Білозору вже не поможеш, і культуру сильно не піднімеш, але належне людині потрібно віддати. Я чув, що один із учасників Ватри був родом із Золочева, і в 80-х роках Ігор Білозір часто співав в нашому ресторані Космос і будинку культури.