Золочів Плюс
Форум міста Золочів

Чи буває безкоштовна медицина

Коли Ви йдете до лікаря, то ...
Почуваюся незручно - не знаю - давати гроші чи ні 25%   4
Цілком спокійний - лікар отримує зарплату 6%   1
Залежить від ситуації 68%   11
Всього голосів: 16
Автор Повідомлення
Чи буває безкоштовна медицина
Проста математика навчання майбутнього українського медика:
1) поступлення в ВУЗ (скільки - не знаю?)
2) або: платне навчання
- 6 років Х 1000 грн./місяць - в ВУЗІ
- (2...3) роки Х 1000 грн./місяць - інтернатура
... це - без "неофіційних"платежів
ПИТАННЯ:
як на Вашу думку, чи після таких витрат багато молодих лікарів
захоче щиро і БЕЗ КОРИСТІ допомагати людям?
Чекаю на Ваші коментарі

P.S. я не медик і навіть не студент медицини
В принципі на ту зарплату, яку утримують наші медики довго не проживеш, але є ще одна тема то середній медперсонал який взагалі не має за що жити, тому що ніякий лікар не поділиться "калимом" який дасть йому пацієнт, а медсестри також є люди. Переважно лікарі мають себе за еліту, які наплювати на тих бідних медсестричок і я Вам скажу що деякі з них розумніші є від лікарів, коли людина має велику медичну практику (медсестра) то вона може обставити де вчому і лікаря, в медицині ціниться практика, з якою приходять і знання. Всю чорну роботу виконує середній медперсонал, а зарплата в них 400-500 гривнів, а лікар має "калим" і плюс зарплата так можна жити і дивитися на когось як тобі хочеться. Колись я був "не гласним" свідком, як лікарі хвалилися один перед одним скількі козликів на кого працює, то було в кабаку. І після того я перестав деяких зних поважати як людей. Я в медицині працюю вже понад 18 років і знаю всі ходи, чому ми на вказуєм на то що є безкоштовні рецепти по яких можна утримати лікі безкоштовно????
Доречі я зараз можу сказати Вам скільки виділено на безкоштовне протезування в стоматологічні поліклвніці то 80000 грн.
Ну були б в нас зарплати такі як в європі то думаю б наші мед працівники би небрали той "калим "
"Чи буває "безкоштовна" медицина?" - так! і ше й при тому досить якісна! Де? Самі здогадайтесь...
Народ, про шо ви говорите? Яка безкоштовна медицина? Сир в мишоловці безкоштовний, а тут як хочеш, щоб тебе дійсно лікували, то без хабаря не обійтеться!!!
На мою думку безкоштовної медицини нема, просто в країні повинна бути така штука, як медичне страхування, що людина потрапляючи в лікарню вже не переймається тим, де взяти гроші на ліки, вони виділяються з її страхового полісу
Потрібно мати таку зарплату як закордоном і тоді може існувати страхова медицина, а зараз потрібен просто строгий контроль коштів які надходять на таке як, програми по оздоровленню, бекоштовні рецепти, допомога інвалідам дитинства і старості.
Хм, я з нашою медициною на щастя ще дуже серйозно не стикався, але деякі враження уже є.
1. Кілька років тому переніс операцію. Спочатку кілька днів лежав у нашій лікарні, а потім півтора тижні - в госпіталі у Винниках, де власне мене і різали. Враження діаметрально протилежні: негативні від нашої лікарні і позитивні від госпіталю.
2. Після проходження медогляду стикнувся з одним "лікарем", який завіряє усі картку медогляду. Так він без аналізу крові, сечі і всього іншого нічого підписувати не хотів! Пізніше я дізнався, що така проблема була не тільки у мене. Одним словом, хабарюга страшний!
3. Зовсім недавно. Боліло у мене горло і то досить сильно. Пішов у лікарню до лора. І хоч я приперся і без карточки і без грошей, лікар мене не відправила в поліклініку, а оглянула і призначила лікування. Отаке.
Зрештою, в мене таке ж враження від спілкування з рідною
медициною:
- якщо людина "нормальна" - то і без грошей допоможе, а не
буде дивитися з поглядом "Чого треба?!"
Ще одне - і думаю - це стосується не тільки медицини -
питання ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ за свою працю.
Просто в випадку медиків йдеться про найдорожче - здоров"я чи навіть життя пацієнта...
Да... наша золочівська медицина нідочого... в тому, що вона не безкоштовна, вже питання не стоїть, мені все рівно чи платити лікарю до кишені, чи в касу. Якщо серойозно - я нашим лікарім не довіряю, і як виникає нагальна потреба, приходиться їхати до Львова в нормальну клініку.
http://forum.pravda.com.ua/read.php?2,1756559 варта зайти почитати?!
Прочитав. То просто жах, і це вже проблема державного рівня.
Знаєте... безкоштовна чи платна то вже не має значення... Ше раз перечитайте перший пост і прийміть до уваги те, що професія лікаря дуже вигідна зараз... Отож ті люди, які думають перш за все про свій майбутній достаток готові будь-якою ціною отримати відповідний диплом... І за гроші вони собі звісно його обезпечать, навіть якщо вони зовсім тупі і не знають де знаходиться серце, а де печінка... А переважна більшість лікарів, яких я зустрічала саме такі... Мій однокласник, коли його питали куда він буде поступати, казав, що звісно ж в медичний бо потім стільки грошей "загребе"... То одна з найбільш невідповідальних людей взагалі... Я б краще тихенько собі сконала ніж лікувалась в такої людини... Хочете посперечатись то я вам дам телефончик кількох таких людей... І лікувались вони в Києві і Львові і за немалі гроші і то їм не то шо не помогло, а чуть в гроб не завело!
Чи буває "безкоштовна" медицина?
Практично не буває. Потрібно запроваджувати медичне страхування як в інших європейськихкраїнах.
я-за страхову медицину.
st.fergi пише:
я-за страхову медицину.

Я за європейську зарплату!
Погоджуюсь цілком з Олегом!
Зрештою, маючи добру зарплату - не проблема купити медичну страховку в приватній фірмі, що буде більш відповідально ставитися до процесу лікування, не проблема зробити ту чи іншу діагностику.
Є прислів"я "здоров"я за гроші не купиш" - але це правда не в всіх випадках.
До речі, якщо мова про страхову медицину - так чи інакше - це грошові внески людей на страхування здоров"я.
Податки - які кожен з нас платить - це ті ж грошові внески.
Може, теперішній стан медицини (і не тільки медицини) - просто наслідок недоцільного використання наших грошей?
Зрештою, це - мабуть вже інша тема....[/url]
Чи буває "безкоштовна" медицина?
Загалом-ні. Проте в нас є ще чесні лікарі, які не заглядають в руки (шо приніс???), а виконують свій обов'язок. Тільки шкода що їх дуже мало...
А взагалі то я теж
st.fergi пише:
за страхову медицину

І за це теж
Олег пише:
за європейську зарплату!
lenhen пише:
в нас є ще чесні лікарі
так, я теж зустрічав таких, правда, у Львові в ЛОКЦ. Лікар ставився до своєї справи супер-професійно і жодного натяку на якесь "дай". Такому лікарю аж самому хочеться віддячитися. Так його ледве вмовили взяти "презент"!

А ще, думаю, що наші люди самі винні, бо привчили - ще не вспіли переступити поріг лікарні, а вже несуть курку, гуску, яйка, ковбаску (переважно люди з села), бо чули десь, що за все треба дати. Ну а треба, то пруть і несуть.

Он як в Шведції - люди багато заробляють, але і багато платять в різні соціальні фонди і їх ні за шо голова не болить.
massacra пише:
А ще, думаю, що наші люди самі винні, бо привчили - ще не вспіли переступити поріг лікарні, а вже несуть курку, гуску, яйка, ковбаску (переважно люди з села), бо чули десь, що за все треба дати. Ну а треба, то пруть і несуть.

Яка запралата в наших лікарів?
massacra пише:
Он як в Шведції - люди багато заробляють, але і багато платять в різні соціальні фонди і їх ні за шо голова не болить.

Питань немає якщо я буду мати зарплату таку як в Швеції, то я буду платити в різні фонди! А таку зарплату яку я маю то ліпше вам не мати!
І при тому людина наробиться, то що робитиПрийдеш до головно вінг тобі скаже звільняйся, якщо тебе щось невлаштовує? А самі калими гребуть, а ти мовчи!!
Олег пише:
Яка запралата в наших лікарів?

Яка б не була, але це ще не причина брати хабарі
Олег пише:
А самі калими гребуть

Не всі калими гребуть, є ще чесні і порядні люди
lenhen пише:
Не всі калими гребуть, є ще чесні і порядні люди _________________

Тільки не тут, можна брати калими, але чесно виконувати свою роботу, є такі лікарі чо так не роблять
Олег пише:
Тільки не тут

А яка різниця де? Для порядної людини це не має ніякого значення
Олег пише:
можна брати калими

Не бувае!
I не повинно бути!

Posted from a Nokia mobile phone
Бувають сумлінні люди, а щодо безкоштовності... ці кошти в податки закладені

Мда, за півтора року практично ніц не змінилось... Дехто закінчив медінститут і зрулив за бугор, бо зрозуміло, що якшо ставка чесного лікаря у обласному центрі 1200 гривників, а аренда однокімнатної хибари - 750, не дуже розкрутишся... Дехто в той таки медінститут поступив (ну, життя таке, зарікатись не радиться)...
От, але вразило мене інше. Одна з львівських лікарень. Історія хворого: перегріття, потім різке охолодження, почергові проблеми діяльності внутрішніх органів. Важкий стан. Лікар: А шо ж ви швидку не викликали?
Пацієнт: Викликали. День в лікарні і відправили додому, сказали пити настойку шалфея.
Чесно, я то слухав - ледь не посивів...

Кардинально протилежний підхід: пцієнт приходить в ЛОКЛ (в народі медінститут) і повідає, яку операцію він хоче. яке лікування, юридично оформляє угоду, платить гроші в касу і має першу клясу!
Лікування йому коштує офіційно стільки ж скільки іншому неофіційно, але до нього вже відношення трохи інше, хоча й не ідеальне, проте від деяких казусів він має спинку прикриту. Бо має оплачені рахунки, бо на нього не розповсюджується безкоштовне лікування, бо він не громадяних України... Цікаво?

А кому в пересічних поліклініках при візиті до лікаря хтось шось записував в медичну картку (призначення ліків, тощо)?

от такі то випадки до роздумів
Я знаю, шо треба змінити. Треба в поліклініці компютер поставити.
Тоді всім, хто закріплений за дільницями, картки амбулаторні електронні видати. І всю історію хворіб і негараздів туди зберігати. От і не треба буде всяких стосів книжок паперових макулатурити, і не загубиться нічого. А за кожною карткою особовий номер медичного страхування закріплений. Скажімо, працює людина, а її роботодавець кожного місяця робить відчислення не в якийсь умовно-уявно-спільно-загальний фонд, а на особовий рахунок.
Це, діти, не фантастика! Така система навіть в самій захолусній Португалії діє.
Комп'ютер в поліклініку!!!!
AVB пише:
Це, діти, не фантастика! Така система навіть в самій захолусній Португалії діє.
Комп'ютер в поліклініку!!!! Laughing

Шотаке компютер? тьху, фігня, копійки на даний час. Ти дуже спрощено бачих проблему страхової медицини.
AVB пише:
Скажімо, працює людина, а її роботодавець кожного місяця робить відчислення не в якийсь умовно-уявно-спільно-загальний фонд, а на особовий рахунок.

Для цього якраз комп не потрібний. Навіть діти розуміють що теперішній стан справ вигідний всім! Крім хворого звичайно.
Як може бути що в банку прибиральниця має більшу зарплатуніж медсестра в лікарні, людина відповідає за здоров"я. То є геноцид українського народу!!!
Олег пише:
Як може бути що в банку прибиральниця має більшу зарплатуніж медсестра в лікарн

Пропонуєш забрати гроші в прибиральниці?
Васілій пише:
Пропонуєш забрати гроші в прибиральниці?

Скорше змінити професію)))

Олег пише:
Як може бути що в банку прибиральниця має більшу зарплатуніж медсестра в лікарні, людина відповідає за здоров"я. То є геноцид українського народу!!!

Ну з того, що я бачила, то получають рівно стільки скільки заслуговують.... прибиральниці і то більш відповідально ставляться до того шо роблять...
Ну ше би. Медсестра шо на роботі бачить? гнійні пов'язки, дітей шмаркатих і стариків смердючих. А банківська прибиральниця: махне віником по касі - гривеники вилітають, шурне шматою по сейфах - золоті так і котяться...
Тема дуже складна, але давайте почнемо спочатку. Існує ст.49 Конституції
України, де говориться про безкоштовне лікування. І її ніхто не відміняв.
Але існують жахливі реалії. Один мій знайомий лікар, який працює в Золочеві, в лікарні(на одній з керівних посад!), говорить про речі від яких стає моторошно. Скільки потрібно в день на хворого ? Нормально 100 гривень(це харчі, і ліки), а виділяє держава лише 3гр.50 коп. Не вистачає грошей ні на що. Ремонти роблять медики за свої гроші, лікарі з сільських дільниць заготовляють картоплю для лікарні( жебраючи в сільського населення!). Хворі часто мусять купляти не лише ліки, а часто бинти, і шприци. Ті гроші, щовсе таки виділяє держава йде на зарплату медикам, яка мізерна і становить 29 місце по зарплаті в Україні(передостаннє місце).
Тобто існує , м"яко кажучи, значне недофінансування медицини. Звичайно
при такій зарплаті відношення лікаря до пацієнта (якщо звісно він не знайомий лікаря чи начальник) наплювательське, а медсестри нерідко просто одержують задоволення , дивлячись, як хворий стогне від болючих уколів.
І тут треба міняти багато, що... Для прихильників страхової медицини, мушу
сказати, що в Росії страхова медицина не вирішила більшості проблем. а платити великий процент з зарплати на медицину (в Естоніі-14%) напевно ніхто не захоче. Так що, з нашою медициною краще не мати справи, а якщо
маєш , то добре подумай чи варто давати гроші лікарю, та й медсестрі також.
Може остання і укол зробить пом"якше, і її насуплене обличчя змінить чарівна
жіноча усмішка!
roma пише:
а платити великий процент з зарплати на медицину (в Естоніі-14%) напевно ніхто не захоче.

Умнічка моя, по моїх скромних підрахунках більш-менш серйозний зальот в лікарню (стаціонар) з адекватним обстеженням і лікуванням (терапевтичним) + якісні медикаменти становить в середньому за місяць до 500% зарплати (якщо брати середньозолочівську). То часто враховуючи те
roma пише:
наплювательське
відношення. Такшо я не проти віддати 20%, аби тіко зміни на краще.
Класно коли готові люди віддавати і далі свої гроші, хто більше хто менше, як завжди на пострадянському просторі народ відділений від влади намагається обміркувати як зробити краще, бодай своїми руками.
Так може хватить кланятися всім владним структурам, які тільки і роблять що заберають у люду маленького по 500 % прибутків в вигляді податків, а потім за наш кошт будувати будинки, купувати яхти, жити на 10000 грн. в місяць одним словом.
Медицина буде безкоштовна, коли нарешті буде нормальний розподіл грошових мас, наша держава настільки багата і бідна в одночас, що одні живуть за межою реальності (олігархи), а інші за межою бідності (нажаль ми). Хоча останнім часом, народ все більше і більше відчуває себе стоячим на ногах, називається верх попустили і грошенят побільшало.
Вибачаюсь за флуд, але це вже кіпить не тільки в одній голові ....
Та не буде вона безкоштовна. Ми ту безкоштовність реально оплачуємо 2 рази - перший - податки, другий - на лапу. Чи не проще ввести страхову або нехай вже і платну?
БЕЗКОШТОВНА МЕДИЦИНА ІСНУЄ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! В АФРИЦІ.

додано через 10 хвилин 35 секунд:

В Польщі, для прикладу, катастрофічно не вистарчає медичного персоналу, бо маючи право на працю в цілому Євросоюзі, польські медики масово ринули туди. А чому б ні, ринки праці відкриті, тому й існує правило попиту і пропозиції. До речі, в польських новинах, обговорювалась можливість запрошення українських медиків на роботу в Польщу (бо в деяких регіонах Польщі 1 лікар-хірург на два райони, решта виїхало). Але нюанс, в Польщу, якщо і будуть запрошувати, то кращих наших спеціалістів, а кого залишать нам? От і подумайте чи варто платити за медицину. Я за, але має бути і відповідальність за витрачені кошти та якість наданих послуг.

додано через 15 хвилин 27 секунд:

AVB
А ти, мабуть, працював прибиральницею у банку . До речі офіційна зарплата прибиральниці не надто відрізняється від заробітньої плати лікаря, який 7 років провчився і відпрацював 10 років. Я сам вчився на лікувальному, але ну його за такі бабки вкалувати. , а чекати коли тобі хтось, як собаці, кістку кине, чи клянчати бабки у хворих, це для тих дуріків, які дальше сидять в медицині. В світі є на чому заробляти великі гроші, медицина на районному рівні не та сфера, де потрібно тратити свій час.
дядя Вася пише:
БЕЗКОШТОВНА МЕДИЦИНА ІСНУЄ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! В АФРИЦІ.
дядя Вася або обгрунтуй, або тобі в малу поліклініку на другий поверх прямо.
дядя Вася пише:
Але нюанс, в Польщу, якщо і будуть запрошувати, то кращих наших спеціалістів, а кого залишать нам?

А шо ти хтів? Людина провчилась 7 на платному, 2 в інтернатурі за 20000 грн. І тут ше в нас гарячі голови планували ввести норму, шоб по тому мусів відпрацювати за направленням, скажем, в село. От, всі хто в знаннях чується, швиденько дипломи легалізували - і впірьод!!!
Друзі мої( без президентських любих)! По -перше, що таке середня зарплата,
а тим більше середньозолочівська? ЇЇ хтось визначав? По Україні вона
відома, а в районі ? Це так , як в анекдотах радянських часів. На колгоспних
зборах в кінці осені голова звітує і розказує , яких великих успіхів досяг
колгосп за його керівництва. І весь час в його словах оте слово в" середньому".
Та доярка Ганя його перебиває:" Пане голово! До Катерини хлопи кожен день ходять, та й ви буває заскакуєте, а я вже хлопа два роки не пробувала.
А в середньому ми обоє курви!"
Тому 500% від " середньозолочівської " це нонсенс. Варто подивитися на
яких автомобілях їдуть наші лікарі, і вже можна зробити висновок про їх
статки. Терапевти за незначним винятком взагалі без авта. А хірурги і гінекологи мають машини явно не нові і це не крик автомоди. Зокрема один
провідний золочівський хірург їде на старенькому кавовому "Жигулі",
якому вже давно місце в музеї. І це-людина заслужена, авторитетна, яка денно
і нічно проводить в лікарні.
А страхова медицина-це правильно, хоч і не цілком справедливо. Хтось
п"є і курить, то чому той, хто не курить і не п"є повинен його утримувати.
А порахувати зарплату хоча б 900 гривень, це до речі зарплата медсестри
лікарні ( не на руки, а нарахування!). З неї 15% податок з фізичної особи,
2% в пенсійний фонд ,1% соціальне страхування,1% профспілка, 0,5%
фонд безробітних. Загалом( -19,5 або 175,50 гривнів, одержуємо 724
гривні. То щож ще платити хоча б 14% або 126 гривнів на медицину?
Держава, яка незабезпечує працівників відповідної зарплатою, тим самим сприяє розвитку корупції.
Олег
А ми для чого, держава тільки в розумінні України, Білорусії і Росії, поділена на двоє, влада і народ, влада ОЛІГАРХИ, народ бідує. Народ народу дає взятки, щоб одні маючи гроші поділилися з тим кому бракує. Сміх тай годі. Коли іде депутат у клініку, він задумується над платою за лікування ... ?
Коли в жінки починаються пологи, простий чоловік рве на собі волосся, де і як має дружина родити, щоб без проблем, бо грошей нема.
Олег пише:
Держава, яка незабезпечує працівників відповідної зарплатою, тим самим сприяє розвитку корупції

Сам догадався, чи хто підказав?
Беатріса пише:
Сам догадався, чи хто підказав?

Сама придумала, чи хто поміг?
tymofiy пише:
чи хто поміг?

хтось поміг
roma пише:
Тема дуже складна, але давайте почнемо спочатку. Існує ст.49 Конституції

України, де говориться про безкоштовне лікування. І її ніхто не відміняв. Але існують жахливі реалії. Один мій знайомий лікар, який працює в Золочеві, в лікарні(на одній з керівних посад!), говорить про речі від яких стає моторошно. Скільки потрібно в день на хворого ? Нормально 100 гривень(це харчі, і ліки), а виділяє держава лише 3гр.50 коп. Не вистачає грошей ні на що. Ремонти роблять медики за свої гроші, лікарі з сільських дільниць заготовляють картоплю для лікарні( жебраючи в сільського населення!). Хворі часто мусять купляти не лише ліки, а часто бинти, і шприци. Ті гроші, щовсе таки виділяє держава йде на зарплату медикам, яка мізерна і становить 29 місце по зарплаті в Україні(передостаннє місце).

Почнем з того що на початку року в бюджеті є закладені кошти, на охорону здоров", освіту і т. д., тобто на наше мед. об"єднання виділяються кошти. Створюється так званий кошторис, який ніхто не знає і не бачив окрім нашого начальства, кошти в мед. об"єднанні є не контрольованими. Але існує "Колективний договір" між адміністрацією і пост. радянською профспілкою, доречі Колективного договору теж ніхто не бачив.
З А К О Н У К Р А Ї Н И "Про колективні договори і угоди" Стаття 1. Колективний договір і угода Колективний договір, угодаукладаються на основі чинного законодавства, прийнятих сторонами зобов'язань з метою регулювання виробничих, трудових і соціально-економічних відносин і узгодження інтересів трудящих, власників або уповноважених ними органів.
Тобто в Колективному договоріє зазначено всі законодавчі норми , згідно з якими йде нарахування на заробітну плату (фонди) та нарахування заробітної плати. Тобто він зараз прихований від працівників і людина не знає свої прав і як її нараховується зарплата, що дає адміністрації "роздувати" штат працівників, не доплачувати людям коштів. Тобто всі справи по правильному розподілу коштів має робити профспілковий комітет, який є куплений адміністрацією, точніше профспілка.
Олег пише:
Почнем з того що на початку року в бюджеті є закладені кошти, на охорону здоров", освіту і т. д., тобто на наше мед. об"єднання виділяються кошти. Створюється так званий кошторис, який ніхто не знає і не бачив окрім нашого начальства, кошти в мед. об"єднанні є не контрольованими.

Хлопці, а якже гасла прозорість і чесніть, Ви ж голосували за ці засади. А зараз так спокійно, пан Олеже відкриваєте очі нам на корупцію. Робіть щось, зробіть мітинг, зробіть масові заходи. А тут розводити руками, оце наша біда... Так це біда, але з цим потрібно боротися. В нас на носі нові вибори, що слова і гасла поміняють, та ніколи в житті - "НАРОД НА ПЕРШОМУ МІСЦІ" (до першого дня після виборів )
Олег правий. На мою думку теж, того колективного договору ніхто і в очі не бачив, але навіть якби бачив, то щоб це змінило ? Анічогісінько! Все одно і без крадіжок , коштів було би мало, і якби навіть не вкрали в одному місці, то вкрали би в іншому. Можна було би створити таку собі Наглядову Раду(щось подібне є при великих банках) при лікарні з представників громадськості міста, та де знову ж таки гарантії , що цей орган знову ж таки не загрузне в багні корупції, яка буйним цвітом процвітає в медицині.
roma пише:
та де знову ж таки гарантії , що цей орган знову ж таки не загрузне в багні корупції, яка буйним цвітом процвітає в медицині.

А гарантією має бути те, що має бути 2-3 профспілки,(вільна профспілка і пост. комуністична), і ті профспілки мають створювати конкуренцію між собою, щодо контролю за виконанням умов Колективного договору, і мають відстоювати інтереси кожного члена профспілки всіма доступними в законодавстві методами, тоді буде гарантія що той орган не стане корумпованим.
Олег пише:
гарантія що той орган не стане корумпованим

Олег це хороша думка. Але спадає на думку, де ж росте та корумпованість, десь же є головна причина. Можливо коли зникне сама причина, зникне і наслідок. Я не думаю що в світі є настільки корумпованість, що створюють кільканадцять органів контролюючих. Просто люди стали іншими. Ми до цього ще не дійшли, але дійдем. Є ж багато людей, які незаплямовані, чесні, але вони в тіні, їх ніхто не допускає до керівних посад.
Та не зроблять нічого "незаплямовані" на керівних посадах! Нема сенсу на то.