Золочів Плюс
Форум міста Золочів

Чи не перетворюють в Золочеві Церкву і віру на бізнес?

Автор Повідомлення
Чи не перетворюють в Золочеві Церкву і віру на бізнес?
Те що зараз відбувається в чарині релігії в мене особисто викликає подив і, навіть роздратування. Церква почала перетворюватись на бізнес. П'яны колядники ходять ы збирають бабки типу на церкву, складають сякысь списки. Чи не перечить це біблійним канонам. Хіба так чинити вчить нас Біблія. Хіба Блага вість про Різдво Христове є платним повідомленням. Здається традиція переходить межу.
Приписувати такі явища царині релігії трохи некоректно. Релігія - це вчення, а якшо такого нема у вченні - то це стосується не релігії, а чогось іншого.
Давайте подумаємо чого?
Церкви як інституції?
Якшо п"яні колядники колядують тіпа на церкву, а насправді за ті бабки йдуть десь кіряти ітд, то воно навіть церкви не стосується. Людина попереджена, що так робити не можна, і знає, що рано чи пізно відповість за це. А спекуляція на святих речах набуть обійдеться ой як дорого!
Коляда - це не збір податків, тебе не посадять, якшо не даш грошей. Де написано, шо це обов"язково? Ніде. А йти за традицією чи ні - це вже кожен може сам для себе вирішити. Так шо не хочеш - не плати. Це стосується також коляди "на церкву". Інше питання, чому ти хочеш чи не хочеш давати гроші? Хай це буде риторичне питання, але просто цікаво мати на нього відповідь для себе.
Блін, ну просто дико виглядає, коли під час служби народ купляє в монаха в кутику свічки. З прайсами, консультаціями, всі діла... Пожертви - то одне, а такий базар - зовсім інше. Бажання прийти в церкву пропадає начисто
bam
ти що, аж 10 січня 2007 року це зрозумів? і до речі, це не тільки у Золочеві а ВСЮДИ
Хочу звернути вашу увагу на такі досить цікаві моменти із життя сучасної церкви.

1. В руках у мене свіжий випуск газети "Народне слово". На першій сторінці є стаття із назвою «Отцю Василю – 50 років». Ця стаття викликала в мене цілком законне питання, яке раніше чомусь у мене не виникало. А суть ось в чому – Чому священики порушують настанову Ісуса, записану в Євангеліє від Матвія 23:9, цитую «І не називайте нікого отцем на землі, бо один вам Отець, що на небі». Може це хтось пояснити? Тато - це тато, мама -це мама, а ось чого я повинен називати зовсім чужого дядька отцем - цього я зрозуміти не можу.

2. На цій же сторінці стаття «Всю Україну обігріє преблагодатний цей вогонь». Стаття про привезення у Золочів вогню із Єрусалиму. Чи може хтось «на пальцях» пояснити, який зв'язок між Ісусом і цим вогнем?

3. Торгівля в храмах. Я сам неодноразово був свідком того, як по церквах продавали всілякі речі, починаючи від свічок і закінчуючи Бібліями. Цитую Матвія 21:12 «Потому Ісус увійшов у храм Божий і вигнав усіх продавців і покупців у храмі і поперевертав грошомінам столи та ослони продавцям голубів»
А хто знає, шо то за Єрусалимське тісто?
AVB пише:
тісто?
Та передають з рук в руки якесь-шось, замішують тісто, печут хліб...
Я не дуже розуміюсь на випічці, але точно би нічого стороннього в хліб не додавав, тим більше, що пройшло через купу рук.
mops пише:
3. Торгівля в храмах. Я сам неодноразово був свідком того, як по церквах продавали всілякі речі, починаючи від свічок і закінчуючи Бібліями. Цитую Матвія 21:12 «Потому Ісус увійшов у храм Божий і вигнав усіх продавців і покупців у храмі і поперевертав грошомінам столи та ослони продавцям голубів»

згідна, я про це говорила в темі "чи вірите ви в бога", то є раз.
по-друге-на рахунок ОТЦЯ-цілком згідна , що отцем має називатися тільки наш небесний отець.
по-третє-про сповідь як таку, яка є у наших церквах не іде мова в біблії(священники навчають нас керуючись саме нею), а іде мова про про те, щоб не сповідатися священникам а перепросити в тієї людини, про яку подумав зле(зробив щось погане).
по-четверте-(про це я писала в чаті)-то ненормально і неправильно і неправедно, коли плащаниця лежить а навколо неї кошички на грошики стоять. як ті люди, які вірять , ходять цілують її не бачать що тут купівля іде, я не розумію
AVB, то є так зване тісто щастя. знаю не про тогорічне а 5-річної давності тісто, яке був поблагословив папа Іван Павло2 і роздав куски по світу, щоб з нього зробили так званий пиріг і передавали остальним людям(як на мене щось тіпа "листа щастя", який теж був поширений), в тісто не вірю, люди зробили культ з нього, зробили культ з так званого вогню, зробили культ з масел оливкових(якоби оберігаючих) з гетсиманського саду

додано через 6 хвилин 30 секунд:

mops пише:
Чому священики порушують настанову Ісуса, записану в Євангеліє

а священники багато чого порушують, але люди сліпо їм вірять(традиції відітє-лі), люди, не вірте на слово, якщо вірите в то що написано, прочитайте самі біблію і все ви зрозумієте, без посередників. ну що ж то за божий слуга, якому люди побудували дім, купили машину, і який гребе гроші, використовує гроші на купівлю в церкву непотребу( НЕ ХОЧЕ БОГ золота і багатства, НЕ ТРЕБА йому того)а люди радуються, що от, такий у нас хороший ОТЕЦЬ Петро(припустимо), купив дзвіночки позолочені на двері!!! а ще ходять і одні поперед одних хваляться чия церква краще виглядає!!!
Але ж і священику тре десь жити і на чомусь їздити.
AVB
розкажи що знаєш про єрусалимське тісто і де чув?
Власне, що чув краєм вуха. Тому й питаю тут, мо хто зна.
До теми, вчора краєм ока побачив якийсь фільм, шось типу старого фільму по книжці Гоголя "Вій", так там священника називали СВЯТИЙ ОТЕЦЬ!!! Абсурд, на землі немає святих! Я маю на увазі, що немає людини без гріха, згадую слова біблії "Хто без гріха, нехай перший кине камінь". Якщо хто скаже, що я не правий, то давайте тоді усі один одного обзивати святими, тоді релігія, як така втратить свою сутність. Єдина особа, яка МОГЛА за життя називатись святою - Іван Павло ІІ, але і це спірне питання. Хоча я і практикуючий християнин, але досить скептично відношусь до усіх цих речей, про які ви тут пишете.
AVBКоли людина отримує від когось єрусалимський хліб, точніше шматочок тіста, вона повинна помістити його в трилітрову скляну банку. Так тісто має "звикнути" до оселі та господарів. На другий, третій і четвертий дні його помішують дерев’яною ложкою за годинниковою стрілкою раз на добу. Наступного дня до тіста додають склянку молока і склянку борошна. Далі три доби його знову помішують. На десятий день перебування єрусалимського дарунка в оселі тісто ділять на чотири частини. В одну додають три яйця, півсклянки цукру, півчайної ложки соди, погашеної оцтом, та печуть у духовці 20 – 30 хвилин. Інші три частини мають стати дарунком для рідних, друзів і знайомих.

Готовий хліб смаком нагадує звичайнісінький кекс. За словами пані Зої, споживати єрусалимський хліб треба тільки один раз в житті у колі родини. Його не можна різати а тільки щипати. Якщо у хаті є домашні тварини, то вони теж повинні отримати шматочок єрусалимського дарунка.

Більшість священиків говорять, що про цей ритуал вони нічого не знають. А деякі кажуть, що чули про таке і не вбачають у цьому нічого поганого. Проте офіційного підтвердження церкви, що тісто та хліб наділені якимись чудодійними властивостями, немає.
massimo, а ти особисто як до цього ставишся?
Невідомо які бактерії перебувають і розмножуються в тій суміші впродовж такого довгого носіння по хатах, не відомо в яких посудинах і якими предметами воно замішувалось. Питається - нашо то всьо?
AVB думаю що то страшний гон, то приблизно як з нашим форумом, адмін час від часу щось підкидає, якісь блоги, додаткові написи, репутація і т. д., щоб інтерес не згасав
О-о, куда там... А коли негри в штатовських фільмах співають в церкві під блюз або реп - враження ніби на батьківщині "ножок буша" в народу повна клініка в плані юмора
будь-яка релігія, на мою думку, це дуже серйозний бізнес, при чому душе дохідний і що саме головне - вічний
Але то Боже Царство, що в Києві під керівництвом того негра, то просто ужас!! Як можна поміняти свою релігію на ту чорноту.
VIA пише:
Боже Царство, що в Києві під керівництвом того негра, то просто ужас
, насправді не такі вони вже і страшні. ЯК на мене то вже срашніших і гірших сект як мормони і свідки єгови вже нема
massimo пише:
гірших сект як мормони і свідки єгови вже нема

І крішнаїтів. Думала що тільки в нас їх багато, помилялась
lenhen та то одуванчики безобідні
Не знаю, не знайома. Але те їхнє "харі крі-ішнаааааааааа, харі-харіііііііі" чуть не на кожньому кроці починає доставати
lenhen, тут такі не приживуться Обізвуть циганами або бродячим цирком
lenhen пише:
крішнаїтів
бачив багато, але шоб з акардіоном
Хочеш стати багатим? - Придумай свою релігію.... Якщо є купка фанатиків, то на неї дивляться інші і "вірують" і купка росте... Як кажуть, що на любий товар є свій покупець, так і тут, хто хоче в щось вірити, той прийде в купку і буде вірити. Чим купка більше, тим справжніше виглядає нова релігія... А засновники мають яхти, фабрики, будинки...
Як на мене, то церква завжди була бізнесом, бо так ше було за Христа. А після взагалі справа занепала. Такщо бізнес в церкві це традиція, нерозривна від церкви. Якщо їх розділити, знищиться не бізнес, а саме церква. Дайте си спокій. Кожен має свою голову, сам повинен розуміти для чого йому особисто церква і для чого віра.
AVB пише:
Такщо бізнес в церкві це традиція, нерозривна від церкви. Якщо їх розділити, знищиться не бізнес, а саме церква

А ти не занадто перегнув палицю? Можеш обгрунтувати ці слова?
Протиставляєш, АВБ віру церкві? Ану ж бо, розпиши, буде й тобі критика чистого розуму.
І яка то церква була за Христа
mops пише:
Можеш обгрунтувати
Спробую.

Наглядний приклад церкви без бізнесу це індусські самітники - йоги. Ви бачили, як вони живуть? Ось це є гола (в прямому розумінні ) віра і ніякої потреби в фінансах.

В математиці є дуже нехитрий спосіб доводити теореми - формулювати протилежне твердження і доказувати його. Так от, як на вашу думку, якщо з інституції церкви (від глухої каплички в якомусь хуторі до папських палаців) виключити фінансовий елемент і його похідні (приношення, дари, тобто все те, що нібито не є першочерговою необхідністю існування людини, нехай навіть священослужної), Чи залишилась би церква на тих самих суспільних позиціях, що і до того? Твердо кажу НІ!
Ну, тут все на одну купу звалено. Ми ж говорили про
AVB пише:
бізнес в церкві
. Бізнес - це господарювання з метою отримання матеріального прибутку. А те, що ти щойно доводив - це вже фінансові справи. Звичайно церкві потрібні певні вільні кошти для своїх поточних потреб, але це не є отриманням прибутку.
Не заперечую, є і випадки справжньої наживи на людях, коли непорядні "духовні" лідери використовують віру і невігластво інших людей з метою особистого збагачення. Але це є нетипові випадки, які кардинально суперечать самій суті християнства.

З. І. Прошу пробачення за такий "науковий" тон, воно якось само так вийшло
Суть християнства в галузі взагалі фінансів можна з легкістю звести до ключової фрази : "Кесарю - кесареве...". Отже справжній християнській церкві не потрібні вільні кошти.
А ти християнин?
mops пише:
коли непорядні "духовні" лідери використовують віру і невігластво інших людей з метою особистого збагачення
так це дійсно дуже погано і я категорично проти цього, але наприклад в Дрогобичі, греко - католицькі священники, у вільний від служіння час займаються бізнесом який зовсім ніяк не відноситься до церкви, торгівля, маленьке виробництво і т. д., я рахую що це правильно, адже кошти потрібні всім, а у них вони чесно зароблені
Та то майже кожен священник зараз займається бізнесом. І тут виникає питання, чому не кожен вірянин не може займатись бізнесом? Так шо церква то дійсно великий бізнес. 20 років тому була 1 церква, а зараз 10, але наша віра і мораль якраз зменшилась в 10 разів.
andy suncraft пише:
не кожен вірянин не може займатись бізнесом

чому не може може звичайно, просто треба мати тяму
mops, я не християнин. Я просто віруючий.
Зрозуміло. А люди взагалі всі віруючі. Як Висоцький співав "Кто верит в Магомета, кто - в Аллаха, кто - в Иисуса". А інші вірять у закони фізики, в теорію еволюції, в існування інопланетян, в що завгодно.
Вірую в ЄДИНОГО Бога...
І церква тут ні до чого.
Ладно, віруй на здоров"я. До чого я поставив тобі це запитання? Просто думав, що ти християнин і хотів запитати, якщо церква може обійтись без фінансів то як же ти обходишся без грошей? Але питання відпадає
mops пише:
якщо церква може обійтись без фінансів

церква не може обійтися без фінансів - це зрозуміло, але я рахую, що вони повинні появлятися з власного бізнесу, а не з людських грошей.
Та то я хитрую так!

Насправді, я ж кажу, життя зовсім в нас не за християнськими принципами відбувається, але до них ми повсякденно прагнемо. От і виходить, що сучасна церква наставляє нас (і себе) на праведний шлях, але жити так не виходить. Без грошей ніяк не можна прожити людини, я не кажу вже про таку потужну організацію, як церква. Бо це саме організація насамперед. Нехай навіть нібито і не прибуткова.
Наскільки я знаю, усі пожертви є добровільними, ніхто ніяких прізвищ нікуди не записує. Жертвувати гроші чи ні - це є повністю ваша справа. Хіба не так?
mops коли є такса за похорон 30 грн, а за весілля 50 грн до то якось не докінця добровільно
ага, а за те, щоб покропити і відправити над могилкою службу, такса теж є. в церкві все добровільно-примусово, ти знаєш що МУСИШ(МАЄШ) дати все одно, я знаю людину , яка реально не мала грошей щоб покласти в церкві (в звичайній недільній проповіді), то на неї люди так дивилися ніби злочин та людина вчинила, але то ще нічого, сам священик потім говорив, що той хто не дає-грішить, так як не віддає богу-боже і що людина ПОВИННА дати, бо церкві ТРЕБА
mops пише:
Наскільки я знаю, усі пожертви є добровільними, ніхто ніяких прізвищ нікуди не записує. Жертвувати гроші чи ні - це є повністю ваша справа. Хіба не так?

Не так, люди кидають гроші і дивляться, чи інші бачать...
massimo пише:
є такса за похорон 30 грн, а за весілля 50 грн

st.fergi пише:
щоб покропити і відправити над могилкою службу, такса теж є

st.fergi пише:
сам священик потім говорив, що той хто не дає-грішить

VIA пише:
люди кидають гроші і дивляться, чи інші бачать

Нда, я справді був трохи не в курсі, просто в такі церкви я не часто заходжу. Сорі
мопс, щоб ти знав, я в ті церкви взагалі не ходжу, саме із-за тої несправедливості(не тільки зв"язаної з грішми), але туди ходять люди, які мене оточують і підтримують все це, ВІРУЮЧИ ЩО ТАК МАЄ БУТИ, прикинь))
mops пише:
в такі церкви
це у всіх церквах таке діється
st.fergi пише:
аме із-за тої несправедливості(не тільки зв"язаної з грішми)

Ой, а ще що?