Золочів Плюс
Форум міста Золочів

Чи відмічаєте Ви католиське Різдво?

Чи відмічаєте Ви якось католиське Різдво 25 Грудня?
Так. Тільки Його 0%   0
Так. Але і 7 Січня також 23%   4
Ні. Але шаную цей день як важливе свято для інших 41%   7
Ні. Не відмічаю ніяк 17%   3
Відмічаю усі відомі свята ше й по обох стилях... 5%   1
Не відзначаю ніяких свят 11%   2
Всього голосів: 17
Автор Повідомлення
Чи відмічаєте Ви католиське Різдво?
Сьогодні весь християнський світ буде сідати за святу вечерю. Як ви ставитесь до того, шо ми і ше пара таких самих держав ставимо свої традиції осторонь? Добре це чи погано, відокремлюватись від світу?
Я схиляюся до такої думки: я повинен поважати християнські рилігійні інтереси других людей (конфесій).
Я рахую, що так бути не повинно, але не ми такий порядок зробили. І до того ж такий порядок речер у релігійному світі, стільки конфесій у християнстві зроблені з певною вигодою для Ватикану, ну і російський патріархат не залишився в стороні, тому є ще й православ"я. А бог він є один і вже пора вирішити коли ж він народився. Теорії теоріями, але дати 25 грудня та 7 січня збігаються на один день тільки тоді коли йти по різних календарях, а не так як ми по одному.
Справді, проблема тільки у юліанському і григоріанському календарях. По-суті, дата 25 грудня є правильнішою, але діло не в тому. Погодьтеся, важливо не "коли", а "як"?
Так, створюється таке враження, що у них народився один Ісус, а в нас інакший
Вихід для порозуміння чи поєднання завжди був один - через поступлення якимось своїми упередженнями.
Є така штука, що розбіжність у датах є в певному розуміння вигідна річ, і поки ця вигода існує, до того часу вона і буде
Цікаво, кому і як це вигідно7
Та шо тут думати? Ясно шо москалям!!!
Я думаю що не тільки їм
У розбраті винні обидві сторони. Отож певним елементам з обох сторін таке може бути на руку.
і ще й як може
Взагалі в усьому винне прагнення до влади. І в давні часи і зараз церква має владу. Отож ворожнечі між конфесіями - це є боротьба за владу. Прості люди мають не піддаватися на ці провокації а просто вірити. Навіть не так важливо в що. Головне ВІРИТИ.
Я святкую як за Юліанським так і за Григоріанським календарем, у мене родичів дуже багато одружених між собою православних обох патріархітів, греко та римо католиків, і це не є для нас проблемою, бо ми всі християни, у один день я іду у церкву у другий у костел... і у мене немає ніяких проблем!
Моя теща, яка ходить в греко -католицьку церкву не то , що відмічала, але шанувала католицьке Різдво( нічого не робила важливого). Я з жінкою над нею кепкували, з приводу цього. Дійсно
хіба поляки(католики) святкують наше Різдво?
Та в цей день сталося надзвичайне. Наша 3,5 річна дитина загубила
"дурачка" і цілком спокійно, це перенесла. Ми вже довгий час
намагались відівчити її від цієї звички, і нічого не помагало. А
25 грудня сталося маленьке диво!
Цитата:
стільки конфесій у християнстві зроблені з певною вигодою для Ватикану
Де є посилання?! Де є хоч один приклад?! Де є історичні дані мінімальної достовірності?! Не бачу! Зате бачу пустослів'я і обмеженість. Але як то кажуть не про це. Справа не в конфесійності, а в традиційності. А враховуючи наш менталітет, вважаю, що змінити ситуацію з календарними деформаціями буде непросто.