Золочів Плюс
Форум міста Золочів

Газета Народне Слово

Чи читаєте ви Народне слово???
Так. Кожен номер 26%   14
Так. Коли нема шо робити. 26%   14
Колись бачив. 43%   23
А що є така газета??? 3%   2
Всього голосів: 53
Автор Повідомлення
Газета Народне Слово
Народне слово - газета яка вмирає разом із пенсіонерами, що її читають. Можливо хтось із редакції почитає на форумі, що про них пишуть. Тому думаю потрібно тут зробити критику, та пропозиції щодо того якою повинна бути місцева газета.
Вибрав варіант 2 але з величезною натяжкою, бо я таки дуже зайнятий, і мені "нема що робити" десь раз на два місяці .
Щодо проблеми газети. Взагалі, сама газета розуміє, що в неї проблеми? Мені здається, що не розуміє, і не хоче розуміти, бо їй і так добре виконувати ті функції, для яких вона зараз і видається.
Варіант 3, там взагалі нема що читати
Там потрібно міняти керівництво, там сидять люди яким мало залишилось до пенсії і відповідно прогрес газети їх інтересує. Їм потрібно просто досидіти до пенсії і все. І та газета є підвладною нашій владі і відповідно матеріалу який критикує владу там не має. А правда для газети то саме головне.
То є правда. Думаю, самим журналістам вже давно набридло писати такий "порожняк", але що поробиш - цікаві критичні матеріали не надрукують от і доводиться писати про озимину та виступи гуртків самодіяльності. Сьогоднішній номер можете навіть не купувати - нудота страшна!
Я, все ж таки, більше схиляний до думки про конкуренцію. Як би існувала альтернативна газета, то НС для різноманітності змушене би було друкувати хоча би спростовування чи виправдовування.
Навіщо чекати коли пенсіонери повимирають??? Потрібно діяти. Наприклад є тема:
недавно взав НС і побачив там рубрику якогось Ілька і Івана(чи шось таке). Типу гумор про політику. Одним словом повна (*).
але можна написати відповідних Ілька і Івана, які висміюють роботу НС. Розпечатити і дати кожному покупцеві НС, на базарі хоча б в суботу. Люди задумаються чи потрібно читати це фуфло, а редакція НС, чи треба цю туфту писати.

В ідеалі непогано.
Хто знає адресу веб-сайту цього видання?
Та ну, не смішіть. Який ше веб-сайт?
Доступ в Інтернет в них точно є. Сам встановлював.
voshkaniridze пише:
Доступ в Інтернет в них точно є. Сам встановлював.

Виходить, мають 2 підключення
Для чого сліпому два телевізора?
AVB пише:
Для чого сліпому два телевізора?

Ну в них великий штат який працює з найсвіжішою інформацією, яку вчасно подає своїм читачам

Яке життя-така газета Культурні події-0, спортивне життя-нема, політика-зародковий стан. Хіба відкрити рубрику "світські хроніки", тобто хто, де, з ким .... ну скажімо бухає
briziz пише:
Яке життя-така газета Культурні події-0, спортивне життя-нема, політика-зародковий стан. Хіба відкрити рубрику "світські хроніки", тобто хто, де, з ким .... ну скажімо бухає

Я проти, ні до чого там хроніки
Та в нас і без газет всі знають хто-де і з ким
Цитата:
Та в нас і без газет всі знають хто-де і з ким

Я не знаю а хочу знати
Цитата:
Я проти, ні до чого там хроніки

А шо, хронікам теж PR потрібен
Прошу не ображатись патріотів Золочівщини, але об'єктивно газета повністю відображає якраз "провінційність" району.
І критика тут не допоможе. Якщо є конкретні пропозиції - пропонуйте. Думаю , редакція повинна прислухатись до них.
Є інший варіант про який на форумі вже писали - створення альтернативи "Народному слову" у вигляді незалежного видання. Цей варінат як на мене є оптимальним. Головне знайти зацікавлених осіб та спонсорів.
Ітересно як там з зарплатою в газеті?
Олег пише:
Ітересно як там з зарплатою в газеті?

Не хочу стверджувати точно - не знаю. Але думаю непогано, якщо вони тримаються за місце. Крім цього цей рік - був свого роду роком жнив - вибори для газетярів завжди жнива!
Газета була б цікавою, якби у ній не було цензури. Я маю на увазі, перш за все, політичну цензуру.
Ну, це взагалі абсурд. Як адміністрація може дозволити сама себе топити, позбувшись цензури в своїй газеті?
Хоча, погоджуюсь, що експеримент був би прецікавий!
прикольна газета, я коли приїзджаю в село, то бабка весь час має таку газету, ще є порадниця
Дуже корисно почитати Народне слово, коли вже давно не був на рідній Золочівщині. А так... Не хочеться
Чим корисно? Почитати про збір ансамблів самодіяльності і про інші "дуже цікаві"речі? Чесно, мене мало цікавлять такі речі
Щодо мене, то я ту ґазету відкриваю тільки заради приватних оголошень. Направду, то якби навіть було альтернативне шорокодоступне джерело районних оголошень, то я би купляв їх обох
AVB пише:
Ну, це взагалі абсурд. Як адміністрація може дозволити сама себе топити, позбувшись цензури в своїй газеті?

Цензура тут ні до чого. Тут потрібна здорова конкуренція. До тих пір, поки "Народне слово" буде монополістом, до тих пір поки всіх дежслужбовців будуть добровільно-примусово залучати до підписки на цю газету говорити про її якість без толку. Потрібна альтернатива.
Взагалі однієї газети на наш район повністю вистарчає. Правда вона повинна бути цікавою усім.
І взагалі створення незалежної газети це міф. Потрібні спонсори, а якщо вони платять гроші - то це вже не незалежна газета. І так з усіма виданнями.

Не подумайте. що це реклама :
існує газета Експрес. Колись вона мені подомалась, поки не було рубрики "кримінал". А недавно взяв в руки, взагалі нема шо читати.
існує газета Суботня пошта. Колись подобалась, потім також всяка фігня почала з нею творитись. Зараз не знаю, давно не читав (але думаю що кращою не стала)
voshkaniridze пише:
спонсори... що платять гроші - то це вже не незалежна газета
Перепрошую, але у Вас не правильне розуміння незалежності для конкуренції. Видання, а особливо таке, принципово повинне мати стороннє джерело фінансування. А от незалежність видання повинна бути від джерела фінансування конкуруючого видання. Простіше кажучи, НС видається владою, інші видання - іншими угруповуваннями, які саме і відстоюють свої інтереси через своє видання. До чого тут незалежність? Це уявіть, як би я купив собі ровера, а на ньому їздить сусід
В ідеалі газета має існувати на кошти від її продажі, то розміщення реклами. Все це і відбувається з нашими ЗМІ, але вони рекламують певні угруповання (політичні, фінансові) без позначки "на правах реклами".
Ніколи не вважав газету прибутковою справою. Це не серйозно. Але таки правда є, що
voshkaniridze пише:
газета має існувати ... від її продажі
. Щодо нашого НС, то навіть самоокупність тут не доречна...
Хотілось би знати вашу думку а якою саме повинна бути місцева газета. Про що писати, які повинні бути постійні рубрики, формат та кількість сторінок, оголошення, на кого зорієнтована і т. д.
Троха зеленого коліру справді освіжило ту ґазету
а я думаю, шо не тільки зелений колір її освіжив би. Трошки жовтого, червоного - і вже не газета, а міні-журнал!
Альонка пише:
а я думаю, шо не тільки зелений колір її освіжив би. Трошки жовтого, червоного - і вже не газета, а міні-журнал!

Я думаю, що справа не в кольорі (до того ж в кольорі дорожче) а в змісті того, про що пише газета. Ось саме над цим і слід працювати редакції. Не потрібно великих помпезних статей на цілу сторінку про пуск газу в тому чи іншому населеному пункті з практично шаблонним змістом і фотками одних і тих же персонажів. Інформація повинна бути короткою та змістовною і її повинно бути багато а не пару величних статей, щоб забити шпальти. Чому немає новин культури, де молодіжна сторінка, де бізнес-новини, і т. д. і т. п. Якщо коротко - було б бажання створити якісно нову газету а його якраз немає - одні штампи з дня в день, з року в рік.
Як можна писати про бізнес-новини і новини культури в Золочеві, якщо тут нема майже нічого цікавого. Хіба що ви будете читати про нові концерти ансамблів "Вітрила юності" і "Первоцвіт", яких втикають, куда тільки можна.
Альонка пише:
Як можна писати про бізнес-новини і новини культури в Золочеві, якщо тут нема майже нічого цікавого.

Можна (навіть треба) писати про Україну, світ, а не лише про Золочів. І взагалі хто шукає той завжди знайде. Головне щоб працювали професіонали. Професіонал завжди навіть з дурнички може написати досить цікаву статтю.
Альонка пише:
Як можна писати про бізнес-новини і новини культури в Золочеві, якщо тут нема майже нічого цікавого. Хіба що ви будете читати про нові концерти ансамблів "Вітрила юності" і "Первоцвіт", яких втикають, куда тільки можна.

Бізнес-новини тема досить таки актуальна . Набагато актуальніша чим привітання З ДНЕМ НАРОДЖЕННЯ.
Відносно культури - в кожного свій смак. Приклад з "Вітрилами юності " - не досить доречний . Як на мене слід віддати належне Надії та Богдану Зарічним за їх працю , в основному на громадських засадах. Але мова не про це ... В Золочеві є молодіжна культура , є культурні товариства, молодіжні організації і т. д. і т. п. Але чомусь в газету попдають одні і ті ж обличчя.

І тут є ще одни нюанс - погоджуюсь з voshkaniridze

voshkaniridze пише:
Можна (навіть треба) писати про Україну, світ, а не лише про Золочів. І взагалі хто шукає той завжди знайде. Головне щоб працювали професіонали. Професіонал завжди навіть з дурнички може написати досить цікаву статтю.

Професіоналізм журналістів та редакції - ось критерій успіху газети. Про ті ж "Вітрила юності " можна написати і в іншому ракурсі, набагато привабливому і доступному ніж це робиться.
Газета Народне слово дійсно вмирає. Ось цитата з рішення Золочівської районної ради від 5 січня 2007 "Про районний бюджет ":
"Головному редактору газети "Народне слово" та районного радіомовлення подати на затвердження співзасновникам кошториси видатків та штатні розписи установ з врахуванням скорочення чисельності працівників відповідно на 3 і 1 ставки"
В додатку до рішення зазначені такі видадки:
Засоби масової інформації 65 тис. грн
в тому числі
Радіомовлення 25 тис. грн
Періодичні видання 40 тис. грн

З таким фінансуванням газети вистачить тільки на підлизування до влади і все.
Інтересно скільки вже там не було зарплати? Треба п. Золотника або п. Фенчака спитати?
... да.... а газета реально ніштякова.... я її читаю.... інколи..... там такі статті є!
Яка б ця газета не була, але вона є. Питання вже в тому чи хочемо ми її вдосконалити і привести до пуття.
Я не хочу. Хай сама себе приводить до пуття. Ми тут для того, шоб вказувати на недоліки і наводити приклади для розв'язання проблем. А вже їхня справа як поступати.
vj.Aver пише:
Яка б ця газета не була, але вона є. Питання вже в тому чи хочемо ми її вдосконалити і привести до пуття.

Ми можливо і хочемо . Але... чи хоче цього колектив газети і його засновники.
А це вже інша сторона медалі
Можливо їм потрібно якось розширити круг тем, яких вони торкаються... А то тільки і пишуть про
Цитата:
Сторінка 1. Звернення «святої трійці» - Борі, Васі і Володі «Шановні краяни» з нагоди 88-ої річниці Соборності України. «Відкриття равеліну – у неділю», «Художник Володимир Паладій зі Словіти», «Благодійний фонд Допоможімо дітям»
Сторінка 2. «Відкриття равеліну – у неділю» (продовження), «Свято коляди у Княжому», «Про затвердження плану діяльності Золочівської районної ради з підготовки проектів регуляторних актів на 2007 рік», «За самовільне відключення від тепломережі – до суду», «Запрошуємо на семінар», «Держбюджет 2007 року – в дії»
Сторінка 3. «Подай мені руку». «Водохреще», «Увіковічнити пам’ять», «Постраждали машина і … стовп», «Де бідно там і рветься», «Про земельний податок та декларування доходів»
Сторінка 4. «Художник Володимир Паладій зі Словіти» (продовження), «Сійся родися, жито-пшениця», анекдоти
Сторінка 5. «На святій землі Зарваниці», «З доброю новиною у Рідний дім»
Сторінка 6. «Зміни в порядку нарахування внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», «Про погашення заборгованості до пенсійного фонду»

І як довго газета з таким змістом може протриматись на плаву? Навіть моїй бабульці таке не цікаве, а я тим більше того читати не буду...
Pangea пише:
І як довго газета з таким змістом може протриматись на плаву? Навіть моїй бабульці таке не цікаве, а я тим більше того читати не буду...

можна питання, а про що Вихотіли б почитати в "Народному слові"?
Моя бабця обожнює читати в народному слові останню старінку, бо там написано хто помер.
Чесно кажучи, я теж більше останню сторінку дивлюся. Вона така строката, квіточки-хрестики...