Золочів Плюс
Форум міста Золочів

Огляд преси

Автор Повідомлення
Огляд преси
Огляд газети «народне слово» за 15 грудня 2006 року

Стаття «Проблеми і рішення». В цій статті розповідається про прийом громадян, який проводив голова райдержадміністрації Василь Іванович ( не Чапаїв). Цитую «На прийом до голови … першим записався Зеновій Барилко із с. Зозулі, який вже, як він сам сказав, «вісім років добивається свого», зокрема щоб виділили йому квартиру в м. Золочеві. Голова райдержадміністрації запевнив, що звернеться до сесії районної ради у бюджеті на 2007 рік виділити окремою графою певну суму грошей на придбання житла для З. Барилка». Громадяни, натяк зрозумілий? Бігом усі до Фєні на прийом просити халявні квартири! Чи їх вам дадуть (а чого б мали не дати?) – то вже інше питання, але, принаймні, Василь Іванович вам щось пообіцяє – і вже легше жити робиться, шо нє?

Стаття «Відзначено внесок депутатів». Хай вибачає мене пан Лапсюк, але такої нудотини я вже давно не читав – стаття написана в кращих традиціях «совкової» журналістики. Урочисті збори, привітання, грамоти, подарунки, бла-бла-бла… Марно витрачені 291 квадратні сантиметри газетної сторінки.

І нарешті перлина номеру – звернення МКП «Золочівводоканал» до мешканців м. Золочева. Раджу почитати, дуже цікава стаття. В ній, зокрема, розповідається про тарифи на воду, про нову послугу від Водоканалу – повідомлення про відключення води по SMS і навіть дається посилання на офіційний сайт Водоканалу - http://zlvoda.narod.ru

Але ось що цікаво. На сайті є скан з рішення №267 від 31.08.2006, підписане Зубаром про затвердження тарифів МКП «Золочівводоканал», МКП «Золочівтеплоенерго» і МВ ЖКП. Звичайно, підняти тарифи найпростіше.
А чи може пан Зубар представити якийсь документ, з якого було би видно, що влада (і пан Зубар як представник влади) хоч щось зробила для заміни старих водогінних труб на нові. Хоч щось, чи прохання до Нікопольського заводу феросплавів про гуманітарну допомогу трубами, чи кошторис на закупівлю труб чи ще щось. Інакше, підняття тарифів без ремонту існуючої мережі – просте перекладення їхніх проблем на наші голови.

Якщо пан Зубар це читає, то прошу дати відповідь, хай навіть у тому самому «Ленінському слові». Але з конкретними фактами і конкретними цифрами, а не в стилі «наступного року ми плануємо»
Огляд газети «Народне слово» за 5 січня 2007 року
Інтерв’ю з міським головою Володимиром Зубаром
«У місті пануватимуть порядок і закон»
У цьому інтерв’ю пан Зубар розповідає про те, що було зроблено у минулому році і що планується зробити у 2007 році. Пояснює і ситуацію з тарифами на воду. Цитую: «Так, це питання гостре і болюче. Нікому не подобається, коли підвищують тарифи. Виконком 30 серпня минулого року прийняв удар на себе. Ми зробили цей крок для того, щоб врятувати від банкрутства наше комунальне підприємство МКП «Золочівводоканал». Ми зробили непопулярний, але чесний крок. Якщо б зупинилася робота водоканалу – це паралізувало б життєдіяльність міста. Кілька разів «Львівобленерго» нас просто шантажувало припиненням подачі електроенергії Золочівському водоканалу. Поки що, жодна перевірка не довела, що нові тарифи є економічно необґрунтованими. Це питання розглядалось на сесії міської ради 26 грудня минулого року.
Сесія прийняла рішення:
1. Доручити міському голові створити комісію для комплексного вивчення фінансово-господарської діяльності МКП «Золочівводоканал» і обґрунтованості тарифів. У комісію будуть залучені незалежні експерти, економісти та представники громадськості.
2. Доручити керівникам МКП «Золочівводоканал» М. Венгеру та В. Недзельському провести зустрічі з трудовими колективами міста для роз’яснення економічної обґрунтованості нових тарифів.
3. На наступній сесії, у січні ц. р. повторно заслухати дане питання.
4. Сприяти встановленню лічильників на воду»

Простіше кажучи, тарифи підняли щоб водоканал не вилетів «в трубу» і ми не залишились взагалі без води. Що ж, таке пояснення ситуації є цілком зрозумілим. Почекаємо на висновки комісії. Сподіваюсь, будуть також винесені відповідні кадрові рішення. Але все одно хотілося б побачити план реконструкції водоканалізаційних мереж. Зубар каже «Перша проблема – це незадовільний стан водоканалізаційних мереж. Будемо намагатись отримати субвенцію для їх реконструкції». Тобто власними силами ми з цим не впораємось, треба простити гроші у держави. Чи дадуть – невідомо.
Про дороги: «Консолідованими зусиллями міської і районної влад у минулому році вдалось провести ремонт міських доріг на суму 1560 тисяч гривень. За останні 20 років такого широкомасштабного ремонту доріг у нашому місті не було.»
З останньою фразою можна посперечатись –ремонтували Бродівську, Львівську. Але не це головне. А головне ось що – в тому році вулиці заасфальтували, а в цьому році будуть ремонтувати каналізацію і труби під цими вулицями. І півтора мільйони гривеь - коту під хвіст. Та і якість ремонту дуже низька. Сьогодні йшов з Комсомольського озера до центру по вул. Шашкевича. Біля входу в парк (біля «квадрату») на дорозі, яку ремонтували 5 місяців тому – повно ям і вибоїн! І оце такий ремонт? Був би я на місці Зубара, то взяв би за комір того керівника організації, що клала асфальт, ткнув би носом його в ті ями: «Халтура! Переробляй! За власні гроші!»
Ось у мене в руках… завтрашній номер «Народного слова»! Непогано постарались стахановці, на день наперед надрукували! Отож
Огляд газети «Народне слово» за 12 січня 2007 року

Перша сторінка.
Стаття «Благословенна зірка ясна» про колядування в Народному домі. Буде цікава тим, хто там був, можна принаймні прочитати, хто і що співав.

Друга сторінка. «Символ нації і наш дороговказ» до 98-річчя з дня народження С. Бандери. «Святвечір у Новоселищі» про перебіг свят у будинку престарілих.

Третю сторінку повністю займає «Фотолітопис 2006», складений з фотографій В. Тухватшина.

На четвертій сторінці велика стаття Дідули «Крутися, гаварецький круг»

П’ята сторінка. «Довгоочікуване свято у Глинянах» про відкриття відремонтованого Народного дому. «Брейн-ринг -- гра інтелектуальна», «Святкування у Сновичах»

Сторінка шоста. Стаття «Чемпіони та призери» про Красносельського і його каратистів. Мілько Цьвок і Ярко Обцас із своїми «плавними» наїздами на Бартківа і Тимківа.

Сьома і восьма сторінки. Вітання, реклама і оголошення. Надибав там на одне досить цікаве: «Пропоную роботу вдома». І телефон. Шо то за робота така і в кого саме вдома – невідомо… Може подзвонити?
Огляд газети «Народне слово» за 18-24 січня 2007 року
Громадяни і громадянки, робити огляд цієї газети все важче і важче – ну такий «порожняк» що і оглядати нічого. Тому просто обмежусь анонсом
Сторінка 1. Звернення «святої трійці» - Борі, Васі і Володі «Шановні краяни» з нагоди 88-ої річниці Соборності України. «Відкриття равеліну – у неділю», «Художник Володимир Паладій зі Словіти», «Благодійний фонд Допоможімо дітям»
Сторінка 2. «Відкриття равеліну – у неділю» (продовження), «Свято коляди у Княжому», «Про затвердження плану діяльності Золочівської районної ради з підготовки проектів регуляторних актів на 2007 рік», «За самовільне відключення від тепломережі – до суду», «Запрошуємо на семінар», «Держбюджет 2007 року – в дії»
Сторінка 3. «Подай мені руку». «Водохреще», «Увіковічнити пам’ять», «Постраждали машина і … стовп», «Де бідно там і рветься», «Про земельний податок та декларування доходів»
Сторінка 4. «Художник Володимир Паладій зі Словіти» (продовження), «Сійся родися, жито-пшениця», анекдоти
Сторінка 5. «На святій землі Зарваниці», «З доброю новиною у Рідний дім»
Сторінка 6. «Зміни в порядку нарахування внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», «Про погашення заборгованості до пенсійного фонду»
Вот тому я цю газету і не читаю... Це якийсь маразм
Та шо там оглядати? МАКУЛАТУРА! Даром папір переводять!
Найцікавіша газета з тих, які я знаю, - це Post-Поступ. Правдиво, з гумором, а ше з Юзьом і Дерешом.
Мдя... весела газета "Народне слово"...
Як би срай-тасьма в дефіциті була, то користь від газети би швидко знайшлася
Шановні читачі, з наступного місяця наша газета буде виходити в новому форматі, відтепер не буде фотографій і малюнків, зникне текст і газета буде виходити в рулонах.
Оце реальна газета: http://postup.brama.com/dinamic/index.php
Огляд газети «Народне слово» за 15-21 березня 2007 року

Сторінка 1. «Про фестивалі-конкурси у Львові і Дрогобичі». Як пояснюється в статті, мета фестивалю – залучити молодь до вивчення і молодіжної інтерпретації творчості Т. Шевченка.
В кінці статті є посилання на програму фестивалів в Інтернеті, на сторінці РДА (хоч в газеті написано «на сайті»): http://zl.lv.ukrtel.net/admin/ra/index.htm. Заходимо туди, знаходимо зсилочку «Запрошуємо до участі у Фестивалі» і.. «Not Found The requested URL /admin/ra/doc/fest.doc was not found on this server.» Упс.. Ну нічо, може ще виправлять.

Сторінка 2. «Тарифи зменшуються під тиском опозиції» (Микола Столиченко, «Львівська газета»), «Про ставки єдиного податку», в якій підприємці доводять, що це підвищення вигідне не державі, а тільки місцевій владі.

Сторінка 3. «Як підводили газову трубу до Жукова». Справжній детектив про газифікацію села, варто почитати. Особливо сподобалось про «чай-каву» в кінці статті.

Сторінка 4. «Хочемо бути щасливими». От чим погана друкована газета, то це тим, що практично неможливо вступити в діалог з автором статі. А дуже хотілося б поставити кілька запитанб п. Маліновському і почути його відповідь.

Сторінка 5. «А ви були у музеї Романа Шухевича?» Стаття Л. Горготи про поїздку у Львів, в музей командира УПА. Дуже цікава стаття, буквально не міг відірватись.

Сторінка 6. На всю сторінку – реклама якогось Біоактиватора. Видно в НС зовсім погані справи, якщо вони вже таке …. друкують.
Так Мопс, напишим їм лист в газету..... поспорь!
Огляд газети «Народне слово» за 19-25 квітня 2007 року

Сторінка 1. «Вороняки – село читаюче, а Підгайчики і Заставне - відстаючі». Отак одним змахом редакція опустила ці два села. Критерій один – кількість передплачених примірників «НС». Керівництво газети вирішило різко підняти тираж газети і то досить цікавим способом. Цитата «…Зважаючи на , оголошуємо рік 2007-й Роком «Народного слова». Отже, шановні наші майбутні шанувальники, чекайте гостей з редакції». Звучить так, ніби рекет буде ходити по домам і силою заставляти передплачувати газету. І далі «А ще просимо наших співзасновників посприяти нам у передплаті, голів місцевих рад, керівників підприємств, господарств, установ і організацій, листонош.» Як таке «сприяння» виглядає на практиці, думаю, ви знаєте.
Сторінка 6. Дуже цікава стаття, тому приводжу її тут повністю.

Цитата:
НЕГАРНО, КОЛИ ХОБІ ПРОСТУПАЄ НА ЛОБІ

- Здоровенькі були, Ярку! А чого це Ви так довго йдете?
- Дай, Боже, здоров'я! Як би то вам сказати... Ну, знаєте, тут таке...
- Та не тягніть кота за хвіст, пане Ярку. Ото вже вмієте терпіння випробовувати.

- А ви не перебивайте, а то взагалі не скажу нічого.
- Та кажіть вже! Не перебиватиму.
- Та, знаєте, соромно казати, але є в мене одна слабкість...

- Йой, бозю, ви нездужаєте і ми тепер тої з перцем... ні-ні?!
- Та ну вас, тіпун вам на язик, Ярку! Слабкістю, це тепер, по-сучасному, називають хобі. Так от і я кажу, - є в мене хобі. Полюбляю останнім часом посидіти за внуковим комп'ютером.
- О, то ви в нас проштовхнутий дід! А я вже подумав... Ви, певне, і в Інтернеті буваєте?

-Та буваю! І на золочівський сайт заходжу часто.
-А, це той, де мій внук годинами просиджує?!
-Так це він, паскудник, «закидає» туди різні провокації?!
- Та не знаю, але каже, що йому цікаво там спілкуватись з людьми. Буцімто, він не може поспілкуватись з людьми десь у парку, на свіжому повітрі.

- Ну, дивіться, якщо довідаюсь, що це він пише там всілякі пакості на людей, та ще й за гроші, з вами в одному ряду не сяду... Ну ніяк!
- Та що ви таке кажете! Про які гроші? Стривайте, нічого не второпаю.

-А якщо ви такі недотепні, то я вам ось що скажу. Там на тому сайті в розділі «оголошення» було одне повідомлення про те, що такий собі пан Олег пропонує хороший заробіток, треба мати лише комп'ютер та Інтернет підключений. Ну от я й спробував йому написати. І знаєте, що я вам скажу. Отой розхвалений сайт, як каже теперішня молодь - туфта! І правди в ньому нема! От тільки не розумію, де тут логіка?

- Не знаю, де логіка, але якийсь інтерес тут криється, бо мій внук намагався на тому форумі вступитись за нас з тобою, так потім виявилось, що повідомлення з того форуму зняли. Яким чином - невідомо, але, думаю, варто тут провести розслідування. Щось тут нечисте криється.

- Чому нечисте? Навпаки, все як у тій приказці, - своя рука - владика.
-То ви натякаєте, що комп'ютера заправляють
люди, яким притаманні усі людські гріхи - від свинства до брехні?
-А так, так. Для декого збрехати, що два пальці, вибачте за слова, обпісяти.
-І що, в такої мудрої машини, як комп'ютер, нема від цього захисту?
- А таки нема. Більше того, що людина своїми мізками і пальцями втне, то отой комп'ютер і показує.

-Ти ба, трясця його матері. А я думав, що мудра машина всю людську дурість відрізає, залишаючи тільки усе правильне і правдиве.
- Який ви, все-таки, туман, пане Ярку.
- О, почалось. Вам хоч і не кажи своєї думки.
-Ай справді, не кажіть. Особливо якщо ця думка.... Та мовчу, бо посваримось.

- І мовчіть, будьте ласкаві. Бо з нашої сварки ті комп'ютерні гаврики тільки раді будуть. А ми ж не дуби.
-А так-таки так. Точно, не дуби. Хоч один крок до цього вже зробили.
- І який, якщо не секрет?
- Не секрет. Скажу, щоб ви зрозуміли одразу. Віднині на золочівський сайт - ні ногов. Жили без нього все життя - проживемо і те, що ще залишилось.

Р.5. Щиро дякуємо читачам «Народного слова» за те, що не забули про Мілька з Ярком і щиро цікавляться, чому ми зникли зі сторінок «Народного слова». Повідомляємо, що ніяка нечиста сила до цього не причетна. Писки нам стулила, чи то грипа, чи застуда. Але, самі бачите, то вже позаду, і ми тепер з Вами - щочетверга.
А що буде, як за рік-два нет-технології впадуть на стільки, що кожен селянин зможе мати такий "Плюс" в себе в хаті як звичайний брехунець чи то НС? Страшно? А мені весело і приємно.
слів немаю...
Інтересно що то за автори? Одного Ярка я знаю, спитаю
Хоботомія, причини та наслідки.
Ніяк пані Олеся причетна. А діди досить гострослові, хай їм грець.
Най собі хоботомію зроблять, пообрізають довгі носи типу...

AVB пише:
"Плюс" в себе в хаті як звичайний брехунець

- но-но, кому, як не тобі за словами слідкувати. Дехто тільки і чекає.
Кот да Винчи я мав на увізі поширення і доступність. а не інформаційний зміст.
AVB пише:
на увізі

Та не хвилюйся так, просто майстер слова на такі ляпи не має права
Хлопці не сваріться бо я Яркові скажу, а він як з пушки встрілить
Кот да Винчи може й дійсно на возі!

додано через 1 хвилину 45 секунд:

Ай-яй-яй! Но-Но! Бо я діда закличу. Він має фудзею...! Ото буде "перепалка"!
Олег значить так, виявляється ти винен мені гроші, я того раніше не знав, отож я візьму всього по 1 грн за повідомлення всього 520 грн.
massimo ти був згоден з правилами форуму?
massimo пише:
Олег значить так, виявляється ти винен мені гроші, я того раніше не знав, отож я візьму всього по 1 грн за повідомлення всього 520 грн.

В нас такого договору не було
Олег тож в районні газеті написали
mops пише:
Йой, бозю, ви нездужаєте і ми тепер тої з перцем... ні-ні?!

Бачите який позитив робить сайт , хлопці навіть пити перестали тую з перцем, от так!!

додано через 57 секунд:

І не треба Довжена і пружини підшивати
Чорний піар це також хороша реклама, блін ото би автору в очі подивитися, але хіба він бідака сам до того зайшов, то наша владка замовила такий славний нарис.
Автор цієї статті якщо ти будеш читата цей пост, а ти певно будеш, то в наступні статті напиши, що на форуму є ще массімо який нікого не захищає а паплюжить всі парті і всю владу, бо йому платять агенти моссаду, цру і фсб.
Під написаним потрібно було підписатися "Піховшик"!
Аффтар пиши ще!!!
Люди що Ви дивуєтесь тому "Золотниковому слову".
А в самій статті є дуже гарних два малюнка, де один гарний козак показує всьому чесному народу дуже "продвинутий" жест, я вважаю що редакція зобов"язана вжити до цього малюнку цензуру як не як але газета районна і представляє думку влади, а влада через Ярка чи як там його показує "во вам".
І недивно тоді коли модератор на форумі міг зняти повідомлення того Ярка, коли він як не може напряму зматюкати, то принаймі грубіянить іншим способом, як ото тим малюнком.
narod пише:
І недивно тоді коли модератор на форумі міг зняти повідомлення того Ярка, коли він як не може напряму зматюкати

Прикол в тому, що ніяких повідомлень, які стосувались Народного Слова і його діяльності я ніколи не стирав.
Я просто шокована, справді нема слів, щоб спростувати якусь інформацію, подану цими двома вуйками. В народі є прекрасна приказка "З д... ми не зв'язуються, на них просто не звертають уваги"
mops пише:
на тому сайті в розділі «оголошення» було одне повідомлення про те, що такий собі пан Олег пропонує хороший заробіток, треба мати лише комп'ютер та Інтернет підключений.

Цікаво, як би вуйки спростували таке оголошення , ба, навіть два, з ім'ям Олег
http://zl.lviv.ua/board/index.php?event=view&id=112420460277&msnum=36932

Почитав останній випуск НС, і бачу, шо ті діди неспроста вигулькнули.
Це щось на зразок Задорнова який про Путіна приколи оповідає. А що - трошки про захист справ споживачів побалакали, про бруд в місті, проблему опалення зачепили...
Так що НС - тепер демократичне видання. Простіше люду простому байки з дідами підкинути, ніж серйозну відповідь дати на болючі запитання.
Чи не сором?
Огляд газети «Народне слово» за 3 травня 2007 року
Цей номер мене порадував – давно не було таких цікавих випусків! Отже

Сторінка 1. ««Лендком Юкрейн» на Золочівщині» - про діяльність англійської фірми у нашому районі.
Розклад заходів по відзначенню 62-ої річниці перемоги у Другій Світовій Війні.
«Слава полеглим і живим» - привітання з приводу річниці перемоги від Фенчака, Золотника і Зубара (чого Зубар завжди в кінці – не розумію, мер міста все-таки)

Сторінка 2. «Роботу ради названо інтенсивною» - про діяльність Львівської облради. «Перемога Катерини Стахів», «УПА – символ незалежності України». Остання стаття звичайно цікава, але народ, невже вам нічого друкувати крім того, які виховні години відбуваються у сільських школах? Якщо редакцію так цікавлять школярі, то навіть далеко іти не треби – підіть подивіться, як дев’ятикласниці на перервах бігають курити за «Міленіум», може їхнім батькам нарешті соромно стане!
«У першу чергу має бути вигідно людям». Оце варто почитати! Наскільки я зрозумів, рейдержадміністрація збирається вигнати усі міжміські маршрутки із автостанції в центрі на автостанцію біля залізничного вокзалу – тіпа від маршруток дуже шумно і смороду багато. Як написано, Зубар за те, щоб в центрі залишились тільки міські маршрути і таксі. Певно наш шановний В. В. ніколи не топав з вокзалу з повними торбами… А варто було б, тоді таких дурниць би не казав!!!

Сторінка 3. «Зірка Давида чи печатка Соломона» - стаття про костел. «І впала сльоза за убитими односельчанами»

Сторінка 4. «Сміттям туристів не привабиш» - дуже актуальна стаття, нарешті! Дідула, молодець! От тільки навіщо було фотку дороги біля автодору ставити? Досить пройтись навіть центральними вулицями – сміття повно! Якщо треба, можу скинути на мило цілу колекцію фоток зі сміттям.
«І малі річки, і джерельця» - теж про сміття.

Сторінка 5. «Про тебе, тренере, пам’ятаємо» - про турнір пам’яті Ігоря Фурди.

Сторінка 6. «У десятьох аваріях цьогоріч загинуло двоє людей» - робимо висновки і кидаємо пити. «Рецидив вітрянки – оперізувальний герпес», «Бережімо ліс», «Прогульники, стережіться»

Сторінка 7. «Про стан виробничого травматизму в районі»

Сторінка 8. Привітання «Молодятам Лесі Горготі та Юрію Хоміцькому у день весілля». «У Радехові - нічия», «Перевізники-порушники»
А вуйки писали щось цього разу?
mops пише:
рейдержадміністрація збирається вигнати усі міжміські маршрутки із автостанції в центрі на автостанцію біля залізничного вокзалу – тіпа від маршруток дуже шумно і смороду багато

шум і сморід опустимо, і подумаємо, кому це вигідно.
1. Водіям таксі, які будуть возити на маршрутку і з маршрутки
2. Власникам маршруток центр - автовокзал, теж що і таксисти

І вигода та напевно вже заздалегіть поділена.

Дуже "розумний" вчинок нашої влади, студенти і бабки з торбами її певно проклянуть
Жахи Золочева
28/11/2007 - 15:58 Всеукраїнська газета "Україна і час" http://ukrtime.com/node/524
Львів

Люди вважають, що антени й підприємства шкодять їхньому здоров'ю

Мешканці міста Золочева, що у Львівській області, називають місцевий радіозавод «бомбою сповільненої дії». У радянські часи вони потерпали від наслідків роботи гальванічного цеху, а тепер нарікають на ТзОВ “Альтеко-Захід”, яке орендувало на радіозаводі приміщення й виготовляє синтепон. Місцеві мешканці стверджують, що виробництво згубно діє на довкілля та їхнє здоров’я: людям дошкуляють постійний кашель, першіння в горлі, сонливість, головний біль. Відповідно у всі можливі інстанції (екологічну інспекцію, санепідемстанцію, міську раду, прокуратуру) було надіслано звернення з проханням перевірити законність роботи підприємства.

Також у мешканців міста чимало претензій до влади і керівництва ВАТ “Золочівський радіозавод” щодо встановлених на його території веж стільникового зв’язку - аж двадцяти (!) ретрансляторів. Промені випромінювання спрямовані просто у вікна житлових будинків. Незважаючи на численні звернення (навіть у Київ та Львів), жодних зрушень немає.

"У кожної третьої дитини вражені легені..."

На сполох забила й асоціативна група медиків Золочівської центральної районної лікарні. По допомогу вони звернулися до народного депутата Верховної Ради Петра Писарчука.

«Ми не можемо мовчати, - каже голова асоціативної групи Віра Черних. - Здоров’я золочів’ян, особливо дітей, за останні два роки різко погіршилось. Як дитячий хірург, я обстежувала школярів усіх шкіл міста й сіл. Висновки вражаючі. У кожної третьої дитини вражені лімфатичні вузли, легені. На вулиці Пушкіна, де мешкаю, чи не у кожній хаті є онкохворі. За останні дев’ять місяців у Золочівській райлікарні медики виявили двадцять пухлин у дітей. Це ж епідемія! Ми повинні знати про шкідливість чи нешкідливість виробництва синтепону. Чому підприємці разом із владою дають згоду на встановлення вишок сотового зв’язку в місті, не питаючи думки жителів Золочева? Нам доводять, що фірма “Альтеко-Захід” тимчасово не працює, навіть показали рішення санепідемстанції та міської ради про закриття виробничих цехів. Та по ночах вони продовжують працювати і створюють такий шум, що неможливо спати. Щоправда, протягом останніх двох днів їх не чути - мабуть, це результат наших звернень до ЗМІ. Я кілька разів викликала міліцію, санепідемстанцію. Зате підприємці захистили себе позавідомчою охороною - нікого не впускають на територію заводу. Мовляв, ми - приватники, що хочемо, те й робимо. Наскільки мені відомо, розміщувати таке виробництво можна у межах 25-ти кілометрів від населеного пункту. Як лікаря й борця за чистоту довкілля, мене вразила й вирубка зеленої зони довкола радіозаводу. Роками тут росли ясени, карпатські ялинки, які хоч якось захищали мешканців прилеглих вулиць від шкідливих викидів. А тут знищили багаторічні насадження! Встановили потужні ретрансляційні антени, а поруч спорудили майданчик для дітей і тепер водять туди школярів на фіззарядку...»

"Люди мають право на сумніви, але... вони безпідставні..."

Натомість директор ТзОВ “Альтеко-Захід” Володимир Гаман каже, що виробництво синтепону в Україні широко розвинуте - діє зо три десятки таких підприємств. Жодних хімічних препаратів для виготовлення синтепону у Золочеві не використовують, оскільки завозять готове волокно у тюках, його розчісують й отримують готову продукцію. За словами пана Гамана, фірма поки що не працює - чекає на виготовлення технічної документації та висновки екологічної служби про вплив на навколишнє середовище.

«Люди мають право на сумнів, - каже директор, - але ми працюватимемо лише згідно з нормами чинного законодавства».

Головний державний лікар Золочівської районної санепідемстанції Ігор Білас розповів кореспондентці “УіЧ”, що наразі у приміщенні ВАТ “Золочівський радіозавод” працює кілька підприємств. Та жодне з них не шкодить здоров’ю золочів’ян.

Що ж до встановлення вишок сотового зв’язку, то представник місцевої влади, заступник міського голови Золочева Богдан Фещишин стверджує - це питання не належить до компетенції органів місцевого самоврядування. Власники фірм напряму укладають договори про встановлення антен. А влада тільки надсилає контролюючим органам листи-скарги від мешканців. Тим часом районна та обласна санепідемстанції у відповідь на звернення запевняють, що антени сотового зв’язку на здоров’я людей і довкілля негативно не впливають.

Надія ШПАК
Доречі про вежі стільникового зв'язку

Тут недалеко коло мене є одна кінта, посеред якої росте незвичайна сосна...

А що приховується за чудо-голочками, гадаю, ви вже здогадались
От так! Шо називається "Очі не бачать - серце не болить!"