Золочів Плюс
Форум міста Золочів

Самогубство: бути чи не бути

Автор Повідомлення
Самогубство: бути чи не бути
Щороку в світі понад 1мільйон людей закінчують життя самогубством. як ви вважаєте-чому? які причини для цього? чи вам самим приходили в голову такі думки? як ви ставитесь до суїциду?
Це дуже серйозна проблема, двома словами її не опишеш. Думаю, що людина зважується накласти на себе руки, коли жити стає страшніше аніж померти. А от чому так стається - це вже інше питання.
Я думаю безвихідь з певного обставин в житті, точніше не інформованість людини як вийти з тієї чи іншої обставини. Нам потрібно більше спілкуватись, щоб потім можна було вийти з якоїсь певної обставини, не можна себе позбавляти життя, я думаю в такому випадку потрібно просто більше читати Біблію, і піти до церкви помолитися. Тому що яке би вам не здавалося життя важке подумайте перед тим, що комусь зараз важче ніж вам. Тількі одна думка про це може застерегти вас від самовбивства.
В такій ситуації людина сама себе не врятує. Повинен бути хтось, хто витягне з тої чорної ями. І часто того когось нема...
Я думаю в такому випадку тим хто тебе спасе від такого може бути Церква, може моя думка не співпаде з вашою, але я дотримуюсь такої думки.
Самовбивство це вияв слабкості людини перед посталими перед нею проблемами
а я вважаю що людини чинить самовбивство у тому випадку, коли життя для неї втрачає сенс, коли сама в собі розчаровується
Я 3 роки назад дивився Американську статистику. Виявляється в Америці самовбивства були(зараз не знаю цифр) популярніші чим вбивства. Шкода що у самовбивць не можна спитати чого вони то роблять, від чого в них появляється така сильна депресія...
Я чув, шо хто спробував раз (невдало ж звичайно), той завжди буде мати таку схильність.
схильність до показового самогубства? типу:ось дивітся як мені зле, жалійте мене!!! ось я чула, людина яка справді хоче це зробити, то нікому про це говорити не стане... ось це найстрашніше
Cypress_girl пише:
... коли життя для неї втрачає сенс, коли сама в собі розчаровується

А чому життя втрачає сенс, є ж якась причина?
mops пише:
Cypress_girl пише:
... коли життя для неї втрачає сенс, коли сама в собі розчаровується

А чому життя втрачає сенс, є ж якась причина?

Звичайно ж, що причини мусять бути, але в кожного самогбця вони, мабуть, свої. Для когось життя може втратити сенс через розчарування в самому собі чи через нерозділене кохання, втрату близьких (фізичну і моральну) - причин безліч..
Але, як вже сказав Річард... жаль, що не можна спитати самогубця чому він пішов цим шляхом.....
І що далі? Хіба смерть приносить полегшення? Якби людина знала, що фізична смерть - це ще не кінець, вона мабуть не робила би так.
А вона то знає прекрасно, просто думає шо можливо так, за завісою смерті буде легже жити.
Ну й нарахунок фрази "фізична смерть - це ще не кінець" - можна довго сперечатись, хоча я дотримуюсь такої ж думки, як і ти.
А я вважаю, що в такий момент ця людина ні про що не думає. Просто спрацьовує давним-давно закладена в голову думка - якщо дуже-дуже-дуже погано, то треба вмерти.
але одне зрозуміло, що на такий крок наважується людина слабка духом, яка не має сили боротись і протистояти проблемам і просто ... здається...
Дух кожної людини має певний рівень міцності. І при перевищенні цього рівня він ламається.
ну висновок - не потрібно цей рівень перевищувати, а точніше уникати всіх поводів до цього
Життя може скластись так, що цей рівень буде досягнуто і перевищено! Тобто треба зміцнювати свій дух. Але як?
Не знаю як, мабуть і не можна дати конкретної відповіді, бо кожна людина - особистість...
Ну одне можу сказати, - "те що нас не вбило - зробило нас сильнішими." отак
Не знаю як, мабуть і не можна дати конкретної відповіді, бо кожна людина - особистість...
Тоді виходить, що середньостатистична людина десь до 35 років набуває ну такого міцного духу, що далі просто нікуди. Адже позаду вже стільки всього пережитого!
Ну, тоді Олегові вже духовні катаклізми не загрожують, а мені ше потерпіти троха треба.
Cypress_girl пише:

Ну так... кожна людина особистість... і в кожної свій темперамент... Є такі люди, що коли ти їм ставиш перепони, вони ще з більшою силою і впертістю йдуть вперед, а є і навпаки... Чому самогубство? Бо так набагато простіше... мабуть... Це "вихід" з дуже жорстокої гри... Часто проскакує така думка... про самогубство... але тут же собі протирічиш, що так чинять тільки слабкі... чи то пак, говорить страх перед смертю...
"Тобі, або не тобі?" - Ну звичайно, шо саме тобі вирішувати "Бути, чи не бути", якшо вже на то пішло.
Мені стає непособі, коли в людей виникає таке питання. Я гадаю - це вже остання річ, яку можна вчинити. Дуже шкода, коли людина до такого доходить. Відчувається якась частка чи то смутку, чи то прикрості через відчуття вини чи відповідальності за стан душі самогубця. Напевне тому, що людина - істота суспільна, а відтак її сукупний фізичний стан тісно переплетений зв'язками з оточуючими. Я вважаю, шо відповідальність за наміри самогубці у великій мірі несуть і оточуючі, чи то з причини блокування зв'язку з суб'єктом теми, чи то через створення умов, несумісних з різногранним його розвитком.
Коротше кажучи, суїцид - діло суто індивідуальне, але причини його досить таки загальносуспільні.
Занадто багато слів, але суть я поняла... Не треба так вже старанно розписувати... Вчений чи що?
А втім ти таки правий... Треба слідкувати за тим, як ми впливаємо на інших... Бо хіба може людині бути просто настільки погано, якщо на неї ніхто і ніяк не впливає
Людина може вплинути сама на себе силою свого розуму. І зрештою, такого не буває, щоб на людину нічого не впливало і ніхто не впливав.
Cypress_girl пише:
через нерозділене кохання

Це може бути досить вагома причина...
massacra пише:

Чесно кажучи не вважаю це такою вже вагомою причиною, щоб аж накладати на себе руки. Є проблеми повагоміші, та й вони не привід до таких катигоричних дій. За кохання, як і за все в житті, треба боротись, а не "складати лапи". А якщо вже нічого не вийшло(як-то люблю казати:"нє-то нє, спитати можна")то принаймі будеш знати, що зробив все, що від тебе залежало. Треба знайти в собі сили перегорнути цю сторінку свого життя і жити далі. А самогубство-це боягузство і нікому від того легше, тим паче краще не стане...
Pangea пише:
Часто проскакує така думка... про самогубство

навіть не думай.
AVB пише:
відповідальність за наміри самогубці у великій мірі несуть і оточуючі, чи то з причини блокування зв'язку з суб'єктом теми, чи то через створення умов, несумісних з різногранним його розвитком.

цікаво, яку відповідальність можу я понести за смерть людини яку навіть незнаю а бачила її десь-колись? Деколи як скажеш хоч стій хоч падай. Чи можливо я повинна підтримувати тісні хороші зв"язки зі всіма людьми в радіусі (його вибери сам)? Тоді треба і з Пангея здружитися супертісніше, а вдруг потім боронь її боже щось станеться, бо вона вдруг передумає бути сильною( Пангея, то все образно і нічого особистого та ше і поганого), то потім буде
AVB пише:
створення умов, несумісних з різногранним його розвитком.

massacra пише:

це не причина, на мою думку, для суїциду.
Істинних причин для нього немає, то все міраж ті причини, люди просто вважають що закінчивши життя самогубством вони позбудуться своїх проблем і бід, але тим самим вони створять проблеми з душевним як мінімум здоров"ям своїм батькам чи близьким людям. Особисто я б не хотіла створювати комусь горе і так в світі куча бід на "любий смак", а тут ще суїцид собі додавати...
я десь місяця три тому тож частенько про таку фігню, як самогубство думала..... думала, багатьом людям легше буде, якшо мене не стане.... а потім як задумалася над своїми думками, сама себе стала ненавидіти.... Бог кожному дав життя, і його тривалість має право вимірювати тільки Він.... так шо треба жити і насолоджуватися кожною миттю.
Альонка пише:
а потім як задумалася над своїми думками, сама себе стала ненавидіти

угу, задумайся наперед чи комусь ТОЧНО легше стане...
Страшна тема... Ригачка якась...
tymofiy пише:
Ригачка якась...

І чого це зразу ригачка?
tymofiy пише:
Страшна тема

А шо, всі теми мають бути тільки про шось веселе?
дійсно..... інколи корисно виговорити всьо погане, шо накопичуюється за певний відрізок часу.
tymofiy пише:
Страшна тема

для кого як.
Мені нестрашна ця тема, вона хоч і актуальна але нестрашна-то реалії життя, на жаль. Всі люди помирають, але декотрі хочуть самі собі вибрати смерть.
tymofiy пише:
Ригачка якась...

РИГАЧКА, то коли п"яний обструганий весь просить в тебе сигарету