Золочів Плюс
Форум міста Золочів

Наша мова

Автор Повідомлення
AVB пише:
Нажаль, мова може втрачати статус "рідної".

російськомовні громадяни хочуть статус російської як другої державної....
мені цікаво, чому в Росії ніхто з грузинів, наприклад, або китайців не вимагають свого права на таке ж як у нас робиться? По чисельності в Росії їх також багато як і росіян тут
Та я думаю шо вони вимагають... але то швидко присікається...

А мені подобається слово "Буква"... і "Буквар" мені ближчий ніж Абетка...
Літреа тек само звичанйо не погано звучить... але якось офіціно чи що...?
І я не думаю шо варто відмавлятись від слова якщо його вживають в Росії... та і взагалі... в будь якій мові, як на мене, діалекти набагато кращі ніж офіційна мова... Вони більш цікаві, більш "живі"... від того не варто відмовлятись... От це якраз і є рідне... Страшенно люблю діалекти... особливо наші...
Pangea пише:
Страшенно люблю діалекти... особливо наші...

я також і "Буквар" мені ближчий також, і взагалі якщо чесно, коли говорю з кимось з українців які розмовляють на російській, то не принципово говорю українською а говорю українською тому, що мені подобається нею говорити, тому що мене пре від того що я, яка живе на цій землі говорить мовою саме цієї землі, що таким чином показую російськомовній людині не приниження її власне, а те, що я говоритиму так як я хочу а не показуватиму свій інтелектуальний розвиток в плані поліглота виняток країни Заходу-там справді не зрозуміють українську, хоча можна навчити і ЇХ говорити на нашій мові, якщо правильно до того питання підійтиа з росіянами ніфіга, вони придурюються що не розуміють нас.
Pangea пише:
І я не думаю шо варто відмовлятись від слова, якщо його вживають в Росії... та і взагалі... в будь якій мові

Звісно, це навіть неможливо. Тоді довелося б відмовитися від більшості слів. А щодо БУКВИ, то її ніхто не забирає. Є окремо малазин "Буква" і магазин "Літера". Цілком різні кантори. Просто місця одні в одних перекуповують постійно, і попробуй тут не заплутайся

Pangea пише:
діалекти набагато кращі ніж офіційна мова... Вони більш цікаві, більш "живі"... від того не варто відмовлятись...

Нуууу, кращі-гірші... Зараз все має своє відповідне місце. А от те, шо давніші в купу разів - то факт. І тим цікаві.
Pangea пише:
офіційна мова

Мабуть, літературна? Вона ж і взялася з діалекту. Пішла вона з письменства, а говорити почали значно раніше, ніж писати. І записували саме те, шо вимовляють. І теперішня літмова - то не шо інше, як середньонаддніпрянські говори, ну, трохи обтесані до 21 ст.
то тільки на заході так- чисто українська мова, а я була в Одесі , там дуже тяжко найти людину , яка говорить по українськи, всі говорять по російськи
Rut пише:
то тільки на заході так- чисто українська мова

довго сміявся! Дитино, ти хоч чула як говорут на чистій укр мові? Вчитися і ше раз вчитися! а не по дорослих форумах шастати!
Rut пише:
то тільки на заході так- чисто українська мова

трошки не так, бо на заході українська мова не чиста, а з діалектами, є багато русизмів і польських слів, а ще багато слів і висловів, яких ніхто окрім "західняків" не розуміє. Літературною мовою дуже мало-хто розмовляє.
Васілій пише:
вчитися і ше раз вчитися! а не по дорослих форумах шастати!

Шановний, дитину потрібно виправити і спрямувати хід її думок в правильне русло, а не критикувати. Вчитися ніколи не пізно і людина все життя вчиться, в багатьох випадках на своїх же помилках. І ще одне, покажи, де тут на форумі вказаний віковий ценз форумчан? Форум єж відкритий для усіх бажаючих, незалежно від віку, статі, віросповідання і громадянства!
vaymut пише:
на форумі вказаний віковий ценз форумчан?

Я думаю це хороша ідея. таки треба троха обмежувати.12 років все ж таки перебор
Так, це вже ОФТОП!
Васілій пише:
12 років все ж таки перебор

У тебе самого діти є? Ти ніколи не звертав уваги, як дитина висловлюється, формує свою думку, не задумувався над тим, що до дітей таки ПОТРІБНО прислухатись! Невже в 12 років у неї немає СВОЄЇ точки зору з різних питань? Чи живеш стереотипом, шо мале-дурне, нічого не розуміє?

Стосовно мови,
Васілій пише:
довго сміявся! Дитино, ти хоч чула як говорут на чистій укр мові?

сумніваюсь, що людина, яка пише незрозуміло на якому суржику, може вказувати навіть дитині, де справжня українська літературна мова.
vaymut пише:
сумніваюсь

Юріг, не сумнівайся-як тре буде тебе послати-пошлю на чистій українській мові.
Ти вже збирався виясняти мої пізнання в філософії і швиденько з"їхав с тєми я гадаю жи з мовою буде те саме, ГА?
Васілій пише:
В чем сила дурака?
В том, что ты перед ним бессилен ...(c)

Ти сам собі дав характеристику!
Васілій пише:
Юріг, не сумнівайся-як тре буде тебе послати-пошлю на чистій українській мові.

дивись, шоб тебе не послали і ти не вернувся.
vaymut пише:
дивись, шоб тебе не послали і ти не вернувся.

Хто? Може ти? На чистій укр мові зможеш?
Васілій пише:
На чистій укр мові зможеш?

На чистій українській мові скажу тобі один прекрасний вислів, який тобі скаже, чи я тебе пошлю, чи може хтось інший, і як я до тебе відношусь:
"Не рухаю лайна, щоб не смерділо"
vaymut пише:
"Не рухаю лайна, щоб не смерділо"

Вічно ти Юріг десь найдеш того ла... а
vaymut та воно вже ітак тут смердить як тільки може

додано через 1 хвилину 2 секунди:

а на шось розумне він неспроможний ...
Наша розмовна мова дуже сильно розбавлена вставними словами з трьох літер - прислухайтесь до мови навколишніх людей
сьогодні був такий випадок.
проходила повз однієї компанії 4 хлопців молодих, то там мат на маті, одне слово шо було "нематюкове" то було "баблоси"
а взагалі, народи матюкаються, не тільки росіяни чи українці.
я знаю одного такого, то в нього мова складається з матів, і тільки з матів, йому вже без них навіть важко говорити
Пам"ятай! Матюки перетворюють тебе на москаля!(с)
цікаво на кого перетворюють матюки москаля? часом не на українця?
на свиню
я так і знала шо сало тут буде замішане
напевне ми з москалями як два сапоги пара, які весь час шпортаються один об одного
ну так, кожен хоче бути правим чоботом
І в результаті всі дураки...
Москалі, хохли... як одні так і другі, як собаки весь час гризуться....
А от коли матюкаються, наприклад, італійці( а у них тоже вообше то мат на маті буває), то на кого стають подібними вони? Як у нашому випадку з москалями? Мені здається шо та фігня придумана( про те, шо мат робить нас подібними на москалів) придумана ше для більшого роздору , а взагалі придумана якимись ображеними людьми.
st.fergi пише:
придумана ше для більшого роздору

Дуже слушна думка. Толку з тих листівок 0.1 %, зате скільки шкоди - кожен росіянин, який побачив таку агітацію автоматично причислить українців до ворогів. Треба буде глянути, яка організація їх порозвішувала, не пам"ятаю точно...
От для мене" москаль" то не синонім "росіянин", то певна частина людей, яка скажем так просто не полюбляє українців, іза це українці дали їм таке прізвисько, як і вони нам"хохли". Але то не означає, шо я маю одягати ту футболку , де пише:дякую Богу шо я не москаль, і ходити з нею шоб всі росіяни бачили як я мол до них ставлюся. Тому шо не кожен росіянин зрозуміє шо я маю на увазі саме москалів а не всіх росіян вкупі, і думатиме шо я їх всіх там зневажаю. Я вважаю шо такого роду футболки не варто носити, по приколу(якшо хочуть таке мати)то шоб були в них вдома- то так, але на вулиці ні.
а в італійців мат і в гумористичних серіалах по тєлєку є... і по радіо... і всі матюкаються і нічого ...
але в них матюки не мають такого бруду як в укр-рос мовах....
так чого, є і х... й як і в нас, і доволі часто і вообше то як розмовна мова
але не несе такого змісту як в нас...
Ну так але просто до чого мова. Всі матюкаються і то не означає шо якшо хтось матюкається то стає на когось там із інших націй подібний
На когось з інших націй дійсно не стає подібний, а стає подібний до когось, хто скажем так просто не полюбляє українців

додано через 3 дня 21 годину 57 хвилин 26 секунд:

Люди, закликаю вас писати слово "принаймні" саме так "принаймні", а не "принаймі". Це помилково! Я розумію, якшо так пишуть люди, які всюди допускають купу помилок, але іншим форумчанам це не пасує.