Золочів Плюс
Форум міста Золочів

"Громадянський" шлюб

Автор Повідомлення
"Громадянський" шлюб
Сучасна тенденція "громадянського" шлюбу - це життя без обов"язків та відповідальності?
А шо то таке???
Громадянський шлюб - це життя осіб протилежного полу, які не укладають шлюбу ні перед Богом, ні перед людьми.
Отже, якшо шлюб не укладено, то і говорити про якісь шлюбні стосунки не доречно. А відповідно обов'язки і відповідальність повинні регламентуватись за загальносуспільними законами чи моралями!
Зовсім інше питання, якими принципами живе така пара. Якшо здибається якась блатата-татарва яничарська, то говорити про якісь позитивні наслідки дуже важко. Але коли це люди з хочаби якимись усталинами і підґрунтям та ше й мають хист і амбіції до чогось світлого, то тут рано чи пізно зерно істини може дати свої незмінні результати.
взагалі-то мені все-одно, але думаю що пари перед одруженнням повинні б були пожити разом рік-два, а тоді вже вирішувати чи треба їм одружуватись чи ні. можливо тоді б було менше розлучень...
Ну це само собою...
Re: "Громадянський" шлюб
Sergio пише:
Сучасна тенденція "громадянського" шлюбу - це життя без обов"язків та відповідальності?

Залежно хто що шукає.
Sergio пише:
Громадянський шлюб - це життя осіб протилежного полу

А одностатеві шлюби сюди не належать?

Sergio пише:
які не укладають шлюбу ні перед Богом, ні перед людьми.

У нас цивільна і майже цивілізована країна, тому шлюби у нас укладають згідно закону перед державою і між собою, імхо.
Якщо є реєстрація хоча б у державі, це вже серьозне проголошення та обов"язок.
Sergio пише:
Якщо є реєстрація хоча б у державі, це вже серьозне проголошення та обов"язок.

Так, певні обовязки виникають згідно сімейного права. Але вони виникають і при так званому "Громадянському шлюбі".

Читаємо:
http://www.osvita.org.ua/student/family/article/03/?PHPSESSID=25654ff9ac971ebb4e54d56c635873d3
Слідує, що ці дві людини можуть сходитися та розходитися довільно, а також з іншими людьми любу кількість раз? Дуже подібно на блуд. Андрій, якщо я помиляюсь, то скоректуй.
Прошу пояснити що таке "блуд" у Вашому розумінні.
Блуд - це любі сексуальні стосунки поза шлюбом.
То є громадянський шлюб. Значить не блуд у Вашому розумінні. Чи Громадянський шлюб у Вашому розумінні не шлюб? Тоді називайте його блуд.
Взагалі, по-моєму, Ви забагато уваги надаєте статевим стосункам.
Взагалі-то громадянський блуд можна не вважати гріхом. Пояснюю:
Блуд - це рух в невідомому для 'подорожуючого' напрямку. Якщо 'подорожуючий' керується прагненням до загально-суспільних благ, а не для власного задоволення чи для спричинення кривди іншим, то такі дії сприяють тільки на краще для усіх. Та якщо особа буде сидіти на місці, маючи можливість щось змінити, то це, на мою думку, є більшим гріхом. Так що, хто не блудить, той не знаходить! Це тільки одиницям вдається жити по канонах, беззаперечно сприймаючи їх на віру.
AVB пише:
хто не блудить, той не знаходить

Подібний висновок зустрічав в одном з оповідань Лема. Там один з героїв вивів такий логічний ланцюг: хто не знає гріха не може знати і праведності, отже, щоб досягнути святості, треба перепробувати спочатку всі гріхи. Все ніби логічно, але є одне але: гріх як болото - затягує все далі і далі, а чим дальше тим важче з нього вибратись.
Вважаю громадянський шлюб позитивним явищем. Нерозумію для чого та показуха з весіллям а потім розлученням + дільожкою майна, а найгірше, що потім від всього страдають ні в чому невинні діти! А так , якщо спільне життя не вдається - то допобачення і крапка.
Думаю, що відхиляючись від поставленіх Богом законів функціювання сім"ї, люди заходять на дуже небезпечну для себе теріторію, хоча обов"язково знаходять собі оправдання.
Morientes пише:
А так , якщо спільне життя не вдається - то допобачення і крапка.

В тому то й весь прікол. Молода пара з самого початку налаштовує себе на невдачу. Нама гіршого, ніж починати якусь ризиковану справу і не бути впевненим в успіху.
mops пише:
Подібний висновок зустрічав в одном з оповідань Лема. Там один з героїв вивів такий логічний ланцюг: хто не знає гріха не може знати і праведності, отже, щоб досягнути святості, треба перепробувати спочатку всі гріхи. Все ніби логічно, але є одне але: гріх як болото - затягує все далі і далі, а чим дальше тим важче з нього вибратись.

mops пише:
В тому то й весь прікол. Молода пара з самого початку налаштовує себе на невдачу. Нама гіршого, ніж починати якусь ризиковану справу і не бути впевненим в успіху.

mops свята правда!
Morientes пише:
Нерозумію для чого та показуха з весіллям

То все для "понтів". Шо-шо, а пускати пилюку в очі у нас вміють!!!
Їду якось я по головній дорозі, тут, з порушенням усіх Правил Дорожнього руху і здорового глузду з другорядної дороги летить прикрашений "кортеж" з аварійною сигналізацією. Навіть і не думали гальмувати. Ще би трохи і непоганий був би початок для подружнього життя. Не знати яка подія сталася що можна так ганяти. Показуха ще й та, але "піпл хаває".
авжешшшшшшшшшш
Ну, ніц не поробиш! Веселитись ми вміємо
А от справді біда, шо рідко коли люди сходяться за зовом серця. Бо переважно то женило зове і понти виссяні з пальця. 'Вік крутий, вона струйова, то - сімейка не путьова!'
AVB пише:
Бо переважно то женило зове і понти виссяні з пальця

А до чого тут "понти", не розумію?
Називаю цим поняттям неправдиві ідеали, на які легко купляються необачні.
Опа, цікаво! Що ж це за ідеали?
Та усе просто. Тут вже поділили старшу молодь на дозрілу (дорослу) і зелену (виглядає не по дорослому). Так от, на мою думку, ті, хто:
Pangea пише:
... клуби, дівчата, танці, алкоголь, розваги...

гадаю, мають малі перспективи на вдалу сім'ю.
Sergio пише:

Я вже третій рік живу в громадянському шлюбі. Скажу, що відповідальність існує. Всім раджу. Скоро буду одружуватись
Sergio пише:
перед Богом
та
Sergio пише:
перед людьми
2 voshkaniridze
А чого ж ти відразу не одружився, три роки тому?
mops пише:
А чого ж ти відразу не одружився, три роки тому?

Хто одружений мене зрозумыэ.

1. Коли ти починаэш жити з людиною (дівчиною, дружиною), це важко. Хочеш кудись піти з друзями, чи вечером до дівчат на кавусю забігти, а тут тобі зуськи, дома чекають. От і треба час щоб привикнути до життя разом. Це навіть дуже важко.

2. Коли ти одружуєшся, то вже можеш качати якісь права, мов я твій чоловік, а вона, я ж твоя дружина, бо не чужі уже. Також дуже важкий період.

А тепер додайте 1 і 2. Получається повний дурдом все це пережити. А якщо окремо, то набагато легше.

І статистика також показує, що люди, які разом жили до шлюбу, меньше розводяться, ніж ті що одружилися, а потім почали жити разом.

1. Дивна відповідь. Якщо ти по-справжньому любиш жінку, то якісь п"янки-гулянки тобі нафіг не потрібні. Це раз. І уяви собі таку ситуацію: приходить мужик пізно ввечері додому, жінка питає "Де був? чого так довго?" А він їй "Гуляв з пацанами. І взагалі, яке ти маєш право мене питати, де я ходжу, ми ще не одружені!!!". Хіба люди, що люблять один одного, будуть так розмовляти між собою. Цей діалог стосується і другого пункту. А відносно прав скажу таке: сімейний кодекс України уже давно зрівняв у правах громадянський і офіційний шлюб. Досить довести, що чоловік і жінка жили разом і вели спільне господарство.
Про статистику: звідки такі дані, хто їх збирав і обробляв?
Цитата:
Якщо ти по-справжньому любиш жінку, то якісь п"янки-гулянки тобі нафіг не потрібні.

Не зовсім вірно, Мопс. Потрібні, ібо не сім"єю одною... По решта пунктах повністю тебе підтримую
Та ні, я це розумію. Просто не розумію, як на це впливає "офіційність" шлюбу? Здається шо ніяк
Знаєте, ото як понадивляєшся на всіх тих одружених, а особливо на тих, що одружені давно, то думаєш, нафіга воно тобі здалося... Бо то навіть не життя...
Ну от звідки знати що це точно любов? Це може бути захоплення, пристрасть... Будь яке почуття з часом може пройти. Дійсно дуже складно привикнути до іншої людини, а тут ще й певні обов"язки, всі чекають від тебе чогось. Це психологічно важко... І взагалі весь той офіціоз... документи... для чого воно?
Любий шлюб розпадається без дітей. Який він би не був.
Я так можу зробити висновок, шо в громадянський шлюб вступають ті, кому
Pangea пише:
психологічно важко...
Олег пише:
Любий шлюб розпадається без дітей. Який він би не був.

Та невже? І куди ти дивишся? В мене у більшості знайомих батьки розведені, а ті в кого ні, стверджують, що краще б розвелися... Дуже неприємно, коли батьки сваряться практично кожен день і ти розумієш, що ти є однією з тих причин, що вони досі не розійшлись...
Якщо не впевнені в собі, то не одружуйтесь, а поживіть в громадянському шлюбі, і не заводіть дітей в надії, що вони збережуть ваш шлюб, бо це не так!!!! Потім погано буде всім, і вам, і особливо вашим дітям!
Pangea пише:
Якщо не впевнені в собі, то не одружуйтесь, а поживіть в громадянському шлюбі

І що тоді буде? З"явиться впевненість? Так все життя можна сумніватись...
А знаєте, чому люди вступають в "громадянський" шлюб? Вибачте за цинізм, просто їм хочеться мати кожен день "тепле тіло" у ліжку, а узяти на себе усю відповідальність, яку накладеє шлюб, ще бояться. Отак і живуть, точніше "співмешкають"...
Цитата:
а узяти на себе усю відповідальність, яку накладеє шлюб, ще бояться

Може ти таку відповідальність маєш на увазі
Цитата:
. Дуже неприємно, коли батьки сваряться практично кожен день і ти розумієш, що ти є однією з тих причин, що вони досі не розійшлись...

Якщо людина безвідповідальна-то ніщо її(відповідальність) на нього не накладе
А тому треба змалку виховувати в дітях відповідальних громадян. Як у родині, так і у садочку чи школі.
Сварки в сім"ї - то вже зовсім інша тема. Може ті люди і любили одне одного, але не змогли вберегти любов?
А в мене поняття "Громадянський шлюб" чомусь так і асоціюється з постійними сімейними проблемами і розборками. Хіба нема такої закономірності?
Дуже дивно, у мене теж... Цікаво чому? Якщо розібратись, то той громадянський шлюб нафіг не потрібен, ну хіба зовсім ліньки до рагсу топати.
Цитата:
Хіба нема такої закономірності?

Не має! Кожен для себе вирішує що його "штовхає" зробити такий крок, як одруження. Здебільшого це "общєствєнноє мнєніє" і матеріальні питання. І де тут любов?
Пане briziz Ви одружений? Якщо так, то на шлюб Вас спонукало "общєствєнноє мнєніє"? А якщо ні, то чи може спонукати? Виходить Ви людина, яка не здатна самостійно приймати рішення шо робити а шо не робити? Чи може я все ж помиляюсь?
Цитата:
Чи може я все ж помиляюсь?

Ага, помиляєшся Як на твою логіку -парадокс Я самостійно приймав рішення і вже давно щасливо живу в "громадянському шлюбі"
Цитата:
Виходить Ви людина, яка не здатна самостійно приймати рішення шо робити а шо не робити?

Для чого ти пробуєш мене "зацепити" Не трать сили-це майже Н-Е-М-о-Ж-Л-И-В-О
Хлопці, не сваріться! Ви не в "громадянському шлюбі"!
2 briziz
Я і не думав тебе чіпляти, просто рано чи пізно і мені доведеться робити свій вибір, тому хочу розставити всі крапки над "і". Якщо у тебе в шлюбі все добре, то чому ти не оформлюєш його офіційно? Бо мені здається, що коли люди бояться штампа в паспорті, то вони просто встидаються заявити "на повний голос" - "Ось це моя дружина!", "Ось це мій чоловік!"