Золочів Плюс
Форум міста Золочів

Що ти думаєшь про зміст життя?

Автор Повідомлення
Що ти думаєшь про зміст життя?
Певні люди, опиняючись на однині з собой, відчувають гнетучу, волаючу пустоту в середині себе. Будучи налякані, вони вживають будь яки заходи, щоб не опинитися знову наоднині з цією безоднєю.
Що це? Як боротися с тим не тільки зовнішньо?
Можна спробувати внутрішньо! (жарт)
Головне - щось ПРОБУВАТИ!
Не все попробуєшь, наприклад пробувати підставити голову під Камаз не будешь.
Парадокс, але зміст свого життя найчастіше помічаєш в інших людях. Це в випадку, якщо любиш. І що в порівнянні з цим варті намагання пізнати якісь недосяжні абстракції?
Над питанням про зміст життя взагалі варто не задумуватись, бо можна або зійти з розуму, або дійти до висновку, що життя не має ні змісту ні сенсу. А після таких висновків довго не живуть.
Саме так! Людині треба пізнавати і ні в якому випадку не робити своїх висновків, бо це вже не людські привілеї.
2 МУБа

Якщо любиш, це відчуття, яке с часом проходе, чи рішення посвятити своє життя?
2 АВБ

Висновки - це результат пізнання. Якщо немає висновків, то сам процес пізнання перестає мати сенс, тоді відсутня переоцінка цінностей, відсутній зріст, розвиток.
Людина не здатна оцінити свій зріст, тим більше визначити об'єктивний сенс процесу пізнання. Це все одно, шо комп би був дуже довольний, шо йому підвищили тактову частоту процессора, розширили пам'ять, напхавши в неї купу інформації, в якій реально розбирається тільки Юзер.[/u]
Деякі люди вбачають зміст свого життя в роботі чи улюбленій справі, інші намагаються жити за принципом "в цьому житті треба спробувати все" або "живи швидко, помирай молодим".
Коротше кажучи "живи поки молодий".
А що, після 30 років життя вже нема?
та таяк-би є, а взагалі -то людині стільки років, на скільки вона себе почуває, так можна стати вічно молодим
Тобто зміст життя у тому, щоб бути завжди молодим?
От-от. Поки ти рухаєшся, ти відчуваєш себе молодим, а значить ЖИВЕШ.
Sergio пише:
Певні люди, опиняючись на однині з собою...

Це напевне унікальні випадки. Тому що, зазвичай, опинится повністю самому, навіть при всьому бажанні дуууже важко. Скорше всього таке може трапитись з людьми, які ніколи не знали відчуття бути кимось коханими. Тоді все сходиться. Особа, яка не відчувала доброти оточення, стає черствою, бездушною, егоїстичною. Отже і цілком закономірні наслідки, коли від них усі відвертаються. І тоді людина немає навіть уявно когось, бо не знає як це, або не має згадки навіть про материнську ласку (якої скорш за все і не було). Отже це дійсно страшна самотність.
Ось тут дійсно страх змушує закоренілого егоїста відкривати в собі якісь крихти соціяльності, і неймовірно роздуваючи їх, ховатися за них, отримуючи так недостаюче спілкування. До чергового усамітнення за стіною егоїзму...
Що робити і чим зарадити? А ні холєри не робити! Іншим набагато гірше, які повинні мучитися з ними!
Цитата:
Тому що, зазвичай, опинится повністю самому, навіть при всьому бажанні дуууже важко.

Посмію не погодитись... Опинитись самому якраз дуже легко... Навіть коли тебе оточує дуже багато людей, при тому навіть близьких... Але все таки мучить якась самотність

Цитата:
Певні люди, опиняючись на однині з собой, відчувають гнетучу, волаючу пустоту в середині себе

Знайоме, нажаль відчуття... Паскудно так стає...

Цитата:
Будучи налякані, вони вживають будь яки заходи, щоб не опинитися знову наоднині з цією безоднєю.
Що це? Як боротися с тим не тільки зовнішньо?

Як боротись? А чорт його знає як... Часом одні способи діють, а потім ні... То залежить від людини і від тої ситуації в якій ми опиняємось.
В мене якось само проходить... Хоча я дотримуюсь думки шо таки не проходить і просто я на певний час відволікаюсь.

Щодо змісту життя... Хоча назва як на мене не в тему...
Але зміст життя полягає в тому що його нема. Погодьтесь. Жити ради того щоб виконати якусь функцію це так.... скучно, страшно, безвільно...
а жити без певного сенсу це і є сенс... Ти можеш собі шукати якусь зачіпку і призначення, а можеш не шукати і просто ЖИТИ, а не виконувати функцію... Жити так як тобі хочеться - вільно, невимушено, щасливо...

Принаймі мені так здається...
Pangea, я ж не заперечував, що це тяжко. Я навмисне вставив слово "зазвичай" аби підкреслити загальну переважаючу поширеність описуваного явища. Та всеж не буду вже здаватись таким категоричним.
Sergio пише:
Що це?
- дійсно має різні аспекти.
А може ти заплуталась в хибному розумінні взаємодії особи і соціума, і насправді не все вже так і погано Адже неварто чекати від світу добра і ласки, треба її давати.
Хтось вже казав: "Весь світ - лайно, й життя нікчемне. Та пиво варять не даремно..."
Pangea пише:
Але зміст життя полягає в тому що його нема

прикалуєшся???
Pangea пише:
Жити ради того щоб виконати якусь функцію це так.... скучно, страшно, безвільно...

мама мія, така молода а такі темні думки...
Мій сенс життя я бачу в очах дорогої мені людини, зміст життя бачу в очах мого сина, саме життя бачу тільки в кольорових тонах, як би воно деколи до мене круто задом не поверталося я знаю що як подивлюся в очі моєму чоловікові то побачу сонце навіть тоді коли падатиме на вулиці дощ. Ти розумієш про що я?
Pangea пише:
Ти можеш собі шукати якусь зачіпку і призначення
ти народжуєшся з призначенням і шукай чи не шукай, воно в тебе буде все одно, навіть коли ти писатимеш про зачіпки або призначення. Ти знаєш, якщо чесно, ти нагадуєш мені чомусь про молодих людей, які закінчили життя самогубствами, впізнаю такі слова їхні про сенс життя. Дай Боже тобі, щоб ти швидше зрозуміла де є твоє місце в житті і яку роль ти маєш в ньому виконувати. Щиро.
st.fergi пише:
про молодих людей, які закінчили життя самогубствами

Но-но, не грузи, не кидай людей в депресію! В мене позавчора ото сусід
st.fergi пише:
закінчили життя самогубствами
, певно він точно не зрозумів
Sergio пише:
В чому зміст життя?

А взагалі питання - як з якого боку підійти...
tymofiy пише:
не грузи, не кидай людей в депресію

но-но, по перше-ніколи не гружу, а по-друге-куди-куди, а в депресію то точно не закидаю
знаєш таку фразу: що людина хоче бачити те і бачить?
це для тих, хто не знайшов сенсу життя

Хм... цікаво так...
st.fergi пише:
мама мія, така молода а такі темні думки...

Як каже знайомий " улибнуло"
Думка зовсім не темна... Ну для мене то точно...
st.fergi пише:
прикалуєшся???

Взагалі то в цій темі вирішила не прикалуватись зовсім...
Спочатку... А потім згадала слова одного мудрого чоловічка... Словом поки мій попередній пост був абсолютно серйозним

Пояснюю як я розумію...
Для мене це +... Шо сенсу нема... Тобто я вільна від того шоб виконувати якусь ф-цію чи ні. І мене ніхто не осудить.. Ніхто не скаже шо моє життя беззмістовне. Мені дійсно було б тягарем якби хтось мені от сказав: Твоє завдання в житті любити когось другого і доставляти йому тільки радість... чи народити дітей і виховати їх... чи щось подібне...

Так то важливо... то можливо навіть необхідно... АЛЕ! я не хочу щоб це було єдиним що я маю зробити... я не хочу щоб це було сенсом... Щоб я народилась і знала що маю обов"язково влюбитись і народити купку дітей і всьо... не хочу я щоб як то станеться сказали, шо своє призначення я виконала і тепер можу помирати з чистим серцем.

І повір... життя я бачу так само в кольорових тонах... ті хто мене знає ті скажуть...

st.fergi пише:
впізнаю такі слова їхні про сенс життя

Різниця тільки в тому, шо для мене відсутність того сенсу це щастя... мене це тішить... Я сприймаю все трошки інакше...
От на тобі його в руки і йди, роби шо хочеш з ним... Все в твоїх руках.. ніхто тебе не примушує ні до чого...
Відсутність сенсу для мене є свободою дій...

Може то мені тільки зараз так здається... можливо я поміняю свою думку, але на даний момент це так.
Відсутність сенсу для тебе щастя, а що буде якщо він у тебе появиться? Нещастям?
Думку твою зрозуміла повністю, суть її розкрита.
Зараз ти вільна від того, щоб виконувати якісь функції, але хіба ти не живеш в своє задоволення? Живеш. Значить сенс твій-жити в своє задоволення. Хоча чесно признаюсь, не уявляю я собі як то жити і не виконувати нічого. Хіба так можна? Їж, п"єш, ходиш-спілкуєшся і все?

додано через 3 хвилини 50 секунд:

Pangea пише:
я не хочу щоб це було єдиним що я маю зробити

та й це не єдине що є в житті!!!!!!! навкруги стільки цікавого, непередбачуваного що тобі зовсім не треба
Pangea пише:
обов"язково влюбитись і народити купку дітей і всьо

нєє, не всьо))))
зовсім не всьо, бо скільки ти живеш-то стільки ти пізнаєш світ і людей
Та й сенс, це коли ти не НЕ ВИКОНУЄШ чи ВИКОНУЄШ якісь функції, самим сенсом особисто я живу

додано через 8 хвилин 2 секунди:

Pangea пише:
Думка зовсім не темна

я мала на увазі що сенс життя це не завжди" скучно , страшно і безвільно", якщо ти побачиш той сенс в чомусь доброму, то і життя твоє буде добрим, наповненим або ти наповнюватимеш його весь час людьми, подіями і т. д. а якщо ти просто існуватимеш( бо я рахую, якщо в людини немає сенсу щоб жити, то для чого вона тоді взагалі живе, вона існує собі як субстанція якась). Хоча,
Pangea пише:
Я сприймаю все трошки інакше...
то твоя думка і я її вислухала і поважаю, так як кожен живе як сам собі вважає за потрібне.
для мене в глобальному розумінні сенсу в житті немає, а так на побутовому рівні звісно є
Чим більше пізнаєш світ, тим більше знаходиш зміст в житті! 10 запівідей Божих і там бачиш весь зміст життя, коли хоть трохи дотримуватися тих заповідей все стає інакше. То моя думка така.
Егеж , це було би зовсім не наше теперішнє життя, якби ми всі стали дотримуватись 10 заповідей Божих. Бо там зовсім інший зміст. Тому немає ідеально святих і безгрішних людей, ВСІ ГРІШАТЬ! Ось зміст нашого життя. А сенс?
про життя ми завжди думаємо і то аж забагато певне... треба просто жити - живи і тішся кожнем днем!!! насолоджуйся кожною хвилиною, кожним моментом!!!
Зміст - та мабуть він і є саме у цьому - ЖИВИ!!!! Просто живи!!!
Та можна і просто жити. Але людина це таке каверзне створіння, що обов'язково буде шось ше розколупувати, дізнаватись, експериментувати. Ну не призначена людина просто жити. Бо коли все просто, то це троха надокучає.
AVB пише:
людина це таке каверзне створіння, що обов'язково буде шось ше розколупувати, дізнаватись, експериментувати.

саме у цьому я і вбачаю ЖИВИ!!! Твори, експерементуй... лише так можна дізнатися, шо таке справжнє життя!!! нема чого забивати голову - а де зміст....??? ЖИВИ!!!
А що для вас означає ЖИТИ? Цікаво почути думку.
Мені цікаво в житті робити і поступати так, як ніхто не робить, прокручувати справи такими каналами, які всі вважають непридатними для цього. А мені це вдається і ше й приносить задоволення. Люблю робити шось нетрадиційне. Так і цим я живу.
АВБ, значить виконуєш функції все-таки
Pangea пише:
Жити ради того щоб виконати якусь функцію це так.... скучно, страшно, безвільно
st.fergi пише:
функції
Хотів би я сам знати, які то є. Розтлумач, будь ласкава, Ферґі.
AVB пише:
прокручувати справи

AVB пише:
робити шось нетрадиційне
Аааа, ясно! Дякую! Буду знати. Мені такі функції подобаються. Головне ж отримувати від життя задоволення, так?
st.fergi пише:
виконуєш функції
. Людина повинна бути за щось відповідальна. Справді повинна виконувати якісь функції. По-моєму-це і є зміст життя. Бути комусь потрібною, бажаною, просто необхідною. А жити в своє задоволення-це так скучно!
VIA пише:
А жити в своє задоволення-це так скучно!

а може в це "задоволення" вже входять всі вищеперелічені функції?
Nitro
знаєш, я думаю, що так і можна сказати: я живу в своє задоволення бо моїм задоволенням є
VIA пише:
Бути комусь потрібною, бажаною, просто необхідною.

Не знав, куди краще, але вставив сюди, СУПЕРОВЕ ВІДЕО до теми.
vaymut, не треба було так далеко ходити! Воно тут лежало ВІДЕО
На мою думку, про зміст життя можна говорити після його закінчення, або якщо ми говоримо про чиєсь життя, а от про своє... так тут краще спочатку проаналізувати йогосуть, сенс, а тоді формувати його зміст, тобто етапи, які ти долатимеш для досягнення поставленої життям цілі.[/b]
Tin@ пише:
На мою думку, про зміст життя можна говорити після його закінчення, або якщо ми говоримо про чиєсь життя, а от про своє... так тут краще спочатку проаналізувати йогосуть, сенс, а тоді формувати його зміст, тобто етапи, які ти долатимеш для досягнення поставленої життям цілі.[/b]

Сама то поняла шо написала?
Васілій пише:
Сама то поняла шо написала?

Визнаю, смішно. Непонятно, но здорово! А взагаліто, завжди розумію все про що пишу і думаю, це ж мої думки.
Tin@ пише:
завжди розумію все про що пишу і думаю, це ж мої думки. Wink

Ано канєшна так, але ймені наприклад теж хотілось би зрозуміти шо до чого
Сенсу в житті немає. - Так стверджують еволюціоністи, тому, що ми виникли випадково 100000000000000000000000000000000000 років тому, невідомо з чого і невідомо де, і тим більше ми несемо загрозу всьому світу, так як ми досить живучий і жорстокий вид тварин.

Але це все є гидота від якої мене рве

Я знаю, немає нічого в них кращого, як тільки радіти й робити добро у своєму житті.
(Екклезiяст 3:12)

А от це і є сенсом життя, бо для цього ми є створені
astrolik пише:
ми виникли випадково

Звідки ця брехня?
astrolik пише:
ми несемо загрозу всьому світу

А як нарахунок забруднення навколишнього середовища: вихлопні гази, сміттєзвалища, а менталітет українця, який сміття викидає в річку, думаючи що в кран подають іншу воду (БИД.. О), перепрошую вирвалось.
astrolik пише:
радіти й робити добро у своєму житті

Цілком згідна
Tin@ пише:
А як нарахунок забруднення навколишнього середовища: вихлопні гази, сміттєзвалища, а менталітет українця, який сміття викидає в річку, думаючи що в кран подають іншу воду (БИД.. О), перепрошую вирвалось

Астролік про то і говорить.
astrolik пише:
Так стверджують еволюціоністи

Tin@ ти в них запитай це ж вчені лЮДИ
st.fergi пише:
Астролік про то і говорить.

прочитала не несемо загрози
astrolik пише:
це ж вчені лЮДИ
саме такі вчені люди і забруднюють екологію
ми всі забрюднюємо екологію