Золочів Плюс
Форум міста Золочів

Священники агітують за кандидата до Верховної ради

Автор Повідомлення
Священники агітують за кандидата до Верховної ради
http://www.youtube.com/watch?v=fYhH0lByzXk&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=AuLRPCB_-RI
Яка ваша думка на такі дії наших отців? Що церква робить тут? Як вони сміють проводити таку агітацію? І скількі їм заплатили? Мене цікавлять такі питання. Отже, якщо Батенко прийшовши до влади нічого не змінить в державі, як отці будуть дивитися людям в очі? Батенко і всі решта кандидатів нічого не змінять, по причині того що не розуміють Глобальної політики по відношенню до нашої дежави, поки будуть процентні ставки банків більшими ніж шість відсотків вони нічого не змінять. Тому що все зло яке йде в Україну залежить від МВФ і Фіксінгу Родшедьда, яким визначають вартість золотої
унції до долара та від глобальної економічної системи.
http://old.kpe.ru/rating/media/smart/457/
Не маю часу дивитися ютуб, але засуджую. Тебе.
Олег, а як по-твоєму, священник не може мати своєї громадської позиції? На твою думку на релігійних діячів не розповсюджуються громадянські права і свободи? І що за бабські сплєтні про те скільки хто і кому заплатив? Маєш чек? Чи просто заздриш?
Далі. Я не знаю, хто такий Батенко і не цікавлюся рештою кандидатів, і відповідно зовсім не в курсі, як вони відносяться до твоїх теорій. Але, якщо ти щось знаєш таке, чого не знають інші, чому ти мовчиш? Чому ти ще не при владі? Який в тебе номер в бюлетні, скажи, і я проголосую за тебе, щоб хоч знати кому в очі дивитися у випадку, якщо ти нічого не змінеш.
Глобальні економічні теорії і теорії заговорів достойні окремої гілки, тут вони якось не в тему, імхо.
Будь яке втручання Перкви в Політику, дає право Політиці втручатися в справи Церкви. ЦЕРКВА ОРКЕМА ВІД ПОЛІТИКИ ПРО ЦЕ СКАЗАВ НЕ Я! Але згадай собі що було з владою Ющенка, і що казали на таких хто його підтримував? Церква не має бути політизованою і це моя думка, не за політиків вона має дбати а за душу мирянина. Хай собі на виборах голосує св"ященник хоть за кого хоче. А про теорію заговорів і глобалізацію треба знати andry не знаючи таких речей не збудуєм України. На скільки ти знаєш в Україні політика і брехня це єдине ціле, як Церква може підтримувати брехню? Це протирічить канонам Церкви.
Олег, втручатися в політику не мають держслужбовці. Решта можуть танцювати як і з ким їм заманеться.
Якщо церква від чогось і окрема то хіба теоретично і лише від держави. Теоретично, бо ні в нас ні в багатьох інших країнах так не є. Але оскільки священник такий самий громадянин як і ти, і не перебуває на державній службі, заборонити йому висловлювати чи пропагувати якісь свої переконання, на мою думку, ніхто не може. Зрештою, я не такий обізнаний у церковних законах, можливо мене тут хтось поправить або доповнить.
Коли св"ященник йде служити Богу, від відрікається від партій, служити Богу і партіям не є можливо!!! Партії це суцільна брехня, механізми обману людей, система в яка називається "розєднюй стравлюй і володарюй".
andry пише:
Але оскільки священник такий самий громадянин як і ти, і не перебуває на державній службі

Він перебуває на службі у Бога і Людської душі, яку має зробити ще чистішою, а тепер буде прощати гроші вкрадені у людей і їх відмолювати.
Олег пише:
Він перебуває на службі у Бога

Я тя прошу. Чим більше дивлюсь на священників, тим більше переконуюсь, що вони на службі у того хто заплатить. Жаль лише, що бабульки путають де Бог, а де священник.
voshkaniridze, я не сумнівавсяти ти andry поясни то.
Я більш ніж впевнений, що Андрій і сам все добре розуміє.
Тому, якщо почує таку агітацію, то просто проігнорує її. Я наприклад, якщо б почув агітацію у церкві, просто б у своїй голові карма кандидата, за якого агітують, впала б нище плінтуса.
Шкода лише, що є багато людей, які цього не розуміють.

Конституція каже:"Церква і релігійні організації в Україні відокремлені від держави". Проте всі знають, що церква - це дуже сильна гілка влади.
Коли бачимо, як різні священники чубляться за церкви, вам воно нічого не нагадує? Мені от політиків перед виборами.
voshkaniridze пише:
Коли бачимо, як різні священники чубляться за церкви, вам воно нічого не нагадує?

Отже вони чубляться за свою вигоду, парафія то все гроші. В Церкву прийшли не зовсім чисті на руку люди, які перетворили Церкву в спосіб заробити гроші для себе і для своєї сім"ї отже як все це було. Почнемо з того що в світі було протистояння двох держав US i SU, після розвалу SU люди які були задіяні в военні промисловості пішли шукати роботу, хто в Польшу чи Іспанію, а хто в Церкву. Які різниця куда саме головне щоб платили, і почалося з того що відкрилося в кожному селі по 2 або і більше Церкви. Конфесійність ще більше роздробила народ. Я тут на увазі бізнес тому що там заробляють гроші і досить не погані. Мало людей прийшло служити Богу з почуттям обов"язку. Отже віра стала методом заробити гроші і системою яка називається "роз"єднюй стравлюй і володарюй". Чому св"щенники не організовують чи сприяють в організації при Цервах наприклад товариства анонімних алкоголіків ? Тож також робота над людською душею, вони мають допомогти людини свернути на правдивий шлях. Чому ж немає таких ініціатив з їхнього боку? Нехай той мій приклад буде виглядати смішним, але ж можна би було організувати безкоштовні їдальні для бідняків. І ще багато корисних речей.
Чому ж олігархи так щедро фінансують ЦЕРКОВНІ потреби ? Тому що в Церкві кажуть "на землі раю немає, ти терпи все, а там на тамтому світі все буде добре".
Жовта картка для... священиків
Іван ФАРІОН
Всупереч церковним канонам вони надто завзято агітували за кандидата у народні депутати
Жовта картка для... священиків

Фото з відеосюжету на сайті www.youtube.com

«Батьківське упімнення» єпископ-помічник Львівської архієпархії УГКЦ Венедикт (Алексійчук) зробив двом душпастирям із Золочівського району. Цивільною мовою – виніс догану. Провина священиків полягала у тому, що вони перестаралися з політичною агітацією: публічно спонукали своїх парафіян підтримати під час парламентських виборів претендента на мандат народного депутата по в/о №123 - директора філії «Магістральні нафтопроводи «Дружба» ВАТ «Укртранснафта» Тараса Батенка. А, як відомо, впливати на волевиявлення громадян Церква своїм служителям забороняє. Про це не раз категорично висловлювався і предстоятель УГКЦ Блаженнійший Святослав (Шевчук).

Приводом для санкцій стала активна участь золочівських душпастирів у вічі на підтримку пана Батенка. Під звуки козацького маршу на сцену, прикрашену величезним банером кандидата, вийшли п’ятеро священнослужителів різних конфесій, зокрема о. Михайло Сукмановський, о. Володимир Легкий, о. Василь Саган, о. Михайло Смолінський. А вже за ними - колишній дисидент Левко Лук’яненко, якого кандидат возить по округу для агітації. За ним - сам Тарас Батенко. Від імені колег слово взяв отець Сукмановський. Сказав зокрема: «Це було би некрасиво, якби ми сьогодні не прийшли і не подякували вам, Тарасе Івановичу, від усіх деканів…». Інші отці співали пісні на честь кандидата, а один із душпастирів зі сцени ще й диригував людьми на площі. В Інтернеті з’явився ролик з тієї події із промовистою назвою «Золочівські священики обтанцьовують Батенка».

Наша золочівська читачка пані Стефанія розповідає:

- Я не мала сил дивитися ту комедію, повернулася і пішла з майдану. Думала, що зімлію від ганьби…

Багато інших золочівців негативно сприйняли цю виборчу агітацію від людей у рясах. З натовпу чулися невдоволені вигуки, свист. Поряд із «фабричними» банерами на підтримку кандидата з’явилися написані плакати «Батенко, не прикривайся церквою!».

Неприємний осад у золочівців залишився і від виступу митрополита УАПЦ Макарія, який, як мовиться, передав куті меду. Звертаю­чись до вірян, сказав буквально таке: «Якщо в мажоритарному окрузі йде Тарас Іванович Батенко, то навіщо з Об’єднаної опозиції давати ще якихось кандидатів? Просто не розумію!».

Про те, що церковнослужителі активно підтримують і агітують за цього кандидата у депутати, нам повідомили і з Перемишлянського району (він теж входить у в/о №123). У деяких храмах відправляли Служби Божі за «мецената Тараса».

Грішать політикою священики не тільки на Львівщині. Минулої неділі, на свято Покрови, настоятель храму у селі Грубна Сокирянського району Чернівецької області закликав парафіян підтримати кандидата у нардепи від Партії регіонів Артема Семенюка. Мовляв, він робить багато добрих справ, тож віддайте свої голоси за «потрібних» людей.

Коментар для «ВЗ»

о. Павло ДРОЗДЯК, прес-секретар Львівської архієпархії УГКЦ
Бачимо, як і в Галичині кандидати активно маніпулюють релігійними почуттями віруючих. Мені довелося прийняти не одну скаргу від громадян, які десь були згіршені (прикро вражені) тим чи іншим словом священнослужителя.

Ще перед початком виборчої кампанії Блаженнійший Святослав задекларував абсолютну політичну незаанґажованість УГКЦ. Наша Церква дотримується цих принципів. Можливо, деякі священнослужителі не до кінця зрозуміли, яким чином можуть співіснувати в цей передвиборчий час з тими особами, які дають їм ті чи інші пожертви…

З тими отцями була розмова. Насправді, це – добрі душпастирі, які активно проводять пастирську діяльність. Але вони зробили помилку. Адже їхня подяка в конкретному місці перетворюється в агітацію…

Ті священнослужителі із Золочівського району були викликані до правлячого архієрея і отримали від нього батьківське упімнення, наш архієрей зробив їм серйозне зауваження. Владика говорив про душпастирську розторопність – щоб не стати причиною втрати довір’я у вірян. Церква розраховує на покаяння винуватців, на те, що вони усвідомлять, переосмислять свої вчинки.

Події, які трапилися в Золочеві, набули широкого резонансу. Про них згадував Блаженнійший Святослав в інтерв’ю для каналу ТВі. Він сказав, що йому соромно за таких священнослужителів…

А тим часом…

Блаженнійший митрополит Київський і всієї України Володимир видав розпорядження, що забороняє політичну агітацію в храмах і монастирях Украї­н­ської православної церкви.

На фото: Золочівські священики замовляють слово за кандидата у народні депутати
Тараса Батенка (на фото зліва) під час віча на його підтримку.

http://www.youtube.com/watch?v=AuLRPCB_-RI
P.S. Прошу отця тут питання до Вас , Ви кажете що не візьмете пожертви від комуністів, які топили Вашу родину в крові, а де ж всепрощення? Може та людина, яка була комунітом, дає гроші від щирого серця? Може вона покаялася, тоді чому ви так кажете?
В моєму окрузi №122 (Яворів - Жовква) так званий "капелан УПА" отець Михайло Низькогуз агітував за БЮТовця Пазиняка. Так гарно сидів в криївці, жер сальце. Попи продажні. Як кажуть в народі: костьми продажних сващенників устлана дорога в ад