Золочів Плюс
Форум міста Золочів

Тарифи на воду підняли. Далі буде.

Автор Повідомлення
Тарифи на воду підняли. Далі буде.
Попри нечисленні пікети депутати міської ради все-таки підняли нам ціни на воду. Хто знає як хто голосував. Хто був проти. Кого ми вибрали. Майже кожен день прориви, великі втрати води, ніхто про економію води і не думає, а вони ЛИШЕНЬ піднімають ціни, навіть вище Києва. Що робити. Підкажіть !!!
poma пише:
Майже кожен день прориви, великі втрати води, ніхто про економію води і не думає

А вони шо, платять за це? Просто списують.

poma пише:
піднімають ціни, навіть вище Києва

А оце нагло. Навіть підло, коли замість того щоб заробити в казну головою, тупо піднімають тарифи.
Скільки можна населенню спонсорувати поцреотам їхні вишиті сорочки?
А хтось з вас тут знає як формується ціна на воду? перед тим як робити такі мітинги, треба мати всю по можливості, інформаційну базу з даними про формування цін, там хтось з людей мав таке, крім адміністрації Водоканалу? Не мав такого ніхто. З того виходить що ніхто нічого не вирішив, покричали і все. В народі ще більше поглибилась думка що "ми нічого не можемо зробити". Перед тим. як таке робити треба мати дані як формуються захищені статті про оплату праці (Кол. договір), оплату електроенергії і т. д.. Отже має бути строворена комісія яка має інформаційними запити вибрати всю (майже всю) інформаційну базу. Дальше треба на мою думку залучити експерта, який би зміг наприклад описати як можна зекономити та надати комісії дані. І поставити перед адміністрацією Водоканалу своєрідний бізнесплан. І вже на основі фактів довести що ціну на воду не треба підносити. Тоді то буде менш більш дієво, або покаже людям що та влада не може керувати. Оплата праці формується на базі єдиної тарифної сітки. http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=1298-2002-%EF

http://search.ligazakon.ua/l_doc2.nsf/link1/SH000004.html
Також в формування ціни на воду входить степень її очистки, чим більше вода очищена тим більші енергозатрати.
http://uazakon.com/big/text1240/pg1.htm
http://www.zdorovieinfo.ru/water/water-articles/?article=486460
Яка нова ціна?
Alexis пише:
Яка нова ціна?

На даний час 8 грн. 50 коп.
Проблема водопостачання стоїть майже у всіх Європейських країнах. Ступінь її складності звичайно різна і можливості вирішення зокрема фінансові теж. Виходячи з досвіду спілкування з німцями і з одним шведом тай власного бачення альтернативи економії не бачу. Ціна дійсно завищена. Але для того є причина. За рахунок народу хочуть врятувати стан водоканалу, покрити втрати води, і так далі. З іншого боку водоканал є до певної міри монополістом в місті. Тому, жодні пікети реального впливу не матимуть. Як намене то єдиний шанс суттєво змінити ситуацію з водою можуть жителі приватного сектора (будиночків), а таких в Золочеві більшість. Мова йде про влаштування свердловин глибиною до 14 метрів, а також встановлення індивідуальних очистних систем і систем водовідведення. Коштує таке задоволення орієнтовно 3 тис у о. Є прециденти збудовані в с Ясенівці особисто. Мабуть краще обговорити тему як можна зекономити на оплаті а не як боротися з ціною.
Є один простий вихід - платити ВСІМ по СТАРИХ цінах. Це буде дієвий спосіб заставити ВЛАДУ і ВОДОКАНАЛ задуматися!!! Така собі безстрокова "АКЦІЯ НЕПОКОРИ", яка не вимагає великого гурту людей, прапорів і символік різних партій і рухів, які за нас з вами "дбають". Тихенько, без шуму робити свою справу - але ВСІ РАЗОМ. Тоді перемога буде за нами!!! ХТО "ЗА"? ПРИЄДНУЙТЕСЯ!!!
Неефективно, але хз..
От не розумію логіки ціноутворення
Золочів - не Львів. Проблем з водою нема. Але ціни вищі ніж у Львові. в 2 рази.
Якщо офіційне обгрунтування м/р не витримає критики - то й справді, пішли б вони.. за водою.
Логіка ціноутворення дуже проста. Ціна складається з субівартості, прибуткової частини і податків. В собівартість входять усі витрати на добування очищення і транспортування туди ж включають і втрати. Ціна для населення нижча ніж для підприємств. Тому у містах де бгато виробництва ціни нижчі бо дотуються міськими радами за рахунок підприємств. Ціна 8,50 логічна і не більша за інші районні центри (подивись скріни). Існує ціла методика затверджена нормативними актами по розрахунку ціни.

А тепер пару слів про написане в попередньому повідомленні. Ідея на мою думку - глупість. Я б навіть такого і не писав. Просто існують юридичні стосунки (договора) між споживачами і водоканалом і ту різницю яку ви не доплатете вам повішають як борг. Борг ростиме і з часом воду прийдуть і відключать. У випадку масовості - будуть відключати поступово і люди схаменуться. Подібна ситуація була у Туркменестані з електрикою. Так що схема вже вивчена державою.

А не простіше користуватись душем замість ванни, економити воду, поставити лічильники, і т д. Чомусь у всьому світті такі заходи вважають ефективними, а чуму і нам не спробувати?
Спс за лікбез. Але цікавить чому саме 8.50, а не допустим 7.50 або 9.50

Може в кого є розрахунки, якими керувалася м/рада при виведенні такої суми? Імхо, населення ж має право бути в курсі. Чи ні?

bam пише:
А не простіше користуватись душем замість ванни, економити воду, поставити лічильники, і т д.

Отак прикинув, якщо всі враз почнем економити, то прибуток водоканалу буде мінімальний і може бути ймовірність що тариф знову піднімуть. Щоб покрити фіксовані (не відносні) витрати. а то хз яких там більше.. Не загнути б здуру водоканал надмірною економією))
Alexis пише:
може бути ймовірність що тариф знову піднімуть
Така імовірність є! А головне подібна ситуація була з теплоносіями. Збитки котелень вішали на людські кошельки. Тоді в Золочеві люди почали відключатись від центрального опалення і ставити собі котли. Булв великий гамір на рахунок того що не відключали. Кінцевий результат економія перемогла і ряд котелень закрили і окремі змушені були модернізувати. Крім того варто сказати, що велика кількість людей, в тому чилі і я почали користуватись альтернативними видами палива і це теж вплинуло на газову кантору. Вихід вже давно придумали просто мало хто про це хоче слухати і думати. У світі вже давно існують пасивні будинки нуль єнергії. Особисто мені доводилось будувати індивідуальні очистні системи з біоактиваторами біля Золочева, ставити автоматику Кромшродер на котли, мої товариші зробили собі свердловини (власноручно) я вже не говорю про безкоштовні кондиціонери, рекуператори і т д. І це все є у Золочеві!
Можливо і з водою така ж ситуація? Поки населення сиділо на єдиному тарифу - водоканалу було норм.
Почали масово ставити лічильники - прибуток зменшився (виявилось, шо споживають не так багато)

Тоді получається, є смисл повторити приклад з котельнями. Монополіст зарвався((

bam пише:
Мова йде про влаштування свердловин глибиною до 14 метрів, а також встановлення індивідуальних очистних систем і систем водовідведення.

Це типу по "скважині" на хату чи окремий "міні-водоканал" на масив?
(бо озвучена сума 3тис. уо, імхо, трохи завелика для першого і трохи замала для другого)
bam пише:
я вже не говорю про безкоштовні кондиціонери,

це з тої ж опери що й безкоштовний інтернет?
Васілій пише:
це з тої ж опери що й безкоштовний інтернет?
Спеціально для людей з "глибокими" інженерними пізнаннями. Глибина промирзання грунту в нашій місцевості 0,9 +-0,1 метра. Глибше грунт має стабільну температуру 8 градусів по цельсію. Температура в приміщенні (температура комфорту) коливається 18-24 градуси. Літом при незадовільні термоізоляції будинки перегріваються і температура піднімається вище. А тепер включи мозги і згадай закони термодинаміки і подумай як можна наведені факти використати для охолдження і вентиляції приміщення. І на останок в більшості Європейських країн витрати на на охолодження приміщень значно перевищують ніж на опалення.


додано через 2 хвилини 29 секунд:

А відносно власного водоканалу... - пройдись по заріччу і ти там побачиш масу власних водоканалів глибинами значно менше 14 метрів. Не хочеш скаважини - 750 грн 1 метр колодязя (разом з кільцями), але це не та якість води.
bam пише:
як можна наведені факти використати для охолдження і вентиляції приміщення

подумав. бескоштовно сі ніяк не получає
Васілій пише:
подумав. бескоштовно сі ніяк не получає
не можеш придумати, плати бабулєси фахівцям і получить сі
Бам, ну не ведись на трололо..

Припустимо, яма є, доступна для бурмашинки.
Який бюджет скважини і шо для цього потрібно?
плюси/мінуси?
bam пише:
плати бабулєси фахівцям

каг ета? бизплатно жиж
Alexis пише:
Припустимо, яма є, доступна для бурмашинки.
Який бюджет скважини і шо для цього потрібно?
плюси/мінуси?

Метр таких послуг всередньому 100 - 150 грн. плюс дозвола на башню. Впринципі вигідно. В колеги на вулиці поставли і тепер 2,50 грн. з кожного члена сім"ї платять.
Всі бути "інженерами" не можуть, але зрозуміло і нам простим, часом малограмотним, що вся економія, яка тут пропонується коштує не маленькі гроші, і не по-кишені більшості мешканців Золочева, бо все що по-кишені (лічильники і таке інше) вже давно зроблено. І ще одне зауваження: я працюю в організації і зі 100 % впевненістю можу сказати, що тарифи на воду для підприємств НИЖЧІ ніж для населення!!! Чому? Може хтось пояснить? А ідеї з економією води безперечно варті уваги, тільки нажаль не всі можуть їх реалізувати.
Так в тому і питання: шо треба і поскільки.

А варіантів реалізацій немало:
Одна точка може обслуговувати багатоквартирні будинки по доступному радіусу. Або житловий масив приватників типу Шевченка, Заріччя, Підгороднє ітд.. Точку оформляєм під ТзОВ обслуговуваних квартир..
Також любий приватник може пробити скважину..

Тільки порахувати треба чи є смисл? Через скільки кубів воно окупиться?

додано через 2 хвилини 33 секунди:

Олег, детальніше пліз
Ну щож... як би то розповісти так, щоб і світло пролити і не переступити комерційні таємниці з допомогою яких заробляються гроші. Адже інформація це теж гроші і хтось потратив час і гроші щоб її отримати і перевірити..
Витрати на воду складаються з двох частин: витрати власне на воду і витрати на водовідведення. Економити можна і на тому і на тому. Особливо тим хто живе у приватних будинках. Тим хто у багатоквартирних значно складніше, але теж реально.
Так от я б починав з водовідведення (тобто каналізації) більшість тих хто не має комунальної каналізації користується вигрібною ямою помилково називаючи це септиком. Якщо ви не користуєтесь каналізацією то економите 50% оплати але змушені платити за машину яка викачує каку... Причина - немає або слаба дифільтрація в грунт. Причому дифільтація погіршуєтья пропорційно терміну використання ями і також залежить від рівня грунтових вод. В основі такої ситуації неправильна будова вигрібної ями. Така споруда повинна бути як мінімум двокамерною і мати переливний канал, дифільтраційні канали і "віддушину" (ну не памятаю як на українській мові правильно) Перша ємність - 60% обєму з часом туди добавляють біоактиватор (бактерії) в другу ємність поступає очищена бактеріями попередньо вода яка дифільтрується через дифільтраційні канали. Така будова запобігає замуленню фекальними масами дифільтаційних каналів. В наслідок вам доведеться раз в кілька років (залежно від обєму) вибирати біоосад якми можна буде удобряти город.

додано через 6 хвилин 25 секунд:

Олег пише:
Метр таких послуг всередньому 100 - 150 грн. плюс дозвола на башню.
ціна звичано завищена і залежить від конкретного випадку. Дозволів, як правило, на скважини до 14 метрів ніхто не бере і проектів не робить. Але може попасти плавун тоді все суттєво ускладниться. Крім того не слід забувати що скважени з часом можуть замулюватись. Також потрібно розрахувати водорозбір скажени, купити насос. Башні ставити дорого, як правило ставлять насосні установки (безбашенки в народі).
seller пише:
я працюю в організації і зі 100 % впевненістю можу сказати, що тарифи на воду для підприємств НИЖЧІ ніж для населення!!!
Не згоден, але можна Олега попросити це зясувати. Можливо у Золочеві чудеса бувають. Я знаю організацію де вода коштує 0 грн причому йде з міської мережі. У Львові є місце де вже пів року вода тече і ніхто не планує її перекривати.


додано через 4 хвилини 5 секунд:

Alexis пише:
Одна точка може обслуговувати багатоквартирні будинки по доступному радіусу. Або житловий масив приватників типу Шевченка, Заріччя, Підгороднє ітд..
- повний бред. Скважена (якщо тільки не артезіанська бо там відповідний тиск і відповідні потрібно документи і т д) може обслуговувати стільки людей скільки дозволяє її дебіт (кількість води яку викачують з водноносного горизонту). В Золочеві є такі але обслуговують невелику кількість домів. (там дійсно дорого стартувати і доволі складно).
Alexis пише:
Також любий приватник може пробити скважину..додано через 6 хвилин 39 секунд:

seller пише:
яка тут пропонується коштує не маленькі гроші, і не по-кишені більшості мешканців Золочева
в цьому є раціональна думка. Але такі витрати слід розцінювати як інвестиції. А скільки коштує спокійне життя і незалежність від комунальних мереж??? Раджу подивитись фільм "Токіо. Тіснота у великому місті" Тоді стане зрозуміло що таке економія.
І ще раджу поцікавитись що таке БСК і ХСК полігони зрошення і спитати себе куди дівати воду з умивальника у якому миєтесь, душової, пральної машинки. Це досить таки дишевий проект орієнтовна ціна під 300-400 грн.
bam пише:
Ну щож... як би то розповісти так, щоб і світло пролити і не переступити комерційні таємниці з допомогою яких заробляються гроші

який же ти кумедний посильніше щоки надувай
ти краще розкажи про безкоштовне кондиціонування
bam пише:
БСК і ХСК

Розшифруй. Бо хотів внати що то таке, а гугл видав на запит БСК: "Бред сивой кобылы"

І де можна знайти "Токіо. Тіснота у великому місті"
voshkaniridze пише:
Розшифруй

Хімічне споживання кисню і біохімічне споживання кисню . хімічні показники води.
bam пише:
як би то розповісти так, щоб і світло пролити і не переступити комерційні таємниці з допомогою яких заробляються гроші

Мдаа.. Ото пролив так пролив((
Біда всіх "українців", що в нас "викривлене" поняття незалежності. Ми стільки років прагнули тої незалежності, що тепер не знаємо що з нею робити і намагаємося вже стати незалежними від цілого світу (діти від батьків, сусід від сусіда, скоро самі від себе). У випадку з водопостачання і водовідведенням немає потреби вигадувати "колесо" - є організація яка відповідає за це, в тому числі і за якість води. Проблема в тому, що вона погано, неякісно і так далі (м'яко сказано). То напевно треба щось міняти в цій самій організації?

додано через 4 години 40 хвилин 2 секунди:

Тим більше ми споживачі платимо за це гроші, тому маємо вимагати якості, а не бути "покірним стадом" (сподіваюся нікого не образив). Бо українці терплячий народ, але часом вибухає (десь так раз на 100-річчя). Не дай Боже хтось захоче повторити 17-й рік...
seller, пропустимо лірику, від гріха подалі))

seller пише:
Проблема в тому, що вона погано, неякісно і так далі (м'яко сказано)
Якщо не помиляюсь, якість води з нашого водоканалу хоч і хренова (жорстість висока і мідь не фільтрують), але відносно задовільна і відповідає укр. стандартам. Це по їх паперах, по факту - хз. Я згоден платити за таку воду, по лічильнику ітд, но зараз я просто не розумію ЗА ЩО я плачу. З якого потолка така ціна??
Можливо нас тупо доять?
seller пише:
Біда всіх "українців", що в нас "викривлене" поняття незалежності. Ми стільки років прагнули тої незалежності, що тепер не знаємо що з нею робити і намагаємося вже стати незалежними від цілого світу (діти від батьків, сусід від сусіда, скоро самі від себе)

Найкращий той раб, який не бачить своїх оков.
Водопостачання, тобто ціна на нього нараховується відносно зафіксованих статей. це зарплата і т. д., які є вписані в Кол. договорі організації. Мінімальна зарплата нараховуються відносно інфляції в країні, а інфляція відносно курсу долара по відношенню до гривні, але курс зараз "стоїть"на місці?? Тоді нас доять виходить.
Ще цікава штука Тройська унція золота зараз взлетіла до небас, що є інфляцією самого долара. Тобто долар стає мукулатурою. Як тоді працює наша економіка проти наших людей. Ці всі подорожчання треба аналізувати трохи з глобального боку і тоді все стає на місця. Суть зараз нашої економіки це робочі місця, буде робота буде вирішення проблем.