Золочів Плюс
Форум міста Золочів

Акція протесту ВМП України

Автор Повідомлення
Акція протесту ВМП України
До уваги медичних працівників!
З 1 березня 2011 р. Вільна профспілка медичних працівників України розпочинає акцію протесту проти зменшення фінансування охорони здоров'я та проти проекту, так званих, реформ галузі, запропонованих Комітетом економічних реформ при Адміністрації Президента України.
Видатки на охорону здоров'я, передбачені державним бюджетом, приблизно на 30% менші від мінімальних потреб галузі, фінансовий норматив на медичне обслуговування одного мешканця України значно знижено, навіть у порівнянні з минулим роком. Такий стан фінансування галузі фактично руйнує національну систему охорони здоров'я та унеможливлює отримання доступної та ефективної медичної допомоги мешканцями України (звичайно, крім тих, які мають доступ до лікування за кордоном та у лікарні «Феофанія»). Дефіцит коштів унеможливить підвищення заробітної плати медперсоналу та приведення матеріально-технічної бази медустанов до належного рівня.
Незважаючи на відсутність належного фінансування системи охорони здоров'я, уряд та Адміністрація Президента України пропонують проект реформ, які за своєю суттю не мають жодного реформаторського змісту, носять популістський характер та не передбачають фінансових реформ, що мало б бути основою розвитку галузі.
Тому, на переконання Вільної профспілки медичних працівників України, такий проект є, фактично, псевдореформою, впровадження якої неминуче призведе до скорочення робочих місць та ліквідації ряду лікувальних закладів.
Ми за реформи, але тільки за умови фінансування медичної галузі в повному обсязі згідно з чинним законодавством, а також за умови збереження робочих місць та існуючої мережі лікувальних закладів.
Запланована на 01.03.2011р. акція ставить за мету привернути увагу широкої громадськості до проблем медичної галузі та не допустити зниження соціальних стандартів та руйнування системи охорони здоров'я України.
Всіх, кому не байдужа доля системи охорони здоров'я України, закликаємо підтримати акцію 01.03.2011р. та одягнути емблему наступного взірця або чорну стрічку, як символ протесту:
наші вимоги

1. Збільшити фінансування медичної галузі до 10% від ВВП України та збільшити зарплати медпрацівникам на першому етапі не нижче від середньої по промисловості.
2. Встановити медикам статус державного службовця із збереженням всіх законних надбавок.
3. Негайно дофінансувати медичні заклади Львівщини до необхідного рівня встановлених Конституцією України та законами України, та відновити всі доплати до посадових окладів, а також не допустити введення пілотного проекту на Львівщині, який вже, фактично, починає діяти.
4. Зберегти всю мережу медичних закладів та установ Львівщини, переобладнати їх до сучасного європейського рівня, враховуючи проведення у Львові футбольного чемпіонату Євро-2012.
5. Заборонити головним лікарям відправляти медпрацівників у відпустки без збереження заробітної плати та понижувати рівень посадового окладу.
6. Встановити соціальний діалог між ВПМПУ, іншими профспілками, громадськими організаціями та владою для широкого обговорення та вирішення ситуації.
Олег пише:
. Збільшити фінансування медичної галузі до 10% від ВВП України

з 6.5 % до 10 % ? а як бути іншим галузям? Для порівняння - в Європейському регіоні - 7,7% ВВП, а в Євросоюзі — 8,7% ВВП. може варто вести мову не про % ВВП а про розрахунки на душу населення?
Олег пише:
збільшити зарплати медпрацівникам на першому етапі не нижче від середньої по промисловості.

по Україні чи по конкретному регіону?
Олег пише:
Встановити медикам статус державного службовця із збереженням всіх законних надбавок.

це як? так не вийде - або статус або законні надбавки!
і як бути з медиками, котрі працюють по сумісництву в приватних клініках? статус держслужбовця забороняє роботу по сумісництву.
Олег пише:
Негайно дофінансувати медичні заклади Львівщини до необхідного рівня встановлених Конституцією України та законами України, та відновити всі доплати до посадових окладів,

це справді акутальна вимога - підтримую!
Олег пише:
акож не допустити введення пілотного проекту на Львівщині, який вже, фактично, починає діяти.

в чому суть цього пілотного проекту? чесно кажучи - задовбали вже Львівщину тими "пілотами"....
Олег пише:
Зберегти всю мережу медичних закладів та установ Львівщини, переобладнати їх до сучасного європейського рівня, враховуючи проведення у Львові футбольного чемпіонату Євро-2012.

підтримую! більше того - я б ще добавив : спорудження нових

Олег пише:
Заборонити головним лікарям відправляти медпрацівників у відпустки без збереження заробітної плати та понижувати рівень посадового окладу.

бррр ... не зрозумів? а якщо лікар сам захоче взяти неоплачувну відпустку, як кажуть по сімейних обставинах - тоді як бути?
Олег пише:
Встановити соціальний діалог між ВПМПУ, іншими профспілками, громадськими організаціями та владою для широкого обговорення та вирішення ситуації.

без коментарів... для початку було б добре щоб всі ці ВПМПУ користувались повагою і підтримкою медиків...
kvartyrant пише:
бррр ... не зрозумів? а якщо лікар сам захоче взяти неоплачувну відпустку, як кажуть по сімейних обставинах - тоді як бути?

А коли адміністрація "виганяє" людей в такі відпустки?
kvartyrant пише:
з 6.5 % до 10 % ? а як бути іншим галузям? Для порівняння - в Європейському регіоні - 7,7% ВВП, а в Євросоюзі — 8,7% ВВП. може варто вести мову не про % ВВП а про розрахунки на душу населення?

???? не зрозумів??? рівнятися до Європи то нонсенс.
kvartyrant пише:
котрі працюють по сумісництву в приватних клініках?

сумісник береться на роботу в тому випадку коли є перевиконання плану, і зідно законуУкраїни "про оплату праці" йому виплачують зарплату за фактично виконану роботу, або години з доплатами обумовленими в Кол. договорі.
kvartyrant пише:
по Україні чи по конкретному регіону?

Акція загально Українська це означає по Україні.
Олег пише:
Акція загально Українська це означає по Україні.

а якщо об"явити акцію загальногалактичною-то можна вимагати середню по галактиці
Детальну інфоримацію про акцію протесту ВМП України можна отримати в газеті КВПУ "Аспект" http://depositfiles.com/files/yr52lby5j