Золочів Плюс
Форум міста Золочів

Напад на священника в Глинянах

Автор Повідомлення
Напад на священника в Глинянах
Була у Львові. Розказують, що в м. Глиняни невідомі жорстоко побили священника УГКЦ, його жінку. Того, що служить в храмі де самовідновлюється образ Ісуса Христа в який приїзджають паломники із всього світу. Певно шукали гроші. Чи живий він. Що там сталося???

додано через 7 хвилин 58 секунд:

Довідка про чудотворний образ в Глинянах
Коли світло погасло, люди побачили диво

У 1935 році постало питання про те, аби розібрати церкву Успення Пресвятої Богородиці. Збереглися написані священиками документи, які засвідчують, що храм справді був аварійним, що міг завалитися купол. Отці мали намір поставити на місці церкви пам’ятний знак - з часом так воно з дерев’яними храмами і є, що вони або розвалюються, або горять у вогні.

Настав Свят-вечір. Довкола церкви бігали три семирічні дівчинки - Ізабелла Новак, Ярослава Паньків та Богдана Маркевич. Раптом вони побачили, що храм загорівся - у вікнах з’явилися дивні відблиски. Через шпарки в дверях дівчатка почали туди заглядати. Пізніше Ізабелла згадувала, що це світився старий почорнілий від часу образ. Інша дитина казала, що світло було то сильніше, то слабше, начебто у нафтовій лампі хтось то скручував, то підкручував гніт. Перелякані діти поспішили повідомити паламаря Івана Ціслецінського, який мав ключі від церкви. Тремтячими руками чоловік відкрив храм, а коли глянув на запрестольний образ - почав плакати і молитися. Оговтавшись - побіг на дзвіницю. Дзвонив так, як дзвонять тільки на вогонь чи тривогу.

... Сонце почало заходити - жителі містечка бігли до храму. Один одному розповідали дорогою, що “диво сталося у церкві”. Біля образу одні плакали, інші молилися, треті голосно співали. А чорне тло Розп’яття увесь час змінювалося райдугою.

Це “щось” коїлося з образом впродовж трьох тижнів. Лише коли світло погасло, люди побачили, що образ самовідновився - вкрився позолотою. Христове Тіло виглядало мовби свіжонамальоване, кров була яскраво-червоною, тло - світло-золотим. Свідки згадують, що дуже яскраво блищали цвяхи у Христових ранах.

... Отець Дмитро Майкут, який приїхав у Глиняни у 1998 році, вперше почув цю історію від людей. А коли почав шукати архівні документи, був вражений прочитаним і зрозумів, що мусить нагадати світові про глинянське диво.

Листівки з фотографією Богдани Маркевич облетіли цілий світ

Із тих трьох дівчаток, які першими побачили диво у старенькій церкві, сьогодні у Глинянах мешкає тільки пані Богдана Маркевич. Ярослава Паньків уже померла, Ізабелла Новак живе у Тернополі. ... З отцем Дмитром ідемо глибокими снігами до хати пані Богдани. У домі пані Богдани - сила-силенна образочків. Жінка витягує стару пожовклу фотографію довоєнного часу. На ній, ще маленькими, сфотографовані Богдана, Ярослава та Ізабелла. У 1936 році такі відкритки розлетілися по цілому світові - їх до Глинян пересилали з Польщі, Америки, Канади. “Ви пам’ятаєте, хто вас фотографував?” - “Чому ж ні. Отець Михайло Гаврилюк”.

“Багато деталей у пам’яті уже стерлися, - каже пані Богдана, - я тоді була зовсім маленькою. Пам’ятаю, що 1936 року була безсніжна зима. І ще дуже добре пам’ятаю, як після дива до Глинян почали масово приїздити люди - усі вулиці містечка були заставлені возами...”.

У 1936 році до Глинян приїхали три львівські священики, які мали з’ясувати, що ж тут відбувається. Збереглися тексти протоколів опитування свідків та обстеження запрестольного образу Розп’яття від 11 червня 1936 року, які підписали: о.-др. Василь Лаба, крилошанин Митрополичої Капітули; о.-др. Гавриїл Костельник, професор гімназіальний; о. Петро Козіцький, квестор Богословської академії. Священики засвідчили, що образа не торкнулася рука людини. “Ми, підписані в нинішньому дні, докладно оглянули відновлений запрестольний образ Розп’яття в церкві Успення Пресвятої Діви Марії в Глинянах. Насамперед на його звичайному місці над престолом, а потім ми його зняли і взяли до захристії, щоб його оглянути при повнім деннім світлі. Цей образ від давніх років не міг бути руханий зі свого місця, бо при зніманні рясно обсипувався порох з його рам довкола. Сам образ Розп’яття (фарби) виглядає неначе новісінький, з дуже виразним лицем і зі всіма подробицями, як, наприклад, кров довкола цвяхів на руках і ногах. Золоте дно з десенями виглядає, як старанно відчищене. Воно не могло бути відчищене людською рукою, бо на дуже багатьох місцях є виприски, тріщини і частинки, які ледве тримаються, а при відчищуванні ці відстаючі частинки мусили б обсипатися. Фарба на цьому образі не має запаху свіжої фарби... Цей образ Розп’яття, цілком певно, старший як 100 літ, а як виказує його фотознімка з 1933 року, він був до Різдва 1936 року зовсім темний”.

Впродовж трьох років - 3 000 зцілень

... Відомості про різдвяне диво у Глинянах священики передали до Риму. Святійший Отець Пій ХІ коронував образ Розп’яття Ісуса Христа і надав церкві право на проведення п’ятьох відпустів на свята Вознесіння Христового, Пресвятої Євхаристії, Різдва Святого Івана Хрестителя, Успення Пресвятої Богородиці, Воздвиження Чесного Хреста. А люди з усіх-усюд їхали і їхали в Глиняни. Було заведено спеціальну книгу, до якої отець Володимир Тим’як записував чудесні зцілення - впродовж 1936-1939 років їх назбиралося близько 3 000. Хтось запам’ятав, як людина у церкві залишила милиці. За гроші, зібрані під час відпустів, перед Другою світовою війною відремонтували стареньку церкву. У 1937 році на вході в подвір’я спорудили дзвіницю - і досі гості Глинян піднімаються драбиною до головного дзвона, аби прочитати напис: “На славу Божу жертвували Степан Леськів і жена Катерина з Куліцьких в честь відновлення образа в Глинянах”.

... Після трагедії з Некрасовим ніхто не намагався зняти Розп’яття

Після війни почалися роки забуття: влада не була зацікавлена у тому, аби зберегти пам’ять про маленький галицький Люрд. Отця Володимира Тим’яка заарештували, церкву закрили і зробили у ній музей килимарства. От тільки запрестольний золотий образ так ніхто зняти й не зміг - його просто завісили грубим полотном. Розповідають, якийсь майор Некрасов намагався зірвати Розп’яття. Але щойно доторкнувся - впав непритомний, з рота пішла піна. Двоє солдатів за руки витягнули безбожника з церкви і швидко посадили в машину. Глинянами пішов поголос, більше чудодійного образа ніхто не намагався зняти. Але навіть у ті роки, коли церква не діяла і не було священика, люди приходили до неї самі, відчиняли двері і відспівували Богослужіння. “Отче, а що кажуть сучасні реставратори про золотий образ?” - “Приїздили фахівці з Національного музею, реставратори станкового темперного малярства Павло Петрущак і Анастасія Чабан. Перше враження - що це справді дивна річ, яка потребує вивчення й дослідження”.

... Отця Дмитра Майкута та жителів Глинян не полишає надія, що вдасться зміцнити стареньку церкву. Минулоріч уклали угоди з реставраторами, уже є цікаві наробки, як відновити дерев’яний храм. Зберегти стареньку церкву вкрай важливо для містечка. Останніми роками тут живе повір’я, що саме вона і чудодійний образ оберігають жителів містечка від бід. Глиняни - як маленький щасливий острівець. Тут останніми роками не було повеней, посухи, не гинули врожаї. “Може, треба постукати по дереву, аби не наврочити?”, - запитую отця. “Не треба. Ці люди мають набагато більше, аніж забобони, - Молитви і Віру!”.

додано через 1 хвилину 38 секунд:

ЧИ ЖИВИЙ ОТЕЦЬ ДМИТРО МАЙКУТ?

додано через 27 хвилин 39 секунд:

http://photo.i.ua/user/454598/97756/2227122/
Цю інформацію ЗІКу підтвердив начальник ВГЗ ГУ МВС України у Львівській області Денис Харчук.

За його словами, перший випадок стався у селі Дунаїв Перемишлянського району. 23 жовтня близько 5 години ранку у районний відділ міліції надійшло повідомлення про те, що у лікарню із тілесними ушкодженнями доставлений священик місцевої церкви УГКЦ о. Назарій. У священика були забійні рани голови та струс головного мозку.

На місце події виїхали працівники міліції, які встановили, що близько 2 години ночі невідомі через вікно пролізли у будівлю і, застосувавши до священика насильство, викрали 3,4 тисячі гривень та мобільний телефон «Нокіа».

Як повідомив Денис Харчук, вже 25 числа за скоєння цього злочину затримали двох осіб: 1978 року народження, жителя цього ж села та 1982 року народження, зареєстрованого у місті Львові, раніше судимого.

Інший випадок стався у Золочівському районі: 10 листопада близько 1 години ночі із заявою про пограбування до міліції звернувся гр. Д, житель м. Глиняни, священик УГКЦ.

Як встановили працівники міліції, 9 листопада о 19. 30 троє невідомих осіб шляхом вільного доступу проникли у помешкання священика, де завдали йому удари металевим прутом, після чого без перешкод заволоділи 10 тисячами гривень.

Денис Харчук повідомив, що зловмисників ще не затримано, а відповідаючи на питання, чи перебуває священик у лікарні, Денис Харчук наголосив, що таких даних у міліції просто немає, «проте якщо священик сам звернувся із заявою, то очевидно, він був у стані це зробити».

Натомість, як стало відомо ЗІКу із власних джерел, місцеві жителі розповідають, що у священика могла бути значно вища сума, яку зловмисники і викрали. Також, за неофіційною інформацією, священик та його дружина отримали від зловмисників численні ножові поранення і перебувають у лікарні.
Все це шняга! Ваш Ісус сказав вам в Біблії, що після нього чудес більше не буде.
То що ви чудес шукаете?
Ви не вірити свому богу?
А бог вам казав не створювати собі ідолів а ні з дерева ані з золота
То що ви ліпити ті шедеври архітектури в кожному дворі

Вона за отця переживає)))) Цікаво чи він би за тебе попереживав
Переживати треба за любу людину.
Може хтось із Глинян знає подробиці, а головне - що із цим відомим священником- то напишіть на сайт, бо інформації в НЕТІ мало.
Настка пише:
Розказують, що в м. Глиняни невідомі жорстоко побили священника УГКЦ

Якби священники вивчали кунх-фу, як на сході, - все могло б обернутись по-іншому..
Глинянці, Ви маєте інтернет чи ні. Чому мовчите? Так, що з отцем Дмитром Майкутом??? Розкажіть із першоджерела....
Ну як жеж ви так дожилися за 20 років, що знов ксьондзів б'ють? І ви говорите тут за духовне відродження незалежної України? Та гон це все... вашу віру і ваш дух за 20 років попустили в сотні раз більше, ніж за попередні 70 років, так шо нема чого плакати, хотіли так жити 20 років тому, тепер будь-ласка насолоджуйтесь!)
Полювання на священиків
На Львівщині жорстоко побили та пограбували двох священнослужителів

У селі Глиняни, що на Золочівщині, невідомі зловмисники жорстоко побили греко-католицького священика о. Дмитра Майкута та його дружину. Напад стався 9 листопада близько восьмої години вечора. Зараз отець Дмитро та їмость перебувають на лікуванні.

- Міліція наразі з’ясовує мотиви нападу, - каже Денис Харчук, речник ГУ МВСУ у Львівській області. – Зловмисники досі на волі. Відомо, що їх було троє. До помешкання священика вони увійшли через двері. Коли ж опинилися усередині, почали бити руками та ногами його та дружину. Отець Дмитро запропонував їм гроші та цінності, щоби ті перестали знущатися і залишили в спокої, але ті відмовилися.

Село Глиняни відоме двома унікальними церквами – храмом Успіння Пресвятої Богородиці, де виставлений до почитання чудотворний образ Розп’яття Ісуса Христа, що самовідновився і самоозолотився, та храм Святого Миколая, де теж самовідновилися старовинні фрески. До обох церков з усієї України та навіть з-за кордону з’їжджаються тисячі паломників. У храмі Святого Миколая о. Дмитро Майкут душпастирював. Жодних конфліктних ситуацій у священика до останнього часу не виникало. Принаймні в Львівській архієпархії УГКЦ, куди за коментарем звернувся «Погляд».

- Отець і їмость досі перебувають на лікуванні, - повідомив о. Сергій Ковальчук, канцлер Львівської архієпархії УГКЦ. – Знаю точно, що він живий і це вже добре. Але я з ним іще не розмовляв. Що сталося зі священиком і через що стався напад, має встановити міліція.

Варто зауважити, що напад у Глинянах не єдиний випадок на території Львівської області, коли жертвами злочинців став священнослужитель. За інформацією ЗІК, 23 жовтня близько 5-ї години ранку в селі Дунаїв Перемишлянського району в лікарню з тілесними ушкодженнями доставлено священика місцевої церкви УГКЦ о. Назарія. У душпастиря були забійні рани голови та струс мозку. Правоохоронці встановили, що вночі невідомі через вікно пролізли в будівлю і, застосувавши до священика фізичну силу, викрали 3,4 тисячі гривень та мобільний телефон «Нокіа». Через два дні міліціонери затримали двох зловмисників, причетних до цього нападу.

У Львівській архієпархії УГКЦ неабияк стривожені фактами нападів на душпастирів. Кажуть, що раніше злочинці грабували храми, палили, але не били священиків.

- Не пригадую, щоб із часів виходу УГКЦ з підпілля на священиків нападали, - веде мову отець-канцлер. – Церкви заради наживи грабували. Це не раз було. Востаннє священиків били за часів СРСР. Тоді кожен підпільний душпастир зазнавав насилля. Але щоби тепер. Це не може не викликати занепокоєння.

Юрій Оленецьдодано через 16 годин 41 хвилину 10 секунд:

Прикро. Що ніхто інформації якоїсь, окрім офіційної надати не хоче.
Розлінились люди. Байдужі до всього. От їх і б'ють...