Золочів Плюс
Форум міста Золочів

Зареєструй скутер. А то влетиш в копійочку

Автор Повідомлення
Зареєструй скутер. А то влетиш в копійочку
На Львівщині почали масово реєструвати скутери
Львівський портал / 08.11.2010 18:14
У Львівській області лише за останній тиждень, починаючи з 1 листопада 2010 року, півтисячі водіїв зареєстрували свої мопеди (скутери). Нагадаємо, що саме цього дня, 1 листопада, в Україні завершився термін для реєстрації мопедів (скутерів), інформує прес-служба управління ДАІ у Львівській області.

Варто наголосити, що на Львівщині реєстрацію мопедів (скутерів) розпочали з 1 липня цього року. Однак, від липня до середини жовтня реєстрацію скутерів пройшли всього 500 водіїв. І, лише з наближенням дня, коли завершувався термін реєстрації цих двоколісних транспортних засобів, водії дещо активувалися і у другій половині жовтня зареєстрували ще півтисячі мопедів.

Крім того, лише за перший тиждень листопада в області реєстрація скутерів відбувалася особливо активно. До відповідних органів із заявами про реєстрацію мопедів звернулося ще близько півтисячі водіїв.

Відтак, на сьогодні в області вже зареєстрованими є 1,5 тисячі мопедів (скутерів). А тому нагадуємо, що водіїв, які не пройшли процедури реєстрації своїх транспортних засобів (мопедів/скутерів), відповідно до визначеного порядку будуть притягувати до адміністративної відповідальності.

Для того, аби зареєструвати скутер у підрозділах ДАІ, особі, яка ним керує, треба звернутися із заявою на ім’я начальника обласного управління Державтоінспекції про бажання зареєструвати цей транспорт. Крім того, водій скутера повинен надати письмове пояснення про те, що мопед було придбано до 1 січня 2010 року. Далі співробітники ДАІ проведуть низку перевірок щодо правдивості викладеного пояснення і наданих документів і, якщо не буде заперечень щодо законності придбання транспортного засобу, водій отримає вмотивований висновок, який надає право для реєстрації.

Наступним кроком до реєстрації скутерів є звернення власника скутера до районного підрозділу МРЕВ ДАІ (відповідно до місця проживання), де при наявності паспорта громадянина України він пише ще одну заяву і протягом трьох годин відбудеться реєстраційна операція, після чого буде видано тимчасовий реєстраційний талон з необмеженим терміном дії і державний номерний знак.

Вартість реєстрації скутера в органах ДАІ не перевищує 170 грн, не враховуючи оплати за проведення експертного дослідження та автотехнічної експертизи.

додано через 1 хвилину 59 секунд:

Знову ДАЇ викачуватиме бабки. А що поробиш. Самі вибрали собі т аку владу, а вона має таке ДАЇ.
Прикольно А що далі? Реєстуватимуть фіри, ровери, скейти і ролики? Що найбільш прикольно, то власники, замість того, щоб зібратися і організувати мітинг, пікет, тощо, як вівці понесуть свої бабки туди де їм наказали. Менталітет, однако.
andry пише:
А що далі? Реєстуватимуть фіри, ровери, скейти і ролики?

andry Ровери, скейти і ролики вже не додумаються реєструвати. Хоча , хто знає, що в Азарова на умі. А реєстрація фір , річ необхідна.
Це вже давно є, в сусідній з нами Румунії. Скільки було аварій, коли автомобіль і навіть автобус вночі наїжджав на фіри без світловідбивача,
чи фірман був аж дуже напідпитку. Якщо не людей, то хоч коней треба пожаліти!
Нормально зробили, ті скутеристи ахрінєлі в корінь. скільки аварій через них. Діти іздять по дорогах, ще голови не видно з під руля а вже їже.
Давайте тут трішки розберемся, мені в МРЕО сказали 1000грн за реєстрацію, маючи категорію Б і А я немаю права їздити на скутері ( 48к, де є тільки газ і тормоза ). Отже мені потрібюно переробляти посвідчення водія, а це ще 1000грн + категорія А1 ще 200 грн. І того получаєтся я маю відати як якись лох 2200 грн? причому, що скутер 3 000 коштував. Хлопці з мрео вам попка не злипнется? Звісно реєстрація потрібна і права також, но в такому вигляді і цінах...
волчара
Я також вважаю, що правильно. Був випадок, коли така дитина на скутері, біля працівників ДАІ, створила аварійну ситуацію. Хлопчисько навіть впав разом зі скатером мало не під колеса машини. Став, показав фак і поїхав дальше.
Окей пише:
реєстрації скутера в органах ДАІ не перевищує 170 грн

Щоправда ціну загнули.

Права:
Навчання: 7 літрів бензину + 200 грн.
Здати теорію та практику 444 грн.
Бланк прав - 225 грн. + 175 грн. послуги ДАІ

огляд експерта - 148 грн. 63 коп.
визначення об'єму двигуна - 60 грн. 85 коп. (+ нова прокладка після "огляду" 15-20 грн.)
vovik

Тільки за такі розцінки, ніхто навіть не порухаєтся, і не подивится в твою сторону
Тільки розкажіть мені, прихильники реєстрації, яким чином реєстрація впливає на безпеку руху?
Що заваджає ЗАРАЗ мєнтові зупинити фіру, не обладнану світлоповертачами, скутера, яким керує шмаркач на підпитку? Реєстрація поможе? А фігвам, просто на початку їх троха поменшає, але незабаром (с) усе вернеться на круги своя.

Є порушення - зупиняємо, затримуємо, накладаємо штраф в адміністративному порядку. Інакше, згідно з цією логікою (що реєстрація - панацея) реєструвати потрібно усіх учасників дорожнього руху, в тому числі пішоходів, бо, бач, їх стало багато на дорозі, обнагліли вкінець і ДТП з ними побільшало.
Давно вже час зрозуміти - в нашій країні усілякі реєстрації і перевірки робляться з єдиною і загальновідомою метою - збрити бабло. На безпеку людей вже всі давно і твердо забили, пробачте мені мій французський.
andry
Ти не зовсім правий. Те що
andry пише:
в нашій країні усілякі реєстрації і перевірки робляться з єдиною і загальновідомою метою - збрити бабло
це так!
Але те що від цього не покращиться безпека на дорогах я не погоджуюсь. Звичайно, що скутери це не єдине з чим на дорогах потрібно боротись, і можливо не найголовніше, тим не менше це величезна проблема.
vovik пише:
це величезна проблема.

Тож вирішувати треба ПРОБЛЕМУ а не брити бабло. А що хочуть зробити?
Припустимо 1%, навіть 5% скутеристів без башні. Отже, замість того, щоб прийняти нормативні акти, які б примусили інспекторів дивитися в сторону дотримання ПДР скутеристами і т. д. (читай - трошки модифікувати Правила і застосувати адекватні санкції) вирішили, "пользуясь случаем" (с) тупо збрити бабло з усіх. Реально на дорозі це нічого не змінить, повір

Взагалі, величезних проблем на дорогах у нас чортьма. Але ж ніхто не спішить їх вирішувати, адже для цього треба ВИТРАТИТИ гроші. А от тут, зявилася нагода "тіпа порішати", і всьо, бабки на бочку, "ми проблему вирішили". Зі штрафами те саме, штрафи підняли, порушень не зменшилося. То ж може треба щось в "консерваторії" змінити?
А як вплинути на тих 1-5%? А якщо вони можуть без документів їздити, що їм зробиш? Тех засіб без номерів, кому належить ніхто не знає. Водій без прав. На кого протокол складати? Усі протоколи будуть на Пупкіна?
vovik пише:
А як вплинути на тих 1-5%?

От над цим і треба працювати
vovik пише:
Водій без прав. На кого протокол складати?

А як з пішоходами? А як з злочинцями, хуліганами? Іх теж зареєструвати і права+номера видати, щоб можна було затримувати у випадку правопорушення? Немає посвідчення особи (паспорт, тощо) - затримання для з'ясування особи, ТЗ на штрафмайданчик. Все просто, було б бажання. Навіть зараз необхідна правова база є.

Єдине, з чим я можу погодитися - потреба видачі якогось спрощеного посвідчення тим, хто не має жодної категорії. З обов'язковим медичним оглядом (нарколог, психотерапевт, окуліст), щоб відсіяти громадян, непридатних до водіння. Посвідчення має розповсюджуватися лише на скутери, ровери і подібне. Щодо повної процедури, і тим більше для водіїв, що мають старші категорії, а також щодо реєстрації іграшок з об'ємом двигуна як 4 шприци - дурня повна і розвід лохів.
Знаючи що на мене відразу накинеться шквал критики признаюсь: за кермом
andry пише:
іграшок з об'ємом двигуна як 4 шприци

ніколи не сидів. Проте бачив що виробляють на них.
Якби знайти статистику ДТП за участі цих "іграшок", то думаю усе б стало на свої місця.
Нова свіжа інформація:
ДАІ продовжила спрощену реєстрацію скутерів
Львівський портал / 08.12.2010 14:43
Державтоінспекція ініціює продовження спрощеної реєстрації скутерів до 1 липня 2011 року. Про це повідомляє прес-служба Департаменту ДАІ МВС України

Як відомо, 1 листопада закінчилась державна реєстрація мопедів за спрощеною процедурою. Однак, більшість власників мототранспорту не встигли пройти реєстрацію до встановленого строку. Саме тому Міністерством внутрішніх справ України підготовлено проект постанови Кабінету Міністрів України "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 23 грудня 2009 року № 1371", в якому передбачено перенесення терміну завершення спрощеного порядку реєстрації мопедів до 1 липня 2011 року.

На даний час для того, щоб зареєструвати мопед придбаний до 29 грудня 2009 року, його власнику необхідно звернутися до реєстраційно-екзаменаційного відділення ДАІ за місцем реєстрації, де написати заяву із зазначенням дати і обставин його придбання. Якщо у власника скутера збереглися документи, що підтверджують законність його придбання, то їх також необхідно додати до заяви.

Для отримання водійського посвідчення категорії "А1" необхідно пройти підготовку в автошколі (що має акредитацію на право готувати водіїв транспортних засобів цієї категорії) і скласти теоретичний і практичний іспити в реєстраційно-екзаменаційному відділенні ДАІ. Тим, у кого вже є посвідчення категорії "А" (отримане до 17 листопада 2008 року) і немає медичних протипоказань, при обміні категорія "А1" буде відкриватися автоматично.

Як у повідомила коментарі «АвтоПорталу» начальник прес-служби УДАІ Львівщини Світлана Добровольська, спрощену реєстрацію скутерів уже відновлено. «До 1 липня 2011 року, спрощену реєстрацію в ДАІ можуть пройти лише ті мопеди, які були придбані до 29 грудня 2009 року», – зауважила вона.