Золочів Плюс
Форум міста Золочів

Тепло на вагу золота

Автор Повідомлення
Тепло на вагу золота
Тепло на вагу золота
або автономний клопіт з опаленням


Ще минулого року, невдоволені тарифами на опалення, мешканці житлового будинку №12, розташованого на вул. Львівській, що у Золочеві, зіткнулися з кількома проблемами. У більшості жителів, котрі почали встановлювати індивідуальне автономне опалення, виникла низка серйозних непорозумінь із підприємством-підрядником, а решта опинилося під загрозою мерзнути упродовж зими через відключення прибудинкової котельні.

Централізоване опалення у будинку на вул. Львівській, 12 було встановлено ще понад тридцять років тому. Колись жителі будинку щомісяця платили за опалення лише по декілька російських рублів. Утім, з подорожчанням газу, ціни на теплопостачання почали стрімко зростати. А упродовж останніх років досягли буквально астрономічних показників. Так, зокрема, минулого опалювального сезону вартість щомісячної плати за теплопостачання у двокімнатній квартирі в середньому становила 500-600 гривень. Утім, подачу тепла здійснювали не якісно. При плюсовій температурі його подавали настільки «щедро», що люди змушені були відчиняти вікна, а в люті морози їм нерідко доводилося мерзнути. Зрештою мешканцям вдалося дізнатися причину таких контрастів. Виявляється, усе впиралося в ліміт. Якби упродовж опалювального сезону тепловики випалили менше газу, наступної зими кількість кубометрів палива було б зменшено.

Звісно, багатьом жителям увірвався терпець. У 2009 році вони почали активно від’єднуватися від системи централізованого опалення «Золочівтеплоенерго». Спершу Золочівська міська рада не давала на це зеленого світла, хоча Правила надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 2005 р. № 630 передбачають відключення від мереж централізованого опалення та гарячого водопостачання з ініціативи споживача. Щоправда, коли випадки відключення почастішали, на сесіях міськради врешті почали приймати рішення «Про надання дозволу на виготовлення проектної документації на влаштування індивідуальної системи теплопостачання». Утім, автономне опалення нині не кожному по кишені. Жителі стверджують, що лише минулоріч спеціальні котли коштували 12 тисяч гривень, а виготовлення документації на встановлення тягнуло майже на дві тисячі. А ще необхідно було оплатити вартість труб, що коштує лиш трохи дешевше, ніж оформлення документації. А як бути пенсіонерам, інвалідам та безробітним, котрі мешкають в будинку? Згодом їх поставили перед фактом: встановлювати індивідуальне опалення або ж мерзнути цілу зиму….

– Три роки тому я звернувся до міської влади з проханням надати мені дозвіл на відключення від центрального теплопостачання, – розповів житель квартири №59 Степан Буца. – Коли це було дешевше, мені відмовили. А цьогоріч, влітку на мою адресу надійшов лист, в якому влада дала зрозуміти, що тепловики більше не опалюватимуть наш будинок. А це означало, що мені доведеться терміново вишукувати можливості для встановлення автономного опалення.

Відтак чоловік ознайомив мене з листом №1344 від 29 червня 2006 року, в якому зазначалося, що «виконавчий комітет Золочівської міської ради рішенням №224 від 8 червня 2010 року надав дозвіл на відключення від мережі централізованого опалення та встановлення по квартирного індивідуального опалення у житловому будинку №12 по вул. Львівській у м. Золочеві у зв’язку із малою кількістю споживачів теплової енергії та нерентабельністю подачі тепла. Виходячи з вище викладеного просимо звернутися до Золочівської міської ради для отримання даного дозволу та оформити усю необхідну документацію на відключення від мережі центрального опалення та встановлення індивідуального опалення…»

– Упродовж минулого опалювального сезону я оплачувала понад 500 гривень щомісяця, – розповіла жителька іншої квартири Наталя Недзєльська – Коли міські депутати прийняли це рішення, понад 60 відсотків жителів уже встигло відімкнутися. А як бути всім іншим людям, котрим не по кишені автономне опалення, у тому числі мені? Цікаво, що лише після прийняття рішення сесії, до помешкань громадян почали навідуватися працівники котельні й збирати підписи про те, що вони нібито бажають відімкнутися від централізованого опалення. Я не стала під цим підписуватися.

Зрештою пані Нєдзєльскій таки довелося вишукувати кошти для встановлення авномного опалення. Утім, повернемося до Степана Буци. Коли закрутилася ця газова катавасія, він разом з іншими схвильованими жителями будинку звернувся до управління газового господарства Золочівського району.

– Помітивши, що в мешканців немає іншого виходу, газовики почали спекулювати своїм монопольними правом на встановлення газового обладнання, – повідомив Степан Буца. – Завищивши ціни на роботи й, повідомивши про те, що для ефективної подачі тепла необхідно замінити частину загально будинкових труб, вони фактично поставили усіх нас у скрутне матеріальне становище. Вартість запропонованих робіт у кілька разів перевищило реальну.

Відтак жителі дізналися, що у Золочівському районі здійснюють свою діяльність три фірми, які мають ліцензію на встановлення газової арматури та апаратури. Люди вирішили звернутися до ПП «Теплобудресурс», яке очолює пан Василь Гавришків. Останній пообіцяв, що загальна вартість усіх робіт у будинку сягатиме п’яти тисяч гривень, що на третину менше від запропонованих газовою конторою. Коли ж встановили опалення, з’ясувалося, що заміна лише трьохметрової труби з колінами в одній квартирі буде коштувати від 800 до 1000 гривень.

– Будинки, розміщені на вулицях Львівській та Богдана Хмельницького, були розраховані на газові плитки, – зазначив житель будинку Олег Цоба. – Після підведення індивідуального опалення пропускна здатність труб не давала ефективно працювати котлам. Тож, управління газового господарства поставило питання про заміну труб у цих будинках. Лише встановлення лише нового стояка на під’їзд будинку за їхніми розцінками сягала семи тисяч гривень. Нас поінформували, що для оптимальної подачі ще треба здійснити заміну фасадної газової труби. Утім, нас повідомили, що не будуть цього виконувати, доки люди повністю не оплатять квитанції за встановлення стояків та розводки у квартирах. Ми не оплатили вартість розводки та стояка, оскільки вартість робіт виглядає захмарною. Зрештою ніхто не повідомив нас попередньо про ціни, а поставили перед фактом. Здійснення заміни зі стояком потягне більш, як на тисячу 300 гривень.

– Найбільше я невдоволений тим, що підрядник робіт не вказав чітко визначених тарифів, – констатував Степан Буца. – У прейскуранті «Теплобудтраст» вказано перелік робіт, які не передбачені для монтажу газової арматури та апаратури в квартирі. За встановлення трьох метрів труби та одного шва вимагають викласти 940 гривень. А ще у тут зазначено про свердління отворів, чого під час проведення робіт не було заплановано та підведення конвектора. Цей прилад взагалі немає нічого спільного із автономним тепловим опаленням. Утім, все це увійшло до кошторису. Я двічі звертався до керівництва підприємства: у червні та вересні, аби отримати чітко визначений перелік робіт. Утім, намарно.

З приводу цього питання Степан Буца та ще вісім жителів будинку звернулися до прокуратури Золочівського району. Працівники установи не прибули на місце події, аби вивчити ситуацію, що склалася. Натомість прокурор А. Довгань надіслав мешканцям вул. Львівської, 12 відповідь під № 2022 від 13 серпня 2010 року, в якій повідомив, що скерував їхнє колективне звернення з приводу завищення тарифів голові правління ВАТ «Львівгаз» для проведення перевірки.

Перебуваючи у Золочеві? я зателефонував керівнику приватного підприємства «Теплобудресурс» Василю Гавришківу, аби дізнатися його позицію з приводу ситуації з проведенням індивідуального опалення на вул. Львівській, 12. Утім, підприємець відмовився зустрітися й прокоментувати закиди жителів згаданого будинку. Вочевидь, йому було нічого сказати з цього приводу.

Натомість заступник міського голови Золочева Володимир Пастух погодився викласти позицію влади на шпальтах нашої газети.

– Питання про відключення централізованого опалення регулюється наказом Міністерства будівництва, архітектури і житлово-комунального господарства України №4 від 22 листопада 2005 року, до якого відповідним наказом №169 від 6 листопада 2007 року внесено зміни, – зазначив Володимир Пастух. – Згідно цього наказу затверджено порядок відключення окремих житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води під час відмови споживачів від цієї послуги. Цей наказ не допускає відключення окремих квартир від централізованого опалення, а лише будинку в цілому. Власники помешкань повинні звернутися до комісії міської ради з письмовими заявами, в яких зазначають причини проведення цієї процедури. До звернення додається копія протоколу загальних зборів мешканців будинку з приводу створення ініціативної групи з вирішення питання відключення від мереж центрального опалення та прийняття рішень з влаштування у будинку системи індивідуального опалення. Рішення про це мають підтримати усі власники квартир. Комісія міськради розглядає надані документи лише за наявності затвердженої виконкомом міської ради у встановленому порядку оптимізованої схеми перспективного розвитку систем теплопостачання міста.

Згідно схеми, про яку повідомив посадовець, передбачено, які будинки можна відключати від централізованого опалення. Будинок на Львівській, 12 потрапив до цього списку у зв’язку з масовими самовільними відключеннями мешканців від централізованого теплопостачання.

– Внаслідок самовільних відключень, – продовжив Володимир Пастух. – відбулося розбалансування системи опалення. Подача тепла є технічно практично неможливою та економічно збитковою. Такі відключення у житлових будинках наносять чималі збитки «Золочівтеплоенерго», у тому числі призводять до можливого зриву забезпечення теплом усього міста.

Саме у зв’язку з малою кількістю споживачів теплової енергії та нерентабельністю подачі тепла, виконавчий комітет Золочівської міської ради прийняв рішення №224 від 08 червня 2010 року за №147 «Про затвердження перспективного плану й оптимізованої системи теплопостачання м. Золочева на 2010 рік», яким передбачено надання дозволів на виготовлення проектної документації на влаштування індивідуальної системи теплопостачання у житлових приміщеннях громадян. Після прийняття цього рішення усім жителям вул. Львівської, у тому числі Степану Буці, було надіслано листа про те, що будинок підлягає відключенню.

– У зв’язку з тим, що малозабезпечені мешканці міста не можуть встановити індивідуальне опалення у своїх квартирах, цієї осені було видано розпорядження міського голови Золочева, – зазначив Володимир Пастух.

– Згідно до цього документу, усі будинки, які було передбачено перспективним планом та оптимізованою схемою до відключення від теплопостачання, підлягали підготовці до робочого стану для запуску тепла. Утім, зауважу, що перед цим, керівництво об’єднання співвласників багатоквартирного будинку має надати відповідний акт готовності системи опалення для запуску тепла.

Коли матеріал готували до друку до редакції зателефонував один із жителів Золочева й повідомив, що кільком мешканцям будинку, котрі через фінансову скруту не змогли встановити автономне опалення, не подали тепло із загальної котельні. Відтак я зателефонував заступнику міського голови Володимиру Пастуху, аби дізнатися про причину ситуації, що виникла.

– До міської ради звернувся голова ОСББ житлового будинку на вул. Львівській, 12 й повідомив, що об’єднання не планує підключати централізоване опалення, оскільки залишилося лише двоє жителів, які не мають змоги встановити автономне опалення, – прокоментував Володимир Пастух. – Водночас, керівник ОСББ попросив надати матеріальну допомогу мешканцям Вар’янко та Ярмоленко на придбання приладів індивідуального обігріву. Аби якось допомогти цим людям, ми виділили з міського бюджету по 1200 гривень для кожного з них.

Юрій СКОБАЛО

із офіційної відповіді прокурора Золочівського району А. Довганя на запит газети “Міліцейський кур’єр” з приводу перевірки дотримання законодавства під час підготовки міста до опалювального сезону від 25.10.2010 №2724

“У ході проведення прокуратурою району перевірки додержання законодавства про теплопостачання встановлено низку порушень вимог законодавства в діяльності МКП «Золочівтеплоенерго», а також прийняття виконавчим комітетом Золочівської міської ради рішень, пов'язаних з теплопостачанням, які суперечать вимогам законодавства. Зокрема встановлено, що з порушенням вимог Закону України «Про теплопостачання», службовими особами МКП “Золочівтеплоенерго” підготовлено перспективний план оптимізованої схеми систем теплопостачання по м. м. Золочеву на 2010 рік, якими передбачено у поточному році припинити роботу котелень по вул. Львівській 39 і
Шашкевича,8 із подальшою консервацією обладнання.

Незважаючи на наявні порушення законодавства, допущені при підготовці згаданого документу, рішення виконавчого комітету Золочівської міської ради №147 147 від 27.04.2010 року затверджено Перспективний план і оптимізовані схеми систем теплопостачання по м. Золочів на 2010 рік.

Крім цього, всупереч процедурі, визначеній Порядком відключення окремих житлових будинків від мереж централізованого теплопостачання, затвердженої Наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 22.11.2005 №4 виконавчим комітетом Золочівської міської ради на підставі звернення МКП “Золочівтеплоенерго», прийнято рішення №189 та №224 від 8.06.2010 року, якими надано дозвіл на виготовлення проектної документації на влаштування системи теплопостачання.

З метою усунення порушень законодавства про теплопостачання, прокуратурою внесено подання начальникові МКП “Золочівтеплоенерго” та міському голові Золочівської міської ради.”

Оксана Ростикус
прес-секретар ВАТ «Львівгаз»

– Ціни на роботи та послуги, які надає ВАТ «Львівгаз», встановлені у «Прейскуранті цін на послуги», затвердженим наказом товариства. Вартість будівельно-монтажних робіт, що виконуються працівниками підприємства визначається на основі постанови КМУ від 10.11.2000р. №1685 «Про визначення вартості будівництва», «Правил визначення вартості будівництва» ДБН Д.1.-1-1-2000 (з доповненнями та змінами)», затверджених наказом Державного комітету України з будівництва та архітектури від 27.08.2000р. № 174, наказів Міністерства регіонального розвитку та будівництва України №109 від 03.03.08р. №109 та від 19.03.2009 р. № 114 та галузевих ресурсних елементних кошторисних норм.

Порядок встановлення індивідуального опалення

Чимало львів’ян звертаються до ВАТ «Львівгаз» із заявами з приводу отримання дозволу на відключення від централізованого опалення та гарячого водопостачання і встановлення у своїй квартирі автономного опалення. Питання надання дозволів не належить до компетенції ВАТ «Львівгаз». Утім, задля уникнення непорозумінь із мешканцями, підприємство інформує про порядок влаштування індивідуального теплопостачання.

Як повідомила прес-секретар ВАТ “Львівгаз” Оксана Ростикус, першим кроком є подання заяви до постійно діючих міжвідомчих комісій з розгляду питань пов’язаних з відключенням від центрального опалення та гарячого водопостачання при виконкомі міської ради та районних адміністраціях, які утворені згідно з рішенням виконавчого комітету Львівської міської ради за № 297 від 10.03.2006 р.

Ця комісія розглядає заяви мешканців з приводу відімкнення житлового будинку, секції, під’їзду чи окремих приміщень від центрального опалення та гарячого водопостачання й у місячний термін приймає рішення, що повинне враховувати затверджений план перспективного розвитку систем централізованого теплопостачання, існуючий стан мереж енергозабезпечення даного будинку або окремого мікрорайону. Рішення Комісії оформляється протоколом, витяг з якого впродовж десяти днів надається заявнику.

Якщо рішення комісії буде позитивним, заявник отримує перелік організацій, до яких слід звернутися, аби одержати технічні умови для розробки проекту індивідуального теплопостачання. У разі отримання позитивних висновків та технічних умов рішення комісії щодо надання дозволу на влаштування системи автономного опалення затверджується виконавчим комітетом або розпорядженням голови районної адміністрації.

Лише після отримання всіх дозволів та їх затвердження працівники ВАТ «Львівгаз» можуть виготовити технічну документацію та виконати роботи із підключення газових приладів. Після чого буде складено акт про відімкнення від мереж центрального опалення та гарячого водопостачання, який буде скеровано балансоутримувачу, теплопостачальному підприємству та міжвідомчій комісії. Акт про здачу в експлуатацію влаштованої системи автономного опалення заявник повинен у десятиденний термін надати до міжвідомчої комісії на затвердження.

Самовільне відключення заборонено. Тому, аби уникнути проблем, до монтажних робіт краще приступати лише після одержання затвердженого проекту.
P.S. До уваги читачів! Матеріал оновлено 02.10.2010 року: отримано офіційну відповідь з прокуратури Золочівського району.
[b]Начальник відділу контролю послуг та реклами управління у справах захисту прав споживачів у Львівській області Павло Світлик
[/b]

Самовільне від’єднання від централізованого опалення заборонено п. 25 Постанови Кабінету міністрів України від 21 липня 2005 року №630. Перед проведенням цієї процедури, мешканцям необхідно підготувати заяву про неналежне надання послуг з централізованого опалення. Якщо ця послуга надається не якісно, слід звернутися із письмовою заявою до виконавця послуг. Також на місце події необхідно викликати представника теплоенерго для заміру температури у приміщенні. Відключення від систем централізованого опалення здійснюється лише згідно переліку відповідних необхідних документів та дозволу на відключення у міжопалювальний період.

Під час встановлення індивідуального опалення з виконавцем послуг слід укласти угоду про роботи зі встановлення індивідуального опалення. Необхідно пересвідчитися, що їх виконуватиме ліцензована організація.

Згідно Закону України “Про об’єднання співвласників багатоквартирних будинків” ОСББ є юридичною особою. Вони зобов’язані укладати угоди на утримання будинку безпосередньо з виконавцями послуг, а мешканці є співвласниками будинку та допоміжних приміщень житлової споруди. Всі рішення, які стосуються ОСББ, приймаються на загальних зборах жителів.
Як на диво в багатьох країнах, зокрема Данії центральне опалення вважається більш вигідним і єкономним ніж індивідуальне. Якщо порахувати єнеговитрати то так воно і ї, але в нас завдяки відсталим технологіям, тупорилим чиновникам, гулпим законам і безгосподарності люди пройдуть довгий і тривалий шях відєднань від центрального опалення і з часом зрозуміють якщо не підійти до цієї проблеми комплексно то лише встановленням індивідуального котла її не вирішити.
Абсолютно.
Грамотно організована "шара" завжди обходиться дешевше кожному індивідуально. На всіх етапах.

bam пише:
але в нас завдяки відсталим технологіям, тупорилим чиновникам, гулпим законам і безгосподарності

Додам, в нас взагалі ніхто не в курсі про реальний стан подібних орг-цій. Вроді працює - ну і ладно..

додано через 24 хвилини 19 секунд:

І ще, нагадалось, актуально:
Росія вже закінчила 6-річний проект по встановленню "Північного потоку" через Балтику.
http://img.beta.rian.ru/images/37119/52/371195246.jpg
http://finmarket.ru/z/nws/news.asp?id=2379346
Тепер Україна, зі своїми претензіями по ціні на газ, може йти нахрен.
І це буде не тільки підняття ціни на газ. Ті укр. підприємства/заводи (шо критично залежать від газу), які не оптимізувались за цей період, тупо стануть неприбутковими. З відповідними наслідками.

А як справи з ККД у наших газовщиків - відомо тільки їм самим.
Alexis пише:
завжди обходиться дешевше кожному індивідуально. На всіх етапах.
не біжи наперед паравоза - він тебе задавить. Коли я чую такі заяви - відразу розумію, що людина мастак бла бла робити, а по суті в тому плаває. Ти тупо сядь і порахуй що дишевше купити котел, насоси, нові батареї, зробити техумови і т д. Робота в золочеві обійдеться тільки під 300 євро. А матеріали? Чи може ти наївний думаєш що купив настінний котел і на цьому все скінчилось. Почитає на сайті кромшродера шо і до чого щоб щось ляпати. Багато в Золочеві слухає такі бздури і ведеться. І мало хто знає що в будинку настінний двуконтурний котел витягує 3- 5 років максимум. Мало хто може повірити що алюмінєві батареї -г.... но... Мені доводилось спілкуватись з одним майстром в Золочеві який не знав різниці між атмосферним і турбірованим котлом. Звичайно є ї шарущі в цьому люди.
Особисто я лише один раз мав бесіду з людиною в Золочеві яка знала що гаряча підлога заливається при запущеному опаленні, що всі єкрани які купляють і стелять нічого не дають, а є тупим розводом.
Про політику всі вміють говорити, ти краще розкажи людям як аератор до пічки підвести, більше користі буде.
Бам, не пискуй)) Якшо навіть МАЙСТРИ не знають всіх нюансів, то шо говорити про решту..

Чого сидів-мовчав, коли ми тут минулого сезону котли вибирали?
Чи може й сам тільки недавно того нахватався?
знав раніше. Точніше думав що знав, а десь пів року тому поспілкувався з одним фахівцем з Москви (точніше повчився) і тоді поняв, що раніше нічого не знав
А в дискусії не вступав за принципом що дискутувати можна з тим хто хоч чуть чуть тим володіє а не начитався з нету. Але слід визнати, що навіть і зараз знаю людей які в тому питанні значно продвинутіші від мене. тому може і із за скромності щоб не пантувати, та й є якась комерційна таємниця межу якої не варто переступати.
бам, понти колотити ненадоїло? клоун
Alexis пише:
Чого сидів-мовчав, коли ми тут минулого сезону котли вибирали?
Я думаю, відповідь інколи стає очевидною.
Маєш питання по опаленню????
http://www.ua-build.com/?page_id=185 тут стартував спеціалізований форум по будівництву з яким буду співпрацювати. Реєструйсья, задавай питання, а хочиш то і на цьому форумі тебе вася проконсультує
Вася проконсультує легко при чому. в тому шо розбирається. і не буде пальці гнути
bam пише:
Я думаю, відповідь інколи стає очевидною.
Шо очевидною? Я тіпа рік мав чекати твоїх висерів про "комерційну таємницю"??
Коли отакі "я-я-я" темлять про всякі там "то скажу, то не скажу, а то скажу але там" - після роботи з такими відчуття ніби чимось замазався((

Навіть на Львівських, Тернопільських ітд (а краще - спеціалізованих) форумах проконсультують не слабше і без дурацьких недоговорок. А по твоїй зцилі половина ссилок на якісь разводи, яка гарантія шо твоя інфа взагалі чогось варта?

Йди краще й далі щоки надувай про мульйони в інтирнетах, маркітолог-ніщеброд))

а хулі ти думав, що відразу прибіжуть до тебе і все тобі виложать на тарілочці? тоі тіко так вася може, да ви обоє одної ціни. Як кажуть один х... під різними ніками. вот раз послухаєш баранів, заплатиш за помилки, другий знов заплатиш, а тоді прийдеш до когось типу як я і ще раз заплатиш щоб розгріб твої проблеми. тіки з тобою справи мати -себе не поважати найближчим часом заведи собі ще два або три логіни щоб скучно не було
Логіка бама проста - якшо двоє говорять баму він чуть неправ, значить вони в зговорі. Варіант шо він, можливо і десь неправ, не приймається в принципі)) ЧСВ мішає)

bam пише:
що відразу прибіжуть до тебе і все тобі виложать на тарілочці?

Та не про то була мова. підростеш - поймеш.
Ну і в принципі ти нічого по суті так і не написав, як похвалив себе і попускав коллег, про шо мова?
bam пише:
а тоді прийдеш до когось типу як я

та ти звичайний тупий продаван. яка з тебе може бути користь
Alexis пише:
підростеш - поймеш.

на це марна надія. чуваку 35 вже, а там глухо як в танку