Золочів Плюс
Форум міста Золочів

Газові котли. Ваш вибір?

Автор Повідомлення
Газові котли. Ваш вибір?
Відірвіть, будь-ласка, вочки від монітора і гляньте на свій котел

Який у вас виробник і модель котла?
Чому вибирали саме такий?
Особливо цікавить параметр - чавунний, парапетний, сталевий чи настінний?
А якщо точніше - то чавун чи сталь?
Я не фахівець в цій галузі, але на мою скромну думку найважливішими парамектрами у котлі є ККД і максимальна потужність. Максимальну потужність слід вибирати, виходячи із теплових втрат у опалюваній будівлі, а ось ККД шукати по можливості вище. Власне мінімальні втрати газу, а не вартість котла - основне, на що потрібно звернути увагу. Може трапитися так, що більш дорогий, але й більш економний котел швидко окупить себе за кілька місяців, а в майбутньому завдасть менше клопотів в обслуговуванні. Раджу котел без електроніки, остання надзвичайно часто псується від грози та перепадів струму в мережі.

В мене особисто - Житомир-3, купував що було. Щодо ККД - претензій особливих нема ("вихлопна" не дуже гаряча), у порівнянні з попереднім достатньо (майже вдвічі) економічніший . З недоліків - іноді згасає пальник, у новому - взагалі непрацював, мусів мудрити самостійно, як привести його до тями (може брак?). Працює вже 3-й рік, інших проблем не спостерігалося.

На теперішній час шкодую лише за тим, що цей котел не сприймає твердого палива. У світлі стрімкого зростання вартості природного газу, частенько приходить думка щодо потреби використання традиційного палива - дерева, вугілля, тощо.
andry пише:
іноді згасає пальник
Може тяга?

andry пише:
частенько приходить думка щодо потреби використання традиційного палива
Да, це хороша думка. Є і універсальні, но я пока не знайшов в кого оглянути їх роботу на практиці..

Кстаті, в плані котлів серед місцевих переваг замітив поширеність марок Житомир і Данко.
Параметри і ціни по їхніх вагових категоріях практично одинакові.
Автоматика (інші бренди) - теж майже не відрізняється.
Пока курю...
Alexis пише:
Може тяга?

Та ні, тяга пречудова, такий попався просто (слабкий біметалічний клапан)...
В мене котел Habitat 2, настінний, економічний досить.