Золочів Плюс
Форум міста Золочів

Щеплення, чи можна відмовитись від них?

Автор Повідомлення
Щеплення, чи можна відмовитись від них?
По-перше, щеплення, як й інші процедури (такі, як проба Манту, флюорограма, аналізи крові й т. і.), є видом медичної допомоги, від якої можна відмовитися:
Цивільний кодекс України:
Ст.284. 3. Надання медичної допомоги фізичній особі, яка досягла чотирнадцяти років, провадиться за її згодою.
4. Повнолітня дієздатна фізична особа ... має право відмовитися від лікування.

Конвенція про захист прав і гідності людини щодо застосування біології та медицини (Конвенція про права людини та біомедицину):
Ст.5 Будь-яке втручання у сферу здоров'я може здійснюватися тільки після добровільної та свідомої згоди на нього відповідної особи. Відповідна особа у будь-який час може безперешкодно відкликати свою згоду.
Ст.6 2. Якщо відповідно до законодавства неповнолітня особа є недієздатною давати свою згоду на втручання, таке втручання може здійснюватися тільки із дозволу її представника.

По-друге, щеплення є методом профілактики, і притім досить ризикованим (як ми бачили вище):

Закон України „Основи законодавства України про охорону здоров'я":
Ст.42 Ризиковані методи ... профілактики ... визнаються допустимими, якщо вони ... застосовуються за згодою інформованого про їх можливі шкідливі наслідки пацієнта
Ст.43 Згода інформованого пацієнта необхідна для застосування методів ... профілактики ... Щодо пацієнта, який не досяг віку 15 років, медичне втручання здійснюється за згодою їх законних представників.
По-третє, можливість відмови від щеплень безпосередньо обговорена законом:

Закон України „Про захист населення від інфекційних хвороб":
Ст.12 Повнолітнім дієздатним громадянам профілактичні щеплення проводяться за їх згодою... Особам, які не досягли п'ятнадцятирічного віку..., щеплення проводяться за згодою їх батьків. Особам віком від п'ятнадцяти до вісімнадцяти років профілактичні щеплення проводяться за їх згодою та за згодою батьків...
Довільно оформлену відмову (див. Додаток 5) досить залишити у своїй поліклініці (або відправити її туди рекомендованим листом з повідомленням про вручення) у єдиному екземплярі, якщо дитина не відвідує дитячий садок або школу:

Закон України „Про захист населення від інфекційних хвороб":
Ст.12 Якщо особа та (або) її законні представники відмовляються від обов'язкових профілактичних щеплень, лікар має право взяти у них відповідне письмове підтвердження, а в разі відмови дати таке підтвердження - засвідчити це актом у присутності свідків.

Якщо ж відмова оформляється при надходженні в пологовий будинок, дитсадок або школу, то необхідно копію відмови вручити під розпис керівникові установи, а також іншим особам, які можуть приймати яку-небудь участь у передбачуваній вакцинації: акушерові, шкільній медсестрі, учителеві й т. д. Окремий екземпляр відмови необхідно вкласти дитині в шкільний щоденник (для швидкого пред'явлення при необхідності), а саму дитину - проінструктувати відповідним чином.
Пропоную вам перевірити вакцину на вміст гормонів. Сходіть в клініку, де роблять таку вакцинацію. Вони зараз за гроші роблять у багатьох містах. Берете тест на вагітність, який дає реакцію на хоріонічний гонадотропін (їх багато, запитаєте в аптеці). Капаєте вакциною на тест, якщо реакція є, то у вакцині міститься гормон, якщо немає, то інформація помилкова. Якщо реакція є, то зніміть відео і покажіть його де-небудь на ютубі. Ось це і буде кращим доказом.