Золочів Плюс
Форум міста Золочів

Вічна пам'ять Мирославу Марусину

Автор Повідомлення
Вічна пам'ять Мирославу Марусину
Сьогодні, 21 вересня 2009 року, у празник Різдва Пресвятої Богородиці за юліянським календарем, о 9:30 місцевого часу, у Римі, в українській Папській колегії святого Йосафата, на 86-му році, життя упокоївся у Бозі Високопреосвященніший Архиєпископ Мирослав Марусин, вислужений Секретар Конґреґації для Східних Церков. Він відійшов до Господа у той сам день, що і 35 років раніше, 1974 року, Владика Іван Бучко, його святитель від нижчих до єпископських свячень, секретарем, співробітником і помічником якого він був протягом 25-ти років.

Владика Мирослав Марусин народився 26 червня 1924 року у селі Княжому біля Золочева на Львівщині. Богословсько-філософські студії розпочав у Львівській Богословській Академії, де навчався від 1943 р. до 1944 р. Під час війни навчався в Падерборні, (Німеччина), а потім, від 1949 до 1951 р., у Папському Східному Інституті в Римі, здобувши ступінь доктора. Нижчі, дияконські та ієрейські свячення отримав з рук Архиєпископа Івана Бучка у 1948 р. в Німеччині. Тісно співпрацював з Владикою Бучком, Апостольським Візитатором українців греко-католиків у Західній Європі, невтомно йому допомагав, супроводжував у всіх відвідинах українських громад у світі, аж до свого призначення Апостольським Візитатором українців у Західній Європі. Єпископська хіротонія Кир Мирослава відбулась 28 липня 1974 року в Римі. Головним святителем був Владика Іван Бучко, а співсвятителями – Владики Платон Корниляк, Володимир Маланчук, Августин Горняк та Йоаким Сеґеді.
Від 1977 до 1982 року Владика Марусин був на відповідальному пості віце-президента Папської комісії у справах ревізії Кодексу Східного Канонічного Права. За призначенням Папи Івана Павла ІІ, від 1982 до 2001 року Преосвященний Мирослав Марусин, піднесений до гідності архиєпископа, був Секретарем Конґреґації для Східних Церков. Його архиєрейське служіння було віддане Церкві та народові, а, одночасно, і служінню чотирьом Вселенським Архиєреям: Павлові VI, Іванові Павлові I, Івану Павлові II та теперішньому Папі, Венедикту XVI.
Кир Мирослав Марусин був автором численних видань і наукових праць богословського, історичного, літургічного та біблійного змісту. Папська Марійська академія, Орден Лицарів Божого Гробу, Наукове товариство ім. Шевченка та інші установи удостоїли владику Мирослава Марусина почесними відзнаками. Віденський університет та Український вільний університет присвоїли йому звання почесного доктора.

Завдяки проповідям Владики Мирослава Марусин та Богослуженням, що він відправляв і які транслювало Ватиканське Радіо, виросло та зберегло віру не одне покоління греко-католиків не тільки в Україні, але і на всьому радянському просторі. Свою останню проповідь для слухачів Ватиканського Радіо Владика Мирослав виголосив 28 серпня цього року, на празник Успіння Пресвятої Богородиці.

Вічна йому пам’ять!

Поділіться спогадами про цю видатну людину, родом із с. КНЯЖЕ, який прославив наш Золочівський край навіки, допоміг збудувати в Золочеві пам'ятник М. Шашкевичу, відремонтувати церкву в с. Княже
Ще мої батьки , баба , дід слухати службу Божу з Ватикану по радіо. Боялись, щоби не здали їх сусіди в КГБ чи НКВД. А голос з цього радіо був часто ОДИН - ЦЕ ГОЛОС МИРОСЛАВА МАРУСИНА, нашого земляка. Вічна йому пам'ять/ Думаю треба назвати одну із вулиць міста Золочева - вулицею Мирослава Марусина. Давайте таку ініціативу підтримаємо, напишемо Зубару про це, в міську раду від нашого ФОРУМУ.
НАЗВЕМО ВУЛИЦЮ в м. Золочеві вулицею Мирослава Марусина
Це добре. Маю навіть вулицю-кандидата на присвоєння - це Пушкіна.
чуєш ти мудак AVB чим тобі не подобається пушкін? класні вірші писав. не то шо дибільний шевченко
нє, ну я панімаю жи за пушкіна варто було б заступитись. але Оля то таки перебор. тай Андрюха скоріше за все стібаєцця. нє? а якщо серьйозно-то першим кандидатом на перейменування , на мою думку, була б вулиця бандери або січових стрільців.
olyatihonova, пушкін мені паралельний. Я його в школі проходив. Хоча не зовсім паралельний. Деякі речі струйові були. Та й по ходу свого життя показав себе, як добрячий придурок. АЛЕ! ЯКОГО БІСА МИЛОГО ВІН ЗРОБИВ ДЛЯ ЗОЛОЧЕВА???! Чи хочаби взагалі для України?
AVB пише:
ЯКОГО БІСА МИЛОГО ВІН ЗРОБИВ ДЛЯ ЗОЛОЧЕВА???! Чи хочаби взагалі для України?

бидлоті взагалі мало тре-пиво і сємкі будиш сміятись-але напевно в кожному більш-менш крупному російському місті є вулиця шевченка. то може не будем плювати в калодєц?
Згідний. Небудем. А бетоном можна залити?

Добре, жартую. Але Бандеру і СС тоже не чіпати.
AVB пише:
А бетоном можна залити?

та ні вапрос. а вдрук захочеш сі напити? думаєш сс і бандера дадут ти кружку води?
Та просто треба хвонтан в парку поремонтувати
А чи є в Золочеві громадська організація, яка б виступила ініціатором перейменування однієї із вулиць на вулицю МИРОСЛАВА МАРУСИНА. Чи почує нашу дискусію пан Зубар В., чи може йому паралельно?
Йому і має бути паралельно. Вулиці мають право називати самі люди, котрі там живуть. Зібрались, домовились, постановили. Владу поставили перед фактом. Проблема в людях і їх зацікавленості.