Золочів Плюс
Форум міста Золочів

Браконьєри у погонах

Автор Повідомлення
Браконьєри у погонах
Справжній браконьєрсько-міліцейський трилер, на кшталт тих, що показують у сучасних пригодницьких фільмах, відбувався у ніч з минулого четверга на п’ятницю поблизу села Княжого Золочівського району Львівської області.


У події фігурували ніж, кайданки, погоня, шантаж. Ледь не дійшло до застосування вогнепальної зброї…

Того дня працівники Головного державного управління охорони, використання і відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства у Львівській області вистежили на водоймі у Княжому двох браконьєрів. Всупереч усім заборонам вони промишляли за рибою з допомогою ставних сіток – їх виявили аж 18, загальною довжиною півтора кілометра. Рибінспектори вилучили у зловмисників 65 щук, кілька карасів, пліток. Прямі збитки оцінено у 3350 грн. Найгірше те, що риба не встигла піти на нерест, вся вона була з ікрою, а це означає, що загинула і велика кількість майбутнього потомства. За оцінками фахівців-іхтіологів, загинули мільярди ікринок, які через 2-3 роки могли стати дорослою рибою. Тож потенційні збитки сумарно вимірюють у 3 млн. грн.

Щодо двох затриманих браконьєрів складено адмінпротоколи. Наслідки їхніх діянь задокументовано. У тому числі сфотографовано двомостовий УАЗ-всюдихід, з допомогою якого ці люди йшли на незаконний промисел (машина стоїть на обліку у Тернопільській області). Особи, яким рибінспектори пред’явили претензії, - це військовослужбовець місцевої в/ч Микола Р. і золочівський підприємець Ігор Л. Рибінспектори кажуть, що на березі їх чекало ще п’ятеро осіб – за попередніми даними, це були офіцери у званні полковників, підполковників…

Як розповів кореспонденту “Високого Замку” державний інспектор з оперативної роботи Святослав Романчук, коли два “щукарі” на гумовому човні припливли до берега, до них підійшли троє працівників “Держрибоохорони” для з’ясування обставин.

Один з рибалок вів себе наддуже брутально, хамив. Дійшло до того, що “бізнесмен” кинувся на рибінспектора з ножем. Той вивернувся, нападник упав, ножем проколовши човен. Через непокору до нападника було застосовано спецзасіб – кайданки. Тут же інспектори викликали міліцію, повідомили про інцидент Службу безпеки України, керівника районного осередку УТМР Ярослава Федьковського. На місце пригоди приїхала слідчо-оперативна група Золочівського РВВС з чотирьох осіб, яка професійно виконала свої обов’язки. А вже за якийсь час до Княжого прибув начальник карного розшуку райвідділу, який, судячи з інтонації і змісту розмови, мав особисті зв’язки з цією компанією і був зацікавлений у тому, щоб зам’яти конфлікт...

Для з’ясування всіх обставин справи і оформлення належних документів усі учасники й очевидці “НП” прибули до Золочівського райвідділу міліції. Туди ж доправили УАЗик, у кузові якого було знаряддя браконьєрів і виловлена ними риба.

Далі події у приміщенні райвідділу Святослав Романчук описав кореспонденту “ВЗ” так:

- Відбулася розмова начальника карного розшуку та першого заступника золочівського РВ з двома інспекторами Держрибоохорони. Нам відверто сказали: треба розійтися таким чином, щоб ми роз’їхалися у різні боки - і ніхто ніде нікого не бачив. Тоді все буде добре. Інакше в нашій машині можуть з’явитися кілька зайвих бойових патронів або пакетик з наркотичною речовиною. Або гроші невідомого походження з переписаними номерами. Так було чітко нам заявлено…

Більше того, каже Святослав Романчук, один з представників міліції дав вказівку браконьєрам не давати по факту ніяких пояснень. А дати пояснення про те, що вони відпочивали, що ми вдалися до погроз, а пізніше до бійки, що погрожували табельною зброєю. Після цього затримані нами особи “намалювали” скарги на ім’я начальника Золочівського райвідділу про те, що у когось з них зламані ребра, зуби. Це нас насторожило, ми почали вимагати проходження первинного медичного огляду (на це пішла половина ночі). У медичних висновках написано: абсолютно здорові – не п’яні, але й не ушкоджені.

У те, що відбулося далі, читачеві повірити важко. Святослав Романчук каже, що коли він з колегою розмовляв з двома міліцейськими чинами, громадський рибінспектор, який був у цей час біля райвідділу, повідомив: із приміщення вийшла одна особа (швидше за все, одна із затриманої сімки), сідає в УАЗик, дає повний газ і починає втікати. Тоді інспектор вскакує у свою машину, спробує догнати порушника, перешкодити його втечі. Але раптово дорогу держрибінспектору перекриває працівник ДАІ Золочівського району - у форменному одязі на власній машині, і не дає повернути машину втікача назад.

- Після цього, незважаючи на нашу вимогу, - каже Святослав Романчук, - черговий Золочівського райвідділу не дав “орієнтування” для затримання машини браконьєрів, де були речові докази: риба, човен, сітки. Машина щезла. Це було справжнє маски-шоу!

Учора кореспондент “Високого Замку” зателефонував у Золочівський РВВС, щоб почути думку щодо інциденту в Княжому. Телефон чергового не відповідав. Згодом ми по мобільнику відшукали начальника райвідділу Євгена Смаля. Пан полковник не приховував свого обурення і заявив, що розповідь держрибінспекторів – “анекдоти”. За словами керівника золочівської міліції, його підопічні “діяли згідно із законом”.

А голова Золочівської райдержадміністрації Василь Фенчак сказав нам, що сьогодні, у понеділок, дасть доручення, щоб прокурор району і начальник міліції доповіли йому про всі нюанси “браконьєрської” історії.

Тим часом керівництво Держрибоохорони сьогодні передасть усі матеріали по цій справі у прокуратуру, суд і УМВС області.

На фото: Районний держрибінспектор Мирон Подібка (у центрі) - один з тих, хто проводив затримання. А у червоному жилеті і у зеленому камуфляжі (справа) – люди, які незаконно ловили “вагітних” щук у Княжому.

http://www.wz.lviv.ua/pages.php?ac=arch&atid=72713
І хто посмів таке написати про нашу славну золочівську міліцію і керівництво нашої войскової часті. Не боїтеся, що ваша писанина не пройде незамітно, можуть бути плачевні наслідки ??? Дадуть вам і охорону природи, і рибнадзор...