Золочів Плюс
Форум міста Золочів

Сиротинець

Автор Повідомлення
Сиротинець
Ми знаєм що в Золочеві є сиротинець, але як там живуть діти? Тобто наскільки мені відомо там є 7 - ро дітей, і 5 - ро з них захворіли на тубекульоз?
Лісник, де ти взяв такі дані? На виявлення туберкульозу роблять "пробу манту", чи підтвердилася вона в дітей, і в скількох?
Там не семеро, а шестеро дітей. Сам був там, носив подарунки на свято Миколая . Цей сиротинець відрізняється тим, що там діти, яких батьків позбавли прав на них. Просто кажучи, це державні діти!!! До дітей сасівського сиротинця хоч по святах приходять батьки, а у цих немає нікого-нікого. Хоч на хвилинку задумайтесь, поставте себе на їх місце. Спочатку вражає такий крисивий будинок, євроремонт, а основні спонсори, я взнавав, дуже прикро, не українці! Але я побував у двох сиротинцях і мене вразило, що діти золочівського сиротинця немають злоби у очах, так як сасівські. Там дійсно дуже хороша, тепла душевна атмосфера, а не дух колонії. Тубекулбозу вони немають, бо ходять всі у загальну школу, ну а там на рахунок реакції манту суворо. А ще краще раз подивитися, а не декілька раз поговорити. Вчора у самого меншого мешканця сиротинця Престецького Назара було день народження - 4 рочки , варто прийти, привітати і побачити очі в яких світиться безвимовна вдячність. Вчіться робити добро "просто так", як в мультику, і ви відчуєте як це приємно для самого себе. У житті треба зробити три речі- посадити дерево, виростити сина і побудувати будинок, а я би добавив і обовязково допомагати нужденим. Сестри, які опікуються цими дітьми кажуть, що літом привезуть ще п"ятеро дітей. А в тяжкий для України час таких викинутих дітей буде, ще більше. Жах!!!
З подібними установами мені довелось мани справу двічі. Вперше -інтернат №2 м. Львовва (працював) та сиротинець "Рідний дім" в Сасові. Враження доволі сумні. На мою думку держава тут серйозно недопрацьовує, а люди які там працюють є заручниками ситуації. І взагалі цим педагогам пам'ятники треба ставити, адже діти в цих закладах в плані виховання дуже важкі. Думаю, щоб хоч якось покращити ситуацію треба більше залучати до цієї проблеми церкву. Там і в плані фінансування моглиб помогти і у виховному плані. Більш-менш роботу з дітьми в нас у Золочеві ведуть у монастері на Львівській і у Костелі. В порівнянні з тим що я бачив у Польщі (Люблін) це крапля в море від їх можливостей. Влелике спасибі Лісник за тему і MAL за турботу до цих дітей, адже це не чужі це наші Українські діти!
Я знаю, що церква у нас теж приділяє увагу таким дітям. Ну може не стільки як заграницею, але є свідомі священники. Отець Василь Саган у свята ніколи не минає свого сасівького сиротинця, і порадою, і добрим словом. і подаруночками на св. Миколая. А держава ще більше зараз буде недопрацьовувати. Пенсіонерам не дали пенсію - вони кричать, а діти, що кому скажуть, хто їх послухає...