Золочів Плюс
Форум міста Золочів

Дух холопства або Чому українці перестають бути українцями?

Автор Повідомлення
Дух холопства або Чому українці перестають бути українцями?
Чому ми цураємося рідної мови? Пів України російськомовної. Рідна мова не в моді.. Про схід вже мовчу. Київ-просто жах! Але й ми, галичани, залишаємося українцями лишень тут, варто нам перебратися трішки східніше, відразу починаємо "акати" ламаною російською, певно гадаємо, що нас почнуть білше поважати.. Ха! Дудки! Хто буде поважати холопа, що втрачає власну гідність, відрікаючись від рідного? І звідки цей комплекс неповноціності? Візмемо, для прикладу Повалій-від неї вже рідної і не почуєш, а сама зі села.. Цурається. Біличка, Лорачка і. т. п. Козловський почав співати російською, як би ті пісні були би хітовими, ще можна зрозуміти, а то бездарна какафонія! І так всюди! Патріотів одиниці! Ще Шевченко писав про цю проблему! Наші сусіди Росіяни та Поляки великі патріоти, від рідної мови не відрікаються, хіба ми чимось гірші??? Сумно, ой сумно! Чи вдастся зберегти Україну? Невже перетвориться вона на Хохляндію
Цікава і водночас актуальна думка! Чому ми такі? Одвічне питання. Гадаю повна і правильна відповідь за межами досяжності Відновно російської мови, то тут все просто. Так історично склалось, що значна частина українського населення розмовляє російською. Більше того, багато українців вважають її рідною! Особисто я вільно володію і російською і укранською. Тому не бачу в даній ситуації якоїсь проблеми. Тим більше вважаю що вивчення російської в школі більш коресне ніж там французької, німецької, англійської. Ми, шановні, ніяк неможемо второпати що живемо в умовах ринку. І такі механізми як заклики, погрози, укази і т д не дадуть жодних результатів. В основі популяризації мови повинні лежати значні кошти. За них можна профінансувати телебачення, зйомку українського кіно, шоу бізнесу, друкування книжок і т д. І не треба впадати в крайності і паніку. От, наприклад Канад - двомовна країна. І живуть же люди. На би так жити. Інша справа у нашій тупі ментальності... Потязі до непотрібної крутизни і пантів. Як би ви не старались не проживши хоча б рік у російськомовному середовищі говор чути. Я часто буваю в Києві і не погоджуюсь з твердженням що там все на російські. Просто не треба прогинатись, відчувати себе впевнено і розмовляти на тій мові на якій зручно! У відношенні мовного питання та в світлі дострокових виборів скажу наступне: якби не окремі крайності від яких попахує нацизмом подобаються мені Тягнибоківці. Хоч на відміну від їх лідера переконаний що людина будьякої національності чи то німець, чи росіянин, чи єврей мають право на гідне життя в Україні і право розмовляти рідною мовою.
Лишається на фоні цього всього попросити тебе задекларувати свої досягнення в збудуванні української мови.
Ми переповнені увагою.
В Канаді французи розмовляють француською, а англійці англійською. А в Україні українці російською.. Відчуваєте різницю? Я немаю нічого проти росіян які розмовляють російською, але українці.. Помітьте, як в телепередачах, особливо в реалітішоу де зустрічаються російськомовні і українськомовні, останні як правило переходять на російську, російськомовні майже ніколи не перейдуть на українську в розмові зі своїми україномовними співрозмовниками! Я звернула на це увагу і це почало мене дратувати. Я теж так завжди чинила. Чому??? З поваги до співрозмовника? Чому ж тоді співрозмовник мене не поважає? Зрештою, це особиста справа кожного, як кому розмовляти! Просто є над чим замислитись..
Той росіянин, який живе в Україні, за все своє життя не вивчив української мови чому? Коли я бачу коли наш українець починає з ним розмовляти по російському, я тоді не розумію? Він живе на україні і не поважає нашої мови росіянин, тому що ми того самі заслуговуєм, по ті причині що не поважаєм себе і своєї культури. І ми самі виховуєм в соїх дітях той дух холопства. дивуюся часом, вже життя тут прожив і "он не понімаєт". треба напевно їм Букварі купляти? Тобто він себе ставить вище наді мною в культурному розвитку. А по радіо тільки російські пісні співають і вдень і вноі. Хіба в нас немає наших співаків? Коли взяти Російську естраду скільки там наших виконавців з України.
Zmijuchka Olenka пише:
В Канаді французи розмовляють француською, а англійці англійською.

А корінне населення (індіанці) або англійською, або французькою.
Zmijuchka Olenka пише:
особливо в реалітішоу
таким лайном собі очі і вуха не загиджую.
зи:
tymofiy пише:
Лишається на фоні цього всього попросити тебе задекларувати свої досягнення в збудуванні української мови.

Ми переповнені увагою.
то сказано до Zmijuchka Olenka
bam пише:
Тим більше вважаю що вивчення російської в школі більш коресне ніж там французької, німецької, англійської.

Аргументуй свою думку - поясни будь ласка, а то я зовсім не згідна з цим.

Найбільше мене тіпає від такого: як в державі, де державною мовою є українська, можуть бути знаки російською мовою?? Цеж абсурд повний Реально - на сході їдеш і бачиш знак: "внимание учебная зона, минное поле" (непамятаю як точно писало), якщо я зайду на цю територію мене без жодного попередження мають право розстріляти, але я живу в українськомовній державі і можу ігнорувати цей знак (но от буде вже безрізниці бо лежатимеш "трупіком"). Так само коли тебе пиняє даїшник і починаю по "москальськи" (таки не російською, а "москальською") до тебе звертатись і починає казати предявити документи чи т. п., то чому я взагалі "забовязана" відповідати на його питання чи щось йому предявляти??????
Аргументую:... Таку доцільність можна побачити з об'эктивних реалій. Для чого ми вчимось у школі? Для того щоб напхати свою голову схоластикою чи для того щоб використовувати знаня у реальному житті ??? Проаналізуєко який процент випускників загальноосвітніх шкі можуть вільно спілкуватись російською чи будь-якою іншою іноземною мовою. На жаль не маю під рукою статистичних даних та й не думаю що купу цифр комусь буде цікаво читати. Скажу лише головне - частка людей в Україні яка використовує російську мову чи може нею спілкуватись на багато вища ніж інші іноземні мови. На мою думку значно корисніше для дитини читати в школі твори російських письменників ніж Гарі Потера Наступний аргумент- і російська і англійська належать до світових мов, проте російська одночасно є словянською як і українська тому для вивчення значно легша (як і польська )
Тимофій, ти прирівнюєш українців до пригнічених, майже винищених європейськими загарбниками індіанців??? Сумно.. Доречі, незважаючи нінащо, вони зберегли свою мову і традиції в резерваціях! Краще ніж наші східняки.. Нарахунок твого запитання: що це???

додано через 13 хвилин 10 секунд:

Ти так дивно написав: "задекларувати свої досягнення в збудуванні укр. мови" Певно ти мав наувазі:"що ти можеш запропонувати для збереження та відродження укр. мови?" вірно?
ну, давай хоча б так.
Що саме більше дивує в цій темі, то відсутність російськомовних опонентів. Так ніби попахує передвиборним агітроздмухуванням...

Я зовсім не заперечую існування проблеми. Вона є. І то колосальна! Я про напрямок обговорення.

А от чому українці ПЕРЕСТАЮТЬ бути українцями, бо наступні покоління виховуються рабами, які ніколи не бачили свободи. Як це не сумно, але таки зараз ми маємо суспільство холопів.

Zmijuchka Olenka, Тимофій питає, що ти сама зробила для покращення даної ситуації. Ну, чи хочаби плануєш зробити.
Я людина маленька, але намагаюся 1)спілкуюся з громадянами України виключно українською. 2)буваю на загальноукраїнських форумах, де намагаюсь переконати.. Все. А от хто може дійсно щось зробити-це відомі люди: актори, музиканти, спортсмени-ті, ким захоплюється молодь, на кого хоче бути подібною! Вони повинни розмовляти українською! Потрібні класні укр. фільми -з живою, а не зі штучною мовою, талановитими акторами та режисерами. Потрібна преса! Більшість журналів російською. Потрібно багато нових виконавців з хітовими піснями! Ох мрії, мрії...
Що до росіян, то я знаю багатьох які спілкуються чистою українською мовою, їх є багато-цих людей я дуже поважаю.
Zmijuchka Olenka пише:
їх є багато
ніколи про таких не чув
А як ти їх відрізниш від українців? Спілкуєшся з людиною і думаєш шо то українець. Запевняю тебе, що є такі.
Оленка Акцент,,, "мягкий русский акцент" і буква "г" російська , а не українська"г". До речі так говорять Юлія Тимошенко і Олександр
Турчинов. Відразу видно, що українська мова для них не рідна.
на відміну від укр. вимови рос. вимова передає слова не завжди так, як вони написані, тому українця, який намагається розмовляти російською, вичислюємо по глухому Г, закінченні знахідного відміцнку (діє)прикметників середнього роду ОГО замість АВА, та ше кажуть ЧТО замість ШТО Дієвий приклад - Л. М. Кравчук
Привіт
tymofiy пише:
на відміну від укр. вимови рос. вимова передає слова не завжди так, як вони написані, тому українця, який намагається розмовляти російською, вичислюємо по глухому Г, закінченні знахідного відміцнку (діє)прикметників середнього роду ОГО замість АВА, та ше кажуть ЧТО замість ШТО Дієвий приклад - Л. М. Кравчук

ти наводиш приклад людей, які реально немають здатності до вивченння іноземної для них мови (чт російської чи української)
Що цікаво, українці, переважно західного і центрального регіону, ті що були під європейськими загарбниками, мають велику здатність до вивчення інших мов. Подивіться як наші говорять по італійські, іспанські, польські чи французькі, майже невідрізнити від мешканців цих регіонів.
Наші російські браття, в деяких випадках трудно говорять на рідній мові, а щодо вивчення інших це взагалі жах. Думаю кожен з дописувачів знає в Золочеві не одну людину, який є істинний росіянин, але розмовляти по українські ніяк не виходить. Сплошні перекручування і свій діалект. Що говорити, істинні росіяни мають біду з вивченням мов.
Щодо мене, я нормально ставлюся до російської мови, приємно чути і на заході теж. В буденній обстановці. Зауваження про службове використання, є дійсно важливим. Державна мова одна, тому пробуйте говорити на ній ... Можливо в майбутньому буде і 2 державні мови, як в Канаді, але ... побачимо.
Не бачу зараз великої проблеми у пересічних громадян з мовою, в більшості випадків їх роздмухують політики
romashcaa пише:
в більшості випадків

А значить є і інші поодинокі випадки, які таки дуже засмучують. Взяти хочаби пресу. В Києві на вокзалі з ШАЛЕНОГО вибору газет, журналів і брошур я для себе АБСОЛЮТНО немаю шо вибрати приємного почитати в дорозі. Єдина укр. мовна ґазета це якісь хроніки з Верховної Ради чи шось подібне. Для мене це біда. Я сприймаю це як велику проблему. І я не політик. Я - пересічний громадянин.
bam пише:
Таку доцільність можна побачити з об'эктивних реалій.

??? шо ти пишеш...
bam пише:
купу цифр комусь буде цікаво читати.

буде цікаво, тільки подай хоч один доказ своїх тверджень.
bam пише:
Скажу лише головне - частка людей в Україні яка використовує російську мову чи може нею спілкуватись на багато вища ніж інші іноземні мови.

перший раз чую такий брєд.
bam пише:
На мою думку значно корисніше для дитини читати в школі твори російських письменників

чим це корисніше?? навіщо дітям читати такі твори?? невже російські твори принесуть більший рівень розвитку дитині аніж інші іноземні твори (бо так говориться в твому реченні)?? - потрібно читати твори зарубіжних письменників (для загального розвитку) вміру як і російських так і англійських та інших.
bam пише:
російська і англійська належать до світових мов, проте російська одночасно є словянською як і українська тому для вивчення значно легша (як і польська )

і що з того що вона є значно легша для вивчення?? по перше англійську мову знає набагато більше людей аніж російську, і тому в Європі (в світі) буде легше знайти собі співрозмовника, який тебе буде розумітиме, по друге російська мова не є значно легшою для вивчення (це лише ми так собі думаємо), ми можем говорити російською незнаючи того, що просто перекручуєм слова (ми лише вважаєм що так правильно), кожна мова є тяжкою у вивченні та засвоєнні.
А ще мене обурює, як російські та проросійські політики пускають "утку" (ох, без русизмів вже не обійтись) про пригноблення російскої мови на Україні!!! Сміхота. Літом, подорожуючи Європою, в кемпінгу познайомилися з родиною москвічів. Втішилися-майже земляки Цілу ніч гульбанили по-слов, янськи. Ті жаліються, мол чому ви нас не любите, притісняєте нашу мову. Я роз, яснила їм ситуацію про мову, про УПА. Ті були просто шоковані, якою брехнею їх годують. Були здивовані , власне пригнобленням укр. мови! Я навела їм приклад про пресу у відсотковому відношені, про кількість російськомовних телепередач, книг, про закриття українських шкіл на сході. Повна дезінформація, і то вони інтелегентні люди думали казнащо, а що говорити про простих. Наступним літом зустрічаємось у Львові.
Оленка
Поведи їх в бар "Криївку", от не натішаться!
А взагалі здатність до неможливості вивчення інших мов в російськомовного населення надумана. Ось як гарно вивчають вони мови народів бувшої радянської Прибалтики, а тепер незалежних Латвії, Литви та Єстонії.
Було би бажання! Адже цікаво , і дуже хочеться жити в Євросоюзі!
Як кажуть сам росіяни"Хочешь жить -умей вертеться!" А "Родина -мать", которая зовёт? Пусть подождёт!
Zmijuchka Olenka пише:
Ті були просто шоковані, якою брехнею їх годують

Не сміши мої тапки-просто вони виховані люди, не стали сперечатись. Невже нема цікавішого заняття на відпочинку, чим лічити когось
Zmijuchka Olenka пише:
про мову, про УПА

Оленка, ти справді думаєш шо вони дурніші за тебе, шо їм недоступна інформація? про УПА? Воно їм просто нафік не потрібно, а з ввічливості робили вигляд шо їм цікаво. А потім будут кругом розповідати про рагулів, яких крім мови і УПА нічого не цікаво. Моя вам порада-не вступайте в політичні дискусії з малознайомими людьми-ета мовєтон
Васілій пише:
Моя вам порада-не вступайте в політичні дискусії з малознайомими людьми-ета мовєтон
"зачёт"!
Я теж знайомий з багатьма російськомовними "трудовими емігрантами", в яких дійсно чомусь язик так складений, що не може викрутитись в потрібну сторону, щоб правильно вимовити той чи інший звук по португальськи. Причому всі вони з України. Отже, висновок в мене один. Людина, яка не поважала мову рідної землі, тим більше не схоче оволодіти зовсім чужою мовою далекого закордоння. Мова, її якість, статус є для таких людей неважливими дрібницями. То для чого цим перейматись?
Зараз модно бути щирими українцями. Вишиті сорочки на роботу або на свята, такі ж вишиті промови про захист мови і т. д. Патріотизм це чи показуха - відразу ж видно по самій людині.
А як правило, то шо сьогодні модно - завтра попса, а післязавтра - признак дурного смаку і просто несприйняття.
Вже навіть зараз вигляд натянутої вишивки на якогось жлоба по ТВ, який так переконливо давить на патріотизм "щирою українською мовою" все частіше викликає зовсім протилежну реакцію..
А потім дивуються - вроді все робиться ДЛЯ, а результат не той..
Блін тут ше не хватає сперечатись про мовні проблеми, невже вам телевізора вечером мало????
Блін з цими політиками вся Україна пересварилась на накручених проблемах. Чи мені не пох як там на сході говорять??? Хочуть російською хай говорять російською, хочуть українською хай розмовляють українською. Я лише за те, щоб я як хочу книжку чи кіно подивитись на українській міг це зробити. Всетаки в Україні живем. Пишіть, показуйте хоть на всіх мовах світу, але шоб була версія і моєю рідною.

додано через 1 хвилину 16 секунд:

Alexis пише:
Вишиті сорочки на роботу або на свята

Блін вчителі на мому сайті тебе таки зачепили