Золочів Плюс
Форум міста Золочів

Історія України очима російського кіно

Автор Повідомлення
Історія України очима російського кіно
Останнім часом російські історичні епосні фільми/мультфільми (2007-2008рр) відображають явний перекос в області історії славян. Поняття "Русь" чогось всюди міняється на "русский", громадяни майбутньої України весь час виступають в ролях не завжди хороших, типу пригнічених або другорядних. Але, якшо не помиляюсь, за часів Київської Русі на місці Росії ще роздрібнені племена гасали...

І таку продукцію зара клєпають пачками, ймовірно для ідеологічно "правильно направленого" розвитку молодого покоління (психологічний упор на образну память в період формування цінностей в дітей).
"Позбав державу історії і вона перестане існувати як держава" - ну може трохи засильно сказано, але все ж таки? Нові методи холодної війни чи це тільки мені так здається?
Alexis пише:
Нові методи холодної війни чи це тільки мені так здається? Shocked

Методи зовсім не нові. І в нас вони також з успіхом застосовуються. Кого не спитаеш-дальше Києва (на схід)п"яні медведі з балалайками по містах ходят.
Alexis пише:
Останнім часом російські історичні епосні фільми/мультфільми (2007-2008рр) відображають явний перекос в області історії славян. Поняття "Русь" чогось всюди міняється на "русский", громадяни майбутньої України весь час виступають в ролях не завжди хороших, типу пригнічених або другорядних. Але, якшо не помиляюсь, за часів Київської Русі на місці Росії ще роздрібнені племена гасали...

І таку продукцію зара клєпають пачками, ймовірно для ідеологічно "правильно направленого" розвитку молодого покоління (психологічний упор на образну память в період формування цінностей в дітей).
"Позбав державу історії і вона перестане існувати як держава" - ну може трохи засильно сказано, але все ж таки? Нові методи холодної війни чи це тільки мені так здається?

а можна приклади? я з принципу майже ніколи не дивлюсь російських історичних фільмів!
Nitro пише:
я з принципу майже ніколи не дивлюсь російських історичних фільмів!

І хто ж тебе виховав такого принципового? Це називаєсі:атмарожу уші назло бабушкє
А я люблю руське кіно, а шо дивитися як немає нашого
Васілій
Нє, медведі не винні.. Це Голлівуд придумав, і то, шо показують в їхніх фільмах, на нашій території серйозно не сприймається. Я маю на увазі іменно "Україна-Росія". КопАй глубже
Nitro
Приклади - на уроці математики, а ми тут історію обсуждаєм Діапазон по жанру і року випуску я навів, далі тільки питання в твоїй принциповості. Перед тим як шось обговорювати - бажано з тим ознайомитись, тоді може і сам напишеш шось достойне уваги.

додано через 6 хвилин 24 секунди:

Це ж непомітна стратегія, результатами якої є "трошки підправлена" (в потрібному напрямку) інформація про історію в свідомості громадян. І там прекрасно розуміють силу цієї стратегії: не зря ж вони зараз так різко забороняють показ фільму "Мазепа" на території РФ під тим же приводом перекручення фактів. Невигідних ЇМ фактів. А ми - хаваємо всьо шо дають.. Це ЗАРАЗ Лужкова після інциденту в Севастополі забанили на деякий час, а випустять парочку фільмів з намьоком на приналежність колись Севастополя до Росії, зроблять їх касовими - і деякі недалекі зрітєлі самі засумніваються звідки вони родом.. Надіюсь шо доступно розкрив суть теми?

Взагалі-то хотілося почути думку тих, хто при перегляді нових історичних стрічок, особливо російського виробництва, звернув увагу на такі "невеличкі помилочки в сценарії"
Alexis пише:
особливо російського виробництва, звернув увагу на такі "невеличкі помилочки в сценарії" Wink

а чо так звужувати проблему? а шо в Польських припустимо фільмах не так? Чому тебе бентежать такі факти тільки в російському кіно? А в американському шо цього нема?
Неможуть вони показувати Мазепу і Бандеру героями, бо для них вони НЕ ГЕРОЇ!
Alexis пише:
а випустять парочку фільмів з намьоком на приналежність колись Севастополя до Росії,

а шо тут намєкати-по факту Севас ніколи не був українським містом-ні за союзу, ні за царя. Та й тепер не є. а ми, і держава наша, не роблять нічого щоб це змінилось. бо не знаємо шо робити Дуже вже повільно йде покращення життя. А постійне мусування теми УПА, Шухевича веде до розколу людей. Може краще було б почекати деякий час. так і з кіно-йде боротьба за мізки людей І тут тре поводитись тонко, щоб не розколоти державу. Бо таки Мазепа в нас і Мазепа в Кріму-це дві великі різниці

додано через 3 хвилини 9 секунд:

Alexis пише:
Це Голлівуд придумав, і то, шо показують в їхніх фільмах, на нашій території серйозно не сприймається.

голівуд придумав-а хаваєм ми. Я впевнений шо більшість людей в нас не мають реальног уявлення про Росію. Я не говорю про Москву

додано через 1 хвилину 16 секунд:

І яркій прімєр цього-принциповий Нітро
Здалося би зробити підрахунок скільки акторів рус. кіно були і є урраїнцями?
В Голівуді в більшості таких фільмів упор робиться просто на історію однієї людини (групи людей) під час подій в загальній історії, ну або шось тіпа того. В Росії ж мода пішла на екранізацію історичних подій. Тому розширити проблему то можна, тільки ото смислу не бачу.
Ладно, простий приклад для яркого прімєра - "Александр-Невская битва". Фільм за три копійки масовка 10 чол стандартний махач... Вроді всьо цивільно. Зато який сюжетт.. Українці в союзі зі шведами - прилагаються. Афігєть який давній союз держав, вот вам і предки того самого Мазепи, памятаєте, да-да того самого, во які прєдатєлі . Шаблон асоціативного сприйняття готов.

Васілій пише:
а ми, і держава наша, не роблять нічого щоб це змінилось
Таки прав. Поки нема хотяб більш-менш чіткого регулювання тих чи інших питань з боку держави - качелі так і будуть розкачувати. Бо керувати процесом то нема кому. От і помагають... із-за бугра. Хотя тут і своїх хватає..
Васілій пише:
І хто ж тебе виховав такого принципового? Це називаєсі:атмарожу уші назло бабушкє

бо не вміють вони ніц нормального зняти... ні масовок ні сюжету...
Nitro пише:
бо не вміють вони ніц нормального зняти...

Як не дивишся то звідки знаєш?
Nitro пише:
ні масовок ні сюжету...

Валяюсь. Кінокритик, мля Не пиши більше прокіно
Васілій пише:
Валяюсь. Кінокритик, мля Не пиши більше прокіно

Ти собі валяйся, а я буду писати що захочу
Пішов в прокат фільм Тарас Бульба.
Відповідно, появились і цікаві рецензії: http://www.unian.net/ukr/news/news-309370.html
Про шо було ясно з самого початку, ще по трейлеру.

Ну не взяли Бортка в Думу - то пішов в режисери..
Правільним путьом пашол таварісч - Расєя-родіна єво нє забудєт.
Гоголь віддихає, Жіріновскій аплодірує..
Альоха. ти нашо таке гімно читаєш? я маю на увазі рецензію
Alexis пише:
Правільним путьом пашол таварісч - Расєя-родіна єво нє забудєт. Гоголь віддихає, Жіріновскій аплодірує..

Пля, яка полова в тебе в бошці.....
подивись фільм. тоді скажи свою думку
Alexis пише:
Ну не взяли Бортка в Думу - то пішов в режисери..

це я надіюсь ти пашутіл? ше б від знатока расейського кіна Нітра міг сподіватись на таку дурницю але ти?==азадачєна чухаю в потилиці==
Оппанькі.. Невже це ТОЙ САМИЙ Бартко?? (не впізнав, багатим буде.. може і партбілєт колись дадуть)
Но так ВДАЛО екранізовувати Булгакова і так КРИВО Гоголя?? Странно
Хотя, хто платить - той і замовляє музику.. Цей фільм - достойний приклад по цій темі!
Такі фільми, і ше від іменитих режисьорів - чергове вдале навязування рос. ідеї недалекоглядному населенню під виглядом історичної екшн-драми.
І відверте перекручення історичних понять в "правильную" сторону

Фільм як художній - знято дуже навіть добре, не сумніваюсь.
Но історичним його можна назвати хіба по сценарію.
Накрутив Бартко, дуже навіть накрутив
Любі друзі . Однобоко якось розглядається питання. "Со своей колокольни глядим". А все через шовінізм. Хто не згідний, прошу висловити Вашу версію. Російський шовінізм проявляється всюди, а бачимо ми його в основному у кіно і в новинах. Українського шовінізму не помічаємо. А він є і не поступається російському.
Хто може назвати хоч декілька українських фільмів, тим більше історичних, які вийшли на великий екран, знятих за останніх 10 років?
Та хай собі знімають. Тим більше ні хто не забороняє.
Зараз історією крутять хто як хоче. А може не тільки зараз. Постійно і кому як вигідно.
Мені подобаються деякі рос. фільми. В дійсності є такі, що варті уваги. Українського кінематографу серьйозно не існує. Ну хіба та "Штольня" зі злизаним сюжетом з британського "The Hole" 2000 р.
Кінотеатрам треба гроші заробляти. А історичні фільми то цікаво, людей багато приходить. Якби вони фільтрували "неправильні" рос. фільми, то давно б позакриваись вже.
Свобода слова і думки в нас поки є (на папері). Тому, не подобається фільм (режисер, рецензія, ...) - не дивись.
Inkognito пише:
не подобається фільм (режисер, рецензія, ...) - не дивись
Молодець. Логіка залізна. Чому ж не подобається - фільм хороший.
Не виключено, шо на подібні "історичні" фільми будуть ссилатися ще наші діти. По необізнаності сприймаючи цю ДЖИНСУ за чисту монету..
Alexis пише:
Но так ВДАЛО екранізовувати Булгакова і так КРИВО Гоголя?

а ідіот а собаче серце ? Ти вже встиг подивитись тараса бульбу? ти в курсі жи в гоголя було дві редакції бульби? і може таки претензії до гоголя а не бортко пред"явити. а взагалі давайте подивимось а тоді будем бухтіти. але я наприклад в кінотеатр не піду. подивлюсь спокійно дома. на двд.
Мені в дитинстві казали, що в книжці завжди написано цікавіше ніж показано у фільмі. Тоді для мене слово "цікавіше" було все одно що правильніше. Тому потім, коли я дивився який небудь фільм знятий по книзі або я читав про це в історії, то розумів, що там можуть бути неточності. Не кажу, що це абсолютно правильно, але як варіант.
Може бути і таке: хтось перегляне історичний фільм, не дуже вникаючи у сюжет, і скаже, що класні спецефекти, гарно знято. А неточності історії просто не сприйняти. Такі люди є.
Васілій пише:
а ідіот а собаче серце
А це хіба Гоголь? І взагалі, часи міняються, пріорітети тоже..
Васілій пише:
і може таки претензії до гоголя а не бортко пред"явити
Ну да, стик на пустому місці. Хотя б трейлер бачив?
Alexis пише:
І взагалі, часи міняються, пріорітети тоже..

ладно. будім пасматрєть спочатку кіно
Alexis пише:
А це хіба Гоголь?

ета бортко
Васілій пише:
ета бортко
Да я про це і писав, про часи і пріорітети. Він їх екранізовує по мірі актуальності.

додано через 9 хвилин 19 секунд:

Переглянув кстаті.
Вискажусь:
Фільм - неприкритий навязливий агітпіар.
Стиль - русская бЫлина.
Події в сюжеті нелогічні і слабо звязані між собою.
Україна - У(О)краЙна.
КАзакі (донскіє?) всі як один вмирають зі словами - славься зємля/вєра русская. Повторювали це постійно, зазубрено, напевно шоб до всіх дойшло..
Баталії - любітєльські. Як хулігани в школі. 10х10 в камері. Одні махаються, другі збоку файку курять. Хоть і деякі, видно, старались..
"Драма" ледве підримувалась барабанним саундтреком. А от саундтрек так нічо, но він слабо виражений..

Висновок 1: Бортка з камерами більше в поля не пускати, хай свої "кімнатні" кіна клєпає.
З Гофманом, який йому дав фору огнем і мечем в кілька років, його і не стояло..
Стандартний госзаказ без іскри.

Висновок 2: Якшо фільм історичний - то це провокація.
Якшо художній - то посередність.
Виїхав тупо на красивій рекламі і тематиці.

Ще одна серія із серіалу "Нашу Росію славлять всі народи у всі часи".
Рекомендовано ДИВИТИСЬ ВСІМ, шоб це зрозуміти.

PS: Все написане вище - ІМХО. Це так, на всяк случай..
Alexis пише:
Він їх екранізує по мірі актуальності.

ну на шо дають гроші-то і знімає точно так жи і наші
фільм гамно по всіх параметрах стидно за СТУПОК скоро будуть всім сімейством зніматись сподобалась гра АДИ РОГОВЦЕВОЇ . Бортко чим раз все гірше і гірше косить бабло а художник має бути голодний а наші ще довго і такого небудуть знімати спонсори то всі про расєйскіє наші жадні або грошей немають на таке лишніх
Блін вчора почав дивитись, і за 2 хв. виключив. Не стягнув. Особено того як Тарас Бульба почав козаків по ленінськи "товарісчі" називати. ПОВБИВАВ БИ.
а шо , панове,"ми із будущого 2" вже сі хто подивив? шо там такий шум підняли? ГА?
Ну, чого ви причепилися до російського кіно! Ви, що думали, що воно буде героїзувати українське минуле і хоча б об"єктивно показувати теперішнє українське сьогодення? Не буде цього ніколи![b] Тому, що для пересічного росіянина :чи то академіка-демократа , чи просто алкоголіка-бомжа, України нема і бути не може(" Ну отдали мы им свои земли , да и чужие(польские, венгерские, румынские) во временное пользование", так вот они, что вытворяют, совсем от рук отбились, русских то за людей не считают").
Думаю, що історичний візит Януковича 5 березня поверне все на свої місця![/b]
Васілій пише:
а шо , панове,"ми із будущого 2" вже сі хто подивив?

Рано. Якість ще НЕ ТА на трекерах..
Наразі можна переглянути колоритну роль пана Бенюка в "Кандагарі".
Переглянув. Смішно

Німці, "москалики, вішайтесь", "слава Україні - героям слава" як прівіт..
Таке може придумати тільки людина яка взагалі не бувала на західній Україні, щоб переконати таких же, які тоже там не були.

"Патріотична" політика Російської влади трохи пропарафінити неудобних їм наших західняків дешевою спекуляцією на емоціях глядачів.

А почмирити УПА і наклеїти їм ярличок, особливо при новій владі, зараз модно.
Взагалі останнім часом в інтернетах їх (та і не тільки) одні ненавязливо осуджують а інші там же і захищають з такоою к-стю слюни, шо складається враження командної ігри в одні ворота..

Рішення про заборону показу цього фільму на Україні - підтримую. Хто захоче скачає.
А гроші від України виробники такого пафосного фуфла - не получать.

додано через 1 хвилину 5 секунд:

ps: наш Золочів в фільмі згадується як Злочєв (Злочів)
Alexis пише:
ps: наш Золочів в фільмі згадується як Злочєв (Злочів)

Гордитись треба!!!
Мамука Злой пише:
Гордитись треба!!!
Фільм хоч переглянув перед тим як писати?