Золочів Плюс
Форум міста Золочів

Події в Підгірцях - Розкол церкви чи щось інше?

Автор Повідомлення
Події в Підгірцях - Розкол церкви чи щось інше?
Останнім часом на сайтах Української грекокатолицької церкви багато інформації про самовисвячення чотирьох отців на єпископів в с. Підгірці Бродівського р-ну, що недалеко Золочева. Ясно , йдеться про новий розкол церкви, тепер греко-католиків. Кому це вигідно? Що Ви знаєте про це. Ось що говорять керівники УГКЦ ( цитую )
"Останніми днями стало відомим, що єромонахи ЧСВВ Ілля А. Догнал, Методій Р. Шпіржік, Маркіян В. Гітюк та священик Роберт Обергаузер заявили, що вони є висвячені на єпископів Української Греко-Католицької Церкви. Як Верховний Архиєпископ Української Греко-Католицької Церкви, бажаю подати до відома наступне:

1. Синод єпископів УГКЦ ніколи не пропонував вище названих осіб, як кандидатів на єпископський сан;

2. Вони ніколи не одержали благословення Папи Римського, як цього вимагає церковний закон;

3. тому незважаючи на їхні заяви не можна їх уважати єпископами Української Греко-Католицької Церкви.

Бажаю пригадати, що відповідно до церковного законодавства, а саме Кодексу Канонів Східних Церков (канону 1459 §1), коли б єпископи без доручення компетентної влади Синоду єпископів під проводом Верховного Архиєпископа Києво-Галицького, а особливо без благословення Святішого Отця Папи Римського, висвятили когось на єпископа, і хтось прийняв би від них в такий спосіб свячення, то у такому випадку, як ті хто святили, так і ті, кого висвятили, повинні бути покарані великою екскомунікою, тобто відлученням від Католицької Церкви.

Всечеснішим і преподобним душпастирям забороняється приймати чи запрошувати вище згаданих осіб до сповнення будь-якого священнослужіння.

Дано в Києві, при соборі Христового Воскресіння
Дня 23 березня 2008 року Божого "
А як в Золочеві відносяться до такого повороту подій в церкві ?
Думаю скоро про нашу округу , про наші вічні поділи, церковну вражду буде говорити весь світ

додано через 3 хвилини 58 секунд:

Відгуки від деканальних, священичих і парафіяльних зібрань
Сокальсько-Жовківської єпархії УГКЦ про самопроголошених єпископів.

Оцінюючи ситуацію, яка складається в наслідок дій самопроголошених єпископів, що спричинює турботу цілої Церкви на Україні і за її межами, яка витривала жорстоке нищення і переслідування, а тепер новітніми методами самопроголошених єпископів дискредитується, тому декани, священики і пафіяни виявили ревність в обороні існуючої позиції Глави Блаженнішого Любомира кардинала Гузара і всієї Єрархії нашої Церкви, виражають своє невдоволення протиправними і підступними діями самопроголошених єпископів Маркіяна Гітюка, Самуїла Обергаусера, Методія Спіржіка, Іллі Догнала, які є несумісними з життям і позицією Церкви, керованою Папою Римським.

1. Представляють себе єпископами УГКЦ, при тому не визнають влади жодного єпископа УГКЦ.
2. На апостолів вибирали апостоли, а не самі апостоли себе проголошували ними.
3. Святіший Отець їх не визнав і вони без благословення Української Греко-Католицької Церкви і Святійшого Отця священнодіють, що є заборонено Церквою так поступати, як вони поступають.
4. Вони не дають жодних потверджень про свої свячення, як рівнож не спілкуються із жодним церковним урядом УГКЦ.
5. Ніхто із єпископів УГКЦ їх не святив на єпископів.
6. Вони роблять наклепи на єрархію Церкви незважаючи, що всі єпископи УГКЦ в Україні є з підпілля, випробовані переслідуванням і гонінями і тим заявили себе витривалими і відданими для служіння УГКЦ.
7. Вони не признають священиків УГКЦ говорячи, що теперішньо-діючі священики не є одного духа з ними.
8. Коли вищезгадані ченці вели церковні науки, то не виявляли себе, якого вони духа, бо інакше священики їх не запрошували б, а тепер думають, що захоплять Церкву своїми наклепницькими діями.
9. Вони такими насильницькими діями і підтримкою своїх сторонників-людей хочуть досягнути їх єпископського визнання.
10. За антицерковні дії вони були розформовані та переведені з Чехії в Україну.
11. Їх осудила Чеська Єпископська Конференція знаючи про їх протиправні дії.
12. Вони є неукраїнського походження і їх підступні дії розділяють нашу Церкву.
13. Не можливе таке, щоб вся Церква помилялася, як вони кажуть, а вони, самопроголошені єпископи, заявили себе “спасителями” Церкви і вказують Папі Римському і Його урядам, як вони мають виконувати їх вказівки.
14. Вони самі себе проголосили єпископами, а насправді має проголошувати Церква в особі Святішого Отця Папи Римського.
15. Тепер їх дії в Україні спрямовані на розкол Церкви.
16. Ми закликаємо щоб вони припинили протиправні дії, які створюють остре замішання і емоційну напругу в суспільстві.

Закінчуються дні Великого посту, час покаяння і духовного навернення. Через в’їзд Господній в Єрусалим будемо ще раз розважати про встановлені Спасителем Таїнства Тіла і Крові, Його Первосвященичу молитву, святі Страсті і через Плащаницю ввійдемо у Його славне Воскресіння. Застановляючись над словами Спасителя про збереження Його Містичного Тіла, закликаємо до об’єднавчого навернення зі Святішим Отцем, ним встановленою єрархією для збереження єдності та неподільності Церкви Христової. В ці дні, ми як ніколи, маємо можливість проявити свою любов і вірність Христові, Церкві, Святішому Престолу, щоб через це були ведені в дусі любові на служіння один одному. Відкиньмо дух ворогування і відступництва, щоб, зібравши правдиві плоди покаяння, ввійти в радість Воскресіння Христового
ггг.... а мені смішно... нарешті хтось хоть викинув правдиву інформацію)
Подаю ще одне звернення
"«Були в народі й пророки неправдиві,
як і між вами будуть учителі ложні,
які введуть погубні єресі й, відрікшися Владики,
що відкупив їх, наведуть на себе скору погибель...
Через них дорога правди буде зневажатися ...
засуд на них уже здавна не бариться
і погибель їх не дрімає» (2Пт.1-3).
«Коли ви перебуватимете в моїм слові,
ви дійсно будете моїми учнями і спізнаєте правду
і правда визволить вас» (Ів. 8, 31-32).

Ці Христові слова про пізнання правди і визволення нею звернені до бундючних, зарозумілих та гордих монахів ЧСВВ із Підгірців, які об’явили себе «месіями» для УГКЦ та для Католицької Церкви в цілому.
Колись в Старому Заповіті юдеям загрожували не тільки зовнішні вороги (поганські народи), але також і – внутрішні. Це були лжепророки, які ширили свою ложну науку серед юдеїв. Диявол у своїй злобі часом вдає і самого Бога, і тому на кожне діло виставляє свою карикатуру, щоб обманути людей і перекреслити Божі плани. Він постійно висилає своїх вислужників, які зводять людей , відвертаючи їх від Бога та кидаючи їх у вічну пропасть.
В новому Заповіті Христос послав на проповідь своїх апостолів, учителів. А диявол вислав своїх лжепророків. Загроза від тих фальшивих учителів дуже велика, бо вони не дуже відкрито показують своє правдиве обличчя. Будучи хижими вовками вони приходять до овечої отари, вдягнені в овечу шкуру. Отже, небезпека для Христового стада – Церкви походить не тільки від зовнішніх ворогів, а але і з середини. Неодноразово в історії Церкви поставали зводницькі течії, які дуже небезпечні своєю шкідливістю. Прикриваючись побожністю вони використовували релігію для того, щоб вкинути людей у крайню байдужість, а своєю вдаваною ревністю гасили любов до Бога.
Людина, як істота, складена з душі і тіла, отже становить одне ціле. Тому будь-який поділ завжди є загрозою до існування. В наші дні можна зустріти багато людей, які, хоч і представляють себе Божими «посланцями» насправді несуть через поділ загрозу для існування Одного Цілого – Містичного Тіла Христового, тобто Церкви. Впевнено можна сказати, що до так4их осіб належать монахи з Підгірців: це Маркіян Гітюк, Ілля Догнал, Методій Шпіржік та священик Роберт Обергаусер. Не виявляючи покори, послуху вищій та авторитетній Церковній владі, вони недавно оприлюднили свої таємні свячення та оголосили про те, що стали єпископами УГКЦ.
Важко зрозуміти: чому їхні свячення таємні, коли УГКЦ починаючи від 19989 року відповідно до чинного законодавства України і Кодексу КСЦ провадить свою діяльність легально і відкрито. Як можна назвати себе єпископом УГКЦ, коли жоден правомочний єпископ цієї Церкви не брав участі у хіротонії? Та й і не міг брати. Бо згідно ККСЦ кожен кандидат на єпископа (кан. 149) має бути вибраним Синодом Єпископів цієї Церкви. І цю кандидатуру треба подати Апостольському Престолові (кан. 168) для одержання згоди Римського Архиєрея (кан. 182). Тим більше кожному, хто має бути поставленим у єпископи, потрібне канонічне призначення, завдяки якому згодом кандидат стає єпархіальним єпископом. А перед єпископським свяченням кожен кандидат повинен скласти визнання віри і обітницю послуху Римському Архиєреєві, а також обітницю послуху Патріархові (кан.187 § 1,2). Чи Синод нашої Церкви подавав їхні кандидатури на єпископські свячення? Ні. Чи Святіший отець підтвердив своєю згодою їхні кандидатури? Ні. Чи отримали канонічне призначення єпископів монахи із Підгірців? Ні. Перед яким єпископом УГКЦ вони складали визнання віри та обітницю послуху? Не відомо.
Тому, довідавшись про такі самовільні дії та заяви монахів із Підгірців та виявляючи велику турботу за долю Церкви та її дітей, Глава УГКЦ Любомир Кардинал Гузар видав офіційне повідомлення, в якому наголосив, що такі самовільні дії підпадають згідно ККСЦ під відповідні Церковні кари. Наслідуючи логіку монахів із Підгірців можна наприклад оголосити себе ректором того чи іншого ВУЗу, критикуючи при цьому дії Міністра Освіти чи інших урядовців. Або оголосити себе директором заводу чи фабрики. Або, знаючи про малу ефективність влади в Україні, оголосити себе в обхід Конституції Президентом країни і вимагати визнання від цивілізованого світу. Але такі дії не вкладаються в здоровий глузд.
Тому, не Кардинал Гузар із Синодом Єпископів, а вище названі монахи з Підгірців, прикриваючись благими намірами для добра Церкви, є хижими вовками, які підступом, фальсифікацією фактів, ворожим наставленням до Єпископату УГКЦ та відкритою брехнею нищать Церковну єдність. Цієї єдності нашої Церкви не вдалося знищити комуністичній ідеології за часів Радянського Союзу. Цієї єдності та монолітності нашої Церкви не вдасться зрушити і монахам із Підгірців. Правда при цьому виникає логічне запитання: на чиє прохання чи замовлення ці самозванні «єпископи» виконують цей лукавий задум – творити поділ і замішання у нашій Церкві?
У своїх листах вони переступили всі існуючі моральні межі, взявши на себе (хоч про це їх ніхто не просив) учительські і судові функції, роздаючи усім вказівки щодо різних дій у Церкві. У листі до Святійшого Отця від 8.12.2007 р. вони вказують Папі Бенедикту XVI скасувати Конгрегацію Східних Церков, відкликати кардинала Гузара з Глави УГКЦ, заборонити в Україні святити єпископів та засновувати нові єпархії. Отже, такі вказівки Папі не можна розцінити по-іншому, як те, що Підгорецькі монахи виступають проти розвитку УГКЦ у всіх її проявах.
У цьому ж таки листі вони підказують Святійшому Отцеві, як він має діяти. «Святійший Отче, час працює проти Вас, тому дійте мудро, але також відважно». А в кінці листа резюмують: «Для чого таке папство?»
Вони дають свої рекомендації в справах канонізації. В листі від 22.02.2008 р. у справі канонізації Івана-Павла ІІ сказано: «Тому наголошуємо, тепер не є догідний час, щоб виголошувати Івана-Павла ІІ блаженним». Виглядає так, що монахи з Підгірців мають вказати на догідний час для проголошення Івана-Павла ІІ блаженним. А якщо беатифікація пройде успішно, то в цьому випадку монахи з Підгірців вказують Префекту кардиналу Мартінсу «відійти з посади, на якій перебуває». А в кінці свого листа радять, що «для добра Церкви було б краще, щоб Ваша Конгрегація була скасована». Ох як вправно розпоряджаються. Напевне, щоб краще дослухатися до порад Підгорецьких монахів скоро Римська Курія і Святійший Отець переберуться до Підгірців.
Не забувають вони закликати до покаяння редемптористів і василіян за так звані ними «духовні зради перед Церквою», але не згадують про своє покаяння. Ох як би їм хотілося, щоб редемптористи, василіяни, Синод УГКЦ прийшли до славних монахів з Підгірців до Сповіді.
Найбільш дивує те, що у своєму листі від 27.03.2008 р. на адресу Державного Секретаря Ватикану, Підгорецькі монахи, але вже разом із священиком-целібатом стверджують, що «багато Українських священиків, за винятком малого числа, прийняли це (їхні таємні свячення) з великою радістю». Це відкрита брехня, фальш, які походять від диявола. Бо ні один священик нашої Церкви не підтримує розкольницьких дій Підгорецьких монахів. Бо якщо це була для них радість, то вони вже давно б покинули свої парафії і поїхали в Підгірці стати на захист «єпископів-самозванців». Але нічого такого не сталося.
Роблячи закиди Главі УГКЦ та Синоду Єпископів у «дусі схизми та апостазії» вони безпардонно не забувають просити Святійшого Отця про включення їх до Синоду Єпископів УГКЦ. У цьому ж таки листі вони, презентуючи цю ситуацію, пишуть: «Ти мусиш пожертвувати цих чотирьох єпископів, які мають єдність з Тобою (з Папою)». З якого моменту настала ця єдність зі Святійшим Отцем і чи підтвердив Він цю єдність? Якщо ні, то не треба обманювати людей.
А в листі ігуменам монастирів вони перевершили всякі здивування. Описуючи свій юридичний статус, вказують на те, що: 1. ніхто компетентний (Святійший Отець) нас не засудив; 2. ніхто компетентний (Святійший Отець) не наклав покарання. А в наступному листі до Держсекретаря Ватикану відкривають своє правдиве лице, «Ви розумієте, що ми не можемо реагувати на жодні Декрети з Папських дикастерій, навіть якщо б вони були підписані Святійшим Отцем». Отже, Підгорецькі монахи намірені і надалі не визнавати рішень Синоду єпископів УГКЦ, а також і рішень самого Папи. То для чого прикриватися Святійшим Отцем, коли їхні наміри полягають в тому, щоб зневажити канони Церкви та авторитет Папи Римського із ціллю завдати ран на тілі УГКЦ.
Подиву гідне виловлювання Підгорецьких монахів про те, що нібито кардинал Гузар та єпископ Колтун своїми діями спричинилися до «створення тимчасової персональної єпархії з центром в Підгірцях, безпосередньо підпорядкованій Святійшому Отцю». В голові не вкладається, як можна створити єпархію для того, хто відкидає провід УГКЦ і підпорядкувати її з «єпископами-самозванцями» Святійшому Отцю. Так і хочеться зробити бажане дійсним. Абсурд і повний маразм.
Підсумовують монахи з Підгірців, що в Церкві «настав поділ і конфронтація, священики пробуджуються з фальшивого поняття послуху і починаються розрізнення духів». Немає абсолютно ніякого поділу і конфронтації серед духовенства УГКЦ. А священики дійсно пробуджуються, бо бачать, як хижі вовки в овечих шкурах збаламутили людей та роздирають Церкву, яка перетерпіла переслідування, вийшла з підпілля, зберігши єдність у собі та єдність з Апостольським Престолом.
А скільки цинізму є у поданні адреси Підгорецьких монахів, бо всім відомо, що у Підгірцях є один Василіянський монастир, який має ігумена, в якому – правдиві монахи ЧСВВ та які не мають нічого спільного з діями монахів «єпископів-самозванців». А хто став засновником їхнього монастиря, на який вони посилаються в адресі?
Як колись до Ефесян, так і нині до Підгорецьких монахів із закликом до єдності звертається святий апостол Павло такими словами: «отже, благаю Вас я, поводитися достойно покликання, яким вас візвано, в повноті покори, лагідности, з терпеливістю, терплячи один одного в любові, стараючися зберігати єдність духа зв’язком миру.» (Еф. 4, 1-3)."
Група священиків Сокальсько-Жовківської єпархії УГКЦ


додано через 36 хвилин 51 секунду:

www.sokaleparchy.org.ua/ukr/news/2008/pidhirtsi_video - 11k

додано через 1 хвилину 24 секунди:

kolomyya.org/dioceseUGCC/ - 24k

додано через 1 хвилину 38 секунд:

www.diocese.ko.if.ua/ - 26k
Загналися оо. підгорецькі.
Ніби і справу Божу робили... влади захтіли, чи що?
кому цікаво http://community.org.ua/ -- їхня вебсторінка. Таким такий брєд останніх пів року гаратають, що аж страшно!
навіть читати не хочу... я той брєд в Підгірцях шотижня бачу і чую, коли до баби приїжджаю.... там з всього села може 15 сімей нормальні лишилися... а решта - всьо... капець...
А куди дивиться церковна влада та влада взагалі. Кажуть вони взагалі не мають права на те приміщення костелу, що навпроти замку. Невже так можна пасивно спостерігати як ними опльовуються моральні авторитети в суспільстві, зокрема кардинал Гузар
Так, про них кажуть "В О В К И в О В Е Ч І Й Ш К У Р І"
30 березня 2008р відбулась архиєрейська візитація Владики Михаїла Колтуна в с. Підгірці, що знаходиться на території Сокальсько-Жовківської єпархії. Метою візиту було проголошення позиції офіційної церкви щодо самовільних неправомірних дій підгорецьких ченців.
Відсутністю здорового глузду можна прокоментувати цей сюжет, в якому, нехтуючи елементарними правилами етики та моралі, не кажучи вже про загальноприйняті канони, юрба фанатичних парафіян на чолі з самопроголошеними "єпископами" не пустила правлячого архиєрея до храму та не дала змогу проголосити офіційну позицію церкви, мотивуючи це небажанням визнавати іншої церковної влади окрім своєї щойноствореної.
Судячи з поважності намірів вищевказаних осіб (до речі троє із чотирьох „єпископів” іноземного походження) може скластись враження, що на теренах України відпрацьовується сценарій по створенню ще однієї автокефалії...
ага... не мають права... і проводити церковну службу не мають права... але вони чогось на то не зважають.. і люди, які ходять в костел не зважають... а я б туда не ходила... навіть по тій причині, шо в приміщенні костелу підгорецького ніколи в житті не було церкви... за часів королів його збудували як усипальницю... а молилися в замковій каплиці.... а тепер виходить, шо півсела молиться в усипальниці - нелогічно, однако...
Немає що сказати релігія і політика поки що в нас не роздільні, я тоді не розумію що ті люди хочуть добитися тим що вони висв"ятилися на єпископів? Тобто що я під тим розумію: влади чи те що вони не згідні з церковними законами УГКПЦ?
Вівці на заклання чи вовки в овечих шкірах?
Нещодавно я мав нагоду познайомитися із листами оо. Василіян із монастиря у с. Підгірці Львівської області. Можливо не варто писати про листи писані одними людьми до інших не про тебе і не тобі адресовані, якби не тематика, яку вони заторкують і якби не розголос, якого вони набули з волі самих авторів. Оо. Василіани з Підгірців – це отці, із ліквідованої чеської делегатури, які через певні дисциплінарні моменти мусіли покинути територію Чехії і з волі самого василіянського чину опинилися в Україні.
Одними із перших кроків їхньої діяльності стала активна реколекційна праця, яка за словами багатьох приводила їх до кращого пізнання Бога і до кращого розуміння і практикування молитовного життя. Це прихилило багатьох до Підгірців, а самі отці здобули авторитет у багатьох людей в західній Україні. На початках багато священників радили своїм парафіянам їхати на реколекції у Підгірці, проте з часом стали відраджувати. Причиною цього стали мабуть дивні плоди, які приносили ці реколекції. З одного боку, як я вже згадував, краще пізнання Бога, краща молитва, а з іншого – якась незрозуміла поведінка багатьох людей: несприйняття інших, безапеляційне засудження і осуд інших. Складалося враження, що ці реколекції немов би надавали право і владу визначати місце іншим у пеклі, (у даному випадку говорю про власний досвід спілкування з такими людьми і такий самий досвід оповідали мені інші, у тому числі й священики). Такі факти спонукали мене уважніше перечитати листи і їхню книгу «Чотири слова з України».
Про що ж листи? Про ті проблеми, які, на жаль, вкоренилися в житті УГКЦ. Листи просякнуті турботою про духовне і моральне життя Церкви, про належне адміністрування Церкви і загалом про життєву силу і динаміку Церкви як священства так і мирян. Дійсно, в наш час «настає моральний розклад родин, а молода генерація власне вже не знає чия вона є, що таке правдива Євангелія, правдиве життя з віри. Їй залишається лише релігійний фольклор...» (21.09.2005 «Чиніть покаяння і вірте Євангелії»)
Справді, це є проблема сьогодення, а одночасно це проблема давня. Як поєднати віру, життя за Писанням, з виконуванням обрядів, щоб не перетворити усе на обрядовство і не виконувати букву, а забути духа? Ми дійсно є свідками, як багато людей переймаються тим чи є 12 страв на Святвечір ніж самим Святвечором і зустріччю Новорожденного Ісуса. Думають про свій вигляд у Церкві, а не дбають про молитву на Літургії. Ми часто бачимо, що готуючись до шлюбу думають про сукні, костюми, забаву, а не думають про зміст і призначення Таїнства, яке мають прийняти. Звідси, Християнство дійсно переростає на якийсь фольклорний, а що гірше забобонний набір ритуалів.
Усе це болюча правда. Але є багато священиків і мирян (особисто знаю їх), які розуміючи ці проблеми беруться їх виправляти через свою богопосвячену працю, через свою жертовність, як пастирі, як учителі, як професори. Розробляють програми і їх втілюють. І це дає плоди в тих ділянках, які їм відведені. Можна тут згадати напрацьовані програми з передподружніх зустрічей, які багатьом відкрили очі на Таїнство подружжя, а багатьох зупинили від святотатського кроку; цикл лекцій для старшокласників, які покликані показати старшокласникам сімейні цінності, і моральне зло та небезпеки передшлюбних і позашлюбних статевих взаємин, зло абортів і контрацепції. Для багатьох підлітків – це відкриття.
Таких прикладів можна ще наводити і наводити від лекцій до реколекцій. Проте ці священики і миряни не кричать, що когось треба осудити, зганьбити, обмовити, чи запроторити високо¬преподобним підгорецьким рішенням до пекла.
Попри слушність того, що отці вказують на справжні проблеми, які існують в нашій Церкві, серед нашого духовенства і серед мирян, непокоїть, що в листах дуже багато зла і вимальовується дуже специфічна картина світу: є світ чорний – це усі хто не поділяє думки авторів, і тому мусить каятися або горіти в пеклі, і є світ білий – тобто автори листів, які самі себе порівнюють з Іваном Хрестителем, Катериною Сієнською і багатьма мучениками включно з св. Апостолом Павлом.
Реколекції отців з Підгірець робили добру справу – привертали багатьох людей до молитви, а навіть відкривали для багатьох Бога, якого ніби знали, але не впізнавали. І було б добре якби не специфічна робота, яка велася паралельно.
А що ж робилося? Можемо судити із логіки самих листів. Спочатку вказується на проблему і описується яку шкоду вона може принести, далі називають винних (це чомусь переважно Блаженніший Любомир, глава УГКЦ і абсолютно усі, хто бодай раз скритикував Підгорецьких чи їм не сподобався від протоігумена василіан, їхнього безпосереднього керівника до Конгрегації Східних Церков), відтак проголошують, що вихід з проблем є, існує кращий спосіб життя, а носіями цього кращого способу життя є автори цих листів. Що це нагадує? А нагадує створення секти. Секта створюється за типовим сценарієм. Спочатку знаходяться проблеми в якійсь спільноті, оголошується що цього бути не може, проголошується, що винен у всьому керівник, а далі проголошується себе провідником, який непогрішний і навіюється усім, хто за ним пішли, що коли хтось говоритиме про нього щось інакше то той проти Бога.
Виступаючи в листах публічно проти влади свого чину, виступаючи проти глави Церкви і, навіть, вдаючись до зверхніх поучень Святішому Отцю (в листі від 21.10.2005) Підгорецькі отці мабуть забули про обітницю послуху і смирення. Мабуть забули, що сатана вимагав від перших людей саме непослуху Богові.
А тепер спробуймо змоделювати цікаву ситуацію. Уявімо, що протоігумен, чи глава УГКЦ зробили щось неправильне, адже всі ми люди і можемо помилятися і, на жаль, часом робимо те, що не повинні. Тоді перед нами є декілька варіантів поведінки: ми можемо прийти до них і сказати: знаєте Ви зробили те, що не треба було робити, і якщо ви про це не знали, то ми вам про це кажемо. А можна поступити інакше, як це описано в Святому Письмі. Якось один чоловік лежав п’яним, а сини його бачили це. І один з них побіг і розголосив усім довкола, що батько п’яний лежить. А інші сини узяли й однесли батька до хати, щоб не мав він сорому. Той син мав ім’я Хам. Тому не варто уподібнюватися Хамові. Краще коли, хто є неправий підійти і сказати, що нема тут правди, і треба робити інакше.
Не знаю чи варто тут задаватися одвічно складним питанням «що робити?», бо пошук відповіді такий же одвічно складний, а враховувати потрібно ще й специфіку церковну, канонічну, і що дуже цікаво статусу василіанського чину, який хочемо цього чи ні, погоджуємося з цим чи ні не є в підпорядкуванні глави Церкви, а є папського права. Хоча декілька питань, можливо риторичних, до чину адресувати годилось би. Знаючи «пригоди» отців у Чехії та Словаччині, навіщо було давати волю діяльності в Україні, не задаючи питання про те навіщо було кликати до України усіх разом? Чи не можливо було їх розформувати і розподілити по різних монастирях?
Наприкінці цих роздумів хочу поділитися декількома думками, але вже не церковного чи церковно-політичного характеру, а радше суто політичного і навіть геополітичного.
Не знаю чи свідомі цього підгорецькі отці, але їхня діяльність якщо й не інспірована, все ж вдало може бути використана тими силами, в Україні та за її межами, які не хочуть бачити утвердження Патріархату УГКЦ. Чому утвердження Патріархату вважаю справою геополітичною? Відповідь криється в тому, що УГКЦ набуває більшої ваги, а отже і більшої притягаючої сили як в межах України так і в так званому ближньому зарубіжжі. Сам факт патріаршого звершення структури нашої Церкви поставив би перед багатьма священиками та ієрархами непрості питання ідентичності як з історичної перспективи так і з перспективи сьогодення і майбутнього. А цього властиво не бажають відомі сили.
Утвердження патріархату в свою чергу стало би ще одним чинником виходу України з постколоніального статусу. А цього зовсім не бажають компетентні органи і служби з ближнього, а може й дальшого зарубіжжя. Тому й роблять усе, щоб продемонструвати Ватиканові: ієрархія УГКЦ не здатна забезпечити належного розвитку Церкви, не здатна управляти і не втішається пошаною вірних і священиків. Бо ось бачите: о. Ковпак творить казна-що і самопроголошені єпископи час од часу з’являються, он і василіяни в революціонерів загралися, по маршрутках агітки проти глави УГКЦ поширюють. Хіба можна таким Патріархат давати?
Хоча складається враження, що підгорецькі василияни особисто проти патріархату УГКЦ. У листі до папи Бенедикта XVI від 7.10.2005 пишуть, що такий патріархат неможливий, що ідея глави УГКЦ Любомира Гузара про єдиний патріархат, до якого б належали і греко-католики і православні є неможливою і аргументують виключно з позиції РПЦ: «чи московський патріархат дозволив би своїй митрополії на Україні підчинитися українському патріархату?» То про що турбуються автори листа? Але автори листа крім того ще й подають потенційним читачам їхнього листа банальну брехню. Пишуть, посилаючись на інформагенцію «Католицькі Новини» (Catholic News), що Блаженніший Любомир сказав, що «не важливо, щоб патріархом цієї Церкви був католик єдиною вимогою для такого провідника є те, щоб цей патріарх був мужем здібним усіх об’єднати...» А в додатку подають матеріал цієї інформагенції англійською мовою. Гадають, що не уміють люди читати англійською? В тексті дійсно є щойно наведені слова. Проте підгорецькі славні мужі чомусь не захотіли повністю подати думку Блаженнішого. Що ж наведемо її з того ж таки додатку, який вони самі прикріпили до свого листа. До того ж це є наступним реченням. «... така об’єднана Українська Церква повинна бути в сопричасті з Римом. Тому навіть якби зараз патріарх не був католиком то мусів би увійти у повне сопричастя з Римом». Преподобні отці з Підгірець, ця ідея не нова, вона притаманна ще і Митрополиту Андрею і Патріархові Йосифу. Тому не вводьте людей в оману пишучи в тому листі, що Гузару «йдеться про те, щоб перервати 400-літню традицію УГКЦ», бо йдеться про бачення ЄДИНОЇ ЦЕРКВИ, ЯКА ПЕРЕБУВАЄ В СОПРИЧАСТІ З АПОСТОЛЬСЬКИМ ПРЕСТОЛОМ!
Ось бо ж преподобні отці думайте, як добрі плоди своєї діяльності вберегти від самих себе, щоб люд божий користав, Церква і вся Україна.
Хай Бог помагає!
Юрій Підлісний

додано через 1 день 4 години 13 хвилин 15 секунд:

Особа без покори і тими найблагороднішими намірами перетворить кожне "небо" в "пекло". Всі "писання" та вчинки "підгорецьких отців" лише це підтверджують. "Серцем" Євангелія - є покора, а якщо її з нього вийняти, то залишаються лиш "Чотири слова з України" та їх продовження, наповнене брутальністю, брехнею, підтасовкою та фальсифікауією... з однією ціллю: доказати, що всі грішні та перебувають у блуді, і "лише МИ маємо "патент на правду", лише МИ - ангели - рятівники УГКЦ". Вони справді стали ангелами, але подібними до тих впавших, які стали "мучениками" власної гордості. Вже з першого погляду видно, що всі "діяння" та "писання" "підгорецьких" мотивовані образою за нездійснені горді амбіції та притензії на роль "пророків". Бачиться мені тут якась паралель з образом головного героя "Легенди про Антихриста" у В. Соловйова. І мені щиро шкода тих людей, які стають жертвою ідеології "підгорецьких", захоплюючись їх критиканьством та самовозвеличенням. А самопроголошення себе єпископами лиш відмасковує їхні безапеляційність та арогантні амбіції по владі в церкві. Цей вчинок - однозначна наруга над Христовою Церквою, над Божественними принципами її організації та буття, і одночасно свідченням облудності їхньої віри: вони не вірять у силу та правду Христового слова, у Його вірність та Мудрість Божого Провидіння. Інакше б своїм життям покірно наслідували Христа, замість революційними методами пристосовувати Христові слова під свої амбіції, подаючи їх за "спасительний проект", кращий за Христовий. В даному випадку ініціативу та авторитет судді собі узурпували ті, що самі чинять беззаконня. Однак світ та Церква стають кращими лише тоді, коли кращими стаємо ми, а не коли будь-яким чином кращими намагаємося зробити інших.
Що до їх можливих святителів, то сумніваюся, що ними могли б бути загально знані дві самопроголошені і непризнані Церквою особи. Скоріше потрібно шукати того, кого єднає з "підгорецькими" спільний знаменник - ображена гордість.
Прочитав ціле послання Отців Підгорецьких, де повідомляється про те, що вони вже є висвячені на "єпископів". Дійшов до однозначного висновку: тут маємо справу вже не з схизмою, а сектою. Зацитую тільки одне речення з цього посланія: "Ваша Святосте - пишуть вони до Папи Венедикта - з свщеників-целібатів чи монахів залишилися практичню тільки ми (попри те, що наших однодумців-священиків в УГКЦ є велика кількість), які маємо відвагу обороняти ідентиність УГКЦ, Ваш примат і непомильність."
Доходжу до висновку, що це є дійсно "бідні" люди, які чогось шукають: власної слави - без сумніву, Божої волі - дуже сумніваюся. Виникає мимоволі запитання: і навіщо було тієї писанини і розсилання усій Церкві листів. Створили віртуальну "Церкву", яка немає нічого спільного з Церквою Христовою.
Однак цікаво, а хто були оцими трьома їхніми святителями?
Хочу подати для тих, хто цікавиться життям церкви офіційний документ : ОФІЦІЙНЕ ПОВІДОМЛЕННЯ
ВАСИЛІЯНСЬКОГО ЧИНУ СВЯТОГО ЙОСАФАТА
У СПРАВІ НЕЗАКОННО ВИСВЯЧЕНИХ ЄПИСКОПІВ

№ 213/08 - 26.03.2008

На підставі одержаних сьогодні документів, три отці: Антонін (Ілля) ДОГНАЛ, Ричард (Методій) ШПІРЖІК і Василь (Маркіян) ГІТЮК, ― користуючись ім'ям ЧСВВ, оприлюднили, що вони «були висвячені на єпископів УГКЦ». У листі до Впр. о. Протоігумена Йоанікія ЧВЕРЕНЧУКА, ЧСВВ, датованому 03.03.2008 р., вони уточнюють, що «спосіб свячень був таємний подібно як це було в підпіллі». Виконуючи моє служіння Протоархимандрита - Головного Настоятеля ЧСВВ, подаю до ласкавого відома всіх, кого це стосується або цікавить, наступне:

1. Згадані вище отці, з огляду на поважні провини проти монаших і церковних законів, зокрема постійного непослуху Настоятелям, на початку 2005 року були виключені з Василіянського Чину відповідними Декретами, потвердженими Конгрегацією для Східних Церков. Оскільки вони постійно виключають елемент підлеглості церковному проводу у видимому організмі, яким є Церква, то згідно з каноном 8 Кодексу Канонів Східних Церков, вони тим самим позбавили себе повної злуки з Католицькою Церквою тут на землі.

2. Тому що вони відкликалися до найвищого Церковного Суду при Апостольській Столиці, виконання згаданих Декретів припинено і справа розглядається цим же Церковним Судом до сьогодні. Після цього вони залишилися ченцями ЧСВВ тільки силою права, але в дійсності не дотримувалися монаших та церковних законів і майже постійно жили поза монастирем своїм життям, хоч у листах незаконно підписувалися: «ченці монастиря ЧСВВ в с. Підгірці».

3. Згідно з церковними законами, разом з Блаженнішим Верховним Архиєпископом Любомиром і всією Ієрархією Української Греко-Католицької Церкви, Василіянський Чин згаданих вище отців, як також священика Роберта ОБЕРГАУЗЕРА, єпископами УГКЦ не визнає. На підставі Кодексу Канонів Східних Церков (канон 1459, §1) та декларації Блаженнішого Любомира, вони повинні бути покарані великою екскомунікою, тобто відлучені від Католицької Церкви і, тим самим, від Василіянського Чину Святого Йосафата (ЧСВВ), тому забороняємо їм підписуватися «ЧСВВ».

4. Згідно з офіційним повідомленням Блаженнішого Верховного Архиєпископа Любомира від 23 березня 2008, усім чотирьом священикам забороняється сповнення будь-якого священнослужіння.

5. Василіянський Чин Св. Йосафата виявляє великий жаль за такі дії осіб, які вийшли від нас, але з нами не були. Наш Чин закликає усіх максимально співпрацювати з проводом Церкви для добра Божого Народу.

Дано в Римі, при Головній Обителі Христа Царя,

26 березня 2008 року Божого

о. Василій Ковбич, ЧСВВ
Протоархимандрит

додано через 13 хвилин 28 секунд:

Помиляються ті, хто вважають, що проблема розділення в Церкві актуальна тільки для православних в Україні

Предстоятель УГКЦ Любомир (Гузар) 23 березня 2008 р. звернувся до духовенства, вірних УГКЦ, а також до широких суспільних кіл з офіційним повідомленням щодо дій так званих «підгорецьких отців». У зверненні висловлена реакція щодо того, що ієромонахи Чину святого Василія Великого Ілля (Догнал), Методій (Шпіржік), Маркіян (Гітюк) та священик Роберт Обергаузер заявили, що вони висвячені на єпископів УГКЦ. Предстоятель УГКЦ спростував цю інформацію та наголосив, що священнослужителям УГКЦ «забороняється приймати чи запрошувати вище згаданих осіб до сповнення будь-якого священнослужіння».

Конфліктна ситуація з цими священнослужителями розпочалася 2003 року, коли вони виступили проти призначення Ватиканом на посаду екзарха Рутенської Греко-Католицької Церкви в Чехії словака о. Ладислава Гучки, що також не сподобалося значній частині українців у цій країні. Вони спробували зареєструвати громаду УГКЦ, але робили це без згоди церковної влади. Щоб частково зменшити напругу, весь провід Чеської делегатури отців-василіян відсилають до України, а одного члена до Англії. Троє з вище названих отців, які самочинно проголосили себе єпископами, належать саме до ліквідованої Чеської делегатури. Четвертий отець — Маркіян (Гітюк) — українець. У зв’язку з тим, що члени розформованої делегатури звернулися з поданням до Папи, вони надалі перебувають у Чині василіан до остаточного вирішення питання. На сьогодні вони звершують свою діяльність у селі Підгірці на Львівщині, у василіанському Благовіщенському монастирі.

З 2004 року зростає їхня опозиційність до проводу УГКЦ, зокрема, до Предстоятеля, якого вони називають незаконно обраним. У численних листах, які виходять з-під пера отців з Підгірців йдеться про те, що вище перелічені особи прагнуть врятувати УГКЦ «від духа світу цього», який запанував в ній, вони наголошують на тому, що борються з традиціоналізмом в Церкві, обороняють єдність з Апостольською столицею.

Таким чином оформилося відділення від Греко-Католицької Церкви нової групи, яка слідом за традиціоналістами-лефевристами оголосила про свою опозиційність до нинішнього керівництва Церкви. Групу лефевристів (послідовників французького архієпископа Марселя Лефевра, який засудив рішення ІІ Ватиканського собору РКЦ) очолює відлучений від католицької Церкви священик Василь Ковпак. 1988 року, коли владика Лефевр, фактично вчинивши розкол, самочинно рукоположив кількох єпископів, Ватикан заборонив служіння у Римо-Католицькій Церкві всім, хто належить до «Товариства святого Пія Х», у яке об’єдналися лефевристи.

В УГКЦ явище традиціоналізму-лефевризму поширилося на початку 90-х років, коли до України прибув офіційний представник «Товариства святого Пія Х» о. Жан-Марк Рулло, який ознайомив групу греко-католицьких священиків та монахинь з діяльністю товариства на Заході. Ідеї товариства знайшли добрий ґрунт, яким стала міцна прив’язаність частини вірних УГКЦ до певних латинізованих практик, збережених у роки підпілля і, водночас, до церковнослов’янської мови та гостре неприйняття будь-яких змін у цьому („наступ на Традицію”), зокрема спроб «очищення» обряду від латинських домішок та «українізації» Літургії.

1997 року в монастирі товариства побував о. Василь Ковпак. 1999 року українська делегація у складі трьох священиків попросила єпископа Фельє стати духовним провідником священиків-традиціоналістів в Україні. У вересні 2000 року було засноване «Товариство священномученика Йосафата», до якого увійшло 7 священиків УГКЦ. Товариство є дочірньою структурою «Товариства Святого Пія X» і діє під духовною опікою єпископа Фельє.

2000 р. головним настоятелем товариства було обрано о. Любомира Гаєвського, а настоятелем став о. Василь Ковпак. У листопаді 2000 року, під час візиту в Україну, єпископ Фельє освятив нелегальну семінарію «Непорочного Серця Марії» у Львові, де розпочали навчання 8 семінаристів; ректором семінарії призначено о. Ковпака. Під проводом єпископа Фельє в Україні також відкрито «Конгрегацію сестер-василіанок Божого милосердя».

10 лютого 2004 року у Львові Предстоятель УГКЦ Любомир (Гузар) оголосив про те, що «священик Василь Ковпак з власної волі перестав належати до УГКЦ і Католицької Церкви взагалі» й «усі священнодіяння священика Василя Ковпака та його послідовників неважні перед УГКЦ та всією Католицькою Церквою». Разом з тим, кардинал Гузар наголосив, що священикові В. Ковпакові та його послідовникам дорога до повернення в УГКЦ завжди відкрита за умови відречення від приналежності єпископу Фельє. Священик Василь Ковпак апелював на це рішення до Ватикану.

21 листопада 2006 року у Варшаві єпископ-лефеврист Річард Вілльямсон, якого Папа Римський Іван Павло ІІ 1988 року відлучив від Церкви, в каплиці лефевристів висвятив для України сім дияконів та двох священиків. Церемонія відбувалася за участю о. Василя Ковпака. Це викликало різку критику з боку ієрархії УГКЦ. 24 листопада архієпископ Львівський УГКЦ Ігор (Возьняк) заявив про неправомірність цих свячень, а також наголосив, що співслужачи з відлученим єпископом, беручи участь у свяченнях лефевристів, о. Василь Ковпак показав, що він обманює Церкву. У жовтні 2007 року цих 7 дияконів отримали ієрейське свячення з рук єпископа Фельє, а о. Ковпак був обраний головним настоятелем «Товариства священномученика Йосафата».

14 листопада 2007 р. був оприлюднений вирок Колегіального трибуналу ватиканської Конгрегації доктрини віри (вищої судової інстанції Католицької Церкви), яким затверджено відлучення від цієї Церкви священика Василя Ковпака. Сам відлучений вважає вирок щодо нього неправомірним.

Не зважаючи на те, що Ватикан затвердив вирок, винесений в УГКЦ священику Ковпаку, існують підстави вважати, що його діяльність, як і діяльність лефевристів загалом, має підтримку в певних римських колах. Сам нинішній Папа Бенедикт є прихильним до поміркованого традиціоналізму. Ще бувши кардиналом, він 5 травня 1988 р. підписав протокол примирення з архієпископом М. Лефевром. Нещодавно Папа видав офіційний дозвіл звершувати так звану Тридентську месу – чин меси латинською мовою, який вживався у літургійній практиці Католицької Церкви до реформ ІІ Ватиканського собору. Служіння меси тільки за цим чином і відкинення літургійної реформи є одним з головних положень лефевризму.

Традиціоналізм в середовищі УГКЦ полягає у використанні під час богослужіння тільки церковнослов’янської мови, особливому підкресленні латинських богословських доктрин, традицій та обрядів. Починаючи зі створення митрополитом Андреєм Шептицьким орієнтованого на східну духовну і богослужбову традицію студистського чернечого чину, в Греко-Католицькій Церкві триває процес її делатинізації, наближення її богослужбового та богословського життя до традицій і форм Східної Церкви. Ці процеси непокоять певні ватиканські кола, які вбачають в них загрозу для єдності УГКЦ з Римом. Саме тому опозиційні рухи в греко-католицькому середовищі, які декларують мету тіснішої єдності з Римом, знаходять підтримку та порозуміння з боку цих кіл.

Отже, не тільки «Третій Рим» прагне зберігати свій вплив на Україну навіть шляхом розколів у Церкві. Такі прагнення можна прослідкувати і серед провідників Риму першого.

Михайло СИВАК,

бакалавр богослів’я –

за матеріалами РІСУ
та ви шо подуріли ??? хто то всьо буде читати ???
повір... я прочитала, і ще хтось прочитає, кому то все небайдуже і хто з тим направду стикається.
astrolik пише:
та ви шо подуріли ??? хто то всьо буде читати ???

Ті кому треба і навіть з інтересу. Я, наприклад, взагалі не знав про існування таких хрестових походів

А задача модера - не тільки гірчичниками розкидатися, а й допомагати в форматуванні тим хто того не вміє (гірше, коли не хоче).
Хоть Окей зі своїми тупарилими кло(у)нами і плужать по-чорному, але тему підняли нормальну, типу все-на-одній-сторінці. Тіки донести інфу доступно він не годен
Так допоможи йому, мо чого і навчиться дитина...

додано через 1 хвилину 48 секунд:

І останніх 4 пости - в топку!
Віра - це потужний лікувальний їнструмент для духовного та фізичного стану, у кожного своя.
Мішка ти тексту дав)) якшо чесно то я читав тільки те що написала:
Альонка
LenKa
такшо вибачай))))
овва... мене тут навіть читають)))) приємно... навіть дуже)

а шо на рахунок матеріалу - то дійсно забагато... треба було то самому перечитати і зробити з того висновки.
Думаю, що оскільки офіційний сайт підгорецьких "владик" хвалить "новомучеників" за "правдиву" Греко-Католицьку Церкву - Каваціва і Осідача, можна зробити гіпотетичний висновок, що хтось з них двох, а може і двоє разом висвятили підгорецьких "владик". Неймовірно виглядає припущення, що хтось з канонічних владик УГКЦ пішов на такий крок.
Цікаво, що наскільки широкому загалові відомо о. Каваців не представив серйозних доказів, що він дійсно єпископ. А випадок о. Осідача, ще є цікавіший. Він стверджує що його хіротонізували владики Володимир Стернюк і Филимон Курчаба. Але тут виникає риторичне запитання - чому ці владики мовчали про ці свячення вже після виходу УГКЦ з підпілля?
Якби підгорецьких "владик" святив хтось із канонічних єпископів то навіщо така атмосфера містифікації і таємничості?
Хоча можливо їх ніхто таки і не висвячував і весь цей цирк розв"язаний хто зна з якою метою.
І все ж таки цікаво чи довідаємося ми колись хто за всім цим стоїть, чи можливо про це будуть знати лише наступні покоління. Чи це рука Москви чи ще чийсь інший підступ, щоби нанести удар УГКЦ і по кардиналу Гузару зокрема

додано через 3 хвилини 59 секунд:

Слухайте, але то є аферисти. І чому їх так довго терплять. Чому вони там всіма так крутять і заправляють? Хто їх допустив до храму та ще й у такому гарному місци? І хто туди людей возить на науки? Якби то всі крапки поставити де треба, то би було дуже все ясно. А то в Юра грають вар'ята, що не знають про то все як воно є.


додано через 2 хвилини 4 секунди:

Ось яка реакція з інших єпархій УГКЦ на писання "підгорецьких" лжепророків:

Цитата:
Відкритий лист

Монастир Підгірці
о. Ілля А. Догнал, ЧСВВ
о. Методій Р. Шпіржик, ЧСВВ
о. Маркіян В. Гітюк, ЧСВВ
о. Роберт Обергаузер

№ 38/6 від 17.04.2008 р. Б.

Вже тривалий час духовенство Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ зверталося до Ординаріяту єпархії з висловленням свого обурення щодо листів, якими Ви "щедрою рукою" засипали священиків, виливаючи вигаданий Вами бруд і брехні на Церкву.

Не один раз це було причиною обговорення на деканальних зборах в Єпархіальному управлінні та деканальних соборчиках.

Щоразу до змісту так званих "листів з Підгірців" виникали ряд запитань: звідки може братися така пасквільна поінформованість, хто стоїть за вами, та звідки в скромному монастирі знаходяться тисячі доларів на друкування та пересилання всієї тої макулатури?

На жаль, ми раніше не прореагували на Ваш бруд і неправду, бо мовчати на гріх є гріхом, за що щиро жаліємо нині.

Однак, коли священики та уряд Коломийсько-Чернівецької єпархії дізналися про Ваше самопроголошення як єпископів, ми не можемо не висловити своєї позиції щодо цього.

Тому офіційно заявляємо:

1. Духовенство Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ висловлює свій категоричний протест проти Вашого самопроголошення як єпископів.

2. Вимагаємо припинити пересилання на територію Коломийсько-Чернівецької єпархії будь-яких Ваших листів.

3. Зважаючи на завершення часу Великого посту і наближення Великодніх свят просимо Вас задуматися над своїми вчинками і припинити будь-які священнодійства, як єпископів, до часу винесення рішення Апостольської Столиці.

З надією на Ваше щире навернення
В імені духовенства та вірних Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ
Правлячий Архієрей Коломийсько-Чернівецької єпархії
Єпископ Микола Сімкайло

http://kolomyya.org/dioceseUGCC/index.html


додано через 3 хвилини 56 секунд:

Можливо не буду оригінальним щодо інформації, але є така інформація, що за цими самосвятами стоїть певне політичне лоббі. Їх підтримує одна співуча нардеп бальзаківського віку. Більше того, її люди працють в церковних структурах УГКЦ, у т. ч в діаспорі. Якщо пов'язати це все, то дуже цікава ситуація получається.
Тепер подумаймо. УГКЦ впливова у Галичині. Багатьом політикам це не подобається. Свого часу для ослаблення цього авторитету працювала газета "Аргумент", за якою стояв політик-бізнесмен зі сходу. Тепер хтось підтримує підгорецьких. Чи не та сама мета?
Цитата:
Слухайте, але то є аферисти. І чому їх так довго терплять. Чому вони там всіма так крутять і заправляють? Хто їх допустив до храму та ще й у такому гарному місци? І хто туди людей возить на науки? Якби то всі крапки поставити де треба, то би було дуже все ясно. А то в Юра грають вар'ята, що не знають про то все як воно є.

всі всьо давно знають... всі всьо розуміють.... але люди, котрі ходять до костелу вірять тільки в своїх "єпископів"... і тільки те і роблять шо їх вихвалюють.... не думаю, шо то все натворила Москва, тому шо самі "отці" не з тих країв... і шо саме інтересне, їх вигнали просто напросто з рідної країни... а вони приїхали сюда і дуже добре собі тут устроїли життя....
Чув від людей у Львові "Це провокатори, а не спасителі. Кожна секта шукає авторитетної підтримки, наприклад, в Біблії. Але за побожними цитатами у підгорецьких йде служіння сатані, зведення людей в пекло, підступність і брехня.
Це якраз ті вовки, які ховаються під овечими шкірами!" Цікаво, як реагують на цих лже-єпископів греко-католицькі парафії в Золочеві, Львові. Тернополі ?

додано через 3 хвилини 35 секунд:

Є ще один чиряк в УГКЦ - ляфевристи-ковпаківці. Вони фактично і формально вже є поза Католицькою Церквою. Але біду в неї вносять і надалі.
Одна з найновіших і досить достовірних інформцаій, що т. зв. о. Василь Ковпак вже є біскупом. Сумніваюся, що ідейно вони близькі з підгорецькими, але цілком можливо, що мають спільного замовника. Хто ж за це платить, кому потрібно розкол УГКЦ ?
Щось забагато розколів у греко-католиків. Невже це правда , що таке є на Україні?
Святий Дух діє у різні способи і через різних людей. Тому запрошуємо членів нашої Церкви, якщо вони відчувають, що мають думки, які можуть допомогти плідно опрацювати головну тему Синоду, письмово викласти їх".

Просимо всіх охочих до 30 червня 2008 року надіслати свої роздуми на адресу секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ (вул. Різницька, 11Б/28-29, м. Київ, 01001) або на ел. скриньку (e-mail: synod@ugcc.org.ua) з приміткою "Про євангелізацію".

додано через 54 хвилини 55 секунд:

А тим часом, коли підгорецькі самозванні єпископи майже в кожному із своїх виступів, " послань"каменують кардинала Гузара, фальшиво звинуваючи його в усіх мисленних та немисленних гріхах ЙОГО ДНЯМИ ВИЗНАНО ПОЧЕСНИМ ГРОМАДЯНИНОМ МІСТА ЛЬВОВА
Кардинал Гузар сказав :"Кожна людина у цьому світі має якусь мрію. Я також хочу, щоб слово «львів’янин» було не тільки описом мешканця Львова, але й синонімом слова «чесність». І у якому б куточку світу не з’являвся б львів’янин, щоб можна було про нього сказати: «Це чесна людина». Тому бажаю міській владі й депутатам дбати про те, аби у цьому місті виховувались саме чесні львів’яни", – сказав Блаженніший Любомир, Глава УГКЦ, після вручення йому номінації "Почесний громадянин Львова". Церемонія відбулася 3 травня під час урочистої сесії Львівської міської ради. Блаженніший Любомир був відзначений за визначний особистий внесок у духовне відродження українського народу, багатолітню церковну діяльність та з нагоди 75-річчя від дня народження.

На початку свого слова Глава УГКЦ сказав: "Я львів’янин і не можу зрозуміти, чому мене зробили ще «почесним львів’янином»… Я був би щасливішим, якби мене назвали «чесним львів’янином»", – пояснив він.

Відтак Предстоятель УГКЦ подякував за відзначення його як «Почесного громадянина» і наголосив: «Я не знаю, що такого зробив для Львова, щоб мене відзначали, адже я тут перебував трошки більше чверті життя… Все ж хочу заявити, що де б я не був, ніколи свідомо не зробив нічого, через що Львів за мене міг би встидатися».

На завершення свого виступу Блаженніший Любомир говорив про завдання Львова у загальноукраїнській перспективі: «Львів потребує Києва, а Київ потребує Львова… Львів – це зв’язок нашої держави з європейськими цінностями. Львів має бути прикладом для цілої України тих вартостей, завдяки яким Європа стала Європою. Там є багато речей, які не треба наслідувати, але є багато духовних вартостей і саме Львів має бути їх свідком», – резюмував Глава УГКЦ.
Та чи зможуть це зрозуміти підгорецькі "горе-єпископи"

додано через 13 хвилин 38 секунд:

Цитата про підгорецьких "Вони одні єдиноправедні, непогрішимі істинно вірні владики.
Цікаво що навіть Блаженіший жодної компетенції в оцінці їхніх дій немає. Підозрюю, що вони і надалі будуть вводити в оману "фанатичних парафіян", бо навіть якщо сам Папа Римський до них приїде, то вони скажуть, що це перевдягнений провокатор.
Неодноразово за останній місяць переглядаю їхні "послання" -- управи на них немає. Єдине вирішення це втручання українських спецслужб, які повинні слідкувати за створенням іноземцями нових деструктивних сект на Україні.
Дана тема обговорюється по всій Україні і наш сайт читає вся Україна. Це приємно, думаю Адміну приємно, що йде така розкрутка сайту. А тепер про Підгірці. Читаю : "Особа без покори і тими найблагороднішими намірами перетворить кожне "небо" в "пекло". Всі "писання" та вчинки "підгорецьких отців" лише це підтверджують. "Серцем" Євангелія - є покора, а якщо її з нього вийняти, то залишаються лиш "Чотири слова з України" та їх продовження, наповнене брутальністю, брехнею, підтасовкою та фальсифікауією... з однією ціллю: доказати, що всі грішні та перебувають у блуді, і "лише МИ маємо "патент на правду", лише МИ - ангели - рятівники УГКЦ". Вони справді стали ангелами, але подібними до тих впавших, які стали "мучениками" власної гордості. Вже з першого погляду видно, що всі "діяння" та "писання" "підгорецьких" мотивовані образою за нездійснені горді амбіції та притензії на роль "пророків". Бачиться мені тут якась паралель з образом головного героя "Легенди про Антихриста" у В. Соловйова. І мені щиро шкода тих людей, які стають жертвою ідеології "підгорецьких", захоплюючись їх критиканьством та самовозвеличенням. А самопроголошення себе єпископами лиш відмасковує їхні безапеляційність та арогантні амбіції по владі в церкві. Цей вчинок - однозначна наруга над Христовою Церквою, над Божественними принципами її організації та буття, і одночасно свідченням облудності їхньої віри: вони не вірять у силу та правду Христового слова, у Його вірність та Мудрість Божого Провидіння. Інакше б своїм життям покірно наслідували Христа, замість революційними методами пристосовувати Христові слова під свої амбіції, подаючи їх за "спасительний проект", кращий за Христовий. В даному випадку ініціативу та авторитет судді собі узурпували ті, що самі чинять беззаконня. Однак світ та Церква стають кращими лише тоді, коли кращими стаємо ми, а не коли будь-яким чином кращими намагаємося зробити інших.
Що до їх можливих святителів, то сумніваюся, що ними могли б бути загально знані дві самопроголошені і непризнані Церквою особи. Скоріше потрібно шукати того, кого єднає з "підгорецькими" спільний знаменник - ображена гордість. Мені прикро, але що поробиш, така дійсність зараз, таке життя, кругом багато підлості та злості Чи задумаються над цим ті в Підгірцях, що руйнують зсередини УГКЦ
ХРИСТОС ВОСКРЕС!
Цікавий " християнський" форум. Ніодин учасник не привітався по- християнськи. Зате практично всі засудили нововисвячених владик. Як в "добрі" комуністичні часи.
Хто з вас знає особисто цих колишніх отців , а теперішніх владик?
Хто проходив в них реколекції і отримав згіршення? Хто розуміє зміст їх гонінь? Одне із" звинувачень" на початку форуму, що вони з закордону. А вам відомо, що немає ні еллена ні юдея, а є християнин? Відгадайте , звідки це.
Наступне: чи відомо вам, що послідовники Ісуса будуть гонимі?, як і Ісус, котрий не мав де голови прихилити.
Наступне:Господь Христос прийшов до хворих , а не до здорових, прийшов спасти, а не відкинути, оправдати, а не засудити. Що рибите ви? Незнаючи , судите собі на смерть.
ВИ прочитайте в інтернеті їхні листи. І чи знайдете грунтовну відповідь опонентів? Ні. Тільки голослівні звинувачення.
А хто батько брехні???
Паступне:пані Альонка , чи знаєте Ви, що церква постійно молиться на мощах святих?
Цікава аргументація від імені" всьго" духовенства Коломийсько -Чернівецької єпархії-не шліть нам своїх листів, бо то пасквілі. То чомуж ви не боретесь за правду? Чи Ісус звільнив вас від служіння Правді і дозволив поклонятися мамоні, слідувати за духом брехні? Чому не подали на підгорецьких в суд? А вони судяться з церковними чиновниками при владі, котрі всякими неправдами замовчують це і брешуть , по вірі своїй думоючи , що зійде з рук.
Чи ви не бачите , як владний церковний клір проштовхує в церкву ЄРЕСІ? То пичитайте журнал "МІСІОНАР", друкований орган НАЙСВЯТІШОГО СЕРЦЯ ХРИСТОВОГО починаючи від грудня минулого року до сьогоднішнього дня. Коротко про "перли " в ньому:
1. Авраам списав біблійне сотворення світу з міфів тогочасних поган.
2. Світ сотворений мільйони років і людина також.
3. Біблійного потопу не було.
4. Бог сотворив зразу людство.
І так далі єресі, блуди, гріх.
Чому нас прилучають до православних, коли ми католики візантійського обряду?
Чому вилучають набожества з нашої релігійної практики?
А яких блудів навчають в УКУ.
Чого тільки варта історично-критична теологія.
Наша церква хвора і ви це бачите. Тож потрібно каятися і каятися, перепрошувати Бога за масу беззаконь , а не влаштовувати гоніння тим, хто кличе до покаяння і онови в ДУСІ СВЯТОМУ.
Про нововисвячених владик скажу:"У них на голові і волося пораховане , бо це праведні Ісуса. Церква наша Греко-Католицька незборима , як і вся Церква ХРИСТОВА. Покайтеся гонителі і беззаконники , бо вже і сокира приставлена до гнилого дерева."
МИР ВАМ! ВОІСТИНУ ХРИСТОС ВОСКРЕС!

додано через 21 хвилину 27 секунд:

ХРИСТОС ВОСКРЕС!
Пане містер ІКС, сецем Євангелія є ІСУС, а не покора, як Ви стверджуєте. А ІСУС є "ДОРОГА , ПРАВДА І ЖИТТЯ".
Пане Окей, оце Ви дуже "правильно" і "по-християнськи" сказали:"Єдине вирішення це втручання українських спецслужб". Я Вас питаю:"ЧИ Ісус передав свою владу спецслужбам?
Чи може Ви РУНВірівець?"
МИР ВАМ!
ВОІСТИНУ ХРИСТОС ВОСКРЕС!

додано через 1 хвилину 21 секунду:

ХРИСТОС ВОСКРЕС!
Пане містер ІКС, сецем Євангелія є ІСУС, а не покора, як Ви стверджуєте. А ІСУС є "ДОРОГА , ПРАВДА І ЖИТТЯ".
Пане Окей, оце Ви дуже "правильно" і "по-християнськи" сказали:"Єдине вирішення це втручання українських спецслужб". Я Вас питаю:"ЧИ Ісус передав свою владу спецслужбам?
Чи може Ви РУНВірівець?"
МИР ВАМ!
ВОІСТИНУ ХРИСТОС ВОСКРЕС!

додано через 23 хвилини 24 секунди:

ХРИСТОС ВОСКРЕС!
Пане Окей, тільки що дочитався, що це Ви автор теми. І хто Вас замовив?
Ваше від 16.052008 18:41:"Чув від людей у Львові" Це провокатори, а не спасителі".
Питаю:"Так Ви ще й плітки збираєте?"
А за реакцію людей на підгорецьких владик не дбайте. Приїдьте до них на службу Божу і повчіться Служінню Всевишньому.
МИР ВАМ!
ВОІСТИНУ ХРИСТОС ВОСКРЕС!

додано через 30 хвилин 36 секунд:

ХРИСТОС ВОСКРЕС!
Пане Окей, коли пишеться цитата, то вказується автор і час , а не так:"Одна особа сказала..."
Наступне:не приписуйте владикам підгорецьким своїх цитат.
Коли і де владика Маркіян Гітюк чи інші владики казали наступне (ваш пост від20.05.2008 18:00):"Лише МИ маємо "патент на правду", лише МИ ангели-рятівники УГКЦ"?
Ви чому брехню на форумі поширюєте?
ЧИ ВАМ НЕ ВІДОМО, ЩО НЕПРАВДОМОВЦІ ЦАРСТВА БОЖОГО НЕ УСПАДКУЮТЬ?"
Я Вас благословляю на покаяння.
МИР ВАМ!
ВОІСТИНУ ХРИСТОС ВОСКРЕС!
Ihtis пише:
... нововисвячених владик. Як...

Ihtis пише:
... цих колишніх отців , а теперішніх владик?...

Ihtis пише:
... що немає ні еллена ні юдея, а є християнин? Відгадайте , звідки це.

а звідки це ? ...

6 также любят предвозлежания на пиршествах и председания в синагогах
7 и приветствия в народных собраниях, и чтобы люди звали их: учитель! учитель!
8 А вы не называйтесь учителями, ибо один у вас Учитель--Христос, все же вы--братья;
9 и отцом себе не называйте никого на земле, ибо один у вас Отец, Который на небесах;
10 и не называйтесь наставниками, ибо один у вас Наставник--Христос.

Мт 23:6-10

Ihtis пише:
Паступне:пані Альонка , чи знаєте Ви, що церква постійно молиться на мощах святих?

4 Не делай себе кумира и никакого изображения того, что на небе вверху, и что на земле внизу, и что в воде ниже земли;
5 не поклоняйся им и не служи им, ибо Я Господь, Бог твой, Бог ревнитель, наказывающий детей за вину отцов до третьего и четвертого [рода], ненавидящих Меня,
6 и творящий милость до тысячи родов любящим Меня и соблюдающим заповеди Мои.

Вих 20:4

навіщо до Бога молитися на мощах ? хіба Він від того краще чутиме ?

люди та почитайте вже накінець біблію і не жеріться один з одним

п. с. вибачайте що текст на рос. мові, просто укр. перекладу під рукою небуло
п. п. с. і не сприймайте це як особисту образу в чиюсь сторону
ХРИСТОС ВОСКРЕС!
Пане astrolik? 24 квітня відкрили мощі св. падре ПІО, а Він як живий. Ви знаєте , що на кожному престолі Церкви є мощі святого? Поцікавтесь чому. В 23 роки Ви вже великий хлопчик.
Задумайтесь над ВИХІД 20:5 І Вашим поклонінням гороскопу. Ви не Риба, а Творіння того Господа, Істинні Слова якого Ви наводите в пості. Перед тим як читати СЛОВО БОЖЕ необхідно помолитися до БОГА ДУХА СВЯТОГО, щоб зрозуміти прочитане, як ВІН в ЦЕ СЛОВО ВКЛАВ. А ще швидше-покаятись в гріхах, бо молитва нерозкаяного грішника не доходить до БОГА.
І всього цього:
ПОКАЯННЮ,
МОЛИТВІ,
СЛУЖІННЮ ІСУСОВІ
вчать підгорецькі владики і отці. ПРИЙДІТЬ І ПОБАЧИТЕ.
МИР ВАМ!
ВОІСТИНУ ХРИСТОС ВОСКРЕС!
Ihtis, я перепрошую, а скажіть мені, звідки взялися ті владики і хто їх оголосив владиками? невже та сама церква, яка вчить покаянню, молитві і служінні Ісусові. І поцікавтеся, чи визнає їх Ватикан.
Ihtis пише:
Він як живий

Поклоніння трупам, якими би вони правидними за життя не були є поклоніння мертвим, а це вже переступання черег Бога і нехтування Його заповідями
Ihtis пише:
І Вашим поклонінням гороскопу. Ви не Риба

А хто казав шо я вірю в гороскоп і шо я риба ?
Те що в інформації про мене виводяться деякі і інші дані ше не значить того що я їх туда записував.
Введіть в дані про себе дату народження і також станете поклонником гороскопу
Ihtis пише:
Перед тим як читати СЛОВО БОЖЕ необхідно помолитися до БОГА

... не спорю, молитися потрібно, це ж розмова з Богом ...
Ihtis пише:
А ще швидше-покаятись в гріхах, бо молитва нерозкаяного грішника не доходить до БОГА.

Думаю одного разу покаятись вистарчить, але далі намагатися не відступати від Господа.
... Серйозно, таки не доходить?!?!, ви хочете сказати що Він є ВСЮДИСУЩИЙ і ВСЕМОГУТНІЙ і не почує молитви грішника який просить його врятувати, і який (грішник) може навіть незнає що йому потрібно покаятись, невже Бог такий немилостивий і не хоче врятувати кожного ?
Може я помиляюсь ? Може в змісті слів "не дойде" ви мали на увазі щось інакше ?
п. с. в мене є маленьке питання... чи вважаєте ви Бога Живого, Ісуса Христа, про якого написано в біблії що Він є ВСЮДИСУЩИЙ і ВСЕМОГУТНІЙ ?
Ihtis
в тому що Церква потребує змін і "лікування" немає жодних сумнівів, але нажаль "підгорецькі владики" вибрали трохи не вірний шлях для її реформації. Церква жодним чином не приймає демократії у своїй структурі, тому найкращий шлях реформації можливий лише через молитву і послух... підгорецькі ж обрали бунт і самовисвячення. Поливаючи брудом (так поводяться баби на золочівському ринку) всіх і кожного, вони лише про себе говорять, як досконалих і вірних.
Можливо в світі для багатьох і є керуючим принцип " мета виправдовує засоби", але приміна його до життя Церкви однозначно є самодурством і пихою.
Знаю отців особисто, і переконаний, що справу вони робили Божу, але гординя їх зажерла... (вони вже просто одерживі своїм брєдом) -- це крайній варіант.
існує ще одна можлива відповідь, чому вони поступили саме так. Уважно досліди їхні листи і ти помітиш, що осудження пре з них вже давно, і що ця акція, цей цирк, який вони влаштували -- продуманий досить давно сценарій.
Зверни увагу на людей, які їх підтримують -- та вони ладні будь кого каменувати, при одному ж натякові про хибність підгорецького вчення -- це християни??? це фанати!
Тобі задурили голову... -- втікай від їхніх лап. Ними вже давно не керує Дух Святий...
І, доречі, цей форум далеко не християнський Будь попрощє!!!
мені одне цікаво.... чому в, для прикладу, у Львові часто набирають людей, садять в автобус, і кажуть їм "ми їдемо в Підгірці, в монастир" а самі везуть їх до "владик" в костел... і шо то за такі отці, які за словами людей "вміють читати думки", "володіють гіпнозом"???
Альонка пише:
і шо то за такі отці, які за словами людей "вміють читати думки", "володіють гіпнозом"???

і чому вони всі бородаті? аааа! напевне це перевдягнені ворожки!

а чому поступають так з людьми в автобусах? так брехня і осудження це основні засоби, якими вони (підгорецькі) вдало навчились маніпулювати людьми.

додано через 9 хвилин 20 секунд:

і ще одне запитання до Ihtisа.
Десь пів-року тому підгорецькі мареннями про "велику епітимію для цілого світу" пропонували (м"яко кажучи) укинути Літургію і Євхаристію на сім років! -- якщо вони переконані в своїй правоті, то чому ж і надалі продовжуть відправляти Службу --- хіба ж не логічно, що вони мали би почати з себе. Тим паче, що самовисвяченням на єпископів, вони фактично отримали право на керування своєю помісною церквою. Якщо їм Дух Святий сказав так чинити, то чому вони йому не послушні.???
Ніколи не встрявав в теми стосовно релігії чи церкви, бо дискусії на цю тему ні дочого так і не призведуть.... Кожен залишеться при своїх поглядах... АЛЕ... Те, шо я осбисто чув від людей про Підгірці, мене заганяє, по меншій мірі, в обурення... Люди говорять про лжесвященників, як про пророків... Якшо пам"ятаєте, після Різдва, по всіх церквах Золочева, відбувались екуменічні молитви за воз"єднання Церкви (написав з великої, тому, шо мається на увазі не споруда кам"яна чи дерев"яна, а люди, віряни - те, без чого релігія втратить свій сенс)! Так от, як можна говорити про воз"єднання всіх християн, якшо отакі "владики і отці" самі сіють поміж людей розбрат??? Чи вони уявили себе новоспеченими Яном Гусом та Мартіном Лютером???
Казав один чоловік: "В БОГА вір, але на себе надійся"!
І не моліться, люди, на священників, бо хто зна, чи священники не більші грішники аніж звичайна віруюча людина, яка НЕ ходить з викриками, шо от я такий віруючий, я такий праведний, а ви всі грішники, діти диявола, а тихенько виконує заповіді Божі...
ХРИСТОС ВОСКРЕС!
vayvut, Ваше "Те, що я особисто чув від людей про Підгірці...", свідкує , що Ви прийшли з базару, або людного місця і суд таких аргументів не приймає. Зате Ви їх вже затаврували, ніби розглянули справу всестороннє. Чи не з позиції(від Вас):"В Бога вір, але на себе надійся"? Так це не позиція учня Бога, що каже нам в Пс.26:14"Надійся на Господа ,
будь сильний,
і хай буде міцне твоє серце,
і надійся на Господа!"
Ваше"тихенико виконуйте заповіді Божі". А як бути з "тихеньким"виконанням наказу від Ісуса:"ІДІТЬ І НАВЧАЙТЕ НАРОДИ, ХРИСТЯЧИ ІХ В ІМЯ ОТЦЯ І СИНА І СВЯТОГО ДУХА!"
Чому апостол Петро в день ПЯТИДЕСЯТНИЦІ" тихенько" навчав на площі великі тисячі люду і "... свій голос підніс та й промовив до них..." Дії2.14 і "... пристало до них цього дня душ тисяч зо три."Дії2.41?
Пане Воlt, Ваше "... цей форум далеко не християнський" і "Будь прощє" характеризує Вашу позицію до Ісуса. І це Ваше право , дане Богом , але не спасіння , бо"... по тому пізнаю, що ви мої, коли матимете любов між собою".(від кого це).
СЛАВА!
СЛАВА! СЛАВА ! ТОБІ ГОСПОДИ , СЛАВА ТОБІ!
Радійте і веселіться праведні в ХРИСТІ! ВСЕЛЕНСЬКИЙ АПОСТОЛЬСЬКИЙ ПРИСТОЛ ВИЗНАВ СПЯЧЕННЯ ОТЦІВ У ВЛАДИК!
Вітаю всіх вірних Грекокатолицької церкви і Вселенської, бо отримали праведних владик!
МИР ВАМ!
ВОІСТИНУ ХРИСТОС ВОСКРЕС!

додано через 16 хвилин 35 секунд:

ХРИСТОС ВОСКРЕС!
Ось і кінець дискусії.
І початок нової.
Панянко Альонка , даю Вам і зацікавленим інформацію:
ЩОПЕРШОЇ СУБОТИ МІСЯЦЯ В ПІДГІРЦЯХ ЗБИРАЮТЬСЯ МОЛОДЬ НА "РУХ ЧИСТИХ СЕРДЕЦЬ"
МИРУ ВАМ і життя в чистоті з Ісусом в серці чи то в супружому стані, чи монашому, чи безженному.
Пане astrolik , Господь і Вам дасть відповіді на Ваші питання через пововисвячених владик. Вони навчать і Вас слухати і розуміти СЛОВО БОЖЕ. МИР ВАМ!
ВОІСТИНУ ХРИСТОС ВОСКРЕС!
мама дарагая, чё творится то
Ihtis пише:
Радійте і веселіться праведні в ХРИСТІ! ВСЕЛЕНСЬКИЙ АПОСТОЛЬСЬКИЙ ПРИСТОЛ ВИЗНАВ СПЯЧЕННЯ ОТЦІВ У ВЛАДИК!
Вітаю всіх вірних Грекокатолицької церкви і Вселенської, бо отримали праведних владик!

Відразу видко підгорецького підлабузника!!!
дай-но будь-ласка якусь офіційну інформацію про це визнання, чи може Папа їх також "підпільно" визнав, не даючи жодної інформації на офіційних сторінках Церкви.
НЕ БРЕШИ І НЕ КАЛАМУТЬ ВОДУ, дурік.
Цитата:
суд таких аргументів не приймає

прошу пана ви з суду будете???

Цитата:
Панянко Альонка , даю Вам і зацікавленим інформацію ЩОПЕРШОЇ СУБОТИ МІСЯЦЯ В ПІДГІРЦЯХ ЗБИРАЮТЬСЯ МОЛОДЬ НА "РУХ ЧИСТИХ СЕРДЕЦЬ"

Панянка альонка кожної неділі буває в Підгірцях, бо у неї там бабуля живе... але на щастя (дуже велике) вона в костел не ходить, а ходить в монастир.

Цитата:
Господь і Вам дасть відповіді на Ваші питання через пововисвячених владик

а я в тих владик не вірю, шо в Підгірцях обитають, то шо то має означати, шо мені Господь відповідей не дасть????

додано через 2 хвилини 7 секунд:

BOLT пише:
чи може Папа їх також "підпільно" визнав, не даючи жодної інформації на офіційних сторінках Церкви.

Ха.... не визнав Папа їх... ні підпільно ні офіційно.... навпаки з Ватикану прийшов лист, котрий підтверджує те, шо не мають підгорецькі отці права відправляти службу Божу... для того, щоб лист набрав чинності представник духовенства мав його прочитати в середині костелу... але люди його туди не впустили, показуючи безплатний цирк...
ХРИСТОС ВОСКРЕС!
Вчора прилетів Держсекретар Ватікану.
Сьогодні він у Львові беатифікував католицьку святу Марту і 0 13:00 зібрав дані про правдивість висвячень . Ці дані є, і тепер справа за формальним визнанням Бенедикта шіснадцятого цього факту.
МИР ВАМ!
Пробачаю Вам образи і благословляю Вас, пане BOLT.
ВОІСТИНУ ХРИСТОС ВОСКРЕС!
Ihtis пише:
зібрав дані про правдивість висвячень .

ти мають щось недочув або повівся на брехню отців, або розповсюджуєш брехню сам.
Твоє речення слід читати: "зібрав правдиві свідчення про висвячення."

і де ж офіційні посилання? тільки не треба на підгорецьку веб-сторінку, бо там пишуть самодури.

додано через 13 хвилин 51 секунду:

є ше один прікол

в понеділок о. Ілля (головний підгорецький гуру) намагався пробитися на аудієнцію до Архиєпископа Ігора. Його звичайно не пустили, то він під Собором Юра так лементував, що аж до цирку було чути.
То він певно до Папи хтів докричатись!
Я написав те, що написав. МИР ВАМ!
"Доки ви, нерозумні,
глупоту любитимете?
Аж доки насмішники будуть кохатись
собі в глузуванні,

а безглузді ненавидітимуть знання?"
Кн. приповістей Соломона 1.22
Перечитавсе це все я зробив висновор що нововисв"ящені отці не згідні з політикою УРКПЦ. Церва як держава має бути єдиною і неподільною, а зараз на тому просто хтось собі зробить ім"я і гроші.
Зараз св"ященників зараз більше ніж міліціонерів. а людей які дійсно вис"ятилися не св"ященників за покликанням душі мало, все роблять гроші, як не крути, от подивитися наприклад як живуть попаді їхні і все стане ясно, для кого ті св"ященники служать.
Слава Ісусу Христу! Сумно читати підгорецьку брехню та їх фанатів, обдурених, загіпнотизованих.
Недавно підгорецькі лже-єпископи очерняли Державного Секретаря Ватикану в своїх листах, а тепер запустили чергову брехню, що він їх нині визнав. Фарисеї почитайте, що пишуть підгорецькі псевдоєпископи:
"Тому пропонуємо, щоб внутрі Церкви була усунена система, яка спричинила цей стан і яка перешкоджує Вам, Святіший Отче, повністю виконувати свою функцію і зробити так потрібну внутрішню реформу. Але найперше, з огляду на дану ситуацію виникає потреба покарати Державного Секретаря Кардинала А. Содано, який в сучасній добі має найбільшу провину за: 1) розклад в Церкві і 2) за паралізування папства.
Як доказ, наводимо приклад з України: 44 роки наша УГКЦ була в катакомбах (1946-1990рр.). Після виходу з підпілля через ліквідаційну політику Кардинала А. Содана наша Церква опинилась на дорозі повернення до схизми і відкритості для духа Нью Ейдж. Плідна місія була зліквідована, все що було живе – паралізували. Кардинал А. Содано незаконно і насильно пропхав декретом від 18.07.1996р. на Главу УГКЦ Л. Гузара, який 17 років був суспендований. Проти цього насилля безрезультатно протестували три митрополити УГКЦ меморандумом від 25.11.1996р. Кардинал Л. Гузар продовжує політику пропихання схизми:
а) наших вірних в Літургії мусять називати православними (психологічна підготовка). Це є той же дух зради, який перед 60-ма роками 8.03.1946р. “об’єднав” на псевдособорі нашу Східну Католицьку Церкву з православієм (ліквідація УГКЦ!).
б) виступом від 29.09.2005р. в Києві і 16.10.2005р. в Римі Кардинал Л. Гузар посягнув на примат папства.
Тому пропонуємо:
1) щоб Кардинал А. Содано за зраду Церкви і Святішого Отця був позбавлений своєї функції і йому була дана можливість для покаяння в якомусь монастирі.
2) щоб Кардинал Л. Гузар був позбавлений всіх церковних урядів і гідностей і був посланий на емеритуру робити покаяння. Цей крок є необхідний, щоб усім єрархам і Божому люду було ясно, що в Церкві існує справедливість і право для всіх.

До Б) Проект реформи Апостольського Престолу.
“Церква стоїть на апостолах і пророках” (Еф. 2,20). В першій Церкві був тісний зв’язок між урядом, який репрезентував апостол Петро, і харизмою пророцької функції, яку репрезентували апостоли Іван і Яків (Мк.9,2; 14,33).
Разом творили взаємну єдність (Ді.8,14; 3,1; Гал.2,9). Ісус з дванадцяти апостолів вибрав трьох, які мали бути стовпами Церкви – Петра, Якова та Івана. Петро був призначений Христом на Главу - апостольського збору дванадцяти. Апостол Яків перший з апостолів помер мученичою смертю (Ді.12,2), тобто смертю, яка є свідченням про Христа. Пророцька харизма св. Івана проявляється в письмовому свідченні віри (Євангелія і листи) і в підбадьореннях та напімненнях єпископів (див. Од.2;3).
Уряд св. Петра (папство). Цей уряд був встановлений самим Христом (Мт.16,1 наст; Ів.21,15 наст.) і є основним елементом католицької і біблійної віри. Полягає в приматі римського єпископа (наступника св. Петра) та його непомильності в області віри і моралі дефінованих “екс катедра” (І Ватиканський Собор). Головним завданням наступника ап. Петра є оберігати віру, мораль і духа покаяння в Церкві. Для цього Богом йому є даний найвищий авторитет і влада в Церкві. Недопустимо, щоб ця влада була узурпована Державним Секретарем Ватикану або працівниками дикастерій, а до того часто ще без відома Папи та проти його намірів і духа, якого несе!
А нині НІБИ-ТО ( але ЧЕРЕЗ СВОЇХ ФАНАТІВ )співають Держсекретарю Ватикану" Славіте" Брехня їде- брехнею поганяє

додано через 5 хвилин 8 секунд:

Ось свіжі новини про візит Держсекретаря Ватикану, ніяких розмов про свячення і не було і не може бути, про яке визнання може йти мова, коли вся церква ПРОТИ! Ватикан не можу піти проти всієї УГКЦ "23 травня 2008 року, до Митрополичих палат Святоюрської гори завітав Державний секретар Ватикану кардинал Тарчіціо Бертоне. Високоповажного гостя з Ватикану зустрічали: Високопреосвященніший Владика Ігор (Возьняк), Преосвященний Владика Володимир (Війтишин), Преосвященний Владика Степан (Меньок), Преосвященний Владика Ярослав (Приріз), о. Святослав Шевчук, о. Борис Гудзяк, о. Орест Фредина, о. Володимир Ониськів.

Після короткої екскурсії по Архикатедральному соборі святого Юра, кардинал Тарчіціо Бертоне разом з єпископами та духовенством відправився до Мирополичих палат, де відбулася розмова з єпископами УГКЦ.

Основною метою візиту кардинала Бертоне до Львова є беатифікація сестри Марти Вєцкої, римо-католицької монахині, яка працювала в лікарнях Львова, Підгайців, Бохні (Польща), Снятина. Маючи 30 років, віддала життя за працівника лікарні, батька родини, якого монахиня замінила під час дезінфекції приміщення після хворої на тиф. Заразившись цією хворобою, Сестра Марта Вєцка померла у 1904 році й похована в місті Снятині Івано-Франківської області.

24 травня, об 11.00 в Парку культури ім. Богдана Хмельницького м. Львів відбудеться Архиєрейська Літургія, яку очолить кардинал Тарчіціо Бертоне. На Літургії буде проведена беатифікація сестри Марти Вєцкої та вперше представлено її образ. Очікується, що на церемонію приїде 7-10 тис. паломників з усієї Західної Європи та Білорусі."
Ось де видна Ваша брехня фанати підгорецьких !

додано через 5 хвилин 2 секунди:

І ЩЕ, щоби знали правду Перебуваючи у неділю у столиці України, Державний Секретар Ватикану відвідає будівництво Патріаршого собору Воскресіння Христового УГКЦ, де його зустріне Блаженніший Любомир, Глава УГКЦ. Після ознайомлення із процесом будівництва та слів привітання Предстоятеля УГКЦ о 9.00 у храмі Благовіщеня Пресвятої Богородиці розпочнеться Божественна Літургія, яку очолить Владика Богдан (Дзюрах), Секретар Синоду Єпископів УГКЦ, Єпископ-помічник Київської архиєпархії (Глава УГКЦ не зможе взяти участі у богослужінні, оскільки відразу після зустрічі проголосувавши на позачергових виборах міського голови Києва й Київської міської ради, він від'їде до Канади для участі у роботі Постійного Синоду та з'їзду духовенства УГКЦ, яке душпастирює у цій країні). Під час Літургії Кардинал Тарчізіо Бертоне виголосить проповідь. Відтак, об 11.00, він очолить Святу Літургію у римо-католицькому співкатедральному соборі Святого Олександра. Після богослужіння вулицями Києва пройде урочистий процесійний похід з нагоди празника Пресвятої Євхаристії (за новим стилем), у якому візьмуть участь римо-католицька та греко-католицька громади міста.

"Візит Кардинала Тарчізіо Бертоне має чітку мету – беатифікацію с. Марти Вєцкої. Але при цьому гість з Ватикану висловив бажання пізнати українську дійсність та ознайомитися із життям двох помісних католицьких Церков: РКЦ та УГКЦ. Саме тому він у неділю відвідає наш майбутній Патріарший центр", – для Департаменту інформації розповів Блаженніший Любомир.
А Ви щось МЕЛЕТЕ ПРО СВЯЧЕННЯ ТА ВИЗНАННЯ, фарисеї ВИ БІДНІ !
Дуже замєчатєльний хід конем продумали підгорецькі лжевладики. Вони просто-напрсто, знаючи, що Генсекретар Ватикану привіз з собою екскомуніку з Риму затіяли цілий фарс. Запросили непанятно кого до церкви (можливо навіть одного з обіжених єпископів, який їх святив, хоча дуже велика підозра, що ніяких свячень взагалі не було) представили його як посланця Ватикану, і зачитали ними ж складену промову. За кілька днів, коли буде проголошена екскомуніка, ясне діло що вони повідомлять, що в дупі мають як Блаженішого так і весь Синод УГКЦ. Цирк та й годі.
Ihtis -- прокинся!!! невже ти не бачиш, що тобою просто маніпулюють, щоб досягти своїх цілей. Підгорецькі -- це секта, яка своїми діями відпала від КЦ.
Шановний Ihtis, а хто ти такий, шоб називати себе іменем Сина Господнього? Це є БОГОХУЛЬСТВО!!! Якщо хтось не розуміє, про що йде мова, прошу заглянути на [url=http://ru.wikipedia.org/wiki/Ихтис]Википедию[/url] і ознайомитись із значенням слова "Ihtis" - Іхтіc (грец. Ίχθύς; — риба) — давній акронім (монограма) імені Ісуса Христа, складається початкових літер слів: Ίνσοΰς; Χριστός Θεοΰ Vίός; Σωτής (Ісус Христос Син Божий Спаситель)!!!

І цей богохульник нам буде вказувати на
Ihtis пише:
глупоту
???
vaymut
а тут немає нічого дивного!! зара він апелює до того, що Ісуса розіп"яли теж через те, що Він називав себе Сином Божим.
Не здивуюся, якщо хтось з підгорецьких вже вважає себе богом.
ХРИСТОС ВОСКРЕС!
Пане vaymut, дякую. Заглянув на вказану Вами адресу.
Цитую, перекладаючи на українську мову:
"Ця абревіатура в короткій формі виражає сповідників християнської віри."
"Новий Завіт повязує символіку риби з проповіддю учнів Христа, деякі з яких були рибаками".

Я , християнин, "ловець людей" Євангелія від Матвія 4:19.
За шановний -дякую, за богохульник- пробачаю і благословляю, бо
"Не платіть злом за зло чи лайкою за лайку, а , павпаки, благословляйте, бо ви на те покликані, щоб успадкувати благословення."1 Петра3:9.
Пане Окей, "... за вашими словами вас судитиму"(звідки це?).
Приїхав Держсекретар кардинал Тарчізіо Бертоне, а владики критикували кардинала Содано. Відносно кардинала Гузара, то під час витупу 29.09.2005р. і 16.10.2005р. він таки посягнув на примат папи.
Проте , пане Окей, Ви прогресуєте, бо привітались СЛАВА ІСУСУ ХРИСТУ!, хоча в теперішній час пасувало б ХРИСТОС ВОСКРЕС!
МИР ВАМ ВСІМ ВІД ІСУСА!
ВОІСТИНУ ХРИСТОС ВОСКРЕС!
Моє питання поігнорували чи не прочитали, тому я ще раз повторюсь
astrolik пише:
п. с. в мене є маленьке питання... чи вважаєте ви Бога Живого, Ісуса Христа, про якого написано в біблії що Він є ВСЮДИСУЩИЙ і ВСЕМОГУТНІЙ ?

це питання до тих, хто називає себе християнми
ХРИСТОС ВОСКРЕС!
Перепрошую, пане astrolik, що не відповів Вам.
Так, Ісус є Бог ! Імя Його ВСЮДИСУЩИЙ І ВСЕМОГУТНІЙ одні із багатьох.
Ви закликаєте прочитати Біблію , яка є ЖИВИМ СЛОВОМ ЖИВОГО БОГА нашого, де сказано, що молитва нерозкаяного грішника не доходить до Бога. І це не тому , що Він не чує, а тому що не вислуховує, не реагує. Приклад: молитва митаря і фарисея. ХТО ВІДІЙШОВ ОПРАВДАНИМ?
МИР ВАМ! ВОІСТИНУ ХРИСТОС ВОСКРЕС!

додано через 9 хвилин 30 секунд:

Наступне.
Один раз на життя висповідатися, як раз помитися.
А попробувати далі не грішити, як запевняти , що не замаститеся.
"Марнота і глупота і ловлення вітру."(звідки це?).
МИР ВАМ!

додано через 7 хвилин 28 секунд:

Наступне.
Ваше"Все , що гірше, те на краще" не християнське, а сатанинське. У вужчому значенні часто практикували і практикують комуністи.
МИР ВАМ!
Мда... сумно...
"по тому пізнають, що ви учні Мої, як матимете любов між собою" (Ніби Євангелія від Івана, якщо мені память оперативна не зраджує... але не в тому справа)
Любов тсказать видно неозброєним оком
МАРАЛЬ: Пий горілку, бийся в груди... (другу полпвину приказки зарізала цензура і не факт, шо та приказка правдива)
Скажіть, ваш бог настільки величний і могутній, шо його можна намалювати на полотні ???
Незнаю для чого ви використовуєте тут цитати з біблії, коли ви поклоняєтесь не Йому, а малюнку, який намалювала та ж грішна людина??? Можливо ви належете до якоїсь секти яка використовує цитати з біблії для показу своєї праведності ?
Навіщо спорити чия конфесія/церква/будівля/храм кращі чи правильні ? Якщо ви бачите шо в церкві в яку ви ходите щось не те, шукайте ту яка для вас. Христова церква не може бути хворою. І не думайте, що її можна вилікувати по власному хотінні, без волі на то Бога.

Ihtis пише:
Ваше"Все , що гірше, те на краще" не християнське, а сатанинське. У вужчому значенні часто практикували і практикують комуністи.

А хто казав шо воно християнське чи сатанинське??? Хочете мені упрікнути... зробіть це прямо і покажіть в чому я не правий. Я не обіжусь, а використаю це для власного збудування.
А вислів оцей - це висновок з мого прожитого життя. Я у всьому поганому, що зі мною стається намагаюсь бачите добре.

Шукайте Бога і успіхів вам в цьому
ХРИСТОС ВОСКРЕС!
Пане astrolik, Використайте на збудування наступне:
"Коли дому Господь не будує,
даремно працюють його будівничі при ньому!
Коли міста Господь не пильнує,-
даремно сторожа чуває!
Даремно вам рано вставати, допізна сидіти,
їсти хліб згорьований,-
Він і в спанні подасть другові Своєму!"

Пс.126,1-2.
Одне вдягнути рожеві окуляри і "бачити "добре, а єдино вірне є наслідувати ХРИСТА РОЗПЯТОГО, бо ВІН "ДОРОГА, ПРАВДА І ЖИТТЯ,"
Оцьому і вчать підгорецькі владики як словом, так і своїм життям і служінням.
Інших Ваших дописів не зачіпаю, бо марнота це.
МИР ВАМ!
Ihtis пише:
Одне вдягнути рожеві окуляри і "бачити "добре, а єдино вірне є наслідувати ХРИСТА РОЗПЯТОГО, бо ВІН "ДОРОГА, ПРАВДА І ЖИТТЯ,"
Оцьому і вчать підгорецькі владики як словом, так і своїм життям і служінням.

-- ото розсмішив!!!! до дівок по ночах видзвонювати і грузити, мол: "в монастир вам дорога, а нє так до пекла підете!" -- дуже побожна річ, пра???