Золочів Плюс
Форум міста Золочів

Події в Підгірцях - Розкол церкви чи щось інше?

Автор Повідомлення
Мда у підгорецьких помилочка, не Эгошуа а Йошуа, а Эгошуа - це спроба приліпити до значення ІЙГВ...
Такі слова як Ягве і Єгова - це ніщо інше як перекручене слово ІЙГВ, однак у євреїв значення Бога має слово Еле, а не ІЙГВ - це самий простий приклад маніпуляції тесктом у давнині і спроба приліпити до ІЙГВ значення Еле.

додано через 20 хвилин 12 секунд:

У 18 главі віршів Буття мається відношення: “І явився до нього Господь між дубами Мамре, а Авраам сидів при вході в намет під час денної спеки, І він звів очі свої тай побачив: ось три мужі стоять біля нього. І побачив і вибіг із входу намету назустріч їх – і вклонився до землі. Та промовив Господь, коли ти тіки знайшов я милість у очах Твоїх, не проходь повз Свого раба...", в оригіналі це було ІЙГВ, зверніть увагу, що ці три ІЙГВ мужі ніколи неговорили зверхньо і ніколи неназивали, що вони є Бог. Відомо - що Бог є духом і немає лицця. У цьому писанні говориться про Майстра і його слуг, але ніяк про ангелів, а як “бог” спускається на землю у людській формі, який супроводжується не ангелами, а чоловіками. У кого істинна віра тей ніколи не повірить у те що Творець говорив хоч би із однією людиною. Помираючи люди своїми душами ідуть до Творця, але ніяк на оборот. Із інформації Біблії Бог є Творець, а ІЙГВ це певна група індивідів, но точно не Бог.
читаємо далі:
"У 19 главі Буття І прибули два Анголи до Содому надвечір, а лот сидів у брамі содомській. І побачив Лот, і встав їм назустріч, і вклонився обличчям до землі.... А він сильно на їх налягав і вони до нього з дороги зійшли і ввійшли до дому його. І вчинив він для них прийняття, і напік прісного – і їли вони. Ще не полягали вони, а люди того міста – від малого аж до старого, увесь народ звідусіль оточили тей дім. І закричали до лота, і сказали йому. Де ті мужі, що ночі цієї до Тебе прийшли, виведи їх до нас, щоб нам їх пізнати. І Лот вийшов до входу до них, а двері замкнув за собою. І сказав” Браття мої – не чиніть лихого!” Ось у мене дві доньки, що мужа не пізнали. Нехай я їх виведу, а ви їм робіть, що вам до вподоби.. Тіки мужам оцім не робіть нічого, бо на то вони прийшли під тінь даху мого. Тоді вистромили свою рук ті мужі і впровадили Лота до себе до дому, а двері замкнули. А людей, що при вході до дому зібрались вдарили сліпотою. І сказали ті мужі до Лота “Це хто в тебе тут? Вийди з цього міста, бо ми знищимо це місце, бо збільшився їх крик перед Господом і Господь послав нас, що знищити його.” Тут ці самі оригінальні ІЙГВ говорить, що ІЙГВ прислали їх.
Це не достаток точності перекладу, перш пишеться про ангелів, потім вони вже чоловіки, потім які легко зупиняють осаду людей – це прекрасний приклад цих неточностей, деякі збереглись правильними, інші були відхилені ненавмисно.
Читаємо далі:
"19 книга Вихід: 16. І сталося третього дня коли ранок настав – знялися громи та блискавки, і густа хмара над горою та сильний голос сурми. І затремтів увесь народ, що був у таборі..17. І вивів Міосей весь народ із табору на зутріч Господу, і стали вони під горою. А гора Сінай – уся вона димувала через те, що Господь зійшов на неї у вогні. І піднявся дим її, немов дим вапнярки, і сильно затремтіла вся гора. І зійшов Господь на гору Сінай, на верхів’я гори. І покликав Господь Мойсея на верхівя гори..."
думаю тут навіть непотрібно пояснювати... мабуть самі здогадуєтесь, що це ті ж ІЙГВ, які у пізніших перекладах уже як сивий джентельмен, що зійшов на гору.
Ну якщо вже і тут незрозуміли, то читайте книгу мудростей Соломона, може там відкриються очі.
Осторога Владики Михаїла Колтуна
Жовква, 9 жовтня 2008 року
Священику Теодозію Івашківу
і вірним парафії Успіння Пресвятої Богородиці с. Заводське

Осторога

Слава Ісусу Христу!

Дорогі в Христі! Останніми часами Церкву тривожать Підгорецькі особи, які називають себе єпископами. За незаконне присвоєння уряду та незаконне виконування служіння (порушення кан. 1462 ККСЦ); за розпалювання бунту та ненависті проти місцевого ієрарха Владики Михаїла (Колтуна) і Верховного Архиєпископа Києво-Галицького Любомира (Гузара) та підбурювання підлеглих до непослуху щодо них (порушеня кан. 1447 § 1 ККСЦ); за нанесення кривди та важкої шкоди добрій славі вищезгаданих осіб та інших ієрархів УГКЦ через наклепи (порушення кан. 1452 ККСЦ) особи Ілля Догнал, Маркіян Гітюк, Роберт Обергаусер, Методій Шпіржік є покарані великою екскомунікою.

Священик Теодозій Івашків заявляє себе причетним до групи самозванних єпископів і, приєднавшись, співпрацює з ними в напрямку розколу нашої Церкви. Протягом тривалого часу священик Теодозій не виявляв послуху як на рівні деканальному, так і на єпархійному. Залучував до служіння на парафії без відома декана, незнанних для Єпархійного Управління, священиків. Він не молиться в богослуженнях за ієрархію Греко-Католицької Церкви; ігнорує зарядження єпископа; а також в публічний спосіб знеславлює єпархію, неправдивими, надуманими чи спотвореними заявами, якими завдає шкоду Церкві.

Ціною тривалого переслідування ми маємо Українську Греко-Католицьку Церкву, яку Святіший Отець визнає мученицькою, як рівно ж і її єпископський провід. Такі дії священика є гучною заявою протесту проти існуючої Греко-Католицької Церкви. Який би священик не був для кого добрий, ми його не можемо також позбавити своєї любові. Але Церкву підмінити під особу не можемо і любов до Церкви і вірність її є такої ціни - що це треба правдиво відстояти і варте життя віддати.

Мені відомо, що певна частина людей с. Заводське підтримує своєю участю у богослужіннях, звільненого мною, священика Теодозія. Тим остерігаю вірних, щоб не брати участь у всіх церковних заходах за участю священика Теодозія Івашківа. Закликаю священика Теодозія покаятися, і не чинити перешкод в богослужіннях і проживанню в парафіяльному будинку мною призначеного священика. За непідчинення даній осторозі справа буде розглядатися в церковному трибуналі.

Ласкаво прохаю вірних прийняти священика Юрія Годіся, призначеного мною на парафію с. Заводське, і виявляти йому належну пошану як настоятелю храму Успіння Пресвятої Богородиці с. Заводське.

Важливою ознакою в Церкві є послух церковній владі, перед якою складав на Євангелії присягу священик Теодозій на вірність правлячому єпископу, Главі Церкві і Святішому Отцю. Про що свідчать слова Євангелії, де Христос говорить: «Хто вас слухає, Мене слухає; хто гордує вами, Мною гордує; а хто гордує Мною, гордує Тим, хто послав Мене» (Лк. 10, 16).
Богородиця якнайдосконаліше виразила послух свого служіння в самих найтрудніших моментах життя. І це виявилося її великою славою для Церкви. Тим поручаю того великого довір'я до Неї, до Церкви, щоб ми могли єдиними устами і єдиним серцем прославляти Триєдиного Бога Отця і Сина і Святого Духа. Амінь.

†Михаїл КОЛТУН
єпископ Сокальсько-Жовківський
Треба викривати таких " симпатиків" підгорецьких, щоби упереджувати розколи та поділи в церкві. Також і серед мирян, бо звідти - від них- теж йде ( може йти ) в парафіях неспокій та замішання.
Такі "фанати" мають бути на обліку, про них треба частіше згадувати з казальниць, робити все, щоби застерегти та уберегти інших від спокуси нападів на провід УГКЦ, розбрату
КАРАВАН ІДЕ?

Днями Державний Комітет України у справах національностей та релігії зареєстрував Статут духовного центру Євангельських християн Української християнської церкви „Асамблея Бога”. За віросповідною приналежністю члени нової секти з такою гучною і претензійною назвою відносяться до євангельських християн (п’ятидесятників). Це об‘єднання налічує 42 громади в 16 регіонах України.

Але це, як мовиться, лише крапля в морі. Сьогодні в Україні діє понад 1 тисяча осередків новітніх рухів та сект і ці дані постійно збільшуються. Як свідчать соціологічні дослідження відділення релігієзнавства Інституту НАН України, серед представників сект понад 51 відсоток становить молодь віком від 20 до 29 років, більшість із них мають досить значний освітній рівень. Майже кожен п’ятий українець нині є адептом тієї чи іншої секти. І це, звичайно, не може не викликати занепокоєння.

Чому в Україні так стрімко зростає кількість сект? Одна з причин — соціально-економічна та політична нестабільність, що постійно провокує відчуття непевності, соціальної і духовної незахищеності.

Друга причина — специфіка вітчизняного менталітету, яка полягає у доволі терпимому ставленні до інакомислення. Українці є досить не захищені від зовнішніх ідейних впливів. Цим і користають секти, задовольняючи бажання людини безпосередньо пізнати західний світ, оволодіти фахом, навчитися мови, отримати певну матеріальну допомогу.

Третя причина — вітчизняне законодавство щодо віросповідання, яке є чи не найліберальнішим в Європі. Ще одна причина (її, можливо, варто поставити на перший план, і вона вартує окремого аналізу) — це гроші. Як сказав свого часу завновник церкви саєнтології Рон Габбар: „Якщо хочеш заробити мільйон, придумай свою релігію”. В Україні ця релігійна течія також не є забороненою, на відміну від деяких країн Європи.

Отож не дивно, що сьогодні мером столиці однієї з найбільших держав Європи, міста, звідки, власне, поширилось християнство по всій тодішній Київській Русі, є член секти „Посольство Боже”. (У світських засобах масової інформації цю секту, знову ж таки задля толерантності, називають церквою). У зв’язку з перевиборами мера Києва днями пастир „Посольства Божого” Сандей Аделаджа (громадянин Нігерії), звертаючись до своєї пастви, заявив: „Не буде перебільшенням сказати, що перевибори мера пов’язані з вами. Говорять: як це так, Києвом керує сектант... Але, що б не говорили, нас у Києві 100 тисяч. Собака бреше, а караван іде! Вітайте мера Києва, нашого брата!” — закликав він.

Нині цілком очевидним є те, що держава і Церква мають об’єднати зусилля з тим, щоби зупинити процес сповзання України у прірву бездуховності. На часі – прийняття законів, які б передбачали адміністративну відповідальність за нав’язування тією чи іншою сектою своєї релігії. Особливо „відзначаються” в цьому плані свідки Єгови. Тільки в тому випадку, коли людина рішуче каже „ні” адептові цієї секти, її на певний час залишають у спокої.

Протидіяти сектам повинен також кожен практикуючий християнин. Протидіяти своєю небайдужістю, коли у вашій присутності зневажається слово Боже, святі та вчення Церкви, промені світла якої осявають нам шлях ось уже понад дві тисячі років.

Михайло ЗАХАРЧУК

Навчімося протидіяти тоталітарним сектам, однією із яких є новітня підгорецька
Дякую вам за важливі посилання, де є правда про підгорецьких. Якщо чесно, я здогадувався, що підгорецькі лицемірять у плані окультизму, самі його практикують, бо, як говорять, шила в мішку не сховаєш. Знаю, що ще коли вони навчались у Варшаві, то відвідували курси екстрасенсорики, тож добре орієнтуються у магічних речах. В їхніх численний листах помітне зомбування з елементами гіпнозу. Ці сектанти зациклені дуже на демонології, так як би не було над цим усім Господа Бога. Розповідали, що їх лідер Ілля Догнал, схожий своїми діями на шизофреніка, мав одного разу реколекції, на котрих майже весь час говорив... про диявола. Одна сестра монахиня говорила, що хотіла відновитися у цей благодатний час, та не вдалося, на жаль.
Як магія так і всі гороскопи - повна туфта, і не потрібно ліпити тут їх до екстрасенсорики, якщо Ви не розумієте різницю між езотерикою і окультикою.
"В їхніх численний листах помітне зомбування з елементами гіпнозу."
- У листах використовується суггестія? повторення? відвернення уваги від суті? - якщо ні то непотрібно говорити тут про гіпноз. У листах написана швидше заполітизована фанатична туфта, яку неосвідчені сприймають за правду.

"Ці сектанти зациклені дуже на демонології, так як би не було над цим усім Господа Бога. Розповідали, що їх лідер Ілля Догнал, схожий своїми діями на шизофреніка, мав одного разу реколекції, на котрих майже весь час говорив... про диявола."
- Да вони - дійсно сектанти, а Ілля Догнал - дійсно шизоїд. А Ви були у нього на реколекціях? Ви приходили так подивитись чи приєднатись до їх сектального угруповання?

"Одна сестра монахиня говорила, що хотіла відновитися у цей благодатний час, та не вдалося, на жаль."
-Одна баба говорила....
phantom пише:
Ілля Догнал - дійсно шизоїд

Слава Ісусу Христу!!! По-перше прошу не обзивати нікого, бо якшо Ви ненавидиде свого ближнього, тим самим Ви ненавидите Бога!!!! Ну і якшо ви думаєте що Л. Гузар ДУЖЕ правильний то скажіть будь ласка, чому від підтримує гомосексуалістів, ворожить маятником, і тим самим хвалиться...?

додано через 10 хвилин 39 секунд:

а це вже попахує сексуальною насолодою ( чи пак -збоченням) "в кожній годині взиваємо лише “аааа-аааа"
лише “аааа-аааа

Я перепрошую, ви з чого смієтеся з молитви? І які ваші думки в голові?!? Це не форум для сексуальної насолоди!!!!!!!!!
"Ілля Догнал - дійсно шизоїд "
-я особисто його не бачив, спитайте у Окея - Він був у нього на реколекціях.

"Слава Ісусу Христу!!!"
-На віки слава!

"По-перше прошу не обзивати нікого"
-я Вас не обзивав

"бо якшо Ви ненавидиде свого ближнього"
-звідки ви можете робити любі про мене висновки, оскільки ми незнайомі то у Вас нема на це прав

"Ну і якшо ви думаєте що Л. Гузар ДУЖЕ правльний то скажіть будь ласка, чому від підтримує гомосексуалістів, ворожить маятником, і тим самим хвалиться...? "
-помойму Гузар із внутрішньої секти Підгорецьких, а вобшем мені по барабану, я не із цієї області і взагалі не греко-католик....

"а це вже попахує сексуальною носолодою ( чи пак -збоченням) "в кожній годині взиваємо лише “аааа-аааа"
лише “аааа-аааа"
-біля Вас ще хтось сидів у момент коли Ви це писали? І що Ви робили? прошу не виражати почуття публічно, ок?
з форуму УГКЦ
Цитата:
тепер підгорецькі сектанти вже закликають своїх адептів до відкритого бунту під час Греко-Католицьких Богослужінь, навчаючи відкрито накидати ПРОКЛЯТТЯ на всіх священників і єпископів УГКЦ.
ось це вже зовсім не згідне з Христовим вченням!
з секти "християнської" вони плавно перейшли в розряд "антихристових" сект!!!

http://christusimperat.org/uk/node/3479

Цитата:
"Святі" "отці" з Підгорець знову показали своє справжнє лице - лице сатанинської ненависті. Ось цитата з їхнього посланія:
"Оскільки кард. Л. Гузар є явний єретик, а єпископський Синод підтримує його єресі, то для безпеки рекомендуємо усім вірним, щоб завжди, коли в Св. Літургії згадується ім’я т. зв. патріарха Любомира і ім’я місцевого єпископа, який має з ним єдність, внутрішньо відділитися від апостатичного духа, який є за ними! Нехай вірні потиху скажуть Боже слово: „Анатема!”, а потім нехай з усіма голосно промовлять „Господи помилуй!” Цим актом віри будуть захищені від духа єресі і від прокляття, яке інакше на них перейшло б."(http://community.org.ua/ukrletters.html)

Направду залишається тільки подивляти ту відкритість цієї секти. Адже вони чисто забули, біблійне - благословляйте, а не проклинайте, та не хулитимеш начальників.

Якби ці потвори, що загніздились на підгорецьких горах, дійсно хотіли онови Церкви, то закликали би вірних молитися за своїх противників, а не проклинати.

От чого вчать підгорецькі - проклинайте свою церковну єрархію, проклинайте свою Церкву, проклинайте свій нарід.

Можливо прихильники цієї секти образяться, але і вони мусять знати правду - підгорецька секта це секта ненависті й злоби, секта антибіблійна і антикатолицька. Це чистої води сатанізм. Shocked

Виховуючи своїх підопічних у такій тваринній ненависті підгорецькі душогуби рехтують їх до пекла. Люди отямтеся і рятуйтеся. Поки не пізно.

Цитата:
Сьогодні почув нову мульку запущену "підгорецькими самосвятами"
Цитата:
хоч нас Папа Римський наразі і не визнав, зате визнала Богородиця з Меджугор"я, об"явила, що на Україні, в с. Підгірцях, діють єдиноправедні католицькі єпископи!

навіть не уявляю, як можна такий цирк влаштовувати? найгірше, що їхні прибічники беззастережно вірять будь-якій брехні з вуст самосвятів! цим ходом вони ще більше людей затягнуть до екскомуніки. Sad

додано через 5 годин 30 хвилин 55 секунд:

і ще одна досить цікава стаття

http://christusimperat.org/uk/node/3493
дЯКУЮ ПОПЕРЕДНЬОМУ ДОПИСУВАЧУ за цікаву інформацію. Дійсно, те що витворяють ці людці - гідне осуду і адекватного реагування, але його нема, бо мало людей у нас -хто розуміє національні інтереси.
Дії підгорецьких - явно антиукраїнські, це виклик нашому поступу до ЄДНОСТИ.
Почитайте, як підло та підступно вони агітують проти проводу ЦЕРКВИ. Захист перед прокляттям

В ДУХОВНІЙ ОБЛАСТІ ІСНУЮТЬ ПЕВНІ ЗАКОНИ, ЧЕРЕ3 ЯКІ ДІЮТЬ ДУXОВНІ СИЛИ (ІСТОТИ), ЯКІ ПРИНОСЯТЬ АБО БЛАГОСЛОВЕННЯ, АБО ПРОКЛЯТТЯ.
Якщо людина внутрішньо з’єднується з чоловіком Божим, то приймає через нього Боже благословення: „Хто приймає пророка, тому що він пророк, той одержить пророчу нагороду” (Мт.10,41). Однак, якщо об’єднається з єретиком і апостатом, відкривається духові, який є за єресями і прокляття також переходить на нього. Таким чином його спасіння є під серйозною загрозою.
Оскільки кард. Л. Гузар є явний єретик, а єпископський Синод підтримує його єресі, то для безпеки рекомендуємо усім вірним, щоб завжди, коли в Св. Літургії згадується ім’я т. зв. патріарха Любомира і ім’я місцевого єпископа, який має з ним єдність, внутрішньо відділитися від апостатичного духа, який є за ними! Нехай вірні потиху скажуть Боже слово: „Анатема!”, а потім нехай з усіма голосно промовлять „Господи помилуй!” ЦИМ АКТОМ ВІРИ БУДУТЬ ЗАХИЩЕНІ ВІД ДУХА ЄРЕСІ І ВІД ПРОКЛЯТТЯ, ЯКЕ ІHАKШE НА НИХ ПЕРЕЙШЛО Б.
+ Теодозій
заступник Глави УГКЦ
+ Маркіян, ЧСВВ
секретар Синоду УГКЦ
Члени постійного Синоду
+ Методій, ЧСВВ
+ Ілля, ЧСВВ
+ Самуїл
Підгірці, 10.10.2008

Адреса: Синод єпископів УГКЦ, Підгірці 19, Бродівський р-н, Львівська обл., 80660
www.community.org.ua Ось таких шакалів терпить наша багатостраждальна мученицька УГКЦ, і нема на то ради ???

додано через 5 хвилин 46 секунд:

Або ще один їх перл - по принципу " Хто я - дурак? Сам ти дурак"Осторога
Кардинал Л. Гузар, який вже не є Главою УГКЦ, хоч і незаконно займає цей уряд, видає незаконні екскомуніки. Сам себе вже виключив з Католицької Церкви своїми єресями, і підпав під прокляття згідно Гал.1,8. Його „осторогу” стосовно нас, Підгорецьких єпископів, зобов’язували прочитати в храмах УГКЦ 12.10.2008. Знайшлися і відважні священики, які відмовились читати „осторогу”. Досі ані Л. Гузар, ані його єпископи не чинять покаяння і залишаються в апостазії і під прокляттям, виключенням з Церкви. Якби в цьому стані померли, то загинуть навіки! Хто хоче спастися не може і не сміє слухати явних єретиків. Хто їх слухає, той не слухає Христа і стягує на себе прокляття, в якому перебувають єретики.
Причиною відпаду кардинала Л. Гузара є його наступні єресі:
1) ставить під сумнів правду віри, що Ісус є Богом;
2) ставить під сумнів правду віри, що Богородиця була і є Дівою;
3) ставить під сумнів вічність пекла і пропагує реінкарнацію;
4) віщує маятником;
5) пропагує окультизм і синкретизм;
6) схвалює гомосексуалізм і релятивізм;
7) заперечує примат Папи.
За ці єресі кард. Л. Гузара стосується те, що пише про нас: „Вперта поведінка цих осіб – єретика Л. Гузара і єпископів з’єднаних з його єресями – привела до цього, що Церква ствердила, спираючись на церковний закон, офіційне виключення їх (кард. Л. Гузара і його єпископів) із її членства наклавши на них кару великої екскомуніки (анатеми згідно з Гал.1,8-9: „Хто проповідує інше євангеліє нехай буде виключений – проклятий”). Таким чином вони перестали бути членами Католицької Церкви і не сміють виконувати ані священичого, ані вчительського, ані будь-якого іншого церковного уряду. Члени Церкви не повинні з ними в будь-який спосіб спілкуватися, тобто брати участь у їхніх нелегальних священнодійствах чи інших заходах. Неспокій та зневіра, яку сіють (кард. Гузар і його однодумці) серед християн своїми листами (в газетах Мета, Арка, Місіонар, Нова Зоря, веб-сторінки УГКЦ, РІСУ, УКУ) свідчать про те, що їхні наміри не є від Бога.”
Кардинал Любомир лицемірно закликає, однак, ми щиро закликаємо вірних бути дуже обережними і не дати себе звести облудними проповідями, а також молитися, щоб та лженаука (Гузарових єресей) не затруювала чиюсь душу.
Оце стільки з остороги кард. Л. Гузара, слова якої і Божа кара за апостазію відносяться не до нас, що захищаємо Ісуса Христа і Його Божество, але повністю відносяться до кард. Л. Гузара, який захищає і проповідує єресі.
У Христі
+ Ілля, ЧСВВ
+ Маркіян, ЧСВВ
+ Методій, ЧСВВ
+ Самуїл
Підгірці, 13.10.2008
Думаю треба щоб кожен священник наказав своїм вірним не відвідувати цих біснуватих, адже їх слова - це ХУЛА ПРОТИ БОГА, ХУЛА ПРОТИ СВЯТОГО ДУХА.
phantom, а ви знаєте що Ілля не дає реколекцій???

додано через 7 хвилин 22 секунди:

Ну "жеріться" тут і далі, але вкінці, побачите, що ПІДГОРЕЦЬКІ ВЛАДИКИ-Є ПРАВОВІРНІ, ВОНИ ПРОПОВІДУЮТЬ БОЖЕ СЛОВО, І ХОТІЛОСЬ БИ ЩОБИ КОЖЕН СВЯЩЕНИК, ЧИ МОНАХ, ТАК ІШЛИ І ДІЙСНО СПРАВЕДЛИВО ПРОПОВІДУВАЛИ СЛОВО НАШОГО ГОСПОДА!!!
! СЛАВА ІСУСУ ХРИСТУ!
Крістіна

"phantom, а ви знаєте що Ілля не дає реколекцій??? "
-ні не був і незнаю, я вже казав до кого звертатись із такими питаннями....

"Ну "жеріться" тут і далі, але вкінці, побачите, що ПІДГОРЕЦЬКІ ВЛАДИКИ-Є ПРАВОВІРНІ, ВОНИ ПРОПОВІДУЮТЬ БОЖЕ СЛОВО, І ХОТІЛОСЬ БИ ЩОБИ КОЖЕН СВЯЩЕНИК, ЧИ МОНАХ, ТАК ІШЛИ І ДІЙСНО СПРАВЕДЛИВО ПРОПОВІДУВАЛИ СЛОВО НАШОГО ГОСПОДА!!!
! СЛАВА ІСУСУ ХРИСТУ!"
-Може тому, що твої священники і монахи круче їхніх і ще їм покажуть ... а помойму тобі просто промиватьють мізкі як вівці із "святой толпи"...

Мені цікаво, а як Вони мають іти ДІЙСНО справедливо проповідувати слово? і чим воно відрізняється від того як проповідують інші греко-католики. Може спирітизм чи щось таке? чи може звуки всякі а?
Підгорецькі сектанти знов наповнюють мережу своїми листами і якби це не стосувалося власне нашої Церкви, то можна би було з цікавістю спостерігати як на наших очах відбувається еволюція цього релігійного угрупування.

Без ложного пафосу можу сказати від останнього їхнього послання просто шок... Якось направду бракує слів аби виразити почуття спровоковані цим «пастирським» писанням.

«рекомендуємо усім вірним, щоб завжди, коли в Св. Літургії згадується ім'я т. зв. патріарха Любомира і ім'я місцевого єпископа, який має з ним єдність, внутрішньо відділитися від апостатичного духа, який є за ними! Нехай вірні потиху скажуть Боже слово: „Анатема!", а потім нехай з усіма голосно промовлять „Господи помилуй!" ЦИМ АКТОМ ВІРИ БУДУТЬ ЗАХИЩЕНІ ВІД ДУХА ЄРЕСІ І ВІД ПРОКЛЯТТЯ, ЯКЕ ІHАKШE НА НИХ ПЕРЕЙШЛО Б.» - це дослівна цитата з останнього посланія псевдокатолицьких псевдоєпископів. Перефразовуючи їх щоденною мовою можемо отримати наступне: «дорогі, відвідуйте греко-католицькі церкви і на їхніх Богослужіннях тихесенько проклинайте їхню єрархію, а потім просіть Господа щоб помилував їх».

Сама ця заява є шизнута (розділена в собі) - моліться і проклинайте. Виходить як у РПЦ з Мазепою - поминають як ктитора, а потім анатемують. Ще московський цар Алєксандр ІІІ зауважив цей прояв шизофренії Московської Церкви. Так і підгорецька секта - проклинає, а потім молиться... Але думаю не в шизоні заритий пес, а в лицемірстві. Най адепти тихенько в кулачок проклинають греко-католицьку єрархію, щоб вірні греко-католики не зауважили цього блюзнірства і не видалили бува цих «пророків» з власного середовища. А голосне «Господи помилуй», знову ж таки дає можливість не викликати підозр віруючих. Така тактика поведінки є характерною рисою відьом і відьмаків. Вони сповидно йдуть до церкви, сприймають участь у Богослужіннях, надзвичайно добре приховуючи свої правдиві цілі. Але в часі Богослужінь посилають магічні прокляття на священика і вірних. Про це чітко у своїх творах говорять екзорцисти різних конфесій, а зокрема католицький екзорцист Ґабрель Аморт, та протестантський проповідник Лестер Самрал.

Як то кажуть, мудрому досить, щоб збагнути відьмацьку суть підгорецької секти.

Цікаво що це також розкриває і антихристиянський і антибіблійний характер цієї секти. Біблія нас вчить молитись за ворогів, благословляти, а не проклинати, не хулити начальників. А підгорецькі напоумляють своїх вірних проклинати і то кого? Єрархію Церкви про чию онову вони начебто ревно піклуються. Це вказує що їхні інтереси далеко не знаходяться у площині онови Церкви, але в площині далеко приземнішій - в площині жадання влади. Власне це жадання влади нігілістичний філософ Фрідріх Вільгельм Нітше, не прагнучи того, висвітлив як основний інстинкт невідкупленої людини. Отці Церкви, що правда не вживши цей термін, задовго до Нітше, порівнюючи Вавилон і П'ятидесятницю ставили з одного боку будівничих вавилонської вежі і їхнє прагнення зробити собі велике ім'я та з іншого апостолів, що звіщали величні діла Божі. Підгорецькі «отці» явно здали себе, як склотару, що їхній інтерес не онова Церкви, бо як би це було так вони би закликали своїх адептів молитися за тих кого вони вважають заблудшими, а не проклинати.

Не вірю, щоб підгорецькі «отці» не усвідомлювали собі, що такі прокляття, які їхні вірні засилатимуть на греко-католицьку єрархії залишились пустим звуком. Слово не є пустим звуком, воно здатне через духовний світ впливати на матеріальний (див. розділ прокляття). Ці прокляття будуть здатними зрушити потужну демонічну силу для нападу на єрархію УГКЦ. Не зумівши розвалити УГКЦ через свій бунт, підгорецькі служителі Сатани зараз спробують це зробити через звичайну магію, використовуючи як інструмент магічних операцій своїх зазомбованих адептів.

Магічно знищити єрархію УГКЦ - це правдива ціль підгорецької секти. Не вдалось дискредитувати ні в Україні, ні в Римі, тож потрібно знищити. Знищити звичайним фізичним вбивством - це кримінальний злочин, сектанти собі добре усвідомлюють, що після такого навряд чи б їхні високі державні покровителі могли замовчати таке резонансне вбивство, прийшлось би «отцям» відповідати пред законом. Але магічне вбивство в Україні не є карним злочином, не є злочином по державному праву взагалі. Отож дайош магічне вбивство! Конкурентів потрібно прибрати всіма доступними методами.

Одже маємо тайну беззаконня в дії. Зло діє через своїх адептів пробуючи розвалити Церкву Христову.

Може виникнути запитання, але ж підгорецькі поміж іншого поборюють деякі окультні практики, створюють молитовні спільноти, вказують і на реальні проблеми в Церкві. Але здається власне тут і прихована диявольська тактика. Підгорецьким вдалося скомпрометувати все це. Як, наприклад, десь на парафії - в церкві чи в хаті збереться кілька людей на молитву, то в багатьох виникають відразу сумніви: чи то не підгорецькі зібралися? Коли говориш з людьми про небезпеку окультного, то часто виникає запитання: а не до Підгорець ти часами їздиш? Коли пробуєш людям пояснити що мертва обрядовщина не є вірою, а віра має бути живим спілкуванням з Богом, виникає реакція: ага і ти з підгорецькими. Отже Сатані вдалося через підгорецьку секту скомпрометувати будь-які спроби правдивої внутрішньої самонови Церкви.

Розпалюючи ж бунт і ненависть в своїх прихильниках, підгорецькі «отці» підступно спрямовують їх до відходу у вічність сповнених ненависті і осуду, а це не є дорогою до Неба.

Підгорецька секта з того є ділом рук Сатани. І направду, вартувало би кожному вірному греко-католикові задуматись над цим і молитись перше за все за наших владик, щоб Бог їх захоронив від усякого зла, а також не забувати про молитву за навернення підгорецьких сектантів.
та не сатани. ненада гнати тут мракобесієм, єдине чим керується секта це - ГРОШІ!
phantom пише:
та не сатани. ненада гнати тут мракобесієм, єдине чим керується секта це - ГРОШІ!

Гнівайся не гнівайся фантом, але дісно гониш. Хлопи праві та секта - діло Сатани.

Тай те що ти пишеш - ГОРОШІ, теж вказує на теж, адже хто Христа продає за ГРОШІ - Юда, одже син погибелі, тобто син Сатани!
Славай Ісусу Христу!
Люди, а ви бачили ту передачу, яка йшла вже давніше по12 каналі, в присутності Владик?
**KRiSTiNA пише:
Люди, а ви бачили ту передачу, яка йшла вже давніше по12 каналі, в присутності Владик?

бачив! і це ще раз підтвердило, що самосвяти просто брехуни і маніпулянти. Ефір був просто куплений або пролобійований -- серед опонентів "підгорецьких" самосвятів були запрошені лише два старі діди проти десяти підгорецьких сектантів включно з придуркуватим ведучим, який дідам слова не дав сказати, постійно коментуючи і перебиваючи.
Зніми рожеві окуляри, які тобі насадили підгорецькі! тоді може щось зрозумієш!
а що таке той львівський 12 канал? це що, якийсь великий показник?
В інтернеті є база даних колишніх таємних співпрацівників чеських служб безпеки. Знайшов я там одну інформацію, яка багатьох могла б зацікавити:

http://www.cibulka.com/cgi-bin/det_os.exe?id=W13921

о. Ілля має хресне ім*я Антонін. Дата народження збігається, я питався василіян.

http://forum.zl.lviv.ua/topic1188-700.html
Guinness:
Не знаю, чи Ви знаєте, що о. Самуїлу сниться в жахливих снах (може, Ви знаєте? Поділіться, це досить цікаво), але він зате додумався переховувати від словацького правосуддя свого батька, якого засудили на 7 років в*язниці за розкрадання держмайна в сумі 75 мільйонів крон. Так пише словацька преса:
http://www.plus7dni.sk/plus7dni/vsimli-sme-si/usiel-pred-vazenim.html

http://forum.zl.lviv.ua/topic1188-860.html
mmm82:
С. І. Х.! Всіх вітаю! недвно знайомий отець подзвонив мені, повідомивши, що на 12 львівському телеканалі йде дискусія з... підгорецькими. Тож я хутко пішов, бо чогось подібного ще не стрічав.
Не хочу тут всього коментувати, бо, мабуть, багато, з вас бачило це видовище -- дискусію.
Хто не бачив, зазначу, що від "владик" був Маркіян Гітюк, Методій Шпіржік і Теодозій Івашків. І все. Останній, до речі, був... у василіянській колорадці, мав щось таке подібне на рясу з гудзиками та був підперезаний червоним поясом. Дивина та й годі. Шкода, що не появилися Ілля Догнал (лідер угрупування) і Роберт Обергаузер. Теж завітали сестри контемплятивного монастиря св. пророка Іллі з смт. Брюховичів, одна дівчина, яка зачарована підгорецькими, бо раніше брала участь в їх реколекціях, і вони їй допомогли... знайти живого Бога. Так якби в Євхаристії на своїй парафії до того з Ним не стрічалась. В дискусії теж узяли участь колишній дисидент Іван Гель, відомий релігієзнавець Андрій Юраш, Іван Гречко, голова Клубу української греко-католицької інтелігенції Іван Гречко та ще один пан (забув його ймення). Здивувало, що не було офіційних представників УГКЦ, традиційних ченців ЧСВВ (когось із них...). Склалося враження, що це було більше на їхню користь. І ведучий не мав чіткої позиції. Як на мене, в дечому був за ними, особливо стосовно корупції (симонії) в Церкві тощо. Є ж проблема.
Хтось бачив кризу в Церкві, хтось -- ні. Перепало "на горіхи" владиці М. Колтуну за... Промовчу краще. І Главі УГКЦ Любомирові. "Єпископи", як завжди, доводили свою правоту і безпомильність. Коли їх поросили розказати про їхніх святителів, знову промовчали, зазначивши, що це знатиме тільки Святіший Отець. М. Шпіржік обізвав знаного українського діяча, дисидента Геля... "демагогом і брехуном", бо він виголосив, що вони агентура Москви, належні до КГБ. М. Шпіржік зазначив, що готовий піти до... пекла, якщо це правда, адже це не так. Ілля Догнал не належить, за ним, до спецслужб... Це начебто лишень наклепи.
Одна з сестер ЧСВВ розповіла як молитва "владик" спасла їх сестру від злоякісної немалої пухлини, що аж лікарі були вражені. Спочатку вона була незлоякісна, проте перетворилась на шкідливу під впливом кількох гомеопатичних таблеток...
Методій Шпіржік тримав у руках зелену книгу Митрополита Стефана Сулика "Як Стефан став Митрополитом". Іван Гель -- одну з їх брудних брошурок... Дещо зачитував звідти...
Не сподівався я, що "Кир" Маркіян говорить так немов незрілий підліток... Писати йому, мабуть, легше... Бо ж секретар "Синоду".
Звісно, підгорецькі не визнають накладеної на них екскомуніки, бо ще "належать до Чину папського права", (ніби є в ньому, проте не з ним! Одна особа, між іншим, висловилася: "Подібні вони до чоловіка, що начебто живе зі своєю жінкою, та її не любить...") вона не діє, бо подали на апеляцію до Рима, не було їм дано права на захист у суді. А це навіть злочинцеві дається...

В кінці також було зазначено, що "новий синод" творить щось нове для української церкви, нову церкву, а якщо бути точним, -- секту...

Змішали підгорецькі отці, борючись за чистоту віри та обряду, біле з чорним, правду з брехнею. А Месія один, слава Богу....

http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?t=1014
http://mediastar.net.ua/hot/164-svjashheniki-shho-govorjat-pro-rozkol-greko.html
Чи не є то завданням?
Українська Греко-Католицька Церква
Департамент інформації УГКЦ

Адреса: а/с В-125 Контактні особи:
Київ, 01001 о. Ігор Яців
тел. 8 (044) 279-19-20
e-mail: press@ugcc.org.uaЦя адреса ел. пошти приховується від різних спамерських пошукових роботів. Щоб побачити її потрібно активувати Яваскрипт. веб-сторінка: www.ugcc.org.ua
О С Т О Р О Г А
Всесвітлішим, високопреподобним отцям-душпастирям,
преподобним членам чернечих чинів і згромаджень,
дорогим у Христі братам і сестрам - вірним Української Греко-Католицької Церкви

Мир вам у Господі і благословення!
Дорогі у Христі!
Вже довший час чотири священики: Ілля Догнал, Методій Шпіржік, Маркіян Гітюк і Р. Обергаузер – масово розсилають листи духовенству і мирянам в Україні й поза її межами, в яких, нібито бажаючи допомогти Церкві, ширять замішання та неспокій. Вони присвоїли собі владу судити всіх, не вагаючись навіть виклинати церковних провідників. Ми не знаємо, яка насправді остаточна мета їхньої поведінки, але немає найменшого сумніву, що вона шкідлива і нищівна. Тому бажаємо остерегти вірних Української Греко-Католицької Церкви перед такою пропагандою зневіри та непослуху церковним законам, можливими плодами якої можуть стати розколи та руїна духовного життя вірних, що цілком суперечить божій природі Церкви. Церква, оскільки вона складається також з грішних людей, завжди потребує очищення і оновлення, але не засобами, які суперечать євангельській науці.
Уперта поведінка цих чотирьох осіб призвела до того, що Церква ствердила, спираючись на церковний закон, офіційне виключення їх із свого членства, наклавши на них кару великої екскомуніки. На підставі вироків компетентних церковних судів вони перестали бути членами Католицької Церкви і не сміють виконувати ані священичого, ані вчительського, ані будь-якого іншого церковного уряду. Члени Церкви не повинні з ними в будь-який спосіб спілкуватися, тобто брати участь в їхніх нелегальних священнодійствах чи інших заходах. Неспокій та зневіра, яку вони сіють серед християн своїми листами, свідчать, що їхні наміри не є від Бога.
Закликаємо вірних нашої Церкви бути дуже чуйними і не дати себе звести облудними проповідями.
Рівно ж закликаємо усі вірних нашої Церкви молитися, щоб та лженаука не затруювала чиюсь душу.
Благаймо Господа, щоби Він утверджував у добрі, правді і любові те, що здорове, і лікував те, що потребує зцілення!
Благословення Господнє на вас!
+ Любомир
Дано у Києві, при Патріаршому соборі Воскресіння Христового,
2008 року Божого
А тим часом, коли лайливі пси гавкають на нашого главу УГКЦ він продовжує творите благі діла на розбудову церкви та єдність українців
"Україна потребує християнської еліти
"Чого нам сьогодні в Україні потрібно, чого нам бракує? Чи не вистарчає науковців, лікарів, вчителів?", - запитав Блаженніший Любомир, Верховний Архиєпископ Києво-Галицький, у своєму слові, з яким звернувся до учасників круглого столу, який відбувся 1 листопада 2008 року у Києві. - Нам не вистарчає християнської еліти: людей, які мають не тільки високі професійні навики, не тільки широкий світогляд, але осіб, які мають високу християнську свідомість".

Під час свого виступу Глава УГКЦ говорив про християнську еліту не тільки зважаючи на політично-суспільне життя, але й з огляду на міжконфесійний діалог: "Чому нам так трудно знайти порозуміння між конфесіями в Україні? Бо ми не маємо християнської еліти. Якби було серед католиків, православних, протестантів у достатній кількості осіб, які були б справжньою християнською елітою, нам було б значно легше вести екуменічний діалог. Трудно провадити діалог з тими, хто до діалогу не дозрів". На думку Блаженнішого Любомира, якщо є справжня еліта з обох сторін, тоді є виправдана надія на порозуміння. Тому нашим старанням має бути праця над тим, щоб у нас було "достатньо людей на високому інтелектуальному і релігійному рівні розвитку", - сказав Предстоятель УГКЦ.

Круглий стіл "Від 1939 до 2008: солідарність поколінь перед викликами сучасності", за участю молодіжної федерації УГКЦ "Обнова", став початком Суспільного тижня 2008 року, який вперше після відновлення Незалежності 1 - 5 листопада буде проведено у Києві, 14 листопада - у Донецьку, 25 - 26 листопада - в Одесі. Тема тижня: "На шляху до солідарності українського суспільства". Завтра, 2 листопада, в рамках Суспільного тижня відбудуться такі заходи:

* Божественна Літургія, проповідь Блаженнішого Любомира про солідарність (храм Благовіщеня Пресвятої Богородиці на території Патріаршого центру УГКЦ (вул. Микільсько-Слобідська, 5, ст. метро Лівобережна). Початок об 11.00).
* Акція солідарності - візити учасників Суспільного тижня до СІЗО, дитячого будинку, будинку літніх осіб, будинку неповносправних осіб (виїзд від Патріаршого собору о 14.00).

Департамент інформації УГКЦ І до підгорецьких - славне поетове
... То ж нехай собі як знають, божеволіють, конають нам своє робить
Незадовго до своєї кончини владжика Софрон із Івано-Франківська спростував чудернацькі наклепи на нього підгорецьких, ніби-то він їх підтримує Oфіційне спростування Владики Софрона Дмитерка.

"Я дорога, правда, і життя. До Отця не приходить ніхто, якщо не через Мене." (Ів. 14, 6).

Дорогі і любі моєму серцю брати і сестри у Христі! Дорогі брати у єпископстві, дорогі душпастирі та вірні Української Греко-Католицької Церкви та всі люди доброї волі.

Звертаюся до вас з ложа тяжкої хвороби, котра вже від років відібрала від мене мої ноги, забрала від мене мову і кожне слово вартує мені надзвичайних зусиль. Але, дякуючи Господеві, залишилися у мене ще дотепер добрий розум, слух і зір. Ця моя хвороба стала лише продовженням мучеництва Христа, яку я офірую за Церкву та наш український народ. Але ще гірші та тяжчі страждання викликають у мене напади, котрі останніми роками робляться кількома особами на нашу Церкву. Ще гіршими стають мої страждання, коли чую про так званих "Підгорецьких василіян", котрі безсовісно від імені непричетних до них осіб, гостро і брехливо нападають на нашу Церкву в особі її проводу - Єпископів.

Вони - незванні гості на нашій гостинній Українській землі, адже більшість з них не з України. Непрохані гості нашої Церкви, котра пригріла їх на своєму лоні, а вони безсоромно висилають по цілому світі безпідставні та надумані звинувачення Главі нашої Церкви та всій ієрархії. Вони чинять бунт у душах багатьох людей, котрі впадають у їхні злодійські сіті. Вони нищать добру славу святих і побожних людей, котрі пробують їх напімнути та направити на путь істинний. Вони брудом поливають кожного, хто безстрашно висловить свою думку про їхню "діяльність".

Не вірте "пророкам", котрі приходять, щоби знищити та розвалити те, що Сам Христос протягом тисячоліть плекав і розвивав. "По тому пізнають усі, що ви учні Мої, як будете мати любов між собою" (Ів. 13;35), а не по звинуваченнях, очорненні та відвертій брехні. Після стількох років поневірянь, переслідувань та нищення, наша Церква і зараз є об'єктом переслідування зі сторони багатьох урядів та "органів".

Не дайтеся, щоби кілька самопроголошених "пророків" з нутра розсаджували нашу Церкву на замовлення та коштом тих, хто бажає бачити нашу Церкву в розбраті та знищенні. Лише через Христа і Ним засновану Церкву ми можемо осягнути Царство Небесне. Ми повинні вірити Христові, Котрий каже про Свою Церкву: "... ворота пекельні не переможуть її" (Мт. 16.1, а не лже-пророкам, котрі наполегливо працюють, щоби тіло Христа-Спасителя у Його Церкві збезчестити та знищити.

На завершення хочу ствердити, що я особисто ніколи не підтримував діяльності оо. Іллі Догнала, Маркіяна Гітюка, Методія Шпіржіка, Роберта Обергаузера та інших, котрі під їхнім покровом отруюють віру та Церкву наших батьків. Вони, користаючи з мого стану здоров'я, знаючи як тяжко мені висловити свою особисту думку, використовують і моє ім'я у їхній безсовісній діяльності. Єдине, що мене з ними єднає, це моя молитва за їх навернення та щиру покуту цих опанованих злобою людей. "Отче, відпусти їм, бо не знають, що чинять вони!..." (Лк. 23;34). Так і вони знущаються з Христа, Церкви та нашого народу. Молюся і щодня жертвую мої страждання також і за нашу Українську Греко-Католицьку Церкву, котра у любові та смиренні приймає і такий допуст Божий, аби очиститися і в єдності з Апостольським Престолом та у вірі наших прабатьків провадити наш народ до спасіння та вічного щастя.

Нехай благословення Всевишнього Господа, що на небесах, - Отця, і Сина, і Святого Духа, зійде на нашу Церкву, наш нарід та охоронить його від розбрату і ненависті. Амінь.

+ Софрон ДМИТЕРКО ЧСВВ,
Владика-емерит Івано-Франківської Єпархії

10 жовтня 2008 року Божого

додано через 7 хвилин 6 секунд:

05 листопада 2008 р. Б. 0 05:15 на 92-му році життя перестало битися серце Преосвященного Владики Софрона Дмитерка, ЧСВВ – Єпископа Емерита Івано-Франківської єпархії УГКЦ. Ця сумна звістка огорнула не тільки Івано-Франківську єпархію, але й всю Церкву.

Перегортаючи сторінки життя Владики, просяться слова - це справжній світоч, ревний душпастир повіреного йому стада, яке провадив до Царства Божого не зважаючи на всякі труднощі в той не легкий, переслідуваний, час підпілля Церкви.

Його серце завжди було переповнене Божої любові, яку постійно передавав ближнім і робив це дуже терпеливо, бо знав, що тільки Божа Любов в силі перемогти зло, яке окутує людство. Цей промінчик любові, який виходив постійно з погляду Владики пронизував кожне серце, кожну душу і направ її до Божого споглядання.

Владика зумів пронести цей Божий дар любові крізь терня Радянської системи атеїзму і безбожництва. Величний приклад власного, життя, яке присвятив Богові, як добрий світоч: сам згоряє, але подає ближнім тепло і світло.

Все життя Владика хотів побачити вільну Церкву, вільну і Незалежну Батьківщину нашу Україну та вільний її народ. Так, побачив і відчув радість, яка була в його серці і на його устах, які постійно промовляли молитву, молитву подяки Господеві за безцінний дар свободи, яку побачив, за яку терпів, за яку працюючи, жертвував своє життя. До останньої хвилини Владика возносив молитви на престіл Отця Небесного за Батьківщину, за свій народ, бо прагнув, щоб всі жили, як научав спаситель Світу - Ісус Христос, від імені якого працював в Христовому винограднику і добре засіяв зерно Божого Слова, яке проросло і дає великі плоди сьогодні.

Владика працював згідно заповіту Блаженної пам’яті Митрополита Андрея Шептицького: „Треба таких людей, які в данім випадку зуміли б трудитися, як Апостоли: в голоді й холоді, вдоволені чим-небудь, готові роками жити тим, що Бог з дня на день дасть, хоча б це був шматок хліба; скитатися з місця на місце, не мати не раз даху над головою, зносити всякого роду переслідування, наклепи, труднощі, жити лишень для одної мети, щоб людей до Бога навертати. Відректися самих себе, не дбати про власну вигоду. Таких нам потрібно людей, які б відреклися самих себе, взяли хрест Христовий на рамена й рішилися жити таким життям, яким жив Христос і яким жили Апостоли і були готові вмирати тією смертю, якою вмер Христос і якою вмерли Апостоли

додано через 2 хвилини 47 секунд:

Чин похорону звершив Блаженнійший Любомир (Гузар) – Глава УГКЦ в співслужінні Архиєпископа Івана Юрковича – Апостольського Нунція в Україні і Єпископів та духовенства УГКЦ та РКЦ.
Підгорецькі лже-єпископи не хоронили того, ким дак довго прикривались
А тим часом підгорецькі вовкулаки ніяк не заспокояться, висунули чергові прокляття на главу церкви та єпископів Осторога
Кардинал Л. Гузар, який вже не є Главою УГКЦ, хоч і незаконно займає цей уряд, видає незаконні екскомуніки. Сам себе вже виключив з Католицької Церкви своїми єресями, і підпав під прокляття згідно Гал.1,8. Його „осторогу” стосовно нас, Підгорецьких єпископів, зобов’язували прочитати в храмах УГКЦ 12.10.2008. Знайшлися і відважні священики, які відмовились читати „осторогу”. Досі ані Л. Гузар, ані його єпископи не чинять покаяння і залишаються в апостазії і під прокляттям, виключенням з Церкви. Якби в цьому стані померли, то загинуть навіки! Хто хоче спастися не може і не сміє слухати явних єретиків. Хто їх слухає, той не слухає Христа і стягує на себе прокляття, в якому перебувають єретики.
Причиною відпаду кардинала Л. Гузара є його наступні єресі:
1) ставить під сумнів правду віри, що Ісус є Богом;
2) ставить під сумнів правду віри, що Богородиця була і є Дівою;
3) ставить під сумнів вічність пекла і пропагує реінкарнацію;
4) віщує маятником;
5) пропагує окультизм і синкретизм;
6) схвалює гомосексуалізм і релятивізм;
7) заперечує примат Папи.
За ці єресі кард. Л. Гузара стосується те, що пише про нас: „Вперта поведінка цих осіб – єретика Л. Гузара і єпископів з’єднаних з його єресями – привела до цього, що Церква ствердила, спираючись на церковний закон, офіційне виключення їх (кард. Л. Гузара і його єпископів) із її членства наклавши на них кару великої екскомуніки (анатеми згідно з Гал.1,8-9: „Хто проповідує інше євангеліє нехай буде виключений – проклятий”). Таким чином вони перестали бути членами Католицької Церкви і не сміють виконувати ані священичого, ані вчительського, ані будь-якого іншого церковного уряду. Члени Церкви не повинні з ними в будь-який спосіб спілкуватися, тобто брати участь у їхніх нелегальних священнодійствах чи інших заходах. Неспокій та зневіра, яку сіють (кард. Гузар і його однодумці) серед християн своїми листами (в газетах Мета, Арка, Місіонар, Нова Зоря, веб-сторінки УГКЦ, РІСУ, УКУ) свідчать про те, що їхні наміри не є від Бога.”
Кардинал Любомир лицемірно закликає, однак, ми щиро закликаємо вірних бути дуже обережними і не дати себе звести облудними проповідями, а також молитися, щоб та лженаука (Гузарових єресей) не затруювала чиюсь душу.
Оце стільки з остороги кард. Л. Гузара, слова якої і Божа кара за апостазію відносяться не до нас, що захищаємо Ісуса Христа і Його Божество, але повністю відносяться до кард. Л. Гузара, який захищає і проповідує єресі.
У Христі
+ Ілля, ЧСВВ
+ Маркіян, ЧСВВ
+ Методій, ЧСВВ
+ Самуїл
Підгірці
ДОКИ ЦЕ ТРИВАТИМЕ ???
свіжі роздуми по-темі!

Небожі плани у Підгірцях або позацерковна єпискоманія
Окей навіщо ти всю ту чорноту на форумі викладаєш, щоб ще більше людей це г-но читали???
По темі, щось усі наші підгорецькі прихвостні пропали, фінансування напевно припинилося.
Думаю пора тему закривати!

http://www.ugcc.org.ua/news_single.0.html?&tx_ttnews[pS]=1221223073&tx_ttnews[tt_news]=248&tx_ttnews[backPid]=200&cHash=7c244fb7e0
Якщо коротко то

Апостольська Сигнатура 7 жовтня 2008 року дала відповідь покараним особам, проінформувавши також Єпископа Сокальсько-Жовківського (Прот. 41750/08 VT), і зазначила: "… розглянувши ваші звернення до Святішого Отця та Верховно Архиєпископського Трибуналу, додані до вашого листа, ця Апостольська Сигнатура не знаходить жодних причин для того, щоб також втручатися у цю справу".

http://www.ugcc.org.ua/uploads/RTEmagicC_pidhoretski3_01.jpg.jpg
а хто знає італійську може прочитати мовою оригіналу.

а ось переклад з сайту УГКЦ

7 жовтня 2008 року

Прот. №. 41750/08 V.T.

Всечесний отче І. А. Догнал!

Цей Найвищий Трибунал отримав вашого листа від 12 вересням 2008 року, в якому ви прохали, щоб Апостольська Сигнатура розглянула та перевірила «скандальний процес, організований проти нас» («scandaloso processo organizzato contro di noi»).

Однак, розглянувши ваші звернення до Святішого Отця та до Верховно Архиєпископського Трибуналу, додані до Вашого листа, ця Апостольська Сигнатура не знаходить жодних причин для того, щоб також втручатися у цю справу.

З належною повагою,

Франс Данеельс,

Секретар

додано через 2 хвилини 16 секунд:

Ось і сказав своє слово Ватикан.....

додано через 25 хвилин 46 секунд:

вибачте, документ той на англійській
Увага! Священнодійства "підгорецьких отців" неважні. Апостольська Столиця наголосила, що вироки Апеляційного трибуналу УГКЦ є остаточними
13:54 11.11.08
Як ми повідомляли, Апеляційний трибунал на другому ступені судочинства під час свого засідання, що відбулося 29 серпня 2008 року, розглянув апеляції ченців ЧСВВ Іллі А. Догнала, Методія Р. Шпіржіка, Маркіяна В. Гітюка та священика Самуїла Р. Обергаусера, визнав правові і фактичні аргументи вироків, винесених на першому ступені судочинства, потвердив ці вироки та виніс кару великої екскомуніки, яку проголосив Єпископ Сокальсько-Жовківський Михаїл (Колтун).

12 вересня 2008 року ченці Ілля А. Догнал, Методій Р. Шпіржік, Маркіян В. Гітюк та священик Самуїл Р. Обергаусер, на яких була накладена кара великої екскомуніки, звернулися до найвищого Трибуналу Католицької Церкви, Апостольської Сигнатури, із прохання перевірити, як вони самі стверджують «…скандальний процес, організований проти них», що відбувся у трибуналах УГКЦ, згідно якого була винесена кара великої екскомуніки.

Апостольська Сигнатура 7 жовтня 2008 року дала відповідь покараним особам, проінформувавши також Єпископа Сокальсько-Жовківського (Прот. 41750/08 VT), і зазначила: "… розглянувши ваші звернення до Святішого Отця та Верховно Архиєпископського Трибуналу, додані до вашого листа, ця Апостольська Сигнатура не знаходить жодних причин для того, щоб також втручатися у цю справу".

"Тим самим Апостольська Столиця, наголошує, що трибунали УГКЦ, на відміну від цього, що часто стверджують вищевказані особи, були компетентні, щоб розглянути дані карні справи і їхні вироки, згідно з якими вони були покарані карою великої екскомуніки, є остаточними", – для Департаменту інформації пояснив о. Віталій Токар, голова Колегіального трибуналу Сокальсько-Жовківської єпархії.

Порозумівшись із компетентною церковною владою, хочемо звернути увагу на те, що велика екскомуніка – це ствердження того, що люди, які нею покарані, виключені з літургійного спілкування цілої Католицької Церкви. Вірні Католицької Церкви не можуть спільно із цими особами здійснювати будь-які священнодійства чи отримувати їх від покараних. Уділені ними Святі Тайни є неважні!

Департамент інформації УГКЦ

Довідка

Історія судового процесу щодо "підгорецьких отців"

У перших числах червня 2008 року колегіальний трибунал Сокальсько-Жовківської єпархії у карних процесах ченців ЧСВВ Іллі А. Догнала, Методія Р. Шпіржіка, Маркіяна В. Гітюка та священика Самуїла Р. Обергаусера виніс вироки на першому ступені судочинства про те, що зазначені священики повинні бути покарані великою екскомунікою.

Ці особи, ознайомившись із вироками, звернулися до трибуналу Сокальсько-Жовківської єпархії з апеляціями на ім’я Римського Архиєрея. Оскільки звинувачення, представлені обвинуваченим у вироках трибуналу першого ступеня судочинства, згідно з нормами законодавства Католицької Церкви, не є зарезервованими для розгляду Апостольському Престолу, ці апеляції у Верховно Архиєпископській Церкві не можна трактувати як справжні апеляції, а лише як звернення (прохання) до Римського Архиєрея відкликати справи для себе.

Щодо цього: кодифікаційна комісія Кодексу Канонів Східних Церков мала виразне бажання встановити, щоб кожна Східна Церква мала здатність організувати власні трибунали в такий спосіб, щоб вони могли розглядати справи в усіх ступенях судочинства аж до остаточного вироку із збереженням «звернення до Римського Архиєрея», що є винятковим випадком і не становить справжньої апеляції (див. Nuntia 3 (1976) 23), що і відбулося із набиранням чинності ККСЦ (1 жовтня 1991р.).

Копії вироків колегіального трибуналу Сокальсько-Жовківської єпархії та так звані апеляції на ім’я Римського Архиєрея було надіслано до Найвищого Трибуналу Католицької Церкви, Апостольської Сигнатури, (SUPREMUM SIGNATURAE APOSTILICAE TRIBUNAL), яка є компетентною відкликати справу Римському Архиєрею.

Слід наголосити, що згідно з кан. 1059 §2 це звернення у Верховно-Архиєпископській Церкві не призупиняє виконання влади суддею, який вже почав розглядати справу і який через те аж до остаточного вироку може продовжувати процес, хіба що стане відомо, що Римський Архиєрей відкликав справу для себе. Тому, враховуючи, що були подані апеляції, та взявши до уваги припис кан. 1063 § 3 ККСЦ, згідно з яким Апеляційним трибуналом у другому і дальших ступенях судочинства є Трибунал Верховно Архиєпископської Церкви, усі акти цих карних справ разом з апеляціями у термін, приписаний загальним законодавством, були передані до Апеляційного трибуналу для розгляду на другому степені судочинства.

Апеляційний трибунал на другому ступені суду, знаючи, що Апостольська Столиця була проінформована про рішення трибуналу Сокальсько-Жовківської єпархії, і враховуючи, що Римський Архиєрей не відкликав справи для себе, розглянув апеляції ченців ЧСВВ Іллі А. Догнала, Методія Р. Шпіржіка, Маркіяна В. Гітюка та священика Самуїла Р. Обергаусера і на своєму засіданні, що відбулося 29 серпня 2008 року, визнав правові та фактичні аргументи вироків, винесених на першому ступені судочинства, потвердив ці вироки і виніс кару великої екскомуніки, яку проголосив Єпископ Сокальсько-Жовківський.

Копія відповіді Апостольської Сигнатури з перекладом додаються
Переклад
7 жовтня 2008 року

Прот. №. 41750/08 V.T.

Цей Найвищий Трибунал отримав вашого листа від 12 вересням 2008 року, в якому ви прохали, щоб Апостольська Сигнатура розглянула та перевірила «скандальний процес, організований проти нас» («scandaloso processo organizzato contro di noi»).

Однак, розглянувши ваші звернення до Святішого Отця та до Верховно Архиєпископського Трибуналу, додані до Вашого листа, ця Апостольська Сигнатура не знаходить жодних причин для того, щоб також втручатися у цю справу.

З належною повагою,

Франс Данеельс,

Секретар ( папи римського) Ватикан
Тема себе вичерпала, У СМІТНИК!!!
Небожі плани у Підгірцях або позацерковна єпискоманія
Категорія:
Народження секти? Теги:
НОВИНКИ НА САЙТІ

«... Ниці духом і вірою...» (Іван Гель).

У наш час стаємо безпосередніми свідками різноманітних штучних тривог на суспільно-держаній ниві і, на жаль, церковній. Досить нелегко жити спокійно серед численних новітніх сект, псевдоцерковного напрямку, часом гірших від самої невіри. Особливо неприємне видовище коли до твоєї духовної домівки вдираються підступні вовки, замаскувавшись по-акторськи в овечу шкіру. Однак як її не вдягай, все одно щось чи тепер, чи в четвер вилізе: хвіст, вуха, а то й сама несподівано спаде на очах у багатьох. Як нам гласить народна мудрість - шила в мішку не втаїш...

До чого я це веду? Справа в тому, що нині УГКЦ в Україні переживає своєрідне замішання через начебто своїх духовних дітей, борців за правду - відомих як «підгорецькі». Це Ілля Догнал, Самуїл Обергаусер Методій Шпіржік (громадяни Чехії!) і син української землі - Маркіян Гітюк, якого після всіх його публічних слів і дій важко вже назвати неблудним. Аби відчути себе більше «мучениками за віру», вони заявили гучно, що вони стали... таємно єпископами (абсолютно правовірними!). Без найменших на те доказів. До цієї події подібного радикального кроку не кожен міг збагнути, що «подвижники» чуються без влади в Церкві не зовсім добре. Наскільки відомо, у Василіянському Чині при складанні довічних обітниць Господу Богу, крім трьох монаших обітів, є також обіцянка, що не бажатиметься церковної влади та не дбатиметься про церковні гідності. Теж запевнюється привселюдно вірність Римському Архиєреєві, який діє у Христовій Церкві не сам, але з цілою колегією єпископів... Тобто є принцип колегіальності. Отці чомусь того не взяли собі під увагу, забувши водночас про послух, монастирську покору... Не хочеться бути під опікою таких легковажних пастирів, тим паче єпископів, «свячення» яких є під великим сумнівом і не затверджені в Римі. Дехто каже напівжартома, що їх, мабуть, висвятив сам св. Дух...

Непогано суть їхньої діяльності висвітлив довголітній політв'язень і громадський діяч п. Іван Гель у своїй статті «Квартет самозванців», котра була опублікована в «Україні молодій» за 30 жовтня 2008 р. Він на основі різних доводів зазначив, що, мовляв, в УГКЦ діє розкольницька агентура Москви, яка веде тотальну «холодну» війну з національними та духовними інституціями, зокрема з греко-католицькою Церквою, що є, як відомо, національною та впливовою... Пригадав, що в Чеській Республіці парламент уже давно схвалив так званий «Закон про люстрацію», на підставі котрого оприлюднили списки чинної в комуністичній епосі агентури. І от на одному зі сайтів (мав можливість на нього зайти. - Авт.) наявна особа Іллі Догнала з його даними, адже він, як виявляється, був тісно пов'язаний з чехословацькими і російськими спецслужбами... «Приїхали» називається. Коли підгорецькі дебютували на 12 львівському каналі, то М. Шпіржік заявив у мові про це, що це лишень видумка, і що він є готовий навіть піти до... пекла, якщо це правда. Проте історія занотувала шлях у минулому одного з самозваних «єпископів», лідера сектантського підгорецького угрупування.

Дивовижна логіка: постійно афішують себе як незламних борців з окультними практиками, а тут самі активно займаються богопротивними речами (магією). За свідченнями очевидців, вони гадають на вервиці (а мали б тільки по-християнськи молитися, наприклад, як навчала Богородиця у Фатімі), віщують за посередництвом св. Писання (а повинні насамперед дихати та жити Божим Словом), шаманять підкидаючи монетку чи жереб, тобто не дотримуються найпершої Заповіді Всевишнього, що забороняє подібне марновірство з окультизмом, бо суперечить довірі до небесного Батька, до Господнього Провидіння тощо. Орієнтуються в окультизмі.

Комусь може і здатися, що отці з Підгірців ведуть безстрашно до стіп живого Христа, бо ж продовжують давати духовні науки, реколекції, знаходячи палких прихильників; кожного дня, крім понеділка, мають у «своєму» старовинному храмі Блаженного Миколая Чарнецького і 25 мучеників Святу Годину... Це все й нібито виглядає на перший погляд добре, однак вони себе в очах багатьох вірних скомпрометували. Чим? Численними обманами, підтасуванням Божого Слова під свої «Чотири слова з України», які неабияк помножились по Божому світі...

Так, твориться новітня псевдохристиянська секта. І ми є свідками цього неподобства. Назвемо її, для прикладу, догналці за прізвищем лідера цього розкольницького руху. Помалу вже формується теж і їхнє нецерковне вчення, особливо - з різноманітних листів (брошурок), котрі є також в електронному варіанті на кількамовному веб-ресурсі, що їм належить.

Найперше підгорецькі «єпископи» мають не цілком християнський (тим більше католицький!) погляд на молитву. При усвідомленні швидкого поступу десакралізації християнства, акцентують увагу на потребі внутрішньої молитви, з якою в наш час є начебто найбільші проблеми... Вчать, що мусимо лолокати, еекати, іікати, аакати і т. д. - молячись вимовляти теж сполучення певних звуків. Пишуть «подвижники» у «Моделях молитви»: «Потиху кличу "аааааа" і усвідомлюю звернення Авва (Отче), а також і те, що тепер Святий Дух заступається за нас воланням "ааааа" - Авва (Отче). За ними, у взиванні "аааа", яке виражає внутрішнє волання імені: "Єгошуа-аааа-аааа" визнається, що я є в цьому імені і що мені прощені усі мої гріхи (досконалий жаль). Заторкуючи V-те слово Ісуса з хреста: "Елої, Елої, лама савахтані?" (Мр. 15, 34), рекомендують ось що: «В єдності з покиненим Ісусом взиваю "ееее...." (усвідомлюю - Елої), а у взиванні усвідомлюю радикальне протиставлення разом з Ісусом проти системи влади темряви, яка спричиняє відкинення від Бога. (Прим.: в цій частині єднаючої молитви взиваємо лише голосні "ееее-ееее" або "іііі-іііі". Цим взиванням виражено звернення Елої - Боже мій)». І ці «поради» підгорецькі адресують Святішому Отцеві, щоб так молилась Спасителева Церква...

Чудеса та й годі. Сектантські відхилення у вірі. Цікаво, чому чогось схожого не вчили Отці Церкви, ба, навіть сам Христос? Чия це духовність? Скажу від себе: якщо так хтось би «молився» (еекаючи водночас, іікаючи...), то інші подумали б, що він просто збожеволів. Це насмішка над християнською молитвою і спотворення біблійної дійсності! У нас на Україні ніколи не було такої традиції молитви. «Віра дає крила молитві, і без неї ми не можемо підноситися до неба... Твоя молитва покаже тобі, в якому стані ти знаходишся», - твердив св. Іван Ліствичник.

Перемалювавшись у «божественних безпомильних створінь» з простих смертних людей і забувши, що й самі не без повсякденного гріха, наважуються інших (хто не поділяє їх ідей) безжалісно очорнювати, себе ж, натомість, відбілюють і завивають у папірці... Відомо, що в сектах часто заборонена будь-яка критика їхніх лідерів, наприклад у Свідків Єгови. Виявляється, що не погоджуючись із заявами підгорецьких отців, не погоджуєшся теж із самим Богом, Христом, Біблією... Забагато на себе беруть. І протиріччя тут явні.

Згадаймо, що однією з головних ознак секти як такої (а неорелігійних рухів на релігійному ярмарку тепер тьма-тьмуща) є те, що керівником громади релігійного спрямування є такий собі харизматичний ватажок, який вважає, що нiбито дiстав вiд надприродної сили, Бога, нове найунікальніше "об'явлення" і покликаний при тому виконувати роль нового «месії». І кожний, хто не бажає подiляти тих його поглядiв, глибоко помиляється та слідує за сатаною...

Вони є нібито всі за життєву філософію, котра базується виключно на Євангелії, є мудрістю, що вчить людей, як пройти цим коротким життям, яке значною мірою є духовною боротьбою в досягненні життя у вічності. Підгорецькі є проти філософії «людської», різних філософських систем. Згідно з ними, навіть томістична філософія, яка має найбільше зерен істини, швидше відводить від Євангелійної простоти і наслідування Христа та диспонує до інтелектуалізму і різних нежиттєвих теорій...

Впадають у крайності. Філософія як наука ніколи не замінить теології (Слова Божого, мови про Бога), тому що має бути насамперед на послугах богослов'я, спонукати до раціональної віри без усіляких шкідливих забобонів, релігійних викривлень. Вдосталь філософів у пошуках Істини, Абсолюта... доходили до пізнання божественної дійсності, знаходячи віру у Всевишнього. Добре вмів поєднувати одне з другим колишній Римський Архиєрей Іван Павло II, чим спричинився немало до добра всієї Церкви (філософсько-богословськими енцикліками хоча б), а великого католицького філософа Тому Аквінського також вважають значним церковним теологом... І філософія, якщо вона справжня, з християнським нахилом, допомагає часом відсіяти зерно від полови. Варто підгорецьким отцям перечитати краще енцикліку «Fides et Ratio» («Віра і Розум») Івана Павла II, щоб розвіялися сумніви. Можливо, вони її і не бачили.

Безумовно, є ряд проблем у нашій Церкві, адже де люди, там завжди існують проблеми, помилки... Проте складається враження, що дідько вже так їм засліпив розум, що вони не зауважують жодного позитиву, добра, чого також не бракує, слава Богові. Майже все підгорецькі бачать у темних тонах, товчуть постійно, мов воду у ступі, про той окультизм, рух Нью Ейдж (Новий Вік з анг.), маючи власне своєрідне розуміння окультизму, бо й самі його практикують, про що я вже згадував угорі. Отож, виходить, що борються «месії» з вітряками. Хіба Папа, єпископи... такі нерозумні, щоб їм мало не весь час треба посилати одне й те саме: по класифіковані єресі Кардинала Любомира Гузара, проблеми (роздуті ще й до того) в Церкві Христа, що є на землі святою та грішною, бо існує завжди на двох незмінних рівнях - Божому та людському. Наслідки первородного гріха теж цілком не вичерпалися і мають скрізь свої впливи. До речі, є таке припущення, що сектанти з Підгірців не завжди посилають свої брошурки Папі, єпископам (різних конфесій), протестантським пасторам, представникам влади тощо, хоч можуть і зазначати, що їм відсилаються копії. Просто роблять це задля створення ажіотажу, щоб налякати.

Стосовно єресі, що є немовби вірусом для віри, то є для цього Апостольська Столиця, яка компетентна вирішувати, де правда, а де - ні. Підгорецьким права на то ніхто не давав: звинувачувати Главу УГКЦ в єресях, призначати всіх, хто не слідує за ними, до пекла, піддавати злобно анатемі. Що таке єресь? Це передусім релігійне вчення, що заперечує догми та організаційні форми панівної Церкви. Якщо Любомир Гузар міг десь-колись висловитися, можливо, не цілком чітко, то це є виключно його суб'єктивна думка на щось. Він же не наполягає на чомусь постійно твердо, на якихось положеннях, що явно суперечать догмам, доктрині християнства, як це, наприклад, аріанство, несторіанство, монофізитство і т. п. Час розставить потрібні крапки над «і».

Щоб вивести Церкву на «чисті води» отці з Підгірців (не хочу казати з монастиря, бо вони живуть у звичайній сільській хаті край дороги, котру там отримали в розпалі колотнечі) пропонують узамін нездорову духовність, дурниці і нестабільність небожих планів, у чому й переконуємось. Їхня клоунада не має меж. Про це так не говориться, але відомо, що свого часу через них пішло з монастиря аж сім братів-василіян з України, які пристали до «подвижників», захопилися псевдохаризматичними молитовними практиками в непослусі настоятелям, анархізмі...

Небезпечно піддаватися різним і чужим наукам (пор. Євр. 13, 9). Своїм фанатичним адептам підгорецька секта вміє добре «промивати мізки», зомбувати. І це чиниться під маскою християнства, начебто у змаганні за чистоту віри та обряду. Але бачимо, що є теж і другий бік того всього.

Св. апостол Павло писав якось до галатів: "Дивуюся, що ви так швидко покинули того, хто вас покликав Христовою благодаттю, і перейшли на іншу Євангелію; не те, щоб вона була справді інша, але деякі баламутять вас, бажаючи перемінити Євангелію Христову. Та коли б чи ми самі, чи ангели з неба проповідували вам іншу, більше за те, ніж ми вам проповідували були, нехай буде анатема!" (Гал 1, 6-. Тому стережімося різних сучасних лжепророків, фіктивних спасителів, які одне можуть говорити, а інше чинити, маніпулюють Господом Богом, здійснюючи предвічний диявольський задум: розколоти на куски Містичне Христове Тіло - Церкву!
цікаво, а чи є ще у нас на Форумі якась тема по якій було б 970 повідомлень, скоро буде , думаю, 1000. Ось Вам і актуальність теми, і заклики до смітника та закриття.
Зробіть ХТОСЬ щось подібне , покажіть чим можете зацікавити людей у цей складний час, і водночас , цікавий, інформаційно-насичений.
А тоді критикуйте і агітуйте за закриття ...
Що " кишка тонка" ???

додано через 8 хвилин 20 секунд:

Тема б'є всі реконди популярності, стала відома по всій Україні і за її межами. Саме завдяки їй тисячі людей узнавали правду про страшний розкол, який був уготований ( ще до кінця не знешкоджений) для української церкви. А згадайте, як сліпці, на всьому періоду розвитку даної теми хотіли закрити слово правди, хочуть і тепер, ці проплачені іуди. Самі нічого не можуть, їх завидки беруть від успіху других. Воістину українці, " щоби сусіду корова здохла". Ось саме так, я розцінюю ці дурні волання закрити людям рот, аби ніхто нічого не розумів, це старий метод спецслужб і ворогів наших... Задумайтеся над цим, вічні критикани, які самі нічого путнього не можуть запропонувати, лише вміють сичати на інших...

додано через 1 хвилину 31 секунду:

рекорди ( а не реконди- прим. )
Думаю саме цікаве тепер щойно розпочнеться.
Цікаво, як тепер підгорецькі пройдисвіти відмиватимуть своє "чесне" ім"я?
Рим сказав- справа скінчена. Але це для католиків. Підгорецькі ж сектанти очевидно тепер заспівають, що все це незаконне і що владика Ковтун підкупив Сигнатуру в Римі, і що папа про це нічого не знає.
Навіть якби папа і сам приїхав до Підгорець і проголосив там екскомуніку підгорецькі сектанти всеодно би переконували своїх задурманених прихвостнів, що це не папа, це агант блаженнішого Гузара, який тільки виглядає як папа.

Думаю цікаве попереду.

Кажуть що в Франківську на похороні владкки Дмитерка підгорецькі владики влаштували "шоу" так що не обійшлося без міліції.

Тепер коли владика помер, підозрюю, підгорецькі "владики" саме його називатимуть своїм святителем.
Це правда, що все цікаве по цій темі - ще попереду.
До речі у нас на форумі є передсмертинй заповіт владики Дмитерка про те, що підгорецькі неправдомовно використовували його імя у своїх брудних справах по розколу УГКЦ. Там зокрема говориться:
"Дорогі і любі моєму серцю брати і сестри у Христі! Дорогі брати у єпископстві, дорогі душпастирі та вірні Української Греко-Католицької Церкви та всі люди доброї волі.

Звертаюся до вас з ложа тяжкої хвороби, котра вже від років відібрала від мене мої ноги, забрала від мене мову і кожне слово вартує мені надзвичайних зусиль. Але, дякуючи Господеві, залишилися у мене ще дотепер добрий розум, слух і зір. Ця моя хвороба стала лише продовженням мучеництва Христа, яку я офірую за Церкву та наш український народ. Але ще гірші та тяжчі страждання викликають у мене напади, котрі останніми роками робляться кількома особами на нашу Церкву. Ще гіршими стають мої страждання, коли чую про так званих "Підгорецьких василіян", котрі безсовісно від імені непричетних до них осіб, гостро і брехливо нападають на нашу Церкву в особі її проводу - Єпископів.

Вони - незванні гості на нашій гостинній Українській землі, адже більшість з них не з України. Непрохані гості нашої Церкви, котра пригріла їх на своєму лоні, а вони безсоромно висилають по цілому світі безпідставні та надумані звинувачення Главі нашої Церкви та всій ієрархії. Вони чинять бунт у душах багатьох людей, котрі впадають у їхні злодійські сіті. Вони нищать добру славу святих і побожних людей, котрі пробують їх напімнути та направити на путь істинний. Вони брудом поливають кожного, хто безстрашно висловить свою думку про їхню "діяльність".

Не вірте "пророкам", котрі приходять, щоби знищити та розвалити те, що Сам Христос протягом тисячоліть плекав і розвивав. ..."10 жовтня 2008 року Божого "
Але підгорецьких хочеться конфліктів, скандалів і на похороні єпископа вони шуміли Хто має більше про це інформації- подайте на форум
В своїх "откровеннях" підгорецькі сектанти вже дописалися до того шо вони бачте не розуміють шо їм Апостольська Сиґнатура відписала. А скоро певно і Папа буде екскомунікований "владиками" з Підгорець
Для "Крайнього з Краю".
Для того, щоб щось таке писати, треба бути хоч трохи в курсі подій і фільтрувати інформацію. Ви особисто читали цей лист? Чи може бачили ту копію, яка була надіслана Гузарові? Сигнатура своїм листом підтвердила, що вона не має повноважень розглядати таку справу, оскільки це ВИКЛЮЧНА компетенція Папи. А якщо Гузар бере на себе такі повноваження, то хто він? Або ким себе робить? Дуже легко, використовуючи авторитет, маніпулювати суспільною думкою (в т. ч. і Вашою). Раджу почитати ККСЦ (Кодекс канонів).

додано через 11 хвилин 32 секунди:

На рахунок листа вл. Дмитерка.
Щоб ви знали, що владика був прикутий до ліжка і не міг навіть ручки в руку взяти, а навіть говорити. Цікаво як він написав (чи продиктував) цей лист посланцям Гузара? Як можна так сліпо вірити брехунам-гузарцям, які вже забрехалися по самі вуха?
Чому, цікаво, жоден представник духовенства, які були запрошені на телепередачу на 12-му каналі, не з'явився? Страх перед правдою? Страх, що не зможуть на ходу придумати нову брехню? Страх бути викритими? Підіслали якогось комуніста, який поняття не має, що говорить. Чому чиниться тиск на всі ЗМІ, які мали сміливість зняти такі передачі про підгорецьких? Не здається вам, що це вже закореніла система брехні, влади і грошей, а не церква? Чому бояться відкрито виступити на діалог з підгорецькими? Чому бояться з ними іти на Суд до Папи, а придумали свій суд?
Дуже багато ЧОМУ в діях церковної влади Гузара...
Приїхали, а у вас є інша копія ну чи оригінал, так викладіть її, тоді почитаємо, подискутуємо, чи ви тільки папі листа представите, а ми знову усі винними у ваших бздурах будемо. Як на мене, то ведеться широкомасштабна провокація у відношенні до УГКЦ, і розпочалась вона із часу, коли наша Церква почала закріплювати свої позиції у центральній і східній Україні. Можна припустити, кому це НЕВИГІДНО???
«Горе безумним пророкам, що йдуть за власним духом і не бачать нічого» (Єз 13. 3)

Підгорецькі лже-єпископи немовби вважають, що здобули у справах віри та моралі дар непомильності, бо ще не відмовилися від жодного свого слова про стан Церкви, її духовних провідників, насамперед писаного. Складається враження, що нарешті появилися наші «єдині рятівники», на прихід яких ми нібито чекали й не чекали... Проте з чого хочуть вивести і куди привести (швидше - в тупик), достеменно ще не ясно, бо часто суперечать самі собі, практикують те, проти чого на людях пробують боротися. Що це таке: шизофренія (психічні відхилення) або може хитра реалізація диявольського плану? Виникає велика підозра, що це діють замасковані Божі вороги...

Ці особи, що теж проголосили себе комедійно єпископами, стараються запрягти лисиць, тобто всі діла підгорецьких не вартують витрачених на них сил і засобів, тому що від цієї діяльності тільки одна духовна шкода.

На самому початку, коли конфлікт, який вони спровокували своєю неадекватністю, було розділено людей у згаданому вже с. Підгірці в тамтешньому храмі монастиря Благовіщення Пречистої Діви Марії, де певний час до свого виселення перебували. Отже, псевдоченці є неабиякими знавцями «мистецтва» поділу. На цьому «подвижники» не зупинилися: вирішили теж розколоти зсередини і нашу багатостраждальну УГКЦ. І, як твердять дослідники, тут не обходиться без допомоги зі сторони. Люди через них, зокрема в Підгірцях, тепер розсварені. Частина, яка ходила колись до церкви василіян, примкнула до розкольників разом із приїжджими вірними з різних греко-католицьких парафій.

Сільські отці в чималий спосіб прогрішаються, до слова, проти двох загальновідомих Заповідей Всевишнього, що входять до Декалогу, а саме 1-ої: Нехай не буде в тебе інших богів, крім Мене, та 8-ої: Не свідчитимеш неправдиво на ближнього твого... (про відношення до інших невідомо). Якраз із ними отці з Підгірців мають на сьогодні чи не найбільші нелади, чим самі не раз засвідчують. Обливають брудом інших, особливо церковну ієрархію, подаючи при тому або напівправду, або чисту брехню. Та й дружать приховано з окультними речами, в чому вже несподівано прогоріли. «Танцюють у бою» на місці - змагаючись за... збереження на землі Христового Євангелія, утвердження спасіння. В тій «місії» бракує їм вельми християнського миру, автентичних плодів Святого Духа, по котрих якраз пізнають учнів Ісуса. Мали б у собі Духа миру, тоді б і на інших його виливали, а так виходить, що, обрушуючи на других зло, носять у собі далеко не Св. Духа... Звідки в руйнівників стільки злоби з лукавством, звинувачень? Не з Божого джерела то черпається постійно. Про яку харизматичну обнову за їхнім посередництвом, пророчу службу, можемо говорити, війну з «духом світу цього, духом антихриста», якщо вони поширюють нісенітниці?

В одному із численних листів вони, заторкаючи брехню, що є, як самі пригадали, середником, через який відводиться від людської та Божої правди і ведеться до загибелі, написали ось що: «Містерія брехні - це щось подібне до таємниці зла. Наголошується на якійсь правді, щоб відвернути увагу від основного, і досягнути прихованої мети...». Ці слова лжехаризматиків добре висвітлюють суть завуальованого облудного плану нечистого, котрий зараз у світі не раз появляється, особливо на релігійному грунті через неправдивих пророків-фарисеїв.

Як хитренько самосвяти пропихають у свідомість вірних окультне. Наприклад, написали підозрілі «апологети» теж і про так зване «допитування Господа», подавши при тому людові вказівки, правила такого віщунського «допитування». Що за допити, маніпулювання Всевишнім? Хіба це суд? Чому чогось подібного не видно у святоотцівській практиці чи в офіційній сучасній християнській науці Вселенської Церкви? Пишуть: «Є цілком ясно, що допитуватися Бога може лише той, хто справді хоче чинити Божу волю. Це допитування допомагає людині вийти зі себе, зі своєї волі...» чи в контексті: «Пам'ятай: Божа воля є об'явлена в Декалозі і в Євангелію». Однак це тільки обман для легковірних, не зважаючи на те, що любителі немудрої слави та інтриг називають це... біблійною практикою для користі Церкви, посилаючись на старозавітні часи, на противагу тому, що це слизька дорога, котра веде до недовір'я Господеві, Його Пресвятій волі, бо ж Творець бажає з Ним справжньої молитви (розмови), а не всяких допитів, кидань жереба (монети, що підгорецькі й чинять), магічних занять тощо під прикриттям християнської віри. «Людина нещира і непослушна, яка не хоче засудити всі форми окультизму і з ними розійтися, хай ніколи не намагається допитуватися Бога, бо це було б спокушанням», - заявляють позаштатні «пророки». Лукавству просто немає міри! Тому що подібне «допитування» і є спокушання нашого небесного Батька і водночас гріховною маніпуляцією. Спокуса в чаруванні чимала. «Щоб не було в тебе нікого, хто призводив би свого сина чи дочку переходити через вогонь; нікого, хто ворожить, або КИДАЄ ЖЕРЕБОМ... бо огидний для Господа кожен, хто це робить...» (Вт 18, 10-12).

Закликають християн до істинної метаної (покаяння), до зміни способу мислення та віри у св. Писання (пор. Мр 1, 15). Радять промовляти: "Боже, прости мені, що я осуджував. Я є більшим грішником, ніж той, кого тепер осудив". Відтак - пригадати, чи і я колись не допустився схожої помилки з покірною свідомістю власної вини та з правдивим болем усвідомленням того, що також автоматично осудив багатьох людей у своїх думках, а навіть і в словах... Звідси виникає питання: чому вони тоді так всіх без найменшого покаяння осуджують, хто не старається увійти до «підгорецької спільноти», має свій розум з традиційним поняттям про Всевишнього? З точки зору психології, коли я є постійно добрий, а інші - погані (хто думає дещо відмінніше від мене), то проблема найперше схована в мені. Тому потрібно звертатися по допомогу до відповідного лікаря, щоб чогось гіршого не сталося.

Важко їх назвати пророками Бога, хоч таким вони себе повсякчас вимальовують, що начебто захищають вічні істини. Підгорецькі особи, сектантського спрямування, говорять більше, як зауважуємо, від свого власного імені. Та коли хтось так чинить (пор. Єр 23. 16), не будучи посланим (пор. 27. 15), йде услід за власним духом (пор. Єз 13. 3). Є, отже, лжепророком. Адже автентичні пророки мають свідомість, що їх спонукає висловлюватися саме Інший (тобто Господь), і також - що мусять поправитися, якщо вони казали щось від себе самих (пор. 2 Сам 7). Молімось щиро за їхнє навернення і завжди на шляхові до вічності вважаймо, бо ворог Бога та людини не знає спочинку!

Макс КМІТЛИВИЙ

додано через 8 хвилин 56 секунд:

Копія відповіді Апостольської Сигнатури з перекладом додаються

Переклад

7 жовтня 2008 року

Прот. №. 41750/08 V.T.

З належною повагою,

Франс Данеельс,

Секретар

http://
dim пише:
Для того, щоб щось таке писати, треба бути хоч трохи в курсі подій і фільтрувати інформацію

слухай, дідвото! промий трохи вочі і навчись сам фільтрувати брехню, якою вже по вуха обмастилися самозвані сектанти (яких такі дурні як ти називають владиками).
Будь хто, прочитавши листа з Риму зрозуміє, що там насправді сказано... дивно, що вас всіх так засліпило! та ви всі вже просто одержимі підгорецькими духами злоби і гордині.
Все це від низької куультури на неналежної освіти. Тільки якийсь шарлатан прикриється святим іменем Ісуса як галицькі жінки ( в основному) готові хреститися, на нього молитися і йому вірити. На жаль історія нас нічого не вчить, вони не розуміють, що саме такими буде вимощена дорога до пекла На жаль І НЕМА НА ТО РАДИ

додано через 5 хвилин 42 секунди:

Квартет самозванців
В УГКЦ діє розкольницька агентура Москви

Із часу розпаду імперії зла і відновлення української державності перманентне протистояння — економічне, інформаційне, політичне — Росії з Україною як колишньою колоніальною територією і не припинялося ні на мить. А з приходом до влади Путіна його доктрина повернула Росію до збирання втрачених земель і утвердження світового гегемонізму.
Після півстолітніх важких випробувань...
Ця доктрина має три визначальні складові: одержавлене російське православіє з благославляючим неприкриту державну агресію духовенством (приклад — Чечня); шовінізм, в основі якого богообраність «русского народа» і право на «опікування», тобто окупацію інших народів; а також енергоносії як інструмент диктату. «Пришло время розширить нашу Святую Русскую Православную Веру по нитям «Газпрома» — таку мету поставили собі під час зустрічі й оприлюднили у спільному документі патріарх РПЦ і глава «Газпрому». Коментарі, як мовиться, зайві. З цього погляду новоутворені держави й особливо християнські — Україну, Білорусь, Грузію, Молдову — Москва розглядає не як суб’єкти міжнародного права, а як тимчасово втрачені внутрішні території Російської імперії. І відповідно до цього, РПЦ вважає своєю невід’ємною канонічною територією Російської імперії. А отже, категорично не визнає помісних українських церков.

Саме тому проти цих конфесій російські спецслужби організовують і проводять небезпечні розкольницькі акції. Під прикриттям боротьби «за чистоту обряду» агентура КГБ–ФСБ розколола УАПЦ. Ця ж агентура спільно з «п’ятою колоною», очолюваною Вітренко, Кауровим і компанією, здійснює перманентні провокації проти УПЦ КП та її глави — Патріарха Філарета.

Здавалося б, після півстолітніх важких випробувань, які виявили силу Церкви, і тріумфального виходу УГКЦ із підпілля, а також діяльної участі її духовенства в розбудові Церкви, відродженні духовності та національної свідомості українців, УГКЦ виробила собі потужний імунітет, і підступні провокації російських спецслужб цілісності Церкви не загрожуватимуть. Навіть після того, як діаспорне духовенство, зайнявши ключові позиції в ієрархічних та освітніх структурах, суттєво знизило традиційну, історично сформовану й уже піднесену на висоту світочами Церкви й народу — Митрополитом Андреєм та Патріархом Йосифом — суспільну, національну та просвітницьку заангажованість усього священства УГКЦ.

Не можна не визнати, що таке звуження діапазону діяльності й зосередженість прибулої частини духовенства винятково на справах церковних викликало певні протиріччя між вірними та духовенством, що діяли в ізольованій від світу Церкві, і кліром діаспорним, сформованим уже після проведених у Вселенській Церкві реформ, що були ухвалені Другим Ватиканським Собором. Діяльну участь у цьому Соборі брав Патріарх Йосиф. Він голосував за оновлення Церкви та проведення реформ, радикальна реалізація яких викликала певні протиріччя. Однак це не стало причиною серйозного спротиву і, тим паче, опозиційного руху. Водночас стурбованість української інтелегенції викликали не новації в обряді, а виразний космополітизм, байдужість частини діаспорного кліру до національних і суспільних проблем — з однієї сторони, і свідома практика нав’язування рязано–суздальського «восточництва» в той час, коли українці мають власні тисячолітні традиції — з другої. Скажімо, о. М. Димид, працюючи ректором Богословської академії УГКЦ у щойно звільненому від совєтської окупації Львові, демонстративно ходив по місту з атрибутикою «батюшки» і до повного уподібнення з російським попом йому бракувало хіба що рязанських лаптів. А чого він навчав українських дітей — майбутніх священиків, можна лише здогадуватися.

І все ж, незважаючи на означені протиріччя, в УГКЦ домінували єдність і стабільність, нагромаджувався духовний потенціал через нові свячення. Резиденцію глави УГКЦ, хай із запізненням, перенесено до Києва. Цим Церква знову відновила свій всеукраїнський статус. Це вкрай обурило і налякало російських імпершовіністів і «п’яту колону» Москви у Києві. РПЦ та ФСБ організували провокаційні акції протесту — «хресні ходи», пікети «рускіх православних братств» і «общєств», які спільно з комуністами, «прогресивними» соціалістами, іншими українофобськими організаціями вимагали «видворення уніатів» із Києва: мовляв, УГКЦ — Церква «націоналістічєская, бандеровская». Отож українізація Києва та Сходу означала б кінець їхнім зазіханням на Україну. Саме тому московити будь–якою ціною намагаються втримати Україну у своїй орбіті. І саме тому Московія веде тотальну «холодну» війну з національними та духовними інституціями, у тому числі й з УГКЦ як Церквою національною, впливовою. Не зумівши знищити її забороною і терором, Москва сьогодні намагається розколоти її зсередини. Саме з цією метою використовує внутрішню церковну фронду мізерної частки духовенства.

Немає нічого таємного, що не стало б явним
Щоб підсилити поодинокі й слабкі голоси фрондерів в УГКЦ, несподівано, тобто без відома і рекомендації Синоду єпископів, глави Церкви та благословення Папи Римського, з’явилися аж чотири (!) самозваних єпископи. Три з них — Ілля А. Догнал, Самуїл Р. Обергаусер і Методій Р. Шпіржік — громадяни Чехії, а Мар’ян В. Гітюк — громадянин України. Усі четверо приховують ім’я єпископа Г. (якщо він, звичайно, існує), від якого прийняли свячення. Пояснюють це потребою суворої конспірації й таємничості, якої священики обіцяли дотримуватися в тоталітарну окупаційну добу. Однак тоді духовна особа зобов’язувалася не називати імені ні того, хто святив, ні кого святили. Вони ж про свою хіротонію голосять на весь світ усіма доступними їм засобами інформації, а ім’я святителя тримають у глибокій таємниці. В умовах легально діючої в демократичній державі Церкви це є не тільки незаконним, неканонічним, а й глибоко аморальним кроком.

Квартет самозванців має власний сайт в інтернеті, доволі потужну друкарню, поширює власні брошури, статті, звернення, листи тощо, надсилаючи їх священикам, у монастирі, громадським організаціям мирян, приватним особам. А це свідчить про великі фінансові можливості та багатих господарів, свої ж джерела фінансування вони також тримають у таємниці.

Щоправда, «немає нічого таємного, що не стало явним». У Чеській Республіці парламент уже давно ухвалив «Закон про люстрацію», на підставі якого оприлюднено списки діючої в комуністичну добу агентури. Отож на одному із сайтів фігурує Ілля Догнал як особа, що була тісно пов’язана з чехословацькими та росій­ськими спецслужбами.

Чому троє іноземців, залучивши, очевидно для прикриття, ще одного місцевого монаха, створили групу, метою якої стало цькування та дискредитація провідних постатей, зокрема глави УГКЦ та духовних інституцій Церкви? У своїх багатотиражних опусах вони по–блюзнірськи глумляться над главою Церкви — людиною, що здобула всесвітнє визнання, яка вже давно є високим моральним авторитетом в Україні, у світі, у Вселенській Церкві. Намагаючись розколоти УГКЦ, вони зневажливо обзивають Блаженнішого Любомира «нехристом», «схизматиком», сіють зневіру в душах греко–католиків і неповагу до Синоду єпископів як керівного органу Церкви.

Хіба не промовистим є факт, що квартет самозваних єпископів, про хіротонію яких не знає ні Синод єпископів, ні глава УГКЦ, ні Папа Римський, зухвало, за принципом «лови злодія», звинувачує в неправомірних єпископських свяченнях владики Гузара, які він прийняв без відома Святійшого Отця. Проте, облудно замовчують, що це була воля Патріарха Йосифа, який, проголосивши Патріарший статус УГКЦ, обрав собі найближчими помічниками в цьому святому й великому для Церкви чині отців Любомира Гузара та Івана Хому; висвятив їх таємно на єпископів, щоб опікувалися підпільною Церквою в Україні, а владику Любомира призначив ще й єпископом–коадютором з правом наслідства. На жаль, через надуману причину, мовляв, немає власної канонічної території, а, насправді, небажання погіршувати взаємини з СРСР, Папа не визнав Патріархату УГКЦ і, отже, не визнав хіротонії цих двох єпископів. Негативні наслідки невизнання Папою Патріаршого статусу наша Церква відчуває дотепер. Зокрема, й у тому, що створює можливості розкольницькій агентурі спекулювати драмою Церкви.

Патріархат УГКЦ проголосив і утвердив Патріарх Йосиф. Церква має власну канонічну територію, діє в самостійній Українській державі. Тому, кожен наступний після Патріарха Йосифа глава УГКЦ просто зобов’язаний визнавати й утверджувати Патріарший статус Церкви.

Брудні фальсифікації, як засіб боротьби за владу
Не менш промовистим фактом у намаганнях поділити й розколоти українців є солідарність квартету з атеїстами–українофобами. Вони вважають галичан — греко–католиків справжніми християнами, у той час як православних українців обзивають «схизматиками»! Виходячи із такого середньовічного розуміння ролі Церкви, вони звинувачують Блаженнішого Любомира у «злочинній ідеї»» — пошуках шляхів до наближення, а, з часом — об’єднання українських Церков у єдину Київську Церкву. І цю, воістину християнську та шляхетну діяльність глави УГКЦ, ниці духом і вірою оцінюють як намір знищити саму УГКЦ. Це в час, коли Папа Римський відвідує синагоги, мечеті, веде екуменічні перемовини з РПЦ (до якої, до речі, підгірецький квартет не приховує своєї симпатії), з Вселенським Православним Патріархом, з протестантськими Церквами. А в Україні ще не розпочато діалогу, ще лише виношується візія, а звинувачення в намірах «знищити» Церкву, якій Патріарх жертовно служить, уже висунуто. І ким ?! Хто є ці люди, можна дізнатися вже з того, до якої аргументації вдаються у своїх «одкровеннях», і чого прагнуть досягнути. Кінцеву мету вони бачать у тому, що самим захопити владу. Вони не визнають Синоду єпископів керівним органом УГКЦ, вважаючи його формальним згромадженням послушних ставлеників Любомира Гузара.

Задля посилення власного впливу та створення враження, що громадскість «гаряче» підтримує самозванців, квартет організовує собі відгуки підтримки в інтернеті, подаючи, звичайно, свою розкольницьку діяльність як спасіння Церкви. І не гребують при цьому відвертою фабрикацією схвальних відгуків; мовляв, нас підтримує суспільство. Наприклад, як додаток до власних публікацій, квартет самозванців подає начебто передруковані з інтернету відгуки схвалення їхньої діяльності аж чотирьох генералів УПА і УГВР. Таке посилання «на генералів» свідчить, що іноземці або цілком не знають історії української визвольної боротьби, або свідомо вдаються до брудних фальсифікацій, щоб переконати наївного читача у своїй «шляхетній» патріотичній місії. Адже УПА та УГВР як структури визвольної боротьби давно перестали існувати. Усі члени УГВР або загинули в совєтських таборах, або померли в діаспорі ще кілька десятиліть тому.

Можна б ще аналізувати аналогічні «факти» із писань мнимих єпископів. Та, на мій погляд, достатньо тут поданого, щоб переконатися, кого заслано в нашу Церкву, і чітко заявити провокаторам: чергова широкомасштабна операція російських спецслужб проти Української Церкви, а, отже, й проти Української держави — не пройде. Іноземну агентуру треба видворити з України.

Іван Гель
довголітній політв’язень, громадський діяч
СВІЖЕНЬКІ ЖАРТИ ПРО ПІДГОРЕЦЬКИХ ОТЦІВ (БІЛО-ЧОРНИЙ ГУМОР)
АНТИСЕКТАНТСЬКА АКЦІЯ В УКРАЇНІ!

– Чому підгорецьких найбільше цікавлять у цьому житті окультизм і єресі, тобто одне духовне зло?
– Ну, хто чим живе, що практикує, що кому сниться, тим він і ділиться з ближніми усно чи письмово...
– Кажуть, що в Підгірцях найправдивіша Церква, попри всі інші?
– Не зовсім правильне твердження: не Церква, а секта найправдивіша і найсучасніша також. Про це тепер знають зараз навіть діти, яких готують до Першого Причастя.

Підгорецькі отці, думаючи, що вони єпископи з дитинства, створили Синод у Підгірцях і забули при тому найголовніше – зареєструвати його в Римі…

Запитання від глядача на популярній грі: Що? Де? Коли?
– Звідки у підгорецьких стільки багато коштів: на утримання їхнього сайту, масових розсилань брошурок?
Відповідь представника команди:
– Та як звідки? Просто мають вони «недірявий дах» на висоті. От і все.

Найбільш сенсаційний парадокс століття:
Підгорецькі бунтарі затято вирішили здолати «дух брехні-єресі» гумовими кулями власного виробництва, окультно-єретичними…

Вчитель запитує учнів на уроці християнської етики:
– Шановні діти, хто з вас знає, що таке насправді ІКТ, як же розшифровується ця незнана раніше абревіатура?
Після короткої паузи один із школярів піднімає руку та й каже:
– Я знаю!!! Це істинно криві твори ОЗП…
– Відмінно! – вигукнув учитель, – але, що означає те ОЗП?
– Та ж отців з Підгірців, – мовив задоволено учень.
В посланнях підгорецьких ультрабаламутів, крім декотрих крихт істини, є теж немало всяких пліток, дивацьких узагальнень, неперевіреної інформації, що не виглядає цілком фахово, наприклад, з журналістського боку… Звідки це?
– Після тривалих роздумів на компетентній раді дійшли до висновку, що вони, мабуть, швидше всього, полюбляють дружньо слухати міжрегіональне «ББС» – «баба бабі сказала».

Одного разу Глава УГКЦ Блаженніший Любомир Гузар вирішив пройтися певними «гарячими» місцями Києво-Галицької Митрополії, щоб подивитися зблизька як проживають вірні греко-католицького обряду, насамперед духовенство. Хтозна чим потішить ще згодом старість. Вдягнувся у старий одяг. Узяв до торби сухарів. Трохи джерельної води і пішов. На голову одягнув каптур, так що непросто було впізнати відразу, хто то такий…
Ходив-ходив, мандрував, відвідуючи свою канонічну територію і завітав аж у Підгірці, де проживали начето якісь єпископи з липовими «свяченнями», на котрі ніхто з офіційних представників Христової Церкви не давав належної згоди.
Неподалік від асфальтової дороги побачив чорнуватий сільський будинок, який чомусь називали там монастирем, хоч він не був зареєстрований як монастирський дім, а на передньому фасаді виднів підозрілий напис чесько-українською мовою зі словацьким суржиком: РЕЗИДЕНЦІЯ ОРТОДОКСАЛЬНИХ ЄПИСКОПІВ. Це Блаженнішого насторожило. Чув про цю чудасію ще раніше… Та не цілком вірив, що щось подібне може мати місце в Церкві поруч канонічного права, яке так вивчають по духовних закладах.
Постукав у напівброньовані двері в післяобідню пору. Один з мешканців «резиденції» відчинив. Правда перед тим спитався нашого мандрівника: Хто? На що він відповів неголосно: Свій!
Зайшов усередину. Дивиться на стінах фотографії «єпископів» у паперових мітрах. А самі вони щось натхненно гуртом на столі пишуть, подібно як колись запорізьке козацтво – листа до турецького султана.
Ледь змінивши голос та сказавши, що є лише простим подорожнім (на землі), поцікавився:
– Що ж ви за єпископи такі? Хто ваш нечуваний святитель (-лі)?
Відповідь дав найстарший від усіх, якого звали в народі Іллею Догналом:
– Якщо чесно, ми самі придумали цю забавку в єпископів. Надумали втілити її в життя. А взагалі-то навіщо вам те знати. Ми не хочемо ні перед ким розкривати всіх карт, аби цілком не програти. Можемо тільки сказати, що кожен є «не з цього світу».
Кардинал Гузар, на мить замислившись, відказав сміливо:
– Якщо вже така складається справа, раз ви всі позаземні, то дозвольте хоч мені оглянути вашу літаючу тарілку…

Підгорецькі розкольники вже так роздули декотрі церковні проблеми, що одного прекрасного Божого дня їм бракнуло через те дихання… Тож прийшлося співати невизнаним подвижникам загальновідоме «вічная пам'ять».

Стрілися якось у лісі дві подруги, збираючи гриби, та й питає одна другу:
– Галю, – каже жінка до Катерини, – на мою думку, наші сільські єпископи, майже бездоганні, тільки їм не вистачає ще двох речей: кинулися з головою у письменство, через що не мають тепер багато часу, щоб з нами побалакати на лавці. Це одне. А друге – було б файно, якби вони їздили постійно фірою, замість дорогої іномарки... Ми б їх більше тоді бачили та чули. Не треба б було вже нам того 12 львівського каналу!

додано через 4 хвилини 27 секунд:

І ще трохи гумористичного про наболіле:

НЕВТІШНА КАЗКА ПРО ПІДГОРЕЦЬКИХ ПОДВИЖНИКІВ…

Жили-були на білому світі Ілля А. Догнал, Методій Р. Шпіржік, Роберт Обергаусер і Маркіян В. Гітюк… Ще від дитинства всім здавалося, що вони особливі, не такі як усі інші. Весь час утікали від «духа світу», так що вирішили кожен по-своєму вступити до монастиря. Вивчилися на священиків, бо любили бути завжди і всюди в центрі уваги. Проте цей «дух світу» прихопили частково зі собою, сховавши нишком до спідніх кишень.
У монастирі здружилися тісно з чотирма подружками з не зовсім доброю репутацією: ілюзією, неправдою, анархією та гордістю. Скрізь вони почали за ними бродити, де б подвижники не навідувалися. Коли «духовенство» – Ілля, Методій і Роберт після бурного життя в Чехії завітали до нашої Неньки-України у славне с. Підгірці і пов'язали долю з однодумцем Маркіяном, який шукав не знаючи чого, у всіх почала визрівати в голові (не в серці) одна велика ідея: втнути щось таке, щоб аж увесь світ здивувався від цього. І ще в них була манія величності, тому що вважали себе найкращими, наймудрішими, найсвятішими, най-най… Хоч не кожен так міркував про підозрілих подвижників, що не викликали повної довіри.
На українській землі знайшли до повного щастя ще одну товаришку для життя, а сама – немудру славу, котра вже раніше мала на них око... Вона їм допомогла відкрити в собі (найбільше Маркіянові) нечуваний досі талант письменника. І от вони почали багато-багато писати. Але не духовні твори малювали, а… різну фальш, осудження, про окультизм у власному розумінні. Теж (щоб це не виглядало дуже страшно) прикрилися овечими шкурами, хоч насправді були в душі вовками, твердячи, що працюють легально санітарами великого «лісу» – Церкви Спасителя, на котру дивилися тільки через темні окуляри, незалежно від часу доби, бо інших просто не мали. Дехто з передбачливих зауважував, що в однієї «овечки» стирчить з-під шкіри кусень вовчого хвоста, а в другої – кінчик не свого вуха. Гадав, що це йому здалося, та згодом зрозумів, що не помилився. Бо перевдягнулися в благих овець хижі і люті вовки, які себе несправедливо декларували «Божими дітками». То зі св. Духом загравали, то зі злим, як виходило.
Приснилося комусь із них, що «харизматична спільнота» в Підгірцях є одночасно «окремим Божим царством», що всі вони найправдивіші пророки сучасності за всю історію людства. Це нове «Боже царство» вирішив уже тут очолити старший за віком Ілля Догнал, який теж відносився до вибраних з-поміж народу. Лиш уся біда в тому, що вибрали для драматичної місії вони себе самі… Гадаючи, що прийшов наказ згори у вигляді грому з блискавкою серед літнього дня.
Якщо хтось їм не подобався, особливо у «занечищеному лісі», того мастили з ніг до голови чим попало, не шкодуючи газетного паперу, щоб і там залишити про своїх надуманих ворогів слід. Грішили скандалісти теж як будь-яка смертна людина…
На досягнутому не зупинялися. В одну чарівну ніч кожен подвижник, як ніколи, мав сон, що є, отже, в єпископських ризах, а вірні їм (!!) люди викрикують по околиці «Наші єпископи, наші отці…». Тому й заманулося відчути себе також у мітрі єпископа, з жезлом у руці в колі невтомних подруг – ілюзії, неправди, анархії, гордості та слави (нерозумної). Уявили, що сон віщий, неземний. Але що їм те сновидіння, коли мрія про владу ходила за ними повсякчас, мов тінь. Не згасала як на зло.
Заявили цілому світові, що є вже владиками, не зважаючи на те, що це виглядало неабияк комедійно (крутіше ніж у цирку!), бо теж залишалося у глибокій-преглибокій таємниці. Навіть підгорецькі бабці, які часто дізнавалися та передавали одна одній найсекретнішу інформацію, насамперед пов'язану з життям-буттям села, не могли ніяк довідатися хто, як, де і коли вділив їм ті дивовижні єпископські свячення (якщо так і трапилось). Так бажали знати, так крутились, але все намарно – таємниця і крапка. На щастя, єпископи не проголосили себе водночас «наполеонами», а то б було досить рідкісне поєднання: єпископи-наполеони… Крім того, стали, між іншим, теж «пророчим синодом».
Писали, розсилали, закликали… Давно вже конфліктували з послухом, а потім узагалі перестали з ним балакати. Був до вподоби розбрат. Знаходили довкола якісь проблеми. Їх роздували ще більше наче резинові кулі, що аж деякі потріскали від надмірного тиску. Нікого не боялися, навіть Бога, ба, говорили, що чинять те задля Нього, щоб Його Слово збереглось під сонцем. Хто думав трохи інакше від них – важко помилявся і перебував, як казали, на шляхові поза синьо-голубим небом. В Україні їх не визнано. Рим теж не подав «духарям» назустріч очікуваної руки… Суцільні нещастя впали на премудрі голови, висячи вперто Дамоклевим мечем.
Одного разу коли подвижники відмовляли під обід свої незвичні молитви з піднятими при тому вверх руками, намастивши чорною глиною лице, що символізувало грізність невідомо чию, почули спільно з неба дивовижний шум. На очах у всіх постав сяючий ангел надзвичайної краси. Як же отці зі села зраділи, що удостоїлися такого дива. Застрибав поважний віком Ілля від радості. Друзі по духу почали розмахувати в придорожній хаті руками, кричачи істерично: «З нами Бог, Марія, всі святі…». «Нас нарешті зауважено небом», – вигукував удоволено писар-єпископ Маркіян.
Ангел (як учитель на уроці) почекав поки владики втихомиряться, а потім сказав таке: «Завтра зранку повинна спуститися з неба невелика хмара, на яку ви мусите сісти та піднятися разом до небесних просторів – вас там вельми хоче бачити Господь». І враз, повідомивши новинку, зник…
Подвижники на мить задумалися, переговорили і взялися швидко за діло. Найперше прийшлося дістати нашвидкуруч по знайомству три нові єпископські вбрання з мітрами, адже досі було одне на чотирьох. Допоміг у цьому також і шикарний джип, бо в часі тоді досить розходилося.
Одягнені по-єпископськи, причепурені, підгорецькі чекали надворі на обіцяну хмару. Посходилися жіночки-фанати, які були без єпископів, як рибка без води. Частини ридала, бо думали, що їхніх місцевих єпископів, мучеників за життя, забирають до небес на завжди. А вони й самі були не проти поселитися відразу й назавжди поруч ангелів зі святими. Тільки не признавалися своїм палким шанувальницям.
Сіра хмара спустилася в оточенні різноманітних небесних сил, Божих посланців. Не забули взяти крадькома зі собою лицемірство з лукавством, котрі, як виявляється, часто вчащали до підгорецьких подвижників у гості, які їх радо будь-коли приймали.
Піднялися враз угору. Зацікавлених єпископів завели до прекрасної палати небесного палацу, де був розташований кришталевий трон Господа Бога. Тішились, як ніколи до цього. Мов маленькі.
Всевишній піднявся зі свого трону та й мовив до прибульців у ризах:
– Нарешті Я з вами зустрівся, бо віддавна думав про цю зустріч, і майже всі небожителі зі Мною!
– І ми мріяли про неї, наш Владико! – виголосив Кир Ілля Догнал з формальної «Підгорецької єпархії».
– Святий Петре, принеси-но сюди зараз те, що ти мав принести, – попрохав Творець.
Петро хутко виконав прохання свого відвічного Царя, принісши з канцелярії високий стос однорідних брошурок, добре знайомих для подвижників з підгорецького краю.
– Що це таке? – спитав Господь, взявши до рук одну із численних брошурок.
– Як що, наш дорогий Боже, це ж наші вистраждані листи-послання. Трудились ми всі над ними як день, так ніч, захищаючи Твоє святе ім'я та честь, не досипаючи не раз! – заявив на небесах схвильовано владика Методій Шпіржік.
– Так і було насправді, – підтакнули преосвященні Методій Шпіржік і Роберт Обергаусер.
А тим часом Архангел Михаїл забіг упору на горезвісний www.сommunity. оrg.ua і якраз перечитував те, де єпископи закликали християнський люд проклинати Главу УГКЦ Блаженнішого Любомира Гузара, всю офіційну церковну ієрархію, звинувачуючи їх необдумано незаконним шляхом у єресях, духовній смерті…
– Чи знаєте, шановні, що за таку не то що нехристиянську, але й нелюдську політику на вас чекає пекельна пропасть, адже в Біблії написано чорним по білому, щоби благословляти, а не прокликати, любити своїх ворогів, якщо вони насправді є? – звернувся голосно безстрашний Михаїл. Де набралися, шановні, такої антихристиянської злобності? У Новім Заповіті?
– Та, та, та зна…
Опустили дружньо голови. Не мали у відповідь що сказати. Мовчали…
– Великий силою Архангеле Михаїле, вірний небесний воїне з диявольським злом. Спали сьогодні цю всю макулатуру, щоб не збивала нікого більше з пантелику, всі ненависні послання. Заблукані чомусь забули, що живуть вони після гріхопадіння і що на землі нема тепер нічого вже абсолютно досконалого в людській дійсності. Боролися не так з гріхом, як з особами (ІЄРАРХІЄЮ МОЄЇ ЦЕРКВИ!). Церковна влада, хоч і помилялася часом, проте була правовірна, бо ж на ній була позначена апостольська сукцесія (передання). А на них що? Скинь геть оцей некатолицький «синод» якомога швидше з неба додолу, в чому вже маєш потрібний досвід… Тому що ці «єпископи» Мені незнані. Старались весь час про нетрадиційну духовність. В нашій канцелярії їхні імена, звичайно, відсутні. Та й благословення Я ніколи не давав… Хіба що Мій противник. Квартет лжепророків писав превсяку брехню з домішками правди, спотворюючи церковну дійсність, часами посилалися по-сектантськи не цілком до теми на Моє Господнє Слово – св. Писання. Гадали собі, що виконують місію нашого апостола Павла; що коли мовчатимуть, то заговорять каменюки в Підгірцях. І Мені бажали служити, і також Моєму нерозкаяному недругові-дияволові. «Мудрішим і святішим» від Мене Самого в небесному Царстві місця не було, нема й не буде!.. Пекельні ворота не сміють здолати правдивої Церкви, Містичного Тіла Мого Сина Ісуса.
Михаїл виконав наказ свого всемогутнього та справедливого Пана, скинувши одним махом псевдоєпископів, повних лукавства, на низ. Ілля пробував пручатися, але… Він них мало що після того лишилося. Хіба що неприємний запах…
Може хтось потім і зронив крокодилячу сльозу.
Цитата:
слухай, дідвото! промий трохи вочі і навчись сам фільтрувати брехню, якою вже по вуха обмастилися самозвані сектанти (яких такі дурні як ти називають владиками).
Будь хто, прочитавши листа з Риму зрозуміє, що там насправді сказано... дивно, що вас всіх так засліпило! та ви всі вже просто одержимі підгорецькими духами злоби і гордині.

Слухай,kalef_f. Я дав собі слово ніколи не писати у цій темі з такими брахіозаврами, як ти, але:
Які б ті отці не були, ти береш на себе моральну відповідальність і за те, що пишеш про них, і за те, як називаєш тут усіх без уточнення твоїм терміном -дідвота-, раховуючи твою нульову компетенцію в цьому. Але що ти знаєш про моральну відповідальність, як і про все інше в етиці, тай загалом у філософії, а відтак і в теології. Ти просто поганий пес, який багато гавкає не думаючи про наслідки для себе та інших. Може, в плані християнських практик я і нічим не кращий, але знайшов би я тебе, навчив би гавкати коректно. Я маю певні здогадки про тебе в реальній жизни, але це вже мої проблеми. Більше нічого не писатиму, бо ти йолоп і це безрезультатно.
Перепрошую всіх за втручання! Полеміку продовжуйте, і хай нам всім Бог помагає.
Takada пише:
Я маю певні здогадки про тебе в реальній жизни, але це вже мої проблеми.

Це на реколекція у "достойниуів" ви нешановний так співати навчилиссь?
Стосовно такади і дому (дім) - класичний доказ того шо підгорецька братва ходить по світі з промитими отчями "епіськопами" мозгами.

А то вже десь на якомусь форумі писалося: Як би в Підгірці приїхав Папа і відчитав акт екскомуніки "епіськопи" би твердили шо то переодягений блаженніший Патріярх Гузар. І ті матолки які там їздять і їм вірат вші до єдного би увірували в "істинну" "правду" підгорецких "епіськопів"

Тре трохи вочі розути аби зовидіти жи Москєвский Діомид і підгорецькі самосвяти одних рук діло. І то аж ніяк не Боже.
Takada пише:
Які б ті отці не були, ти береш на себе моральну відповідальність і за те, що пишеш про них, і за те, як називаєш тут усіх без уточнення твоїм терміном -дідвота-,

для дундуків уточню -- -дідвота- -- це про Takada
dim і їм подібним сектантів.
і беру на себе всю моральну відповідальність за це!

Takada пише:
знайшов би я тебе,

пиши куда підійти -- перетрем!

додано через 6 хвилин 16 секунд:

Takada пише:
знайшов би я тебе, навчив би гавкати

дякую, але я вашої підгорецько-псячої науки не приймаю!
kalef_f пише:
дякую, але я вашої підгорецько-псячої науки не приймаю

А ти взагалі знаєш про що та наука? Ти там був і чув про що вони вчать, що так грізно розказуєш байки людям? Це чисто по-бабськи говорити по наслухах. О Б С (одна баба сказала). А те, що ти називаєш "псячою наукою" ні на йоту не відступає від Біблії (якщо ти чув про неї) і пояснюється так, як це пояснювала церква протягом 2000 років. І якщо ТИ називаєш науку про спасіння, про Ісуса "псячою", то Бог тобі суддя... Все одно, рано чи пізно, ти помреш і, віриш в це чи ні, станеш перед Ісусом і подивишся Йому в очі. А Він тебе спитає, як ТИ назвав Його науку. Уяви собі вічність в пеклі... А тепер скажи сам до себе: "Мені байдуже, що я буду горіти в пеклі вічно"
Часу є мало, життя минає: за гріхи пекло тебе чекає...
Маєш час для покаяння...
Цитата:
пиши куда підійти -- перетрем!

That's ok. Where are you from?
Цитата:
для дундуків уточню -- -дідвота- -- це про Takada
dim і їм подібним сектантів.
і беру на себе всю моральну відповідальність за це!

Уточнювати треба було раніше, мене тут взагалі не було - я реагував на хамство по відношенні до інших.
Цитата:
дякую, але я вашої підгорецько-псячої науки не приймаю!

А не боїшся в цьому житті, або в іншому? Особливо, зважаючи на те, що ти навіть не зрозумів, що я ніякого відношення до підгорецької науки окрім як описово теоретичного не маю. Вся справа була в тому дурному твоєму хамстві, яке ти адресував всім, а лише після того, затрусившись, усвідомив помилку, спричинену слабим інтелектом. Висновки кожен учасник форуму робить сам. А з тобою розмова може мати сенс лише особисто.
Takada пише:
That's ok. Where are you from?

шо ти крутишся апять -- пиши куда підійти -- невже не зрозуміло написано?
Takada пише:
Уточнювати треба було раніше,

Хіба це моя проблема, що ти зі своїми курячими мізками не розумієш, що коли в пості використовується цитата, то і пост звернений до автора.

Takada пише:
я реагував на хамство по відношенні до інших.

в тому то й справа, що ти реагуєш, а не думаєш! -- тобою керують інстинкти і рефлекси.
Давай десь на Стрийській(краще біля податкової) у будь який робочий день ввечері. Не підходить - можна по іншому. Можна попередньо узгодити час, можеш дати знати безпосередньо, але краще за два дні до того, щоб я встиг прочитати. Можеш написати приватне повідомлення.
Цитата:
що коли в пості використовується цитата, то і пост звернений до автора.

Так це ти викручуєшся, -дідвота- - форма множини, а цитата від одного автора. А відтак ти повинен був або уточнити, або використати інший термін.

Цитата:
ти реагуєш, а не думаєш!

Антитеза - реакція на тезу(Будь який підручник з формальної логіки)
Філософська рефлексія - одна з форм реакції свідомості на отриману ззовні інформацію.
Takada пише:
Давай десь на Стрийській(краще біля податкової) у будь який робочий день ввечері. Не підходить - можна по іншому. Можна попередньо узгодити час, можеш дати знати безпосередньо, але краще за два дні до того, щоб я встиг прочитати.

та нема питань - хоч нині! як я тебе впізнаю?
Takada пише:
Можеш написати приватне повідомлення.

в приват я тобі хіба це можу написати ПНХ!