Золочів Плюс
Форум міста Золочів

Чи повернуться заробітчани?

Автор Повідомлення
Чи повернуться заробітчани?
Хто поверне нам тих людей які виїхали на заробітки? Перша хвиля еміграції була пов"язана з жінками, на заробітки виїжджали жінки, зараз вони вже освоїлися в чужій країні і "кличуть" до себе чоловіків, або наоборот, і розпочинається виїзд сім"ями українського населення, що робити? Хто поверне нам наших людей? За якийсь час сюда приїдуть корейці, китайці, і така держава, як Україна поступово буде зникати з карти світу!!
думаю не.
Шалені гроші пересилають в Україні наші заробітчани, шо є добре для економіки ну і для тих кому їх слють . Точної цифри не памятаю...
А, може то все простіше треба наоборот тих людей, які є на заробітках рахувати івесторами і допомагати їм певними діями збоку держави, наприклад з сторони банків "брати" менші проценти, що до переказу грошей?
Олег, молю і благаю всім чим завгодно: НЕХАЙ НАША ДЕРЖАВА НЕ ПХАЄТЬСЯ В НАШІ СПРАВИ!!! В першу чергу ми втекли від неї, і менше всього хочемо, шоб і тут вона нам життя переср@л@. А тим більше, коли йдеться про основне, за чим сюди їхали - тобто, гроші. Повір, більшого ледаря і злодія, що прагне привласнити наші кровні, ніж наша держава, НЕМАЄ.
Ти думаєш, люди не хочуть повернутися додому? Та кожної ночі рідна земля кличе уві сні, кожен день у вітрі чути її голос...

Нехай би життя середнього українця було біднішим, ніж середнього европейця, проте хочаби почуватися в правовій і соціяльній сферах нехай би наша держава дала нам, як почувають себе европейці. От і все. Нічого більше вигадувати не треба. Тоді і не виїжджали би, і поверталися.
AVB, у всьму винна наша байдужість, громадська не активна позиція в житті. То найперше чому люди повиїжджали, треба забувати такі слова "якось воно буде"чи "то сі зробе", НІХТО НІЧОГО ЗА НАС НЕ ЗРОБЕ КРІМ НАС САМИХ.
Так! Згидний зи всима на 100%. Як би не люди що за кордоном то багато симей бы досягало ривня бомжування! Я зара в США. Хоча маю тут и гроши и машину. Но всеривно хочеться до дому. Але нажаль наша держава робить так, шо ше не заихав, а вже ничого не хочеться. Взяти Львивську таможню. Люди не можуть зразу попасти до дому, бо завжди дочогось придераються, и бильшисть летить через Киив. И скажить навищо таки цирки. Шо митники мало заробляють. Людина думае як поскорише побачити ридних а тут з боку своих ще виникають проблеми!
Олег пише:
брати" менші проценти, що до переказу грошей

Нам взагалі держава повинна проценти сплачувати, бо:

- ми інвестуємо валюту в українську економіку
- не сидимо тягарем соціяльного забезпечення на шиї держави
- заробляємо собі на гідну пенсію в старості, і не з кишені нашої держави

А натомість, наші банки, за те, що на їхні рахунки поступає переказ, забирають собі 1%! Питання: за шо?! Чому іноземні банки нічого за вхідні перекази не забирають? Навіть готові sr@ку цілувати, шоб їм но перечислити гроші.

Вже багацько людей поповерталось... Покрутились, подивились, і далі ноги в руки, торбу на плечі. Закордон, це як екстезі. Раз попробуєш і зразу залежний, вже більше нічого іншого не підходить.

Є правда, один варіянт масового повернення. Це доведення рівня заробітку людей до закордонного рівня. Але це не означає 100%-ої гарантії. Бо люди будуть ше добре думати перед тим, як згодитись знову дивитись на набурмосену продавщицю, випрошувати шось в працівника соцзабезу всіма правдами і неправдами і для провадження якоїсь справи проходити адське коло інстанцій, ніби шось їм винен.
AVB пише:
Є правда, один варіянт масового повернення. Це доведення рівня заробітку людей до закордонного рівня. Але це не означає 100%-ої гарантії. Бо люди будуть ше добре думати перед тим, як згодитись знову дивитись на набурмосену продавщицю, випрошувати шось в працівника соцзабезу всіма правдами і неправдами і для провадження якоїсь справи проходити адське коло інстанцій, ніби шось їм винен.

Коли наші заробітки будуть рівнятися до рівня життя, яке є заграницею, тобто люди зможуть вільно дихати і вільно себе почувати кожен день, і день за днем - коли це станеться, а це буде, не скоро, але буде, разом з тим і зникнуть недовольні продавці (які ніби не для себе працюють), зміниться система соцзабезу (або взагалі зникне), зміниться саме відношення людей до людей.
Ну що багато говорити, там де є достаток, нема дурнуватих проблем.
І навіть непотрібно мати всім по 3-4 машини, потрібно заробляти так, щоб в банку був рахунок, який постійно поновлюється за рахунок відкладень, належний відпочинок кожного року, і не в Карпатах в палатці, а в Буковелі, Криму "Лазурний", Болгарія, Туреччина, Чорногорія і т. д. Зранку встаючи з ліжка, щоб голова не боліла де взяти гроші на навчання дитини, чи поміняти матері зуби.

Вірю у це, вірю й у повернення всіх, бажаю це всім. Поки ми молоді, думаю доживемо до цих змін і до такого життя.
Цікаво чи був хтось з авторів повідомлень, чи, навіть, автор теми хоч раз на заробітках. Взагалі, мені дуже не подобається термін заробітки. Проте більшість нашого населення звикло так називати трудову міграцію. Я, наприклад був багато раз у Польщі, двічі у Росії, Двічі у Прибалтиці. Мені не подобається термін "заробітки" саме тому, що більшість заробітчан зааробляють менше середнього відносно місцевого заробітку тої чи іншої держави. Проте, навіть такі кошти є досить суттєвими відносно середніх українських доходів. Як не двино (якщо ви цікаветесь економікою) грошові перекази українців мають негативний вплив на макроекономічні показники. Тобто підштовхують інфляцію. В це важко повірити оскільки ми звикли що заробітчани приносять велику користь державі. Насправді вони приносять велику користь в першу чергу тій державі у якій працюють, в другу чергу своїм власним сім'ям (що не мало важливо!) і лише в трею чергу власникам споживчого ринку стимулюючи попит. Будемо чесними, намагаючись зекономити та максимізувати дохід кожен старається не думати ні про податки ні про соціальні гарантії ні про пенсію. Для заробітчан це проблема.
На моє власне переконання масового повернення заробітчан ніколи не буде. Це буде поступовий процес який буде тісно пов'язаний із ситуацією в світовій економіці, політичній ситуації в Україні, розвитку ринку трудових ресурсів та ще великій кількості факторів.
По перше створити робочі місця. Для цього необхідно підготовити земельні майданчики для ринків із мінімальним набором обладнання торгові ряди, місця для стоянок автотранспорту, сміттєконтейнерів, а на продуктових ринках павільйони санітарних служб. Такі робочі місця саморегульовані і коштують для бюджету мінімум з найбільшою віддачею. Ринки слід розмістити в перетині місць підвезення товарів та під'їзду чи підходу покупців. Не допускати зменшення торгових місць із відкриттям нових ринків вони розподіляться самі. Радіуси обслуговування таких ринків для Золочева 1,5 км. Це забезпечить робочі місця для міської громади і для мешканців сіл району.
По друге підібрати зручні майданчики із спокійним рельєфом та підведеними мережами (залягання грунтових вод не вище 3 м) для інвестиційних пропозицій під розташування підприємств.
В районі об'їзної та залізничної колії виділити ділянки під розташування логістичних складів.
По можливості розміщати підприємства із шкідливими викидами на південно західних околицях згідно рози вітрів.
Дотримуватись генерального плану міста а особливо червоних ліній вулиць це збереже кошти громади на утримання житлово-комунального господарства.
Трудовим емігрантам створити кредитні спілки для дрібного а потім і більш серйознішого підприємництва, можливо і свої банки. На жаль не маю статистичної інформації.
мамо, а люди існують?
нє, синку, то фантастіка...