Золочів Плюс
Форум міста Золочів

А де ж були українці?

Автор Повідомлення
А де ж були українці?
Нераз при спілкувані з іноземцями, що десь-колись цікавилися нашими землями, можна почути давно заїжджені вирази:

"Львів - то є польське місто" чи "Золочів заснували жиди. Тут вони завжди жили"

Таке враження, що українці на своїй землі докладали рук до творення історії тільки в найзахолусніших хуторах, і то як найнижча каста.

До такого висновку підштовхує стаття одного нащадка вихідців із Золочева. Не знаю, кому як, а мене таки троха зачіпає таке ставлення іноземців до нас. Я розумію, що їхні знання є досить завужені і упереджені, але це не означає, що така ситуація має бути масово подавляючою.
Іноземці - то поляки чи португальці?

Псіх ти, живеш в гарному місті, а маєшся х... ньою.
дійсно українці колись за бабці Австрії і панської Польщі були пригнобленим народом, в містах їх було дуже мало, в основному в селах жили... і чомусь ніколи ніхто повстань ніяких не робив, коли навіть забороняли говорити українською мовою.... аж потім, коли в 39 році радянська влада почала українізовувати західноукраїнські землі, направляла сюди тисячі вчителів, щоб ліквідовували безграмотність, то тут звідки не візьмись появився "український дух" і армія УПА і автомати звідкись взялись для боротьби з більшовиками... дійсно, а де ж були українці до того? і чому в "щирих українців" зараз лишень на умі те, що радянський період був самим гіршим для них, а чому ніхто з нациків не говорить за минулі століття з такою самою ненавистю, коли народ жив в злиднях, був забитим, затурканим, споєним? чому ніхто не говорить, що Львівщина в радянські часи була одним із найпотужніших промислових регіонів? Чому на умі лише одні репресії, коли на замку розстріляли 600 чоловік? якщо потім німці з українцями на Золочівщині потім розстріляли 3000 євреїв (і українців)? Чого ніхто не згадує за сотні вбитих після війни тих, хто вступав в колгоспи, будував нове життя? І зрештою ніхто не говорить, що в 89 році населення золочівщини було 80 тисяч, а тепер 70 з яких майже 10 на заробітках? Куди ми йдемо шановні земляки? Мені здається, що нас ведуть в НІКУДИ... ИМХО
Ernesto пише:
Куди ми йдемо шановні земляки?

не знаю як хто, а аффтар(до речі фієрічєскій *censored*)-йде на ЙУХ
Читати тре більше, думати..... і не будеш задавав таких дурнуватих питань.
Васілій пише:
Читати тре більше, думати..... і не будеш задавав таких дурнуватих питань

Адназначно
voshkaniridze
Цитата:

От візьми оцю фразу, і ткни її на любе інше питання на форумі. В більшості випадків вона і там пройде
І не тому шо автор зморозив, а тому шо це стандартна затичка, коли нема шо сказати а морду комусь заткнути тре..
А ти - "адназнааааачно"..
Alexis пише:
коли нема шо сказати а морду комусь заткнути тре..

ти чо такий зашуганий? кругом якісь заговори тобі сі мєрєщат
Не перший раз доводиться читати різкі випади аффтара в подібних темах.
Не переводь стрілки, обоснуй свої "censored" і "ЙУХ"!
Alexis пише:
обоснуй

панімаєш, якщо людина вміє думати і має розум то не буде валити в одну купу сім бочок арестантів. тому я й написав шо афтару тре більше читати і менше писати.
Васілій пише:
Ernesto пише:
Куди ми йдемо шановні земляки?

а ти куди йдеш, земляче?
Думаю, смисл посту був не в арестантах..
І погодься, якби ти відразу відписав корректніше (хоча б як зараз), теж не було б дурних запитань.
Alexis пише:
Думаю, смисл посту був не в арестантах..

не тупи
Alexis пише:
якби ти відразу відписав корректніше

я й ше раз можу написати-афтар пишучий такі тексти-далпайьоп фієрічєскій абикнавєнний а шо нє?
Васілій пише:
такі тексти
Які ТАКІ?
Тебе заклинило? Знов по кругу?

додано через 3 хвилини 57 секунд:

І чому ти бачиш тут арештантів, а я - "щирих українців" (в лапках)?
Alexis пише:
Які ТАКІ?

істєрічєскіє не путати з історічєскімі. так зрозуміло?
панімаєш на справді я так само напишу і нацозабочєному. тому шо тірпєть ненавіжу радикально настроїних як з тої так із іншої сторони. шо тим шо тим дорога-на йух
Васілій пише:
тірпєть ненавіжу радикально настроїних
Радикальний антирадикал?
Так і автор радикалів тоже вроді не хвалив..
А "істєрічєскіє".. Ні, то ше не істєріка. Є і похуже..
Сам же ж ведеш себе як істєрічка, якій наступили на больну мозоль.
Alexis пише:
Так і автор радикалів тоже вроді не хвалив..

автор такий самий зашорений як і ті яких він не хвалив. тіко наїбурот
Так тема вроді така.. а шо нє?
Alexis пише:
Сам же ж ведеш себе як істєрічка, якій наступили на больну мозоль.

тобто якшо я тебе па дружискі зара тожи пошлю на йух то в мене істєрика? може ти і прав. значить я істєрічний радикальний антирадікал
- а ві бі мглі вийті замуш за радікала?
-за раді когоооооооо?
Звичайно істєрика!
Мене то за шо??
Alexis пише:
Мене то за шо??

а жиби сь знав. чо такий нудний?
Не знаю про якого автора ви постійно згадуєте.
Автор теми ніби я. І метою було висвітлення думки співрозмовників про історичне значення українського населення в загальних державотворних процесах на теренах, де ми зараз "маємоте, що маємо". Ну до чого тут "куда ми йдемо"?
Васілій, атвічяй!
Місцевого "колориту" тут ітак хватає.

додано через 1 хвилину 55 секунд:

AVB Все прояснено вище.
З цього партизана багато не витянеш
А хотілося б. Пише він всеж таки толково. Хоч і гостренько

Васілій, атвічяй!
AVB пише:
Васілій, атвічяй!

а ти крім себе ше шось читаєш?
а про куда ми йдем-Ernesto
пропонує йти в зовсім протилежному напрямку ніж той шо пропонуєш ти. а мені з вами обома нє па путі от і сремся. до речі мікро модель України. але... пока ми сремся-не все втрачено
Тобто, НЕВСЕРЕМОСЬ!

Та читаю я Ernesto. Він пише грамотні речі. Абсолютно з ним згідний, шо українська нація здійснила великий ривок в свому становленні протягом радянського періоду. Цілком підтримую визнання на державному рівні фактів репресій і їх засудження. Але не односторонньо!!! Як же ж можна признавати одне, і закривати очі на аналогічне з іншого боку? Як це називається?

Дійсно. Якби ми не сралися, то справді йшли би в НІКУДА. Це вже така наша натура.

додано через 1 день 1 годину 42 хвилини:

Васілій пише:
а мені з вами обома нє па путі

А можна поконкретніше?
Alexis пише:
От візьми оцю фразу, і ткни її на любе інше питання на форумі. В більшості випадків вона і там пройде
І не тому шо автор зморозив, а тому шо це стандартна затичка, коли нема шо сказати а морду комусь заткнути тре..
А ти - "адназнааааачно"

в даному випадку автор (Ernesto) зморозив. Давай почитаєм його пост по порядку:
Ernesto пише:
дійсно українці колись за бабці Австрії і панської Польщі були пригнобленим народом, в містах їх було дуже мало, в основному в селах жили... і чомусь ніколи ніхто повстань ніяких не робив, коли навіть забороняли говорити українською мовою

Дійсно за часів Австрійської імперії більшість західних українців складали селяни-кріпаки. Проте не всі західні українці були селянами. Виразну соціальну групу, яка найбільше з усіх прошарків західноукраїнського суспільства наближалася до еліти, становило греко-католицьке духовенство.
Щодо заборони української мови, та повстань то тут справа в тому що культура Російської імперії зовсім відрізнялась від культури Австрійської. Як доказ:
Субтельний Орест-Історія України пише:
"Із самого початку процесу поширення національної свідомості між Східною й Західною Україною спостерігалися важливі відмінності. На Лівобережжі, де ще зберігали силу традиції Козаччини й пам'ять про часи автономії, діяльність, спрямована на піднесення національної свідомості, мала багатообіцяючий початок. Проте жорстока розправа з Кирило-Мефодіївським товариством показала, що як тільки український рух у Російській імперії переходив певні межі, він зустрічав у особі царського уряду немилосердного й непереборного ворога. У Східній Галичині прогрес був повільний, і опір йому чинила переважно консервативна греко-католицька верхівка. Зате тут не відбувалося драматичних відступів, і попри свою в'ялість зростання національної свідомості ставало чимдалі відчутнішим. Нарешті, цей паралельний розвиток за всіх розбіжностей мав ще один важливий результат: після століть обмежених контактів східні та західні українці почали виявляти посилений взаємний інтерес. Розгортався процес національної інтеграції."

Ernesto пише:
Чому на умі лише одні репресії, коли на замку розстріляли 600 чоловік? якщо потім німці з українцями на Золочівщині потім розстріляли 3000 євреїв (і українців)?

А тому що всі визнали голокост, проте мало хто визнає геноцид проти українців.

І взагалі даний пост нагадує наших політиків. Вони так само беруть кілька правдивих фактів, додають до них те шо хочуть, і завдяки кільком тим самим фактам, шо несуть правду, спотворюють її.
Ernesto пише:
Мені здається, що нас ведуть в НІКУДИ

По ходу тебе вже привели.
voshkaniridze пише:
селяни-кріпаки

А що тут не зрозумілого????

В Галичині, на Буковині та частині Волині, які були загарбані Австрією, також зростала панщина. Революція 1848 р. змусила австрійський уряд ліквідувати панщині та інші феодальні повинності по всій Австрії, в тому числі у Східній Галичині, на Закарпатті і Буковині.
Панщина це те саме що кріпатство.
voshkaniridze пише:
1848 р.

може ше трипілля тут згадаєм
Васілій пише:
може ше трипілля тут згадаєм

Проясни мене. Я розказую чому Ernesto протупив в своїй статті. А там написано:
Ernesto пише:
за бабці Австрії

Тому і рік такий
voshkaniridze пише:
Тому і рік такий

бабця австрія жила ту до 20-х років хх століття думаю можна обмежитись хх століттям? нє?
Васілій пише:
бабця австрія жила ту до 20-х років хх століття

Погоджуюсь. Проте ти мене провокуєш однозначно.
Я ж писав про статтю Ernesto пояснюючи Alexis що написана мною фраза
voshkaniridze пише:
Адназначно
зроблена
Alexis пише:
І не тому шо автор зморозив, а тому шо це стандартна затичка

таки тому шо автор зморозив в багатьох місцях (причому про роки не йшлося)
Щодо 1848:
А скасування кріпосного права здійснювалося за законом угорського сейму від 18 березня 1848 p., доповненим законодавчими актами 1853, 1868 та 1871 pp. Тобто це не було за один день зроблено. Та й після отримання "свободи" селяни не мали землі, а тому все залишилось практично без змін.
Причому казати що
Ernesto пише:
за бабці Австрії ... ніколи ніхто повстань ніяких не робив
неправда. Починаючи з 70-х років українські народні маси разом з поль­ськими, румунськими та угорськими робітниками і селянами вис­тупали проти гноблення австрійської бюрократії, та польської шляхти.
А що можна сказати про початок 20 століття. Люди емігрували хто куда. А потім була перша світова.

Походу і я міг десь зморозити, але прошу поправляти мене також не одним словом а вже розписувати шо і як, а то і я сам писати не люблю, але ж пишу.
Вау.... якого фурору мій камент наробив))) Ну якщо більшість відписавшихся більш-менш логічно виразили свою думку, то Васілій каг фсегда в лужу пропердел (мабуть кепочка в голову надавила ). На рахунок того, що писав товариш voshkaniridze, то я це все прочитав і зрозумів, що ви затятий підвальний нацик. Писати здоровезних коментів і пояснювати щось вам просто не маю часу, та і результат з цього буде напевно ніякий. Ще ви казали, що мене вже привели). Наразі поживаю непогано, як в душевному, так і матеріальному плані, проте маю властивість думати і переживати за інших, на відміну від тих, кому голову забили націоналізмом, щоб відвернути увагу від багатьох соціальних проблем, які навалились на країну.
Ernesto пише:
Вау.... якого фурору мій камент наробив)))

ой нє льсті сабє. єдиним відгуком на твій висер було оце:
Васілій пише:

а фсьо решта-це наша "внутрісімєйна" розборка, яка тебе не стосуєцця.
Ernesto пише:
Наразі поживаю непогано

"Їж і не обляпайся, живи і не ви... й.. щбуйся"(с)
Через тих, "кому голову забили націоналізмом", ми зараз маємо державу, яка називається УКРАЇНА, а не якась там малоросія, східнопрусія, чи ше якась австолитовія. В ній живуть УКРАЇНЦІ, а не хахли, кріпаки, халопи і т. д. Це якраз вони відстоювали соціяльні інтереси свого народу і "дбали за інших". Саме за це ми маємо НАШИХ УКРАЇНСЬКИХ НАЦІОНАЛЬНИХ героїв, яких завжди будемо шанувати.

І мати час і написати логічний коментар, а не з'їжджати, це просто обов'язок людини, яка "має властивість думати і переживати за інших". А за результат переживати не треба, час завжди все виявляє.
Ernesto пише:
На рахунок того, що писав товариш voshkaniridze, то я це все прочитав і зрозумів, що ви затятий підвальний нацик.

Не поняв шо значить підвальний. Не пройде у тебе те шо ти хотів мене образити словом нацик. Так я себе вважаю націоналістом. Багато де пробували образити називаючи бандерівцем, але я цим лише пишався.
Ernesto пише:
Писати здоровезних коментів і пояснювати щось вам просто не маю часу, та і результат з цього буде напевно ніякий.

Під лежачий камінь вода не тече. Так що можеш спробувати.
Ernesto пише:
Ще ви казали, що мене вже привели). Наразі поживаю непогано, як в душевному, так і матеріальному плані, проте маю властивість думати і переживати за інших, на відміну від тих, кому голову забили націоналізмом, щоб відвернути увагу від багатьох соціальних проблем, які навалились на країну.

Ось тут взагалі якась плутанина. Дамати про соціальні проблеми інших і при цьому "поживати непогано в душевному плані"? Це шото унріал.