Золочів Плюс
Форум міста Золочів

В Золочівському замку ходить ПРИВИД?

Автор Повідомлення
В Золочівському замку ходить ПРИВИД?
Привиди! Цікаво чи є вони в Золочівському замку. Я чув, що вночі там ходить якийсь пан в капелюсі та із паличкою? Напевно страшно вночі сторожам...
містер ІКС пише:
Я чув, що вночі там ходить якийсь пан в капелюсі та із паличкою

Ага, якись бомж хіба-шо
містер ІКС пише:
Привиди!

Піть нада мєньше
Привиди відносне поняття їх видумали в країнах поселенців Voodoo щоб проводити обряди над тваринами і робити землю родючою і взагалі привиди - це страшилки наніч
На побачення з привидами
Коли набридає буденність та шум машин, треба просто імпульсивно збирати речі, купувати квитки, сідати на потяг і їхати на зустріч з історією, на зустріч із новими враженнями.

Безсонна ніч і ми на місці, у Золочеві, 66 км на схід від Львова. Близько сьомої ранку стоїмо на пероні. На вулиці темно та холодно, проте нас, з чашкою кави та гребінцем, радісно зустрічають місцеві хлопці, і навіть пропонують провести екскурсію містечком. Найбільшою історичної гордістю Золочева є місцевий замок. Саме туди і прямуємо.

Підходимо до дверей замку. Перед в'їздною брамою активно відбудовують звідний міст. Сьогодні ми перші відвідувачі (ще б не бути нам першими після трьох годин блукань по місту). Заходимо у подвір'я, а тут двоповерховий житловий корпус – палац у стилі ренесанс. Навпроти головного входу побудований так званий Китайський палац.

Бачимо на баштах цифри "1634", які свідчать про рік народження замку, і не віриться, що він такий старий. Виявляється, замку довелося витерпіти багато, перекриваючи загарбникам шлях на Львів. Золочівські мури неодноразово зустрічали небажаних гостей – турків з татарами. У 1672 р. турки все ж таки здобули і зруйнували фортецю. За іронією долі, замок згодом відбудовується турецькими і татарськими полоненими, а за три роки витримує сильний штурм татарської орди Аджі-Гірея.

Чи не найвідоміший власник Золочева Ян III Собєський рідко перебував у своєму маєтку. Успадкувавши після вимерлого великопанського роду Даниловичів замки в Поморянах, Жовкві і Олеську, він, як правило, проживав у Яворові, іноді - Варшаві чи Жовкві. Та й Марисенька (королева Марія Казимира де Аркуйон) надавала більшу перевагу відпочинку у Франції. Ян III радив дружині називати себе Маркізою де Жовква, Яворів чи Золочів, аби ніхто не впізнав там Собєську, а сам в листах до неї підписувався "пустельником золочівських лісів".

У 1737 р. замок разом із маєтком переходить до Сандомирського воєводи Тарли, згодом - до Радзивіллів, в час господарювання яких фортеця сильно занепадає, а весь інвентар у 1772 р. потрапляє до Австрії.

У 1801 р. Золочів придбав граф Лукаш Комарницький, який здійснив чергову реставрацію замку. Його син Олександр, що приїжджав сюди на літо, зібрав унікальну колекцію рідкісних рослин і квітів. Він навіть заповів, аби його поховали серед лісу...

З 1872 року австрійська влада почала використовувати замок як в'язницю та приміщення суду. У 1939-41 рр. у замку була катівня НКВС, потім тут хазяйнували фашисти.

Мабуть, саме після цих розповідей з'явилися історії про привидів. Якось 2000-го року в Китайському палаці ночували реставратори. Один з них встав перекурити, і раптом у кватирку, до якої з землі людина не дістане, хтось постукав. За вікном майнула тінь кремезного чоловіка в капелюсі. Всі перелякалися і не спали до ранку. Відтоді таке траплялося не раз.

Розповідають, що якось перед Різдвом робітниці клали паркет – і раптом у сусідніх приміщеннях почули кроки. Поки жінки тихо колядували, тільки замовкнуть – знову таємничі звуки. Привида назвали Чорним Лицарем.

Поява Чорного Лицаря збіглася в часі з однією цікавою знахідкою. Поблизу Золочева, за с. Новосілками, у глухому лісі, знайшли два величезні камені. Люди казали, що біля тих каменів чіпляється блуд. Невідомий художник зобразив на одному з них два вінки: один з квітів, другий з терну, що символізують життя і смерть. Там просвердлена акуратна дірочка. Кажуть, якщо маєш потаємне бажання, потрібно покласти палець до тієї дірочки. Якщо маєш матеріальне бажання, палець потрібно повертати в бік тернового вінка, якщо ж бажання романтичне - в бік квітучого вінка. На другому камені, величезній пласкій брилі, філігранно висічено кілька рядків тексту готичним шрифтом. Проте, що написано – ніхто не знає.

Золочівський замок є місцем міжнародних мистецьких пленерів, археологічних та реставраційних експедицій, театралізованих дійств, фестивалів. Поруч з реставраційними роботами тут працює група досвідчених науковців та музейних працівників, які проводять дослідницьку роботу. Замок є основним туристичним об'єктом Золочева, входить до туристичного маршруту "Золота підкова України", який об'єднує Золочівський, Одеський та Підгорецький замки.

Отож, коли вам набридне буденність та шум машин за вікном, просто зберіть речі, сядьте на потяг і їдьте на зустріч з історією.

додано через 1 хвилину 29 секунд:

Хто знає ще цікаві історії, особливо по НАШОМУ ЗАМКУ, чи є в Золочеві підземні ходи, чи гуляє вночі по замку пан в чорному капелюсі, ДАВАЙТЕ РОЗКАЖІТЬ
Давайте щось про конкретні привиди в Золочеві
Бродить привид по Злочеві, привид комунізму ...
Золочів – місто привидів? (c)
У цьому своїх глядачів переконуватимуть американські телевізійники

Протестувати Золочівський замок на паранормальну активність взялося американське телевізійне шоу "Мисливці за привидами". Не Каспера, а справжні позаземні явища намагалися вловити на свої камери дослідники. Та чи кишить Золочів привидами, поки що залишається інтригою...Ghost Hunters International – команда, яка подорожує світом і "екзаменує" на паранормальність різні території. Золочів у список обраних місць потрапив не випадково. Провівши попередні дослідження, американці виявили, що Золочівський замок справді має незвичну енергетику. "Коли їдемо на проект, намагаємося знайти найактивніше місце в регіоні, – розповідав продюсер шоу Міхей Семпсон. – Найбільше нас зацікавив Золочів, який і став метою нашої подорожі. У Львові ж не знайшли якихось особливих місць. Наша команда провела в замку одну ніч. Працювали з восьмої вечора до пів на пяту ранку. Свої знання здобуваємо практичним досвідом, адже поки що паранормальних явищ не вивчають в університетах. Пишаємося, що ми - першопрохідці у цій сфері".

Під час роботи "мисливці" використовують найновішу техніку. Зокрема пристрої, що вимірюють електроманітні поля, можуть впіймати незвичні для людського вуха голоси чи сфотографувати паранормальне світло. А ще процес полювання фіксує багато телевізійних камер.

Побачити золочівське полювання за привидами можна буде на початку осені на американському кабельному телеканалі Sci Fi Channel, який спеціалізується на науковій фантастиці, жахах та паранормальних явищах. А епізоди шоу можна знайти в Інтернеті на офіційній сторінці програми.

додано через 49 секунд:

Для повного комплекту бракує тільки "канадських вчених"
Канадійські вчені чекали на вихід епізоду, та, нарешті, дали свої висновки

http://forum.zl.lviv.ua/weblog_entry.php?e=328додано через 1 хвилину 2 секунди:

http://www.hurtom.com/torrents/forum/viewtopic.php?t=20876