Золочів Плюс
Форум міста Золочів

Міжнародний екологічний етнофестиваль Чисті джерела Бугу

Автор Повідомлення
Міжнародний екологічний етнофестиваль Чисті джерела Бугу
На Львівщині готуються до першого Міжнародного екологічного етнофестивалю "Чисті джерела Бугу"

"У Золочівському районі в серпні проведуть Міжнародний екологічний етнофестиваль «Чисті джерела Бугу». Про це в коментарі «Гал-info» повідомив заступник голови Золочівської РДА Іван Закала.
За його словами, 21 січня Золочівська РДА провела нараду, одним з питань якої була підготовка до проведення.
«Сам фестиваль відбудеться 28 серпня у с. Верхобуж, місце, де бере початок річка Західний Буг. З цією метою ми вже створили офіційний сайт www.zolochiv.ridne.net, в якому обумовимо всі моменти проведення фестивалю. Цим проектом ми хочемо підняти питання екології в районі, розвиток зеленого туризму, залучення інвестицій, а також показати етнографічні особливості в басейні річки Західний Буг. На фестивалі будуть представлені різні види декоративного та ужиткового мистецтва: кераміка, ковальська справа, вишивка. Запросили до участі також інші країни: Польщу та Білорусь, які також привезуть своє мистецтво. Подібний фестиваль проводили у Підкамені, але то був просто етнофестиваль, а в нас з екологічним ухилом, що мав би сприяти розвитку зеленого туризму, у якому вже зголосилися взяти участь 25 осіб, для яких проводять спеціальні семінари», - говорить Іван Закала.

Гостей із цілого світу планують запросити на Міжнародний екологічний етнофестиваль “Чисті Джерела Бугу”, який відбудеться 28-31 серпня 2008 року в селі Верхобуж Золочівського району. Зараз тривають роботи із підготовки території села та очищення річки Західний Буг. Про це у коментарі „Гал-info” повідомив голова Золочівської райдержадміністрації Василь Фенчак.
„Ми плануємо привести інженерні мережі населених пунктів до ідеального стану. Майже п’ять кілометрів дороги до села Верхобуж за власні кошти – 3,5 мільйона гривень – робитиме Служба автомобільних доріг у Львівській області. За кошти субвенцій державного бюджету – 1,5 мільйона гривень – здійснюватимуть капітальний ремонт 2 400 метрів дороги по селі Верхобуж. На дорогу до гори, де і проходитиме фестиваль, з місцевого бюджету виділили 400 тисяч гривень. Також з районного бюджету виділили 150 тисяч гривень на закінчення газифікації села Верхобуж”, – розповів Василь Фенчак.
За його словами, на впорядкування витоку річки Західний Буг в облводгоспі Львівської області виділили 130 тисяч гривень у 2007 році і стільки ж планують виділити у 2008 році."

„Ідею проведення такого фестивалю запропонували самі люди. Ми їх підтримали і хочемо сприяти розвиткові цього краю. Тут є багато цікавих історичних пам’яток. Ми плануємо запросити гостей із Польщі, Білорусі – це країни, в яких теж тече річка Буг, а також з інших країн світу. Ми працюємо над створенням сайту про Золочівський район, також проходять зйомки фільму. Готуємо до видання ІІ том фото альманаху „Золочівський край. Дуже хочемо. Щоб цей фестиваль став традиційним”, – розповів Василь Фенчак.
За його словами, планується виконати: облаштування чотирьох відпочинкових зон; проведення інвентаризації місцевих ремесел; розроблення схеми поселення туристів; визначення туристичних маршрутів у районі; підготовку аматорських творчих колективів району до участі в етнофестивалі."
Золочівщина скликає гостей.

Любіть Україну, як сонце любіть,
Як пісню, що лине зорею...
Всім серцем любіть Україну свою, –
І вічні ми будемо з нею.
В. Сосюра

Шановні друзі. З почуттям хвилювання, любові і гордості ми наближаємося до найвеличнішого державного свята українського народу – 17-ї річниці Дня Незалежності.
Незалежність – символ нашої нації. Вона нагадує нам якого ми славного роду діти. Від попередніх тисяч поколінь ми успадкували державну силу і особливу українську ідентичність, народжену в праці терпінні, українському слові, звичаях та пісні.
З кожним роком все більше пробуджується та підноситься дух українського народу, приспаний та змордований за століття бездержавності. З метою духовного відродження українців, зокрема на славній Золочівщині, створено організаційний комітет по проведенню І Міжнародного екологічного етнофестивалю "Чисті Джерела Бугу", який пройде 28-31 серпня 2008 року. Завдання екологічного етнофестивалю це:
– покращення екологічного стану басейну річки Західний Буг;
– поглиблення міжнародних зв'язків Львівщини загалом та Золочівщини зокрема;
– залучення міжнародних екологічних фондів до покращення екологічного стану території Золочівського району;
– поглиблення транскордонного співробітництва Львівщини;
– привернення уваги громадськості до перспектив розвитку туристичного потенціалу Львівщини загалом та Золочівщини зокрема;
– знайомство потенційних інвесторів із самобутньою культурою та перспективами розвитку Золочівського району;
– залучення інвестицій в розвиток інфраструктури району;
– підтримка розвитку сфери послуг Золочівщини, зокрема, інфраструктури туристичної галузі в сфері зеленого туризму;
– напрацювання нових форм дозвілля громадян, зокрема, молоді;
– розвиток фізичної культури та спорту;
– підтримка обдарованих дітей та молоді Золочівщини;
– підтримка відродження етнічних традицій та розвитку традиційних ремесел Золочівського району;
– знайомство з історичною спадщиною Золочівського краю.
Зважаючи на поставлені мету та завдання оргкомітет звертається до всіх небайдужих людей та інституцій, як українських так і міжнародних подати пропозиції та допомогу в проведенні даного заходу. Інформацію про етнофестиваль можна отримати на сайті www.zolochiv.ridne.net, а пропозиції подавати на форум сайту або електронною поштою

Виконавчий директор етнофестивалю,
заступник голови Золочівської райдержадміністрації,
керівник апарату Іван Закала
РДА пише:
Шановні друзі. З почуттям хвилювання, любові і гордості ми наближаємося до найвеличнішого державного свята українського народу – 17-ї річниці Дня Незалежності.
Незалежність – символ нашої нації. Вона нагадує нам якого ми славного роду діти. Від попередніх тисяч поколінь ми успадкували державну силу і особливу українську ідентичність, народжену в праці терпінні, українському слові, звичаях та пісні.
.

Ну вроді і тема така світла, і мета гарна, а почитав і чуть не стошнило ми. Невже не можна без цього нудотного завивання, га?
РДА пише:
З метою духовного відродження українців, зокрема на славній Золочівщині,

А можи фатить вже українців мати за дебілів? Ви кого відроджувати збираєтесь, пане керівник? Не знаю Вас особисто, але думаю шо вашій чиновнічій братії якраз і не помішало би троха відродитись. НЕ ТРЕ МЕНЕ ВІДРОДЖУВАТИ-Ваше завдання ОРГАНІЗУВАТИ . Причому я розумію шо без "распіла" бюджетних грошей все одно не обійдеться, то прошу Вас особисто-хоч троха все ж пустіть на фестиваль. А то червоніти перед гостями будемо ми-
РДА пише:
український народ, приспаний та змордований за століття бездержавності.
Васілій, а хто його зараз мордує той українськи нарід? Зараз коли ми маємо НАШУ владу, яка нічого не хоче робити тільки хвалитися. вони би взяли відновили той БУДИНОК УБОГИХ, в центрі ліпше чим тут хвалитися, ви ліпше щось зробіть одне, а не хваліться які ви патріоти. Питання до п. Фенчака:за які гроші то все організовується, і скільки дерев насаджено в місті?

P.S. Ту велику березу на будинку убогих вже зрізали, ще мала залишилась.
Васілій пише:
Ну вроді і тема така світла, і мета гарна, а почитав і чуть не стошнило ми. Невже не можна без цього нудотного завивання, га?

Якщо Вас знудило від українського слова то моє повідомлення досягнуло своєї цілі. Може вирвали ту отруту якою забита Ваша душа. Пробудіться і будьте українцем.
Васілій пише:
А можи фатить вже українців мати за дебілів? Ви кого відроджувати збираєтесь, пане керівник? Не знаю Вас особисто, але думаю шо вашій чиновнічій братії якраз і не помішало би троха відродитись. НЕ ТРЕ МЕНЕ ВІДРОДЖУВАТИ-Ваше завдання ОРГАНІЗУВАТИ . Причому я розумію шо без "распіла" бюджетних грошей все одно не обійдеться, то прошу Вас особисто-хоч троха все ж пустіть на фестиваль. А то червоніти перед гостями будемо ми-

Шановний пане Васілій. Як що Вам не мила українська нація і українська земля на якій Ви живете, а по Вашій назві і по Вашій мові видно, що ви не українець, все рівно це не дає Вам ніякого права називати українців дебілами. А як що Ви українець то мені приходиться червоніти за Вас. Читайте сайт www.zolochiv.ridne.net. Може щось корисного візьмете для себе.
Шановний РДА!
РДА пише:
Читайте сайт www.zolochiv.ridne.net. Може щось корисного візьмете для себе.

Почитав, нічого корисного для себе не почерпнув. Бо там його нема. Для того шоб воно, корисне, там з"явилось тре ПРАЦЮВАТИ. Добре жи хоць посилання виправили
РДА пише:
Якщо Вас знудило від українського слова

Мене знудило від ВАШОГО слова, яке є українським настількиж наскільки я є
РДА пише:
не українець

РДА пише:
це не дає Вам ніякого права називати українців дебілами

Вот ета новини! Я просив Вас не вважати нас дебілами, бо ми ними не є. З якого перепугу Ви берете на себе таку справу, як "духовне відродження " мене? чи може моїх рідних і друзів? Це те саме шо сказати:Вася, ти лашара і січас ми тібя будемо окультурювати А чи не занадто Ви(тимчасово-випадково при владі) на себе берете? Ше раз-проведіть фестиваль на рівні і не скигліть вже про те відродження. На лозунги вже давно ніхто не ведеться. Хіба нє, таки напевно ведуться, якщо вибирають таку владу

додано через 10 хвилин 24 секунди:

Сумно і соромно за рівень золочівського істеблішменту
Олег пише:
Васілій, а хто його зараз мордує той українськи нарід?

Мене ніхто! Карочє, дапашліви(с).
От всі хають радянську владу-а я неможу собі уявити, щоб за совітів людина з рівнем розвитку п. Олега(та й більшості теперішніх районних керівників) змогла зробити кар"єру громадського діяча.
От Ви, пане РДА, можете уявити ким би ви стали, якби совіти не впали? І чому?
в п. Олега навіть не питаюсь
Нє, ну невже неможна було фестиваль провести БЕЗ ПОЛІТИКИ!? Я розумію, шо владі також тре "відроджуватись", такби мовити, на нерест іти. Але для чого вибирати для цих цілей чисті джерела Бугу?
AVB пише:
Але для чого вибирати для цих цілей чисті джерела Бугу?

Після фестивалю, повір мені, вони вже будуть не такі чисті...
Теплішає, на Бузі вже можна буде скоро купатися, ну приміром коло Білого Каменя або " Бригантини". Хто купався в джерельній воді нашого Бугу, як враження ??? До речі про ентофестиваль, чогось мало про нього в нас говорять, а чому ? Чув, що група " Мандри" має приїхати у Верхобуж, і ще круті зірки українського етно-поп-музу. Поїдемо, га І не треба так критикувати нашу владу, особливо ВАСІЛІЮ. мама якого теж у тій владі. начебто. Роблять цей ентофестиваль і на тому подякуймо їм, бо то великий клопіт, а багато хто взагалі такого клопоту не хоче на себе брати, а Золочівська влада захотіла, а її ще критикують. Бо як кажуть той хто робить ( паше ) -того ще й поганяють
містер ІКС пише:
Роблять цей ентофестиваль і на тому подякуймо їм, бо то великий клопіт

То не клопіт, а їхня робота. Якщо вона для когось затяжка-то най найде собі іншу А мене пєстнями про труднощі не розжалобиш
містер ІКС пише:
Бо як кажуть той хто робить ( паше ) -того ще й поганяють

Як не може-най йде на базар торгувати. Там легше
містер ІКС пише:
І не треба так критикувати нашу владу, особливо ВАСІЛІЮ. мама якого теж у тій владі. начебто.

Ти ж писав жи ти не мєсний, а всьо про всіх знаєш
Взагаліто я люблю фестивалі. І наміри його провести шляхетні, але чомусь мені здається шо то просто спосіб красиво відмити лаве. Все прекрасно, проведуть дорогу до села, газ за рахунок державного бюджету. Але я ще з першого курсу пам’ятаю що таке субвенції. Це коли самому заробити кишка тонка, а от державне табло тратити треба красиво. За одно й можна пропаритись. Лише на на сайті кількасот зелених відмили. Як на мени про Золочів в неті і так дофіна написана, фотк кльові, а як подивишся в реальності – часами ригати хочиться. Туту у вас класна місцина в центрі міста є за стоянкою таксі. Не треба до Верхобужу їхати. Слабо там провести фестиваль. Може приберуть. А ще одне цікаве місце можна побачити коли підеш на дискотеки. Таб за будинком культури така деревяна параша, що на 100 метрів в радіусі чути. Не фестивалі зараз час проводити, а прибиранням зайнятись.
Доброго дня вельмишановні пані і панове славної Золочівщини - землі Маркіяна Шашкевича! Я, жителька міста Золочів, звертаюся із закликом до усіх людей, які живуть на цій благодатній землі: підтримаймо цікаву ідею проведення фестивалю; запропонуймо РДА свою власну участь в організації заходів; наведімо порядок біля власних домівок та магазинів. Якщо цей фестиваль пройде на високому рівні, то до Золочівського краю приїжджатимуть гості із різних країн світу, буде розквітати туризм і торгівля, а у казну району поступатимуть гроші для реорганізації і відбудови промислових та сільськогосподарських об"єктів.
Шановні добродії, учасники даного сайту: "На цій планеті нам відпущено лише кілька безцінних десятиліть. Тому в нас немає часу на злість, ненависть і заздрість. Милуймося цим світом, цінімо розкішний подарунок - життя, отриманий нами ні за що, просто так." Тож не критикуйте, не виливайте злість у гаслах, а спрямуйте енергію на краще облаштування навколишнього середовища.
Повністю підтримую, дійсно прекрасні і правдиві слова слова, особливо для форумчан-золочів'ян
Хтось вже був на фесті??? Виложіть фотки, або напишіть чи сподобалось
Перший день - не сподобалось. Імхо. Фоти за вчора виложу завтра (зара не маю до них доступу). Підготував би хтось фотосет за сьодні..
їду зараз... ну через дві годинки) шось буде інтересне - розкажу)
Дорогу зробили так шо лучче булоб її взагалі не трогати.
Символ фесту - Буг (по ідеї) виглядає убого.
Упор було зроблено на співи на сцені і базар.
Але то був тіки старт, далі буде видно. Імхо, фест ше не набрав тої енергії. Але в суботу-неділю повинно бути норм.
А як на мене - нормально організовано. Музика класна, українська. Правда, ціни кусаються на харч. Але будемо брати його з собою. Вид- супер. Дороги там раніше не було взагалі ніякої. Місце вибрано добре. Гроші на дорогу асфальтовану , кажуть, були, а куди поділись, можна догадатися. Вже після фестивалю треба бомбардувати владу, щоби докінчила дорогу з АСФАЛЬТУ.
Вражень купа. Таке треба побачити, словами не описати. Закрадається почуття гордості за Золочівщину і Верхобуж. До речі найкраще зроблено джерело !
вчора було неінтересно.... чесне слово.... якби не наша палатка золочіська з апаратурою, телевізором, колонками і фанорями-цвєтомузичними, то люди б певно позасинали) а так всі біля нас тусувалися) не знаю.... може нині буде шось ліпше....
AVB пише:
Міжнародний екологічний етнофестиваль

Ну і як там, екологічна ситуація покращилась?
Процитую соліста гурту "Петро на горі": "У нас тут міжнародний ЕКОЛОГІЧНИЙ етнофестиваль, а подивіться, як ви тут насрали..."
Враження від відвідин фестивалю.
Концертна програма в цілому непогана. Та могла бути значно кращою, як би запрошувалися більш відомі колективи і виконавці, і звісно б вони приїхали.
Час в кінці серпня вибрано невдало. Найкраще було б в липні. І тепліше, і
люди не готують дітей до школи, а студенти не збираються в вузи.
Ціни на продукти і інші товари могли бути скромніші. Високі ціни продавці пояснюють високою арендною платою , десь 600 гривень за місце.
Алкоголь не треба продавати на фестивалі, і міліції слідкувати , щоб не привозили з собою. Тому, що пияцтво було просто жахливе. Кажуть, що група п"яних хлопців не то побила, не то намагалась побити навіть голову
райдержадміністрації. Хто про це знає, нехай поділиться новиною.
"Загалом тверде"3" або за новою системою "7" балів. Задовільно!
roma пише:
Кажуть, що група п"яних хлопців не то побила, не то намагалась побити навіть голову райдержадміністрації.
Кажуть голова сам троха нахрюкався і почав пальці веєром розчепірювати вліво. А відносно тверезим хлопцям такий розклад прийшовся некстаті, і вони приклали трохи голові по голові

Кстаті, а може йому тягла дали для піару фесту? Ну яке ж свято без драки? Організатори на пьянці кинули монетку: орел - Фенчак, рєшка - Зубар, впаде на ребро - Золотник, зависне в повітрі - погана прикмета (LHC в дії)...
PR +1! Пропоную ввести таку фестову традицію
"У Верхобужі, що на Золочівщині, вже вкотре проходить Міжнародний Екологічний етнофестиваль "Чисті Джерела Бугу". Як завжди, для розігріву свято розпочалось з церемонії урочистого побиття тих, хто кИрує Золочівщиною. Цього року організатори представили в програмі гостям цікаві і веселі конкурси і розваги, такі, як "Ковзання по багні", "Підпал сцени", "Пошуки закопаного трупа в лісі" і інші...."
Дякую за інформацію. Видно , як тепер модно говорити: на пропорційні
дії одних були застосовані непропорційні дії інших, чи навпаки.
Значить міліції було замало!
Alexis пише:
Кажуть голова сам троха нахрюкався і почав пальці веєром розчепірювати вліво. А відносно тверезим хлопцям такий розклад прийшовся некстаті, і вони приклали трохи голові по голов

пацани ще передзвонили кажуть де треба і спиталтали дозволу чи давати чи не давати по голові Голові.
Цікаво стало жити в нашому місті і районі теж. Ось тільки чи будуть після цього
продовжуватися фестивалі? Якщо будуть , то наженуть ментів зі всієї області,
як на Папу у Львові.
roma пише:
Ось тільки чи будуть після цього
продовжуватися фестивалі?

Рома, це був початок розвитку регіонів, підняття фольклору регіону. Такі фестивалі заплановано робити кожного року. Але чи так станеться, будемо надіятися. Який вже получився цей, ми побачили, в доброму сенсі. Наступні, аби не гірші
Ну і як Вам Верхобуж ?
Хто був на фестивалі. Поділіться інформацією та враженнями
Дрочую!

додано через 4 хвилини 17 секунд:

vulyk.in.ua/Цвіт+Кульбаби
8 серпня

Виступи народних колективів Золочівщини та гостей фестивалю з 14.00 до 17.00.

1. Народний ансамбль пісні і музики " Ясени " НД с. Ясенівці, кер. Микола Кіт;
2. Фольклорний ансамбль НД с. Єлиховичі, кер. В. Пайончківська;
3. Жіночий вокальний ансамбль НД с. Струтин, кер. А. Болюбаш;
4. Народний ансамбль пісні і музики " Галицькі барви " РНД, кер. І. Мартин;
5. Народний гурт " Січ " РНД, кер. Романа Стельмахович;
6. Народний фольклорний ансамбль " Древо " РНД, кер. Ольга Чепелюк;
7. Вокальний ансамбль НД с. Куровичі, кер. Ольга Мишалова;
8. Народний гумористичний театр-ательє " Крива люфа " НД с. Б. Камінь кер. В. Посполита;
9. Народний ансамбль бального танцю " Первоцвіт " РНД, кер. Ю. Сидорович;
10. Солістка РНД Зоряна Палоян;
11. Соліст РНД Роман Сліпота;
12. Солістка РНД Тетяна Козловська;
13. Солістка РНД Оксана Квас;
14. Соліст РНД Володимир Посполита;
15. Поет-пісняр Теодор Кукуруза;
16. Народний ВІА " Джерела Бугу " РНД кер. І. Войтович;
17. Солістка РНД Аня Богачевська;
18. Фольклорний ансамбиль НД с. Туркотин кер. Дмитро Цимбаліста;
19. Лауреат міжнародних конкурсів Академічних камерний орекстр Івано-Франківської філармонії, художній керівник Заслужена артистка України Олег Герета. Солістка концертмейстер - Заслужена артистка України Наталія Мандрика, музикознавець Інна Чикирис.
20. Шацьк Волинська обл.;
21. Золочів Харківська обл.;
22. Ясенувата донецька обл.;Вишівський повіт республіка Польща.
Вечірня програма

Молодіжний ансамбль "Воля" 17.00-18.30

Циганський ансамбль "Ромен" та заслужені артисти України

Юрій і Валентина Коржови

Лауреат міжнародних конкурсів Роман Коржов 18.30-20.00

Легендарний ансамбль " Піснярі " Республіка Білорусь 20.00-21.30

Група Танок на Майдані Конго " ТНМК" 21.30-23.00

Святковий феєрверк 23.00

Dj Андрій Фаня та Mc Денис Говорун 23.00-2.00
ха... а мені вчора сподобалося.... все шо наобіцяли - все виконали. Атмосфера ввечері мегазапальна, короче кажучи, мені трохи того Верхобужу не хватило, так шо - 28-29 треба валити в Олесько))))
Це не етно фестиваль це алко фестиваль, краще вже зробили конкурс хто скільки випє, хто більше набє пик, хто більше виспиться під смітником та під курчом.... не зря поляки наш народ називають бидлом, на верхобужі це підтвердило дуже багато народу, атмосфера була надзвичайно пяна і страшенно гнітила, мєнти столи і втикали на моїх очах як 2 пацика кинули і лупили третього, і вони нічого не робили.... короче кому таке подобається незнаю... так, може біля сцени було гарно, і на ярмарку, але 2 сторона медалі була на палатках ібіля кабаків... вітаю тих хто хотів показати який в нас алко залежний народ! вам це вдалося...
не знаю шо там і як там... я не їздила з ночівлею і програма в мене була культурна. Тому може і сподобалося... тепер чекаю фесту в Звенигороді. Надіюся там теж буде файно)
людовік пише:
Це не етно фестиваль це алко фестиваль

А шо там можна робити на тверезу голову більше ніж півгодини?
Я не знаю..
людовік, ти так змістовно розказуєш...
Фотіка напевне не мав. Хоч би й на ті "пяні" пики подивитись, чи як "мєнти столи"...

додано через 2 дня 2 години 30 хвилин 1 секунду:

Ну де вже фотки?
Верхобуж для кого бухло, для кого подивитись на артистів: Федишин, Танок, Медхедс, де тут побачиш їх ще? Нормально, а бухло воно і в центрі бухло. Дибілів багато.