Золочів Плюс
Форум міста Золочів

Національна ідея

Яке місце у вашому житті займає національна ідея?
Особливе. Передовсім я патріот своєї держави і культури. 50%   7
Я люблю культуру, традиції і надбання держави, в якій живу. 28%   4
Я більше керуюся іншими життєвими соціяльно-економічними критеріями 21%   3
Всього голосів: 14
Автор Повідомлення
Національна ідея
З історії України "... 8-11 вересня 1943 року 42 молодих хлопці тримали бій проти понад тисячі ворогів дві з половиною доби ...
... Із них 29 загинуло, вони знищили 540 окупантів та 700 поранили ..."

Переглядаючи кліп “Не кажучи нікому” гурту Тартак та Нічлава (який і всім пропоную подивитись) і співставляючи цінності нашого сучасного життя, виникають прості і логічні запитання:

Для чого вони це робили? Що вони відстоювали? Чому платили таку ціну?
Може ми щось втратили, що шанували вони? Чи взагалі нам потрібно це знати???

Завантажити кліп можна з відси.
То взагалі досить мутна тема. Особисто я поважаю воїнів УПА -- мужні хлопаки, і навіть хочеться вірити, що боротьбу вони вели справді визвольну, а не були просто пішаками політиків. Думаю, щоб і зараз піднялися люди -- лідера вольового тре і ідею прозору -- без вуалі і грошима щоб не смерділа. (як от наприклад "бий москала" -- без образ попрошу -- жартую).
І думаю, що ми маємо все, що мали вони. Просто і їх тоді назбиралося лише кілька тисяч на мільйони -- це стосується і теперішнього.

додано через 54 хвилини 4 секунди:

А щодо кліпу -- то дух (патріотизму) троха здригнувся, але, нажаль, він здригнеться і в тих, що після перегляду підуть на вулиці "маскалей мочить" -- і затовчуть якогось перехожого гуртом...
корисно для кожного прочитати книгу Євген Наконечний
УКРАДЕНЕ ІМ'Я
kalef_f, можеш мені навести приклади такого "затовчення"? До чого тут москалі взагалі? Припущення про спалах акцій як от "бий москаля" є пезпідставними. А придурків завжди знайдеться, яким пофіг під яким гаслом писки бити. Такі "унікуми" позбавлені чуття будь-якої ідеї, не те що вже національної.

Чим саме мутна тема? Все ж просто. Взяти хочаб до прикладу відповіді з теми "Що для вас означає Україна?" Людина, що сповнена любов'ю, теплими сентиментальними почуттями до землі, на якій проживає, її народу, культури, спадщини, вже є не просто національносвідомою. Це патріот.
Без національної ідеї небуде держави, держава то є ДІМ, який має мати фундамент. От таким фундаментом має бути НАЦІОНАЛЬНА ІДЕЯ, ніколи ніхто непобудував ще держави на грошах без ідеї, все воно розсипалось як дім з піску, взяти ті партії, які були , всі вони розпалися без ідеї. Я вважаю що має бути ДІМ (держава) поставлена на КАМЕНІ (національна ідея).
AVB пише:
Людина, що сповнена любов'ю, теплими сентиментальними почуттями до землі, на якій проживає, її народу, культури, спадщини, вже є не просто національносвідомою. Це патріот.

чи не себе ти маєш на увазі AVB? а шо ти за кордоном робиш?

Олег пише:
ніколи ніхто непобудував ще держави на грошах без ідеї

а хто побудував без грошей на самій ідеї??? Приклади є?
ше додай до голосування
"чуже мені поняття"
СССР там небуло грошей kalef_f, але була ідея напочатку! Без ідеї гроші то є нічого, воно все (ідея і гроші) мають працювати разом, от наприкла ідеєю яка працювала в СССР були слова "Кто был нечем, тот станет всем", та ідея працювала тільки в матеріальному плані, а не в духовному. Українською ідеєю має бути зближення людей і прощення, люди мають бути друєнішими і більш прощати один одному, любити один одного, неможе нічого бути без Бога і Любові до ближнього свого!!!! Людина, яка починає небоятися Бога перестає бути людиною.
Наприклад; стогять люди і для того щоб їх організувати треба їм поставити якусь мету (ідею) і тоді та вони стають організованими і з ними можна вирішувати певні проблеми, а коли кожен старається бути мудрішим один від одного тоді нічого небуде!!!! тоді вони знають на що вони траттять свої гроші і от відповідь на твоє запитання kalef_f.
Олег
і де ж тепер та держава???
Олег пише:
неможе нічого бути без Бога і Любові до ближнього свого!!!!

з цим я згоден на всі 100%, але ж до чого тут патріотизм???
Серж, ти хочеш подискутувати з ботом? Ню-ню
Там де ідея там держава, я наприклад нічого небачу kalef_f зараз? От поляки, якби підняли в них так ціни вже би робили бастували і робили би акції протесту, а в нас все добре все гарно, тільки по кухням шепчимось, а приходиться до діла нікого немає!!!! От і маєш наш патріотизм!!
Васілій пише:
Серж, ти хочеш подискутувати з ботом? Ню-ню

Довідка::Так же как машины теперь всюду заменяют человека, также и бот может заменить живого irc-пользователя. IRC-bot - это программа, изображающая из себя одновременно и irc-client и человека, в нем работающего. Бота можно научить вести себя вполне социально, так, что сложно будет сразу догадаться, что вы общаетесь не с живым собеседником, а с роботом.
Олег!!! -- ти бот??

додано через 49 секунд:

kalef_f, коли ти вважаєш що я такий я тебе немаю права в чомусь переконувати і вчити, тут я виражаю свою думку. То мої проблеми хтол я є, ліпше подивися за собою.
Спробую ще раз: увага, Олег

Олег пише:
неможе нічого бути без Бога і Любові до ближнього свого!!!!

і моє питання, як ти це пов"язуєш з патріотизмом???
Патріотизм то є та якраз любов до своєї вітчизни і до ближнього свого, що тут непонятно?"Неможе нічого бути без Бога і Любові до ближнього свого", то має об"єднати людей в тому суспільстві/

P. S. В нашому світі зараз є те що люди забули про все, їх інтересує тільки одне гроші!!! Заради них вони готові грішити. І продати свій патріотизм.
kalef_f, питання "чи певна особа є патріотом" треба в першу чергу задавати собі самому. Я для себе давно визначився.

Перепрошую за відхилення від теми, але маю дати відповідь тобі: за кордоном я заробляю гроші.

А тепер, будь-ляска, розкажи, шо ти, як громадянин України, робиш для своєї держави, перебуваючи на її території?
AVB пише:
А тепер, будь-ляска, розкажи, шо ти, як громадянин України, робиш для своєї держави, перебуваючи на її території? Wink

Податки сплачую!!! А ти???
kalef_f пише:
Податки сплачую!!!

Ну так він сказав же для держави.... політики не рахуються
Pangea пише:
Ну так він сказав же для держави.... політики не рахуються Mr. Green

А шо політики не люди...?
Ше чого бракувало! Шоб я добровільно позбавив себе волі, і ше й за це гроші платив? Злодійська державна структура від мене цього не дочекається. Податки - сплачуються в першу чергу для мого ж власного блага. А в Україні це робиться, нажаль, для підтримки бардаку державного масштабу. Отже, про свою забезпечену старість я потурбуюсь САМ, без нечистих посередників.

Тепер щодо теми. Чи задумувались ви колись, що можна зробити, щоб Україна стала популярна не своїми "революціями", а своїм народом? Як можна вивести на кращий якісніший рівень і популяризувати нашу культуру? Це стосується кіно, телебачення, музики, радіо, літератури ...

За свій час незалежності Україна спромоглася випродукувати безліч завдатків, починань, відправних точок. І це все незважаючи на жахливі самознищувальні тенденції. А щож воно далі ніяк не йде? Чому все виходить шкереберть?
В мене відповідь одна: люди наші ще ДУЖЕ ГНИЛІ стосовно національної єднаючої ідеї. От і получаєьтся загальний рух внікуди, бо кожен не те, щоби тягнув в свою сторону, а просто напросто мляво карабкався в свому болоті.
Отже, на мою думку, кожен сам особисто має стимулювати себе на підтримку нашої культури, національної свідомості, а відтак міцної єдинонаправленої держави. Кожен має вимагати від своїх музикантів своєї якіснішої музики, спонукати своїх виконавців співати рідною мовою нашої батьківщини, заохочувати продюсерів до покращення і популяризації свого кіно і телебачення. Ви думаєте, якщо держава зробить всі передумови для цього, то все само собою стане на свої місця? НІ!!! Ви тоді дуже помиляєтесь! Кому потрібні такі спроби, якшо люди несвідомі і їм пофіг?!
AVB пише:
Отже, про свою забезпечену старість я потурбуюсь САМ, без нечистих посередників.

а хіба це не стосується цього
AVB пише:
От і получаєьтся загальний рух внікуди, бо кожен не те, щоби тягнув в свою сторону, а просто напросто мляво карабкався в свому болоті.
Незнаю як кому, але мені ця країна ще нічого не дала, а наоборот зїв собі троха нервів вирішуючи деякі важливі мені питання.
І я не збираюся виставляти себе патріотом, просто як не старайся, а тебе затопчуть в погоні за грошима.
Нема сенсу, як то кажуть з гім*а цукорочок ліпити.
А до стану лайна довела так звана незалежність, після якої всі стали лебідями раками і щуками, замість того, щоб засукати рукава і взятися до роботи всі взялися за гроші
А весь наш "розум" виїжджає чужі країни будувати, тобто там жити.

Ну шо Україно - слабо? шо ти мені дась, житло, пенсію, може освіту чи лікування, чи може нормальну зарплату? Як не стратиш на то здоровя, то так і нічого не будеш мати

п. с. Бути патріотом України - це будувати її в іншій країні, для своїх, "Нє нових українців"
п. п. с. Така наша доля, і вона в наших руках, тільки ми з нею нічого не робимо
Щодо питання української економіки:

Так. Я не сплачую податки в Україну. Я сплачую їх іншій державі як оплату за можливість заробити вагомі гроші. Скажете, що я направляю свої дії проти економічного зростання батьківщини чи тим більше не є патріотом? А я маю такого козиря, проти якого податки громадян нашій державі це така собі дурничка, яка потрібна тільки владі на її існування.
Отже. Я причислюю себе до тих, від кого в Україну щорічно надходить 21,3 млрд. дол. А це чверть ВВП України. До прикладу дохідна частина минулорічного бюджету нашої держави становила приблизно 25 млрд. дол. Я (образно кажучи ) постачаю рідну державу, як це не парадоксально, чи не найбільшою кількістю іноземних інвестицій. Я забезпечую Україну валютою і залишаю її в українській економіці!
AVB пише:
Я забезпечую Україну валютою і залишаю її в українській економіці!

Що і приводить до дизбалансу в співідношенні кількості товарів в країні і грошей за які можна той товар придбати, це інфляція дорогенький
Олько, ти взагалі розумієш шо таке інфляція? Це знецінення національної валюти, тобто гривні. А відколи це валютні вливання стали всупереч всім економічним законам не зміцнювати, а послаблювати національну валюту? А тим більше, взяти той факт, що гривня зараз прив'язана до доляра, і ще крім того в уряді творять плани, щодо здешевлення того самого нещасного доляра стосовно гривні!
Пропоную більше не винаходити в серці хвіранки, вишукуючи, як би спростувати мій патріотизм, а разом розбиратись в питанні цієї теми.
Скажи кому потрібні оті доляри чи євро, якщо велика частина робочої сили на заробітках, хто працюватиме тут?
Отакі заробітки псують мораль людини, відносини в сімї з дітьми, що призводить до деморалізації дітей. Дуже багато дітей, чиї батьки на заробітках роблять можна так сказати шо хочуть, і ніякі бабусі дідусі їх не виховають крім батьків, хіба батьки заберуть із собою. Саме такі речі і будують "характер" держави, чи тих самих патріотів.
Можливо я і помиляюся, але покищо я тільки таке і спострерігаю.
Чим ми жертвуєм і заради чого? Розумію там легше, але чи не погіршує це ситуації тут, тепер і в майбутньому?

п. с. я не тебе маю на увазі, а масу.
Дякую, за розуміння. Ти безсумнівно правий. І то, шо п'ята частина населення виїхала за кордон є величезною бідою для України. Повиїжджали переважно люди віком від 20 до 40 років, залишились старші, які звикли жити в казці "Хто був ніким, той ..." і діти, яких перші виховують . Чому вони навчать молоде покоління? Діти залишаються під наглядом, але без виховання.
А коли заробітчани забирають своїх дітей з собою, це ше гірше. Це втрачені для нації діти. Вони будуть виховані в чужому, не українському середовищі, вони будуть не українцями. Я всежтаки дуже сподіваюсь, що таке явище, як працева еміграція, скоро мине. І цьому вже є наочне підтвердження. Бо шо не кажіть, а життєвий рівень в Україні, хоча і дуууже помалу, а таки покращується. Мені це зі сторони таки троха помітно.
Навала ботів:бубу-бу-бу-бу-бу
AVB пише:
Я причислюю себе до тих, від кого в Україну щорічно надходить 21,3 млрд. дол.

Не сприймай як наїзд, просто цікаво, яким чином ті кошти надходять в Україну? -- ти там користуєшся виключно товарами українського виробництва? Чи ти зароблені кошти плануєш тратити на Україні?
Васілій пише:
Mr. Green Навала ботів:бубу-бу-бу-бу-бу Mr. Green

Саме головне що ті діти нерозуміють що вони є люди , які мают ь державу Україну. то є біда!!
Олег пише:
Саме головне що ті діти нерозуміють що вони є люди , які мают ь державу Україну. то є біда!! Evil or Very Mad Evil or Very Mad

Думаю вони добре розуміють хто кого МАЄ..
kalef_f, знаєш я неможу зрозуміти одного, чому ми такі недбалі один до одного? Що сталося з нормальними розумними людьми які мають серце і душу? Невже все нам стало так паралельно в тому житті крім збагачення? Ходимо до Церкви молимось, просим в Бога кращої долі і трохи здоров"я! Ми дуже терпимі люди, знаєш я вже за себе не думаю, але в мене росте мій син якому треба буде жити в тому світі! наші гріхи будуть на наших дітях, невже людина незадумується що за кожне сказане нею слово, чи вчинок треба колись буде дати відповідь??? Я би хотів щоб ми нарешті зрозуміли, що ми робимо собі свою долю і від того, що сусіду буде гірше мені теж не буде добре. Я на власному прикладі життя знаю, що гроші то не щось таке важливе, коли є злагода, спокій, стабільність тоді людина відчуває себе людиною.
На твою думку, яка ідея би "прижилися" в Україні?
AVB пише:
це ше гірше. Це втрачені для нації діти.

Це не гірше, а навпаки - перевага. Маючи перед собою для порівняння два середовища, чіткіше видно плюси і "хиби" кожного.
І взагалі, провівши більшу частину життя не на території України, не вважаю, що мені не знайомі традиціi, історія чи інші культурні надбання українців.
ajrina пише:
не вважаю,

Дитино, від того вважаєш ти чи ні сума не міняється
ajrina пише:
І взагалі, провівши більшу частину життя не на території України

ти будеш зверхньо відноситись до тих, хто живе дома. Дай боже жиби я помилявся. Але не порахуйте за похвальбу-я рідко помиляюсь

додано через 4 хвилини 32 секунди:

Олег, читаючи твої пости ловлю себе на думці жи я в 1990 р на мітингу народного руху. Ти просто БОТ! Не пиши більше, будь ласка.
Васілій пише:
зверхньо відноситись

Не суди по собі,

а зверхньо до тих, хто не маючи що сказати, патякає, аби щось ляпнути...
ajrina пише:
Не суди по собі,

Аріна, і ти бот?
Люди !!! Настирливо запрошую вас до теми "зясуйки"
astrolik пише:
Настирливо запрошую вас до теми "зясуйки" Twisted Evil

З ким? в з"я суйки? Національна ідея полягає в тому, жи салдат рібьонка нє абідіт
Васілій, таке запитання? Свою дитину на яких ідеях ти будеш виховувати?

додано через 2 хвилини 36 секунд:

kalef_f, дай відповідь на запитання?
Олег пише:
На твою думку, яка ідея би "прижилися" в Україні?
Народна мудрість каже:
"Як не гам, то й другому не дам!"
або
"Як не з"їм, то бодай понадкусюю"

без коментарів...
kalef_f, будемо зважати на твій вік і припускати, що це грає дитячість
всеж-таки, відповідаю: здебільшого бусами. Так, планую тратити на Україні. Треба розуміти, що одна людина не може відображати загальну картину явища. Без коментарів...

ajrina, я не можу конкретно говорити про тебе, бо не знаю. Я кажу, що дитині, виховуваній в чужому середовищі, набагато важче прищипити любов до
ajrina пише:
традиціi, історія чи інші культурні надбання українців

З іншого боку, ти, дійсно, говориш про значну перевагу людей, які свідомо можуть порівнювати різні світи і відповідно оцінювати їх.
Натомість, я писав про дітей, які толком не бачили Великої України.

Васілій! Тобі відомі історії розвитку і умогутнення світових держав? Ти не зауважував, що було в усіх цих випадках спільного, що стимулювало ріст країни? Невже ти вважаєш сучасний стан свідомості українців, як єдиного народу, цілком достатнім для подальшого розвитку?

І ще раз, kalef_f. Можеш відрізнити мудрість від пережитку бидляцтва?
Давай так. Ти не будеш тут заганятись, а раз цю тему почав, то напиши будь-добрий, що ти маєш на увазі під словосполученням "національна ідея". Приклади якісь наведи, чи що?
А ти гроші бусами передаєш на розвиток української економіки... є якийсь фонд такий?
Я гроші бусами не передаю. Я їх ешелонами пропихаю

Ото задав питання, багато великих мудреців сучасності б'ються над питанням "Якою має бути українська національна ідея" і не можуть вирішити
Я своїми словами скажу так. Національна ідея - це спільна для всіх громадян ціль, яка передбачає становлення і зростання суспільства, образно кажучи, на многії і благії літа.
Я такою ідеєю бачу таку собі спільність інтересів усіх різних етнічних приналежностей, що дозволяє захист, становлення і розкриття кожної групи цієї системи на демократичних засадах.
Ми, українці, половину завдатків для досягнення цієї мети маємо в генах, яка описується висловом "Моя хата - передовсім" (редакція AVB ) Тобто, на перше місце ставиться інтерес кожного окремого індивідуму, сім'ї, родини, групи, спільноти, об'єднання, організації... Отже, це є беззаперечною цінністю українців. Цим ми і радикально вирізняємось від інших "побратимів".
З іншого боку, також в крові сидить, основна біда наша, яка дісталась нам від багатолітнього пригноблення. Це вміння прощати, сприймати іншу думку. А це не об'єднує

Ось, якшо коротко.
AVB пише:
Васілій! Тобі відомі

Мені-відомі. Свобода і демократія-ось і вся ідея Хоч нвціональна, хоч-нє. Може бути ше ідея "кобаса по 2.20"-але мені вона не підходи
Хрен з нею, з ідеєю. Я про національну свідомість торочу!
AVB пише:
Хрен з нею, з ідеєю. Я про національну свідомість торочу! Twisted Evil

Переназивай тему, AVB, бо ніц з того не буде
Нічо я переназивати не буду. Все правильно розставлено.
Через голосування в цій темі по питяннях національної ідеї дуже добре простежується загнила свідомість українців. Це стосується і обговорення.
AVB пише:
Через голосування в цій темі по питяннях національної ідеї дуже добре простежується загнила свідомість українців. Sad

Ану давай поясни як-то ти такі висновки зробив! бо я собі туго уявляю, як ти так все собі поскладав. Перш за все в обговорені брало участь всього 8 чоловік. І лише 2 т. б. 25% вказали, що "Я більше керуюся іншими життєвими соціяльно-економічними критеріями", але це ж не тотожність з "загнилою свідомостю українців". Спершу коректно складай опитування, бо з тих варіантів, які ти запропонував взагалі ніякого висновку зробити не можна, а тим більше такого критичного як зробив ти...??? І називай тему як мається ато починаєш про високі ідеї, а коли справедливо наштовхуєшся на стьоб зразу
AVB пише:
Хрен з нею, з ідеєю. Я про національну свідомість торочу!

Не знаю може я не правий, але не можу без сміху дивитись на людину, яка репетує з-за кордону, який вона патріот, і як насправді любить ту рідну землю. Бо для мене патріот це не просто поняття, а скоріше спосіб життя і думання, і не ейфорично завернутий, а реалістичний.
1. Чому тебе задів за живе саме пункт третій в голосуванні і чому ти зразу наводиш між цією позицією паралелі з прогнилою свідомістю українців???
2. Я назвав тему, склав опитування і повів обговорення саме в такому руслі, яке мені і було портрібне
3. kalef_f, ти ТОЧНО не правий, сміючись з великої кількості форумчан, які давали відповідь в темі "Що для мене означає Україна".

Повертаючись до матеріяльного і реалістичного...
Може в пункті третьому йшлося саме про цю Україну? Тоді получається, шо на злодієві...
AVB. а з ким ту націольну ідею творити? Одні поїхали і їм та ідея до одного місця, другі спилися , ще певна частина суспільства пострарілась. Васілію не докажеш що воно таке є, він просто того неможе зрозуміти!!!

Національна ідея, немає нав"язуватися другим народам, які мають свої міркування, погляди, культуру

Має бути превелегійованою в суспільстві, але людьми, які живуть в тій країні, люди мають розуміти що вони є громадяни своєї країни мати націольну гордість.

А для того має бути сформоване Громадянське суспільство, тобто люди не мають ходити і кричати в що в всьому винна влада, а бути людьми які би чітко знали що від прийняття їхніх рішень буде залежати доля їхньої держави

Питання до kalef_f, ти сплачуєш податки, а ти знаєш куди йдуть ті гроші і де вони осідають?