Золочів Плюс
Форум міста Золочів

Освіта за кордоном

яка освіта краща?
Українська 36%   4
за кордоном 63%   7
Всього голосів: 11
Автор Повідомлення
Освіта за кордоном
привіт. хто вчиться і не вчиться за кордоном - пишіть ваші враження про інститути і університети...

ось що я знайшла в неті:
Освіта в Італії
Італія - це колиска європейської освіти. Перші в Європі університети з'явилися саме тут в XI столітті, потім за їхнім прикладом утворилися Оксфорд (XII століття), Кембридж, Сорбонна (XIII століття). У Середньовіччі бажаючі стати добрими правознавцями неодмінно приїжджали в університет Болоньї. Кращих у Європі лікарів випускав університет Салерно. В Італії одержували освіту великі художники, скульптори. А тепер і в тебе є шанс набратися мудрості, що нагромадилася століттями.
Як вступити?
Правила вступу в італійський вуз помітно відрізняються від умов прийому наших студентів в інші європейські університети. По-перше, що поступаючий в італійський університет повинен досягти повноліття (18 років). По-друге, оскільки в Італії 13-річна система освіти, і щоб відповідати рівню випускника італійського ліцею, після школи потрібно відучитися 2 роки в українському вузі. Слід зазначити, що число місць для іноземців на кожному факультеті суворо обмежено, і за право називатися studento прийдеться поборотися.
Допоможи собі сам
Навчальний рік починається 5 листопада й закінчується 31 травня. Протягом року буває три сесії, і кожний студент сам вирішує, коли і які іспити йому здавати (за винятком деяких обов'язкових на кожному факультеті), тому що студенти мають право на свій індивідуальний навчальний план. Дуже важлива відмінність від нашої системи - це відсутність екзаменаційних білетів. Іспити бувають письмові й усні. Кожний іспит вимагає 99,9 % самостійної підготовки, оскільки на лекціях дають лише невелику порцію того, що вам необхідно знати про предмет. Справляються з іспитами далеко не усі: до диплома доходять лише три особи з десяти вступників. Інших не виганяють, а просто залишають на повторний курс (головне, щоб платили справно). І так доти, поки студент не пізнає усе, що необхідно.
Рівні геніальності
Для одержання диплома laurea (бакалавр) вам потрібно вчитися чотири-шість років (залежно від спеціальності). Наступний ступінь, що відповідає магістерської, називається Diploma universitario. Курс триває три роки. По завершенні курсу будь-якого рівня учні захищають дипломну роботу. Основу оцінки за неї становить середнє арифметичне результатів всіх зданих студентом іспитів. Залежно від виступу на захисті комісія може понизити або підвищити кінцеву оцінку.
Для найкращих
Після трьох років практики за фахом випускник університету може вступити в докторантуру. Для цього потрібно пройти вступний тест. Ті, хто успішно з ним справляються, одержують стипендію на навчання в Італії. Докторанти звичайно ведуть дослідницьку роботу в різних університетах як в Італії, так і за кордоном. Ті, хто захистилися, одержують ступінь доктора.
Гуляти - так гуляти!
Одним із найбільш яскравих свят італійських студентів є присвята в ці самі студенти. Дійство відбувається в перший тиждень листопада, коли починається навчальний рік. За традицією, першокурсник до присвяти - це "бридка й нечиста тварина", яку потрібно добре "очистити". Для цього новачкам дають випити неймовірну кількість вина й сильного сольового розчину. І тільки після неминучого "очищення" абітурієнт заслуговує велике звання - студент.
Будь-який каприз - були б гроші
Студентські апартаменти (гуртожиток) - ідеальний варіант, якщо ти дуже волелюбний. Якщо можеш перетерпіти деякі обмеження - можна пожити в приймаючій родині, що обов'язково поліпшить пізнання італійського. Оплата й першого й другого задоволення не сильно відрізняється між собою - приблизно 350-470 євро на місяць, залежно від зручностей і місця розташування стосовно вузу. Як варіант, можна пожити в готелі. Звичайно, дуже приємно, що всі готелі мають домовленості з інститутами й надають ціни із знижкою. Але навіть при такому розкладі щодня прийдеться прощатися з 30-120 євро, залежно від "зірковості" і зручностей готелю. При бажанні можна орендувати квартиру, що виллється в 800-1400 євро на місяць. Ціна залежить від розміру, місця розташування й наявності додаткових зручностей.
Спочатку гроші, потім віза
Щоб одержати студентську візу, в італійське посольство потрібно надати завірені в італійському консульстві документи про проходження дворічного курсу навчання в українському вузі, лист, що підтверджує зарахування в навчальний заклад Італії, медичну страховку й документи про платоспроможність (про наявність 6000 євро). Причому всі документи потрібно подати не пізніше, ніж за місяць до вильоту. Як бачите, процес цей не із простих, тому краще довірити його фахівцям.
Дешева дорожнеча
Італійці вважають свою освіту досить дорогою. На перший погляд це твердження може здатися безглуздим. Вартість року навчання у вузі в середньому становить $500. Однак при підрахунку витрат виходить, що вони виявляються праві. Крім оплати навчання, у круглу суму "виливається" покупка підручників і проживання. Підручники й книги в Італії коштують божевільних грошей ($80-150 за підручник), а їх потрібний далеко не один десяток. Крім того, приплюсовується вартість знімної квартири, їжі, розваг і виходить досить значна сума - $1000 на місяць. Помнож її мінімум на 4 роки навчання у вузі й одержиш $50 тис.
А от заробити під час "гризні" граніту науки складно. Іноземним студентам на території Італії можна працювати не більше 20 годин на тиждень - при тому, що година роботи оцінюється в 5-7 євро.
На стипендію теж розраховувати не доводиться, тому що таке задоволення для іноземців не передбачено, хоча італійські студенти можуть одержувати до 2,5 тисяч євро на рік
А тепер своїми словами і своїми особистими враженнями про італійську освіту
мені подобається, хоч деколи хочеться покинути все і додому приїхати....
книжки тут дійсно дорогі але хто хоче то може вживані купляти(так дешевше)...
в першу чергу мене вразило відношення(дуже добре) викладачів до студентів.
а також те що оцінюють студентів по знаннях а не по "гаманцях"
Мав нагоду навчатися в Національному Луізіанському Ун-ті та бував в Техніоні (один з кращих технологічних ВНЗів світу).
1. Інфраструктура. Студентське містечко вражає своїми масштабами та умовами, які пропонуються студентам - гуртожитки більше нагадують класний готель, ніж житло студентів, внутрішній транспорт, зелені галявини (це мене особливо вставляє.. коли студенти валяються на травичці і готуються до семінарів або просто влаштовують брейки) . Навчальні корпуси представляють собою сучасні будівлі з усім необхідним обладнанням: починаючи від ліфта для інвалідів закінчуючи ноутами в холах. Аудиторії - кайф. Одним словом, все дуже зручно і хоча не є основними елементами якісної освіти, суттєво сприяють цьому.
Особливу увагу заслуговує внутрішня мережа (Інтранет). У кожного студента є своя персональна сторінка, де є вся інфа про його досягнення, недоліки, рекомендації, лінки на сторінки інших студентів групи, педагогів, навчальні програми. Це фантастична штука, оскільки дозволяє в он-лайн практично в будь-який час з'ясувати безліч питань та виконувати завдання семінарських занять не виходячи за межі свого помешкання.

2. Навчальний процес. По великому рахунку, різниці суттєвої немає між методами викладання матеріалу в українських ВНЗ та зарубіжних. Однак, є відмінності в нюансах. Так, лекція саме читається, а не надиктовується під запис. Від того процес є більш динамічний та цікавий. Кожна лекція - це імпровізація, це щось індивідуальне та неповторне. Кожен отримує syllabus (програма навчального курсу), де є все те, що необхідно знати студенту. Семінари нагадують круглий стіл, де не тупо переповідають отримане на лекції, а безпосередньо обговорюють теорію, висувають нові ідеї, гіпотези, практичне застосування теорії в реальному секторі економіки. Як правило, це відбувається шляхом підготовки презентацій. Ніхто не спить, ніхто не жує і т. п. оскільки всім цікаво через те, що всі одночасно беруть участь в навчальному процесі.

3. Педагоги та студенти
Відношення до студента як до особистості. Ніхто тебе не буде вважати дебілом (принаймні тобі про це ніхто не скаже =) ) навіть якщо ти завалиш весь курс. Тобі всі будуть всіляко допомагати, радити і т. п. Не може бути і мови, такого поняття просто не існує, як симпатія або нелюбов викладача. Оцінки об'єктивні, оскільки, критерії оцінювання дуже чіткі. Більше того, іспит приймає 2 викладачі, які в тебе ніколи і нічого не викладали.
В мене викладач був Mr. Cambell. Він дуже класний ірландець і спілкування з ним я знаходив дуже цікавим. Так ось, очевидно, що інфа про Україну від мене йому також була цікавою. На цьому грунті, я приймав його, а він мене, ну майже як кореша. =) Я було вже вирішив, що іспит з його предмета складу не напружуючись. Та де там.. я навіть до іспиту був недопущений.. А тепер увага - Чому? Є таке поняття deadline, коли необхідно відправити свою роботу до вказаної дати та часу. Наприклад, deadline 1 січня 23:59. Якщо робота прийде в 00:00, то все па-па... До наступного року. І нікого вже не цікавить, що в тебе Інтернет вирубили, Вінда полетіла, поштовий сервер висів. Так ось, я по свої наївності просто приніс роботу 2 січня..Mr сказав соррі.. однак, нічим допомогти не можу.
З одного боку, бюрократія, однак погляньте з іншого боку - дисципліна виховує.

4. Реферати, курсові, дипломи - недорого.
Забудьте. Там ніхто навіть не додумається купити роботу, яку ти сам мусиш виконати. А якщо додумається, то йому буде шикарний пісец. За списування, увага!!! ні не двійка.. сіли? - виключення з ВНЗ. Викладач не бігає по аудиторії і не шугає постійно студентів. Побачив, що списує, зафіксував, розписався на роботі і все. Тоді пряма дорога до ректора, а там вже як Боженька допоможе.
Був в мене відверто лажовий предмет, який я вирішив проігнорувати. В кінці курсу всі отримали теми для тезіс топік. В мене було щось про шлях до EU. Ну я не довго думаючи, заліз в гугл і зліпив свою роботу за хвилин 20. =) Через 2 дні отримую e-mail викладача з переліком лінків оригіналів тексту звідки я брав інфу до своєї роботи з пропозицією негайно викласти власні думки. В будь-якому іншому випадку робота буде визнана плагіатом, а як наслідок не зарахований курс, зіпсована репутація та потенційне виключення з ВНЗ. Ось так.

Ще можна багато наводити прикладів переваг закордонної освіти, однак, одна з найголовніших полягає зовсім не в системі освіти, а в самому суспільстві. Я там не бачив такої тотальної кількості студентів, які не бажають навчатися, які платять гроші просто, щоб отримати диплом.
Знаю, что много студентов желают учиться за рубежом. Но складывается такое мнение, что это невозможно или очень дорого. Хочу развеять эти мысли. Я учусь в Праге в Открытой Европейской Академии Экономики и Политики. Процес обучения происходит на русском языке. Поэтому могу сказать, что получить высшее образование в Праге – это доступно каждому!
Процес освоения не был тяжелым потому, что здесь есть студенты с Украины, а именно из Западной Украины. Для меня это было важно.
Оксана, дай контактну інформацію про ту Академію.. пиши в Аську або в приват...
Я отправила ссылки на сайты Академии в личку. Если кого-то еще заинтересует информация об Открытой Европейской Академии Экономики и Политики, то это можно почитать на сайте www.oeaep.ru или www.evrodiplom.eu. Но если будут возникать какие-то вопросы, спрашивайте на этом форуме. Это, как говорится, будет информация со стороны студенческого взгляда.
Як так може бути? Навчання на російській мові, а отримати вищу освіту можна в Чехії? Тоді який диплом отримає випускник? Чеського зразка?
В настоящее время Открытая Европейская Академия Экономики и Политики обеспечивает на территории Чехии реализацию учебных программ:

1. Межрегиональной Академии управления персоналом (МАУП, г. Киев, Украина) на русском языке.
Диплом о высшем образовании государственного образца (Украина), а также международный диплом с присвоением соответствующего образовательно-квалификационного уровня (младший специалист, бакалавр, магистр).

2. Современного Гуманитарного Университета (СГА, г. Москва, Россия) на русском языке.
Диплом о высшем образовании государственного образца (Росиия). Каждый выпускник в дополнение к указанному диплому может получить именной сертификат специальной комиссии Великобритании по признанию зарубежного образования NARIC, либо именной сертификат международного совета по высшему образованию IHEC. На основании этих сертификатов степень бакалавра по программе СГА признана действительной на всей территории Европейского Союза.
А як тоді бути випускникам українських шкіл, які не вивчали російської мови в школі? Можливо, у Вас є спеціальні курси?
Студентам, которые не получили в школе достаточной подготовки, в том числе и по русскому языку, академия ввела в состав учебных программ предварительную подготовку абитуриентов.

Предварительная подготовка. Это одно из главных направлений в подготовке абитуриентов к учебному процессу.
Абитуриент, успешно сдавший вступительный тест и ожидающий визы (или начала семестра уже по приезду в Прагу), обязан пройти предварительную подготовку из нескольких курсов:

- вводный курс по особенностям проживания за границей
- основы трудового права ЧР и ЕС (работа студентов)
- начальный курс по чешскому языку
- начальный курс по английскому языку
- выравнивающий курс по русскому языку
- информатика
- основы этики деловых отношений
- курс по основам ведения бизнеса (виды хоз. субъектов, учет, отчетность)
- бизнес в среде Интернет
Все эти курсы дистанционные и доступны из любого места, где есть возможность подключаться к сети Интернет.
Для абитуриентов эти курсы бесплатны (входят в стоимость первого года обучения). Но если абитуриент не может сдать завершающий тест курса, он должен пройти его еще раз уже за отдельную плату.
Що Ві розумієте під "выравнивающий курс по русскому языку"?
На основі чого робиться це вирівнювання? І до яких стандартів будуть підтягуватись знання студентів?
Я думаю, что русский язык для украинцев особой проблемой не является. Я сама из Львовской области, поэтому могу с уверенностью об этом говорить. Наши дети и говорят по-русски, и музыку слушают, и фильмы да разные телевизионные передачи смотрят. Проблема возникает в граматике, когда начинают писать так, как слышат, то есть русские слова украинскими буквами.
Поэтому курс по русскому языку не будет такой, как по чешскому или английскому. От этого и "выравнивающий".
Діти розмовляють російською мовою? Невже? З мого досвіду молодь (22 роки і молодше), можливо і слухає російські пісні, і навіть розуміє російську мову (так, процентів на 80). Але зрозуміло виразити свої думки, не вживаючи українськихв, не може.
Тому особисто я надавала б перевагу вивченню російської мови "з нуля", а не просто вирівнюючий курс.
Я зовсім не звинувачую сучасну молодь у незнанні мови сусідньої держави. Просто склалась така ситуація у країні. І не їх вина, що російська мова не вивчається в школі. Адже, як сказав хтось їх великих: скільки мов ти знаєш, скільки разів ти людина.
Может вы и правы. Есть разные вузы с разными языками обучения, и это не означает, что наши ребята должны знать все языки стран-соседей. Но я думаю, что этот вопрос должен обсуждаться не в этой теме форума. Есть ВУЗ, есть свои условия. Кому подходят, тот поступает и принимает существующие условия, кому нет, тот выбирает то, что ему нравится, учится там, где хочет. А языки каждый должен изучать те, которые ему необходимы для учебы, для работы, для жизни.